Esileht Ilu ja tervis Depressiooni ravi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Depressiooni ravi

Postitas:

Ei oskagi nüüd kuidagi alustada, aga igatahes hakkasin täna uurima depressiooni kohta ja erinevaid teste tehes ja sümptomite kohta lugedes avastasin, et mul eksisteerib enamus neist tunnustest ja mitte lühikest aega, vaid juba aastaid. Põhiliselt siis tühjuse tunne, motivatsioonipuudus, viitsimatus midagi teha, iga pisiasi ajab närvi, ärevushood jne. Tundub endale kummaline, et ma varem selle peale pole tulnud, ilmselt pole tahtnud tunnistada. Nüüd siis küsimus, et kes on kuidagi sellega varem kokku puutunud, siis kuhu soovitate pöörduda? Lisaks ehk selline loll küsimus, aga mis vahe on psühholoogil ja psühhiaatril? Ja lõpuks mis see “jama” kõik maksma võib minna, ilmselt väga palju? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:06; 08.03 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaksin sellest, et vaataksin üle oma menüü ja hakkaksin juurde võtma vitamiine. Prooviksin sättida nii, et saaksin öösel paremini magada (aitab magneesium)

Vitamiine mina söön eraldi. Magneesiumi (Kelasini oma) võtan tund enne und. Alkoholi tarbimist kärpisin kõvasti, vahepeal ei joonud ka kohvi üldse (viib vitamiine organismist välja). Sättisin päeva tempot rahulikumaks, ahjaa, D-vitamiini võtan kogu aeg. Proovin süüa mitmekesisemalt, võtsin koera, sest temaga lihtsalt peab iga päev väljas jalutamas käima (koleda ilmaga on see muidugi tüütu aga muidu ma võisin mitu päeva jutti toas istuda, nina välja pistmata).

Psühholoogi ja psühhiaatri peamine vahe on see, et psühholoog lihtsalt kuulab sind, aga psühhiaater paneb ka diagnoosi ja määrab ravi. Antidepressante saab välja kirjutada ka perearst. Aga üldiselt ma soovitaksin alustada sellest, et vaatad üle oma toitumisharjumused. Mind aitab. Niipea kui menüü muutub veidi üksluisemaks või jääb d-vitamiini võtmisesse nädalane auk sisse, kohe hakkan tundma tüdimust. Kui alkoholi olen joonud, siis järgmisel päeval närib sees (piisab kui joon kaks õlut, isegi ühest piisab), vastik on olla. Ahjaa, suitsetamise jätsin ka täitsa maha, nüüd juba kolm aastat ei ole mahvigi tõmmanud. Kaalust võtsin ka alla, enne olin umbes 10 kg ülekaalus, nüüd normis (164cm, 56-58kg)

Liigu rohkem, menüü paika. Mingid pahad harjumused miinimumi. Kui paari kuuga ei mõika, siis alles arstile. Alustada võid perearstist. Sinu puhul need soovitused sobivad, sest sa ei ole (veel) mingis lausa suitsidaalses või letargilises seisundis 🙂 Ja tunnistad probleemi olemasolu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina soovitaksin just esimese asjana panna aeg psühhiaatrile. Saatekirja pole vaja, aga kelle poole pöörduda, selle kohta võib vabalt küsida oma perearstilt. Perearst võiks ühtlasi teha ka proovid ja tervisekontrolli, siis tead paremini, kuidas oma organismi toetada ning välistama peaks ka näiteks kilpnäärme ja veresuhkru probleemid. Aga kui see tundub liiga raske, siis pane lihtsalt psühhiaatrile aeg või lase mõnel lähedasel panna (ka telefonitoru tõstmine võib raske olla). Psühhiaatri visiiditasu on enamikes kohtades 5 eur, aga järjekorrad pikad riiklikes haiglates. Aga on ka erafirmasid haigekassa lepinguga. Ilmselt elad Tallinnas, seega soovitada ei oska kedagi.

Kui sümptomid on kestnud pikemat aega, siis selleks, et saada otsa peale, on vaja saada professionaalset abi. D-vit ja Mg, nõustun täielikult. Aga olles ise aastaid piinelnud ja sipelnud ja teades väga hästi, et üks depressiooni sümptom ongi tüdimus ja võimetus midagi muuta, siis alustada tuleks arstist. Psühhiaater on arst. Võid ühe soojaga ka psühholoogile aja panna. Muidu juhtub nii nagu minuga, et aastaid elad udus ja muudkui sunnid ennast tegema sporti ja söögisedelit jälgima ja sa ei suuda seda teha ja midagi ei muutu ja kirud, et oi küll ma olen saamatu ja tuleb masendus ja tahaks ainult teki alla pugeda ja nutta, sest ma ei saa millegagi hakkama…. kuulge, see ONGI depressioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:33; 24.07 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna kuulsin ühe psühholoogi juttu positiivsest psühholoogiast, kus ta mainis seda, et depressioonis inimene võid olla isegi õnnelikum, kui seda on näiteks igati nö normaalne inimene. Kui sa tunnetad, et sul on valed mõtted peas ja seda juba pikalt olnud, siis annad see märku, et sa pead oma mõtlemist muutma. Ja siit tulebki see mõte, et sa pead harrastama positiivset psühholoogiat. Eestlastel ja üldse arenenud maailmas väga palju tõekspidamisi ja mõttemustreid, mis vaimses plaanis ei ole inimesele kasulikud. Aga väga positiivne on, et sa märkad, et sa tahad vaimselt paremat elukvaliteeti.
Mulle isiklikult on abiks olnud budistliku maailma mõtlemine. Ei tähenda see seda, et hakkad nüüd kellukesi helistama ning tänaval hari-krisnat laulma, see tähendab seda, et oled leplik enda ja teiste suhtes, oled positiivne, tead, et kõik mis siin elus on, siis sa saad hakkama, selle tulemus on veelgi parem asi jne. Ja ka selle mõtlemise juures on sul kindlasti tagasilööke, kuid see tasakaal ja rahulolu tuleb vaikselt.
Mina olen kuulanud meditatiivset muusikat, mantraid, positiivseid affirmatsioone, lugenud ka eneseabiraamatuid, käinud joogas, lihtsalt teinud sporti ning üritanud üha tervislikumalt toituda. Ja kui tulevad halvad mõtted, siis korrigeerin neid, häälestan ennast ümber, et mida mul on vaja mõelda ja rääkida ning kas ma pean alati reageerima.
Psühholoog on hea asi, sest kui sa sellise hea otsa juhtud, siis hakkad sa ise endalt küsima, et kuidas paremini elada ja mõelda, mida sul on oma ellu vaja, mis vana last tuleb elust maha jätta. Väga kasuks on erinevad grupiteraapiad, sest sa ei tea iial, kuidas kellegi kogemus või tarkusetera sinu paranemismüüri uue kivi asetab.
Tablettidega on nii, et kui sa päris sügavas augus veel ei ole, siis pole neist justkui kasu. Ravim võtab väga raskes olukorras sinu olukorda leebemaks, et sa ise saaks vaimsel tasamel ennast parandam hakata.
Ja ma vabandan, et kui minu jutt tundub segane. Olen ise väga pika tee maha käinud (mul oli väga raskekujuline depressioon), kus minu elu ei rahuldanud mind, suht kõik minu elus kukkus kokku, ka nüüd tuleb halbu mõtteid ligi, kuid tõde ongi see, et ma olen õnnelikum ning üha paremaks ikka läheb. Ja see kõik hea tuleb aegamisi, kuid see on väga hea tunne, kus sa oskad märgata, et kuidas su ümber on ilusaid inimesi, et hing on sees, tuul puhub ning saad aru, et sul on nii palju siin elus, mille nimel elada ning tänulik olla.
Sulle aga head kasvamist, olgu see sinu valitud tee milline tahes! 🙂 Ja nagu sa minu soovitustest näed, siis mõtete muutmine on tasuta asi ning ka need teised asjad on pigem sellised elustiilikulutused, mis sind kokkuvõttes teevad rikkamaks inimeseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pöördu tõesti psühhiaatri poole, aga enne, kui AD võtma hakkad, kaalu ka teisi ravimeetodeid. hoiatan sellepärast, et mul on endal just praegu võõrutuskuur AD-st, mida võtsin pool aastat (ravim aitas), kuid millest võõrdumine on meeletult raske- tekitab füüsilisi vaevuseid nagu peavalu, närvijutid silmades ja kätes, rahutus, ärevus, söömishood, kaalutõus jm hädad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oskagi nüüd kuidagi alustada, aga igatahes hakkasin täna uurima depressiooni kohta ja erinevaid teste tehes ja sümptomite kohta lugedes avastasin, et mul eksisteerib enamus neist tunnustest ja mitte lühikest aega, vaid juba aastaid. Põhiliselt siis tühjuse tunne, motivatsioonipuudus, viitsimatus midagi teha, iga pisiasi ajab närvi, ärevushood jne. Tundub endale kummaline, et ma varem selle peale pole tulnud, ilmselt pole tahtnud tunnistada. Nüüd siis küsimus, et kes on kuidagi sellega varem kokku puutunud, siis kuhu soovitate pöörduda? Lisaks ehk selline loll küsimus, aga mis vahe on psühholoogil ja psühhiaatril? Ja lõpuks mis see “jama” kõik maksma võib minna, ilmselt väga palju? :(

Ei oskagi nüüd kuidagi alustada, aga igatahes hakkasin täna uurima depressiooni kohta ja erinevaid teste tehes ja sümptomite kohta lugedes avastasin, et mul eksisteerib enamus neist tunnustest ja mitte lühikest aega, vaid juba aastaid. Põhiliselt siis tühjuse tunne, motivatsioonipuudus, viitsimatus midagi teha, iga pisiasi ajab närvi, ärevushood jne. Tundub endale kummaline, et ma varem selle peale pole tulnud, ilmselt pole tahtnud tunnistada. Nüüd siis küsimus, et kes on kuidagi sellega varem kokku puutunud, siis kuhu soovitate pöörduda? Lisaks ehk selline loll küsimus, aga mis vahe on psühholoogil ja psühhiaatril? Ja lõpuks mis see “jama” kõik maksma võib minna, ilmselt väga palju? :(

Psühholoog- uurib põhjalikut sinu minevikku ja olevikku, kodust olukorda, sinu mõttemaailma, sinu harjumusi. Määrab sulle teraapia või siis iseseisvad harjutused kodus tegemiseks. Kindlasti soovitab viibida värskes õhus + leida endale üks meelepärane hobi. Täisväärtuslikku toitu ja vitamiine. Ravimeid ei määra.
Psühhiaater- esitab küsimusi, määrab vajadusel AD ravi, unetuse korral vb. ka unerohtu aga alati soovitab ka nn. looduslikke ravivõtteid ja vitamiine.

Pöördu kas psühhiaatri või psühholoogi poole. Maksma läheb 5€ kui sul on haigekassa olemas. Erakliinikus ca 75€ aga sinna ei pea minema, ilmselt suudad paar kuud järjekorras siiski oodata ja minna nn. tavakliinikusse.
Ise alustasin perearstist, raikasin mõttetult aega oma kolm aastat. Õnneks taipasin psühhiaatri vastuvõtule minna ja elukvaliteet on tunduvalt paranenud. Õige ravi leidmine võttis aasta ja lisaks siis veel pool aastat, et praemaks läks. Ma olin omadega nii läbi, et ei tahtnud/ei suutnud voodist üles tulla, ei tahtnud valju heli sh. televiisor, ei tahtnud kodus midagi teha, ei viitsinud isegi pesema minna- ühesõnaga depressiooni viimane staadium, lisaks oli väljakujunenud ärevushäire koos paanikahoogudega. Mul olid väiksed lapsed ja töötav abikaasa, ütlen ausalt, et ca 5-aastat on minu elust välja lõigatud ja ainus mida ma suutsin oli lapsi kuidagi juhendada. 4-aastasel soovitasin ise köögis endale võileiba teha ja kapist süüa võtta, sest ma ei suUtnud kööki kõndida. Just ei suutnud, mitte ei tahtnud. Kui suuremad lapsed, kes alglassis olid, koolist tulid, siis saatsin poodi. Siis said nad süüa. Mees käis L ja P poes, tollel ajal ei olnud poed veel nii pikalt avatud nagu praegu. Parematel päevadel suutsin süüa teha ja natuke koristada.
Teemaalgataja, kuna see haigus ainult süveneb, siis otsi abi.
AD määramise korral ca 10-40€ kuu, oleneb ravimist. Minu ravim on 15€ kuu.
Lisan veel seda, et alkoholi ma ei ole kunagi tarbinud, suitsetaja ei ole ja kohvist loobusin täielikult kui AD-ravi määrati. Siiani ei joo kohvi. Esimene AD kuur kestis mul kokku 9-kuud, mille tulemusel olin kuus aastat ravimitest vaba. Siis tuli teha uus kuur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 08:50; 27.02 08:56; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pöördu tõesti psühhiaatri poole, aga enne, kui AD võtma hakkad, kaalu ka teisi ravimeetodeid. hoiatan sellepärast, et mul on endal just praegu võõrutuskuur AD-st, mida võtsin pool aastat (ravim aitas), kuid millest võõrdumine on meeletult raske- tekitab füüsilisi vaevuseid nagu peavalu, närvijutid silmades ja kätes, rahutus, ärevus, söömishood, kaalutõus jm hädad.

Siis sa ei ole valmis loobuma. Olen kolm kuuri teinud 16-aasta jooksul ja kordagi ei olnud ühtegi võõrutusnähtu. Esimene kuur oli 9-kuud, jätsin maha päevapealt, sest enesetunne oli hea ja sain kuus aastat ravimivaba elu. Teine kuur oli aasta, peale seda sain kolm aastat ravimivaba elu. Praegu teen oma kolmandat kuuri.
Teine võimalus on, et jäta ravimit maha aeglaselt, kogust vähendades, et keha harjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 08:50; 27.02 08:56; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pöördu tõesti psühhiaatri poole, aga enne, kui AD võtma hakkad, kaalu ka teisi ravimeetodeid. hoiatan sellepärast, et mul on endal just praegu võõrutuskuur AD-st, mida võtsin pool aastat (ravim aitas), kuid millest võõrdumine on meeletult raske- tekitab füüsilisi vaevuseid nagu peavalu, närvijutid silmades ja kätes, rahutus, ärevus, söömishood, kaalutõus jm hädad.

tegu on võõrutusnähtudega, loe siit kuidas turvaliselt võõrutada https://ravimid.wordpress.com/voorutus/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 12:42; 28.02 15:49; 09.03 15:57; 11.03 13:24; 19.11 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antidepressandid ei ole eriti kallid. Kui on ravikindlustus olemas, siis peaks olema lausa poolmuidu. Neid kirjutab välja ka perearst, aga psühhiaater oleks parem variant. Ikkagi spetsialist selles valdkonnas. Just psühhiaater, mitte psühholoog. Need viimased on mõttetud põhulõuad. Ei viitsi otsida netist, aga eravastuvõtule saab vist päris kiirelt?

Kui ülaltoodud varianti ei soovi kasutada, siis…

Magneesium

Tänapäeval saavad inimesed tunduvalt vähem magneesiumit võrreldes 100 aasta taguse ajaga ja see võib tihti olla depressiooni põhjustajaks. Sellistel juhtudel magneesium aitab depressiooni vastu. Tegemist ei ole telegram.ee stiilis “tarkusega”, vaid ikka päris reaalsetel uuringutel põhinevaga.

Rapid recovery from major depression using magnesium treatment

Lõik:

Magnesium treatment is hypothesized to be effective in treating major depression resulting from intraneuronal magnesium deficits. These magnesium ion neuronal deficits may be induced by stress hormones, excessive dietary calcium as well as dietary deficiencies of magnesium. Case histories are presented showing rapid recovery (less than 7 days) from major depression using 125-300 mg of magnesium (as glycinate and taurinate) with each meal and at bedtime. Magnesium was found usually effective for treatment of depression in general use. Related and accompanying mental illnesses in these case histories including traumatic brain injury, headache, suicidal ideation, anxiety, irritability, insomnia, postpartum depression, cocaine, alcohol and tobacco abuse, hypersensitivity to calcium, short-term memory loss and IQ loss were also benefited. Dietary deficiencies of magnesium, coupled with excess calcium and stress may cause many cases of other related symptoms including agitation, anxiety, irritability, confusion, asthenia, sleeplessness, headache, delirium, hallucinations and hyperexcitability, with each of these having been previously documented. The possibility that magnesium deficiency is the cause of most major depression and related mental health problems including IQ loss and addiction is enormously important to public health and is recommended for immediate further study. Fortifying refined grain and drinking water with biologically available magnesium to pre-twentieth century levels is recommended.

Magneesiumil on erinevaid vorme ning ühest nendest – magneesiumoksiidist – hoia eemale. Seda sitta keha ei taha omandada.

Eesti apteekides on müügil südamele mõeldud Panangin tabletid, mis sisaldavad korralikku magneesiumit. Ühes tabletis 140 mg, seega päevas tuleks võtta vähemalt 2.

Magneesium pole vajalik mitte ainult lihastele-südamele, vaid ka närvisüsteemis ja ajus ülekannetele. Selline omamoodi vundament.

5-HTP

Antidepressandid muudavad aju funktsioneerimist selliselt, et blokeerivad aju poolt serotoniini “ärasöömise”, seega on serotoniini tase ajus kõrgem ja serotoniin saab seal oma tööd teha, ajus ülekandeid “libestada”. Kokkuvõttes keha rohkem serotoniini ei tooda, kuid väärt kraamiga käiakse paremini ringi.

Nüüd jõuame 5-HTP juurde. Kui inimene sööb kalkunit, siis see sisaldab aminohapet nimega trüptofaan. Inimese keha sünteesib trüptofaanist aminohappe 5-HTP. Aminohape 5-HTP on suuteline ületama aju-vereringe barjääri. Aju saab 5-HTP-d ja muudab selle serotoniiniks. 5-HTP on serotoniini algaine. Ka keha ise (mitte ainult aju) teeb 5-HTP-st serotoniini ja melatoniini. Pole arst ja mingi kehateadlane, kuid kehas loksuv serotoniin ise vist ajju ei jõua aju-vereringe barjääri tõttu. Aga see pole oluline, et keha ise kah sünteesib serotoniini (millest kasu pole) 5-HTP-st, 5-HTP on suuteline ületama aju-vereringe barjääri, osa 5-HTP-d jõuab ikkagi läbi barjääri ajule serotoniini valmistamiseks.

Trüptofaan -> 5-HTP -> serotoniin ja melatoniin

Taibukal lugejal võib tekkida küsimus, et ehk saab trüptofaani vahele jätta ja lihtsalt 5-HTP-d sisse kugistada, kohe asja kallale asuda. Vastus on: saab küll. Täiesti retseptivabalt. Välismaal vabamüügis. Samuti netipoodides saadaval (UK Amazon jms). Päevane kogus võiks olla 2x päevas, kumbki kord 100mg. Aga võetakse ka 50mg kogustes ja tuntakse mõju.

Kõigega kursis olevad käod ehk vastavad, et kas 5-HTP on Eestis müügil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 korda depressiooni ravinuna, soovitan alustada psühhiaatrist ja ravimitest. See annab sulle jõudu oma elu soovitud suunas muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 14:12; 29.02 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi vist Via Naturales oli müügil kuid lasin ka tuua Soomest, need vist lausa 500mg-sed. Olen näinud Chilli pakkumistes ka.
Lisaks võin soovitada ka kogu B grupi kompleksi, samuti L-türosiini ja Gabat, mis kõik toetavad närvisüsteemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

iHerbist saab kõik need asjad kätte, soodsalt ja eestisse saab saata, ei võeta ära.

magneesiumist soovitaksin magneesium tsitraati: http://eu.iherb.com/Now-Foods-Magnesium-Citrate-120-Veggie-Caps/698

lisaks võiks võtta tõesti kvaliteetset B-kompleksi. näiteks see Solgari stressikompleks: http://eu.iherb.com/Solgar-B-Complex-with-Vitamin-C-Stress-Formula-250-Tablets/12650

lisaks on meeleolu ravimisel väga tähtsad ka omega rasvhapped. aju koosneb suures osas rasvadest. tänapäeva toitumisest saame me kordades vähem omega-t, kui vaja. lisaks peab heas omega kompleksis olema õige EPA-DHA vahekord. soovitaksin seda toodet: http://eu.iherb.com/Country-Life-Omega-3-Mood-Natural-Lemon-Flavored-90-Softgels/1699

ka D-vitamiin ei teeks paha, nt see toode: http://eu.iherb.com/Now-Foods-Vitamin-D-3-5-000-IU-120-Softgels/10421

samuti saab iHerbist tellida 5-HTP-d ja trüptofaani. on väga õige, et antidepressantide asemel võiks katsetada nende looduslikema ja turvalisemate vahenditega. mina ilmselt kasutaksin pigem trüptofaani, mis on veelgi loomulikum – keha ise sünteesib ja toodab sellest serotoniini. 5-HTP-ga sekkume juba kuskile vahepealsesse protsessi.

näiteks võib kasutada seda trüptofaani: http://eu.iherb.com/Jarrow-Formulas-L-Tryptophan-500-mg-60-Capsules/13385

või siis 5-HTP-d: http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-5-HTP-100-mg-60-Veggie-Caps/1

kuidas iHerbist tellida:

http://www.iherb.com?rcode=ddm577 tellimine on imelihtne, valik on suur ja saab kätte paljusid asju, mida siin ei olegi. reeglid on sellised, et tellimuse hind (ilma saatmiskuludeta) ei tohi ületada 21.98 EUR (hinnad on dollarites, pange tähele, tuleb lehel muuta eurodeks). Kui selle summa ületab, siis tuleb maks juurde. ehk et kui rohkem asju tahate tellida, siis tuleb eri pakkidesse paigutada. saatmiskulude hinnad kõiguvad 2-7$ juures. Kohale tulevad asjad paari nädalaga. tellimisel tasub teada häid brände (nt Solgar) või siis lugeda toote juurest inimeste kommentaare juurde. Jagan oma sooduskoodi ka – esimesel korral saab sellega 5$ allahindlust – DDM577

aga depressiooni puhul võiks kindlasti testida läbi ka mõned kehalised asjad. nt:
– kilpnääre (sh võtta ka kilpnäärme antikehad)
– aneemia ja rauapuudus
– B-12, D-vitamiini tase veres
– välistada tsöliaakia (see põhjustab depressiooni)
– välistada diabeet
– välistada uneapnoe
– mitte võtta ravimeid, mis depressiooni tekitavad (beebipillid, steroidid, mao ülihappesuse vastased ravimid, statiinid)
– alkoholi tuleks juua vähe või üldse mitte. suhkruga sama.
– probiootikumid ei teeks ka paha

ja muidugi ei saa depressiooni puhul üle ega ümber psühhoteraapiast!!! sellega peaks kindlasti tegelema, lisaks keha toetamisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 12:42; 28.02 15:49; 09.03 15:57; 11.03 13:24; 19.11 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Depressiooni puhul võiks kindlasti testida läbi ka mõned kehalised asjad. nt:
– kilpnääre (sh võtta ka kilpnäärme antikehad) – Sellele uuringule saatis perearst kohe
– aneemia ja rauapuudus – välistatud, olen kerges ülekaalus ja veri on alati korras olnud
– B-12, D-vitamiini tase veres – korras
– välistada tsöliaakia (see põhjustab depressiooni) – välistatud
– välistada diabeet – välistatud
– välistada uneapnoe – ei ole uuritud aga ei tohiks olla
– mitte võtta ravimeid, mis depressiooni tekitavad (beebipillid, steroidid, mao ülihappesuse vastased ravimid, statiinid) – välistatud
– alkoholi tuleks juua vähe või üldse mitte. suhkruga sama. – alkoholi ei tarbi, kohvi ei joo, suhkrut natuke tarbin
– probiootikumid ei teeks ka paha

– seda viimast peaks uurima aga teised on kõik korras

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 08:50; 27.02 08:56; 28.02 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas vererõhk? Kas madalapoolne? See ka mõjutab meeleolu ja energiataset. Öeldakse, et madala vererõhuga on elu küll loid ja kurb, aga see eest pikk 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 14:12; 29.02 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://saeioleyksi.net.ee/foorum/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuu…päris hea info. Mul olid ka korralikudärevushood. Hakkasin magneesiumi sööma väsimuse vastu…lisaks teen ka trenni ja jalad olid kanged. Just ükspäev mõtlesin, et peaks jälle magneesiumi võtma…natukene see tüdimus oli ka tagasi tulnud. Selline tarkus magneesiumi kohta. Võin ka öelda, et kuna kannatan kõhukinnisuse all, siis see ikka väga märgatavalt suurendab mu stressi.
Äkki aitab ka see, kui ise mõtled läbi, mis su elus valesti on. Kui oskad endale sõnastada, oskad ja saad ka ette võtta. Kindlasti seda küsib ka psühhiaater psühholoog…kahjuks nende kvaliteet on vist ka väga kõikuv. Alates nendest, kes kohe kirjutaks välja ravimi, kuni nendeni, kes ajavad ainult mulli.
Minu puhul aitab ka muusika. Klassikaline ja jazz pidid olema stressivastased…ja loodushääled depresiooni vastu.
Samuti aitavad mind sõbrad. Isegi kui siuke siiber on ja sunnid end välja miinuses tujuga, siis kusiganes sõbraga läheb paremaks. Kui sul on järjepidevalt teema, mille peale depressioon tekib, siis väldi seda…pea pausi kõigile kurmisega…mõtle mis on kõik hästi.
Aga see vist kõik oleneb staadiumist.
Ma olin kooselus, kogu keha oli lõpuks krampis…stress missugune…
Isa oli ajukasvajaga, suur tugev mees…sõi AD…ema, kes hooldas, sõi xanaxit, et magada, aga AD ei söönud….kuigi oli ka ikka räiges stressis.
Teadvustamine endale on juba suur samm paremuse poole. Põhjus-tagajärg järgmisena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 17:44; 26.07 10:52; 26.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaasi.ee
http://peaasi.ee/depressioon/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-HTP

Antidepressandid muudavad aju funktsioneerimist selliselt, et blokeerivad aju poolt serotoniini “ärasöömise”, seega on serotoniini tase ajus kõrgem ja serotoniin saab seal oma tööd teha, ajus ülekandeid “libestada”. Kokkuvõttes keha rohkem serotoniini ei tooda, kuid väärt kraamiga käiakse paremini ringi.

Nüüd jõuame 5-HTP juurde. Kui inimene sööb kalkunit, siis see sisaldab aminohapet nimega trüptofaan. Inimese keha sünteesib trüptofaanist aminohappe 5-HTP. Aminohape 5-HTP on suuteline ületama aju-vereringe barjääri. Aju saab 5-HTP-d ja muudab selle serotoniiniks. 5-HTP on serotoniini algaine. Ka keha ise (mitte ainult aju) teeb 5-HTP-st serotoniini ja melatoniini. Pole arst ja mingi kehateadlane, kuid kehas loksuv serotoniin ise vist ajju ei jõua aju-vereringe barjääri tõttu. Aga see pole oluline, et keha ise kah sünteesib serotoniini (millest kasu pole) 5-HTP-st, 5-HTP on suuteline ületama aju-vereringe barjääri, osa 5-HTP-d jõuab ikkagi läbi barjääri ajule serotoniini valmistamiseks.

Trüptofaan -> 5-HTP -> serotoniin ja melatoniin

Taibukal lugejal võib tekkida küsimus, et ehk saab trüptofaani vahele jätta ja lihtsalt 5-HTP-d sisse kugistada, kohe asja kallale asuda. Vastus on: saab küll. Täiesti retseptivabalt. Välismaal vabamüügis. Samuti netipoodides saadaval (UK Amazon jms). Päevane kogus võiks olla 2x päevas, kumbki kord 100mg. Aga võetakse ka 50mg kogustes ja tuntakse mõju.

Kõigega kursis olevad käod ehk vastavad, et kas 5-HTP on Eestis müügil.

Tahtsingi just sedasama soovitada.
Ise olen ka vaevelnud aastaid depressiooni käes, proovinud erinevaid AD, aga kuna need muutsid mind tundetuks zombiks, siis lõpetasin. Samuti ei saanud erilist abi psühhiaatrilt (kirjutas ainult AD välja, rohkem minuga ei tegelenud) ega psühholoogilt – tegi paar testi, leidsi et on jah depressioon, kuid kuna mu elus on nagu kõik ok (tema meelest siis, tegelikult aga olid suured probleemid elukaaslasega) siis võta aga AD ja saa terveks. Mõtlesin ka mõnikord enesetapule, aga laste pärast ei hakanud seda lolli mõtet õnneks pikemalt vaagima. Võibolla sattusin kehvade arstide juurde, kindlasti on ka paremaid psühholooge…

Igatahes sügisel sattusin ka surfama Iherb lehel, kus soovitatid D-vitamiini tellida. Tellisin D-vitamiinid ja ühtlasi ka need 5-HTP kapslid http://eu.iherb.com/healthy-origins-5-htp-100-mg-60-veggie-caps/22828?rcode=nwz104 Nüüd võtan neid mõlemaid juba mitu kuud ja tulemus on väga positiivne – tuju on hea, samas pole ma emotsioonitu zombi, tulevik näib lootusrikkam, suutsin ennast niipalju kokku võtta, et läksin oma petvast ja alkot kuritarvitavast mehest lahku ja jäin üksikemaks. Siiski ei ole ma õnnetu, ei nuta patja, vaid tunnen ennast päris hästi.

ellimine on imelihtne, valik on suur ja saab kätte paljusid asju, mida siin ei olegi. reeglid on sellised, et tellimuse hind (ilma saatmiskuludeta) ei tohi ületada 21.98 EUR (hinnad on dollarites, pange tähele, tuleb lehel muuta eurodeks). Kui selle summa ületab, siis tuleb maks juurde. ehk et kui rohkem asju tahate tellida, siis tuleb eri pakkidesse paigutada. saatmiskulude hinnad kõiguvad 2-7$ juures.

Mina olen alati tellinud vähemalt 36 euri eest, siis on saatmine tasuta, mingeid makse pole kordagi pidanud juurde maksma. Ilmselt toll ei viitsi nende mõnekümne euro pärast jamada 🙂
Esmatellijatele on seal valikus ka tasuta toode: http://www.iherb.com/free/?rcode=NWZ104

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh asjalike vastuste eest. Ilmselt lähiajal nüüd proovin need vitamiinid ja asjad ära. Samas kui arvestada et suurem osa mu probleemidest on just raha taga kinni, siis saab see kindlasti keeruline olema. Aga huvi ja lootust muidugi on, seega tänud kes võtsid vaevaks vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:06; 08.03 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata kindlasti ka http://www.saeioleyksi.ee foorumisse ja kui raha on vähe, siis ehk sobib kogemusnõustaja nõustamine, mis on veidi odavam, 5-10 EUR/h http://www.avitus.ee/iseendale/kogemusnoustamine

edu sulle! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 12:42; 28.02 15:49; 09.03 15:57; 11.03 13:24; 19.11 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5€ visiiditasu ja mõni euro antidepressantidele ja magneesiumile kuus vast nii palju ei ole, et väga suure tüki võtaks eelarvest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5€ visiiditasu ja mõni euro antidepressantidele ja magneesiumile kuus vast nii palju ei ole, et väga suure tüki võtaks eelarvest.

Mõni euro? Sa pole vist üldse kursis, mis AD-d maksavad. