Esileht Hobinurk beebiga/väikelapsega reisimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: beebiga/väikelapsega reisimine

Postitas:

Mul on 2-aastane ja 3-kuune laps. mehega oleme palju arutanud, et näe, nii mitmedki reisivad beebidega ja ammugi väikelastega. Mina ei julge. Suvel sõitisme natuke mööda Eestsi ringi üks nädalvahetuse ja siis 1,5aastane laps ikka läks iga kord täiega pöördesse, kui JÄLLE autosse topiti, et järgmisesse kohta minna.

Ja siis vaatame ja kadestame. Me pole ka sellised, kes veedaks terve päeva rannas või hotelli juures basseinis vaid tahaks just palju ringi liikuda.

Siis mõtleme, et kas neil, kes käivad väikelastega reisil – kas on rahulikud lapsed, kes naudivad autosõitu või lihtsalt poogen, mis lapsed asjast arvavad?

Oma mehel ütlesin, et ei ühtki reisi enne, kui pisem on juba 3-aastane 😀

Aga kirjeldage, kes on käinud alla 3-aastase lapsega reisil, et kuidas on olnud, kas on rohkem rannareis või olete palju ringi liikunud, kuidas laps on käitunud ja kas laps üleüldse on selline rahulikumat sorti või pigem mitte. Kas enne reisi põdesite ja hiljem osutus kõik lihtsaks või vastupidi, arvasite et kui teised saavad, siis saate ka teie, aga ikka oli hullumaja? jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehtud reisid järgnevalt:

1. pikem reis kahe lapsega, lapsed vanuses pea 4-aastane ja pea 2-aastane. Reis oli Kesk-Euroopas, mõõduka autosõiduga jahedamal perioodil. Kõik toimis. ööbisime all inclusive hotellis, seega sättisime söögiajad hotelli, ei pidanud otsima ja muretsema kuidas ja kus jne süüa. Peresõbralik hotell oli, midagi oli kogu päeva saadaval+söögiaegadel pakutav.
2. pikem reis kui noorim oli 8-kuune, keskmine 5-aastane, vanim 7-aastane. Kreekas, juulikuus. Igal võimalusel ronisime vette aga käisime ka vaatamisväärsusi vaatamas. Eks oli veidi röökimist ka pisimal, palav oli. Aga toimis üllatavalt hästi, hotellis oli hommiku- ja õhtusöök. Arvestasime väikese lapse lõunaunedega, nende ajal siis pikemad sõidud või just pikem kärutamise võimalus. Tagantjärgi ütleksin, et juulis ei maksa siiski palavasse kohta minna nii väikestega, liiga palav oli. Raske olla ja huvi tunda.
3. pikem reis oli täiesti omal käel Lääne-Euroopas airbnb korterites ööbimise ja korraliku turismiprogrammiga aasta hiljem. Taas pidi arvestama uneaegadega aga kui päeva veidi planeerida, siis toimis.

Enne igat reisi eriti mina ikka pabistasin, et kas toimib ja kuidas saab ja mis saab, kui ei toimi… Mina ega mees ei jaksa teha ainult basseinipuhkust. Minu arvates on oluline leida tasakaal oma lapse huvide ja oma huvide vahel. Tegime kõigil reisidel mõne päeva lihtsalt basseinikat ja lõbutsemist ja mõne teise päeva korralikku kirikud-kindlused-vanalinnad. Või hommikul kirik-kindlus, õhtul ujumine-jäätis, mäng. Meil lapsed suht rahuliku loomuga, uudishimulikud. Mulle meeldib lastega reisida.

Minu arvates ei tasu lastega reisides liiga vinget kava koostada, pigem vähem ja rahulikult ja anda lastele aega nautida seda, mis neile meeldib. näiteks käisime ka parkides ja mänguplatsidel. Minu meelest on oluline seletada neid vaatamisväärsusi, mis ennast huvitavad, põnevaks ka lapsele. Alla 2-aastasele muidugi väga ei seleta aga üle kahesele saab juba midagi tähelepanu koondamiseks ja huvi tekitamiseks leiutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega reisijad on toredad niikaua kuni nad ei võta ette lennureise. Nendel puhkudel on tunda, et lastevanematel on kaasreisjatest poogen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin ka pikalt reisilt ja pea valutas pärast lendu veel pikalt.Üks pisike oli üpris lähedal, üks natuke kaugemal istumas. Üks lõpetas ja teine alustas nuttu.. No andke andeks, kaheksa tundi niimoodi lennata, jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://trip.ee/foorum/uldfoorum/reisimine-rasedana-erinevas-vanuses-lastega

Olen ka pidanud laste nutu saatel reisima, no mis teha ega siis lapse saanuna saa lendamata jätta. On tüütu aga vanemaid ma küll vihas epilguga seepärast ei vaata.
PS mul endal ei ole lapsi- igaksjuhuks mainin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Hobinurk beebiga/väikelapsega reisimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.