Esileht Väikelaps Besafe sss turvatool – pea vajub magades rinnale

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Besafe sss turvatool – pea vajub magades rinnale

Postitas:

Vahetasime äsja turvahälli sss turvatooli vastu. Laps kõigest 8 kuune kuid kaal on ületanud turvahällile kehtestatud normi ja pikkuski on üle servade. Turvahälliks oli Cybex ja selles laps sai kenasti pikemaid uinakuid teha. Turvatooliks valisime BeSafe Izi combi x3. Võrreldes turvahälliga on tool ikka palju püstisemas asendis ja lapsel magades vajub pea rinnale. Muretsesin tooli alla lisakõrgenduse ja lihtsalt huvi pärast proovisin tooli rohkem kaldu panna aga ikkagi tool liiga püsti.
Ometi on see tool mõeldud kasutamiseks alates sünnist ehk 0-18kg. Muidugi on hale vaadata, kuidas laps pea rinnal magab ja hetkel pikemaid sõite väldime.
Sooviks aga teada, kui ohtlik on see lapsele, kui ta pea rinnal magab? Kas on olemas miski kaelapadi või toestus, mis aitaks magades ta pead püsti hoida või tuleks mõelda turvatooli vahetamise peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 21:35; 16.01 22:02; 17.01 07:44; 17.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellel magamiskallet ei ole? Izi’del peaks olema. Kui on selline iste, mille serv tõuseb üles, siis aluse serv (see, mis allapoole kaardub, peab minema üle tooli serva, mitte jääma püstise serva peale üles. Nii peaks tooli kalle norm olema.

Pea rinnale vajumine ei tohiks nii vanale lapsele ohtlik olla. Kui lämbuma hakkab, ärkab üles ja liigutab pead. Kaelapatja (millel ka kaela taga polster) sss toolis kasutada ei tohi. Löögi korral võib kaela ebaloomulikku asendisse väänata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 21:53; 16.01 22:13; 17.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaldeasend on aga see nii väike võrreldes turvahälliga. Lugesin ka ise siit-sealt et reaalselt ei tohiks ohtlik olla pea rinnale vajumine, aga hirm natu ikka. Muidugi on teda ka hale vaadat, kui sedasi magab. Nii ei puhka ennast ju välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 21:35; 16.01 22:02; 17.01 07:44; 17.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane tool nii üle pingi serva nagu lingil oleval pildil. Peaks kalde normi saama

http://www.moormums.co.uk/baby-tips/baby-products/rear-facing-car-seats/rear-facing-campaign/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 21:53; 16.01 22:13; 17.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

proovi seda http://www.4kids.ee/besafe-turvatooli-korgendus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgendust on juba proovitud, see tõstab vaid 10 kraadi ja sellest vähe. Tool ongi üle pingi serva just nagu pildil näidatud kuid siiski jääb püsti. Proovisin lausa patju serva alla toppida ja jõudsin järeldusele, et esiots peaks ikka päris kõrgel lennus olema, et nn turvahälli effekt kätte saada. Ilmselgelt ma neid patju sinna serva alla ei jäta ja nii ei sõida. Lihtsalt veider tundub, et tool on mõeldud ju alates sünnist aga kaldenurk on nii väike. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 21:35; 16.01 22:02; 17.01 07:44; 17.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli sama tool. Pea vajumise probleemi meil ei olnud. Igaks juhuks oli meil peatugi, aga vaja seda ei läinudki. Tegime ka pikemaid mitmepäevaseid sõite lapsega ja laps magas autos mõnuga. Küsi mõnest beebipoest, neid peatugesid on paljudes kohtades müügil, isegi prismas olen näinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:51; 17.01 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.pinterest.com/pin/304767099767206149/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:51; 17.01 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lapsel kapuutsiga jopet seljas pole? Kui kapuuts on selja taga, siis vajub ka pea kergemini ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tool sobib teie automudeliga? Mõnikord ei ole asi toolis vaid autoistme kujus. Kui tööta on deklareerinud, et antud automudelisse on tool sobilik, siis ma kaalutleks tooli tagastamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin igaks juhuks rumala küsimuse, et kas tool on ka sellest “recline leverist” maksimaalselt pikali-asendisse reguleeritud? Ei küsiks nii, aga vahel inimesed ei tule selle pealegi, et mõnda asja saab kuskilt ise nupust või kangist reguleerida.
Meil on kaks teiste firmade 0-18 tooli (erinevad) ja need käivad ikka väga mõnusalt pikali, tundub kummaline, et Besafe nii püsti jääkski.
Täiendatud: googeldasin kiirelt ja see näib olevat selle tooli tüüpprobleem isegi maksimaalse kaldega. Sel juhul ei oska kahjuks midagi soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 17:28; 17.01 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tootjad ei testi neid toole ükshaaval kõikides automudelites. Sobivusnimekiri koostatakse vastavalt autotootjate antud kirjeldustele (kas on 3-punktirihm, tooli kalle, isofixidega toolide puhul isofixi olemasolu autos vastaval istmel jne).

