Esileht Beebi ja mitmikud Cybex Aton või Maxi-Cosi Cabriofix turvahäll?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Cybex Aton või Maxi-Cosi Cabriofix turvahäll?

Postitas:

Kes on võrrelnud või lausa mõlemat kasutanud – kumba eelistate ja miks?
Kumb on kergem või pole suurt vahet? Kas Atonil on ka küljes selline päiksevari nagu Maxi-Cosil? Viimasega olen kokku puutunud, esimesega mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 11:09; 12.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oli cybex aton ja meeldis väga. päikesevari on olemas ja selle tõmbad üles nagu vankril ega pea kuskile sanga külge kinnitama nagu maxi cosi. kui ei taha varju, siis lükkad lihtsalt taha (ei jää töllerdama kuhugi ja ei pea peitma). atonil on turvarihmade kõrguse muutmiseks mitu erinevat varianti ja seed liiguvad koos peatoega. cabriofixil peab vanamoodsalt august auku tõstma ja kõrguseid on ka ainult kaks. aton mudelid sobivad paremini vastsündinule ja isegi enneaegsele. seljatoe pikkus on neil suht sama, laius ka. kaalu ei ole võrrelnud, sest ei ole oluliseks pidanud. kui kaal oluline, siis pigem vaadata concordi turvahälli. soovitan poes turvahälle näppida ja ka enda autosse proovida. vaata kumb rohkem meeldib ja eluoluga sobiks, see siis võtagi. kui poodi ei pääse, siis vaata juutuubis videosid, saab umbes aimu kus ja mis on.
turvalisus on neil sama, edasi juba kumb endale käepärasem on. muidugi võib juhtuda sedagi, et valitud häll ei meeldi beebile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 15:58; 12.03 11:33; 13.03 12:33; 14.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on Cybex Aton 2, teine laps juba selles. Turvarihmad käivad ikka “vanamoodsalt” august auku (on kolm kõrgust), mingit peatoe liikumist pole üldse olemas – ja kuna Aton 2 on uuem mudel kui Aton, siis ma olen üsna kindel, et eelnevalt vastanu ajab mingi uuema mudeliga (Aton 3? Cloud?) sassi.

Mina ei ole ausalt öeldes väga rahul olnud. Põhiline probleem on, et turvarihmad kipuvad kogu aeg õlgade kohalt pikisuunas kortsu ja kitsaks soolikaks minema, ükskõik kui paljy ma neid enne lapse hällipanekut ka siluksin ja sätiksin seal aukudes. Ilmselt vähendab selline olukord mõnevõrra ka turvalisust. Aga peale selle on rihmu raskem (ehkki võimalik) ka korralikult pingule tõmmata, kui nad seal aukudes topelt volditud on.

Päikesevari on ja toimib lihtsalt, nagu eespool kirjeldatud, aga Atonil ja Aton 2-l on see väga lühike ja kaitseb päikese eest väga napilt (Aton 3-l vist oli pikemaks tehtud juba). Päikesevarju plastservale tekuvad ülikergelt inetud kriimud, kui hälli serv kuhugi seina vm vastu riivab.

Kuna Atonit ja Aton 2 – vanad mudelid! – vist enam ei toodeta ega uuena ei müüda, pööra kindlasti tähelepanu ka tootmiskuupäevale (lubatud oli kasutada vist 6 aastat tootmiskuupäevast). Ning järelturult ostes muidugi ka sellele, et oleks kindlasti usaldusväärne müüja ja avariivaba häll.

Kunagi (s.o 2013) mina loobusin Aton-3 ostust Aton-2 kasuks just seetõttu, et Aton-3 kaalus 8+ kg, aga Aton-2 kaalus 4+ kg. Ausalt öeldes, kuigi mul on alati olnud võimalus hälli kergkäru ratastele panna, ei kujuta mina hästi ette, kuidas õnnestub elada nii, et hälli kaalust on suva. Juba teiselt korruselt alla autosse tassida hälli koos 9 kg lapsega (võib-olla veel mingi kott käe otsas) on väga raske, lapse kasvades läheb hälli ratastelegi tõstmine üha raskemaks, iga paarikümnemeetrise pisikäigu puhul ei viitsi kuidagi seda kergkäru pagasiruumist välja kiskuma hakata, paljudes meditsiiniasutustes (sh Tallinna lastepolikliinikus) ei tohigi majas sees käruga liikuda, mitmel pool pole lifti ega kaldteed, ikka ja jälle on siin-seal olnud vaja käru koos hälli ja lapsega treppidest üles-alla vedada… Kui Sa just naisatleet ei ole, siis kuidas saab olla suva, kas häll kaalub 4 kg või 8 kg?

