Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreet ja juh.liige

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: dekreet ja juh.liige

Postitas:

Olen oma mehe firmas juhatuse liige – ilma reaalse töö ja teenistuseta. Ise olen palgatöötaja täiskoormusega. Sünnituslehele jään oma põhitöökohast. Küsimus aga on, et kas juhatuse liikmeks olemine seab mingeid piiranguid sünnituslehele jäämisel?
Samamoodi vanemahüvitisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituslehele jääd kõigist töökohtadest, selle ajal ei tohi saada töötasu. Kui oled tasustamata, siis juhatuse liikme staatus ei muuda midagi.

VH saamiseks ei pea isegi lhp-l olema. Ja sotsmaksustatud töist tulu ei tohiks VH ajal kuus teenida üle 430 bruto, muidu väheneb VH. Tasustamata ametikoht ei muuda kindlasti midagi VH-s.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 12:53; 25.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline olukord:

Jään dekreeti oktoobrist ja leht kestab kuni veebruarini 2018.
Meile makstakse aastapreemiat jaanuaris vastavalt majandustulemustele.

Aga kuna sünnituslehel olles ei tohi saada tulu, kui aind eelneva perioodi eest, kas siis võiks töö juurest paluda tõendit, et see jaanuaris saadud tulu on teenitud välja jaan-sept 2017. Kas selline tõend Haigekassale oleks piisav põhjendamaks tulu ilma et peaks mingeid tagasikandeid tegema sünnituslehe rahadest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni Haigekassal ei teki küsimusi, seni pole midagi vaja tõestada. 99,9% juhtudel ühekordne makse rsp ajal küsimusi ei tekita.

Kui esitatakse küsimus, siis sina esitadki tööandja kinnituse, et…kuupäeval sulle laekunud…eurot oli aastapreemia eelneva perioodi eest, mitte töötasu st sa rsp ajal ei töötanud.
Jah, ei pea midagi tagasi maksma. Rahu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 12:53; 25.05 14:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. dekreet ja juh.liige

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.