Ma pole kindel, kas just seda mudelit, aga mingi portsu Besafe toole olen ma oma autosse proovinud (nii isofixiga kui ilma), ja tõepoolest see seljatoe kalle jääb täiesti ebanormaalne ka kõige rohkem pikali asendis kõikidel Besafe toolidel. Kui panna seljatugi täiesti püsti, siis osadel oli lausa nurk pea 90 kraadi. Hea, kui laps päris ettepoole kaldu ei pea istuma. Kusjuures fitting listides oli mu auto täiesti sobivana kirjas. Minu autol on istmekuju selline, et esimene serv tõuseb päris korralikult üles võrreldes ülejäänud istmega. Meil aitas osadel toolidel palju see, kui see aluse serv üle ääre panna, aga siis võtavad need toolid ilgelt palju ruumi ja eesistmele ei pruugi enam istuma mahtuda.

Meil on kasutuses Britaxi sss tool ja sellel oli mingi klots kaasas, mille abil saab tooli esimese otsa kõrgemale tõsta (kalde reguleerimiseks on ka toolil endal võimalus, aga meie autos ei piisanud sellest ka siis, kui see maksimaalse kalde peale reguleerida). Tool on 0-25kg. Seejuures mu lapsel olid õlarihmad kõige madalamas asendis kuni vanuseni 1a5k. Ma ei kujuta küll ette, et keegi sellesse tooli oma vastsündinu paneks.

Teemaalgataja, sulle lohutuseks võin ütelda niipalju, et mida vanemaks saab laps, seda rohkem püsti sss tooli seljatugi tõstetakse (enamasti on see seotud küll sellega, et tahetakse lapse jalgadele ruumi teha, aga eesistuja tahab ka autosse mahtuda ning seetõttu tuleb tool rohkem püsti keerata). Kuni aastasel lapsel peaks olema nurk 35 kraadi (vastsündinul 45). x1,5-aastasel lapsel ei vaju enam pea niimoodi rinnale, see aeg, mis tuleb kuidagi kombineerides hakkama saada, on üsna lühike. Võid ju tootjaga ühendust võtta ja küsida, mida tohib ette võtta, et sinu autos saaks tooli kalde talutavaks reguleerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 21:53; 16.01 22:13; 17.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ilmselgelt on jah tool maksimaalse kalde alla regulleeritud ja imestus oli suur, et kalle nii väike tõepoolest on. Autoks on meil škoda Octavia 2008a versioon ja sellesse autosse tool ka tootja andmetel sobib. ega muud vist tõesti üle ei jää, kui lihtsalt kombineerida ja oma reise paremini planeerida, et laps võimalikult vähe autos magama peaks. Kaalun siiski ka kaelapadja ostmist, ehk see leevendab veidi olukorda.
Tooli vahetada hästi ei tahaks, kuna eelistan sss last hoida võimalikult kaua nng tegin üsna põhjaliku uurimistöö tulemusena just Besafe kasuks oma valiku.
Kuid siiski, Kägu 17.01.2017 17:28 kui Sa mu kirja näed, ehk avaldad, mis toolid Sinul kasutuses on. Vaataksin korra veel variandid üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.01 21:35; 16.01 22:02; 17.01 07:44; 17.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on mõtet otsida suuremat turvahälli? Neid ju ka väga erinevaid. Meil oli kaks chicco turvahälli ja üks oli teisest tunduvalt suurem ja ka raskem. Minu laps sõitis sellega kuni 1a 3k vanuseni (ei olnud küll suur laps). Oleks sõitnud veel pikemaltki, aga hakkas jonnima, kuna tahtis aknast välja vaadata. Muidu jalad tohivad ju üle serva olla, peamine et pea turvatoolist välja ei paistaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sõidan töö ja hobi tõttu väga paljude erinevate autodega ja mul on isofixiga autode jaoks Cybex Sirona ja nö teiseks tooliks vööga Maxi-Cosi Opal, mis küll sobib minu teada sss vaid kuni 13 kg, aga mu laps on pikk ja sale, st alla selle kaalu.
Turvatooli kalle sõltub mh ka sellest, kas autol on tavaline (ehk mitte väga sügavate iste”aukudega”, millesse osa tooli kallet kaduma läheb) või nö korv- või sportiste (millel on sügavad augud, nagu minu autol). Kui ma nüüd väga ei eksi, siis Octavial võiks see tagaiste küll üsna sile olla ja selles ei tohiks ka asi olla.
Ükskõik millise tooli siis uueks valid, kui valid – mine proovi poes, seal on olemas auto istmed ja palu ka oma autosse proovida. Igal tootjal ja igal mudelil võivad olla oma “kiiksud” ja mis ei häiri mind, võib sind jällegi väga häirida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 17:28; 17.01 21:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Besafe sss turvatool – pea vajub magades rinnale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.