Minul oli omal ajal valikus peale Cybexi pms üks Britax-Römeri häll. Maxi-Cosi Cabriofixi ma miskipärast algusest peale ei kaalunudki (äkki olid turvatestide tulemused kriipsukese halvemad? – või eksin, sest tegelikult ma ei mäleta, miks see nii kiirelt valikust välja langes). Igatahes mäletan, et Cabriofix oli kaalult samas suurusjärgus mis Aton-2, vist isegi mõnisada grammi kergem. Ja kõik Maxi-Cosi hällidele mõeldud adapterid sobivad nii Cybex Atoni, Aton-2 kui ka Aton-3 jaoks! Isegi kui seda ametlikult kuskil öeldud pole … 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 16:31; 13.03 01:29; 14.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest! Minu jaoks on kergus küll väga oluline, seepärast uuringi, et pärast mingit väga rasket pommi ei peaks käe otsas vedama. Mul sama mõte ja kogemus, et iga väiksema sammu jaoks ei viitsi rattaid lahti kiskuma hakata, aga käe otsas tassimine on ikka raske. Vist jään siis ikka vana tuttava Cabriofixi juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 11:09; 12.03 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kaal oluline, siis vaata seda turvahälli http://www.beebimaailm.ee/product/concordairsafe/lang/et/
turvalisus sama mis maxi cosidel, juurde saab osta lisavidinad, mille abil turvahäll kinnitud maxi cosi adapteritele ja seega enamus kärudele. olemas ka isofix alus kui soovi on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 15:58; 12.03 11:33; 13.03 12:33; 14.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt käib sellest Cybex Atoni mudelist. See on siis kõige tavalisem ja vanem mudel: http://beebicenter.ee/et/turvahallid-0-13-kg/95030-cybex-aton-basic-0-13kg-purple-rain-cbx.html
Ma ei saa aru, millest need eelnevad Käod siin kirjutasid. Mis mõttes neid ei toodeta. Täiesti ju poes müügil. Päikesevari käib käepideme külge. Mingit jama pole elus rihmadega olnud. Kas tõesti on olemas 8+ kg kaaluvad turvahällid? Cybex Aton kaalub 3,5kg. On üks kergemaid turvahälle üldse. Kusjuures minu jaoks oli ikkagi kuidagi raske. Aga mul vanematel lastel oli äärmiselt vana turvahäll. Seda muidugi 10 aastat tagasi. Siis olid veel turvahällid kergemad, aga võib-olla ka mitte nii turvalised.
Cybex Aton on mõnusalt suur turvahäll seest. Meie laps sõitis selles kuni aastaseks saamiseni. Siis oli laps 79cm pikk.
Aga jah, MaxiCosiga võrrelda ei oska. Internetis on ju kogu info olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 23:11; 14.03 09:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt käib sellest Cybex Atoni mudelist. See on siis kõige tavalisem ja vanem mudel: http://beebicenter.ee/et/turva…..n-cbx.html
Ma ei saa aru, millest need eelnevad Käod siin kirjutasid. Mis mõttes neid ei toodeta. Täiesti ju poes müügil. Päikesevari käib käepideme külge. Mingit jama pole elus rihmadega olnud. Kas tõesti on olemas 8+ kg kaaluvad turvahällid? Cybex Aton kaalub 3,5kg. On üks kergemaid turvahälle üldse. Kusjuures minu jaoks oli ikkagi kuidagi raske. Aga mul vanematel lastel oli äärmiselt vana turvahäll. Seda muidugi 10 aastat tagasi. Siis olid veel turvahällid kergemad, aga võib-olla ka mitte nii turvalised.
Cybex Aton on mõnusalt suur turvahäll seest. Meie laps sõitis selles kuni aastaseks saamiseni. Siis oli laps 79cm pikk.
Aga jah, MaxiCosiga võrrelda ei oska. Internetis on ju kogu info olemas.

Müüvad ilmselt mingeid laojääke. Ei toodeta neid ammu enam. Kui keegi seda hälli ostma hakkab, tuleb kindlasti vaadata tootmiskuupäeva – asub penosse pressituna katteriide all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 23:35; 13.03 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt käib sellest Cybex Atoni mudelist. See on siis kõige tavalisem ja vanem mudel: http://beebicenter.ee/et/turva…..n-cbx.html
Ma ei saa aru, millest need eelnevad Käod siin kirjutasid. Mis mõttes neid ei toodeta. Täiesti ju poes müügil. Päikesevari käib käepideme külge. Mingit jama pole elus rihmadega olnud. Kas tõesti on olemas 8+ kg kaaluvad turvahällid? Cybex Aton kaalub 3,5kg. On üks kergemaid turvahälle üldse. Kusjuures minu jaoks oli ikkagi kuidagi raske. Aga mul vanematel lastel oli äärmiselt vana turvahäll. Seda muidugi 10 aastat tagasi. Siis olid veel turvahällid kergemad, aga võib-olla ka mitte nii turvalised.
Cybex Aton on mõnusalt suur turvahäll seest. Meie laps sõitis selles kuni aastaseks saamiseni. Siis oli laps 79cm pikk.
Aga jah, MaxiCosiga võrrelda ei oska. Internetis on ju kogu info olemas.

Müüvad ilmselt mingeid laojääke. Ei toodeta neid ammu enam. Kui keegi seda hälli ostma hakkab, tuleb kindlasti vaadata tootmiskuupäeva – asub penosse pressituna katteriide all.

Guugeldasin natuke. Tundub, et Cybex Aton Basic ei ole sama asi mis lihtsalt Cybex Aton, vaid tegu on mingi uuema versiooniga, kus tõesti on päikesevari pikem, mingi ümmargune peatugi jne. Teema autor võiks täpsustada, millist Cybex Atoni varianti konkreetsemalt ta silmas pidas.

PS. Cybex Aton 3, mis oli 2013. aastal Cybexi uusim turvahäll, oli tõesti kõvasti raskem kui Aton ja Aton 2. Äkki ma eksisin selle 8 kg-ga, ehkki nii on mulle meelde jäänud, aga igatahes minu jaoks sai toona otsustavaks just kaaluvahe, miks eelistasin Aton 2.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 16:31; 13.03 01:29; 14.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt käib sellest Cybex Atoni mudelist. See on siis kõige tavalisem ja vanem mudel: http://beebicenter.ee/et/turva…..n-cbx.html
Ma ei saa aru, millest need eelnevad Käod siin kirjutasid. Mis mõttes neid ei toodeta. Täiesti ju poes müügil. Päikesevari käib käepideme külge. Mingit jama pole elus rihmadega olnud. Kas tõesti on olemas 8+ kg kaaluvad turvahällid? Cybex Aton kaalub 3,5kg. On üks kergemaid turvahälle üldse. Kusjuures minu jaoks oli ikkagi kuidagi raske. Aga mul vanematel lastel oli äärmiselt vana turvahäll. Seda muidugi 10 aastat tagasi. Siis olid veel turvahällid kergemad, aga võib-olla ka mitte nii turvalised.
Cybex Aton on mõnusalt suur turvahäll seest. Meie laps sõitis selles kuni aastaseks saamiseni. Siis oli laps 79cm pikk.
Aga jah, MaxiCosiga võrrelda ei oska. Internetis on ju kogu info olemas.

Müüvad ilmselt mingeid laojääke. Ei toodeta neid ammu enam. Kui keegi seda hälli ostma hakkab, tuleb kindlasti vaadata tootmiskuupäeva – asub penosse pressituna katteriide all.

Guugeldasin natuke. Tundub, et Cybex Aton Basic ei ole sama asi mis lihtsalt Cybex Aton, vaid tegu on mingi uuema versiooniga, kus tõesti on päikesevari pikem, mingi ümmargune peatugi jne. Teema autor võiks täpsustada, millist Cybex Atoni varianti konkreetsemalt ta silmas pidas.

PS. Cybex Aton 3, mis oli 2013. aastal Cybexi uusim turvahäll, oli tõesti kõvasti raskem kui Aton ja Aton 2. Äkki ma eksisin selle 8 kg-ga, ehkki nii on mulle meelde jäänud, aga igatahes minu jaoks sai toona otsustavaks just kaaluvahe, miks eelistasin Aton 2.

Tundub jah, et see Cybex Aton Basic on uuesti turuletoodud edasiarendus vanast Cybex Atonist (ajasin selle kõige esimesega seeriast sassi). Samas Cybexi enda kodulehelt ma seda mudelit ei leidnud. Miks ometi, kui nad seda toodavad? Ilmselt on siis mõeldud mingile kindlale turule (nt Ida-Euroopa) ja seetõttu Saksamaa, UK või USA lehel seda pole. Kusjuures edasimüüjad viitavad seda hälli müües 2009 aasta ADAC testile, mis on tehtud vana Cybex Aton mudeliga, mis on sellest Basicust oma pool kilo raskem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 23:35; 13.03 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see cybex basic on nn säästumudel ja rohkem ida-euroopa turule (venemaal cybexi toodetele see cbx lühend peal).
kui viitsimist tellimisega jännata, siis osta parem mytoysist goodbaby nimeline turvahäll. tegemist pmst cybex aton 4. goodbaby ostis hiljuti cybexi firma kõige õiguste ja patentidega ära, sellepärast üks ühele ongi. kvaliteet ka sama (cybex kontrollib). http://www.mytoys.de/goodbaby-babyschale-artio-monument-black-2017-4709162.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 15:58; 12.03 11:33; 13.03 12:33; 14.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Basic ongi põhimõtteliselt sama: http://cybex-online.com/ee/carseats/aton.html
Ainult vari on riidest ja kinnitub krõpsudega käepideme külge. Oma Basicul ei leidnud ma ka istmekõrgendust, mida saaks ära võtta. Meil Eestis kogu importkaup on mõeldud idaturule. Alustades mähkmetest ja lõpetades elektroonikaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 23:11; 14.03 09:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see pole Cybexi enda leht? http://cybex-online.com/ee/carseats/aton.html

Igal juhul ei ole tegu Cybex Atoniga selle esialgsel kujul, nii nagu see 2000ndate lõpul müügile tuli, vaid mingi üksjagu modifitseeritud variandiga.

Ning need, kes ütlesid, et Cybexi oma kodulehel pole, pidasid ilmselt silmas kodulehe rahvusvahelist, mitte Eesti väikest kohalikku versiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 16:31; 13.03 01:29; 14.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, ma vahepeal muutsin oma postitust. Ma vaatasin, et Aton ja Basic on täpselt üks ühele samad, aga ei ole. Aga ma ei saa aru, mis probleem selle Basicuga on. Kas see nagu millegipärast ei kõlba, või. Siin on saksa leht, kes müüb Basicut. Kui Eesti oma ei kõlba, siis tellige sealt. https://www.kids-room.com/en/cbx-by-cybex-infant-carrier-aton-basic
Siin jääb lihtsalt mulje, et Basic on mingi Ida-Euroopa jaoks mõeldud rämps ja kohe soovitatakse midagi muud tellida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 23:11; 14.03 09:28; 14.03 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi ei arvagi, et basic mudel rämps on, aga tegemist nn säästumudeliga. enamus tuntud firmadel on mingi säästumudel, et kõik osta jõuaks. maxi cosil on ntx citi mudel. nendel säästukatel ei ole lihtsalt tulesid ja vilesid küljes ja enamasti ei saa alusele ka kinnitada, ainult turvavöö kinnitus on. kui lisamugavused olulised ei ole, siis miks mitte lihtsam mudel osta. avariis pakub ikka kaitset (ei ole jah neid ekstra lisa külgkaitseid, aga põhiline on olemas).
aga kui tellida ja hind sinna 100 euri juurde jääb, siis võtaks juba goodbaby. sama, mis cybex, aga odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 15:58; 12.03 11:33; 13.03 12:33; 14.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Cybex Aton või Maxi-Cosi Cabriofix turvahäll?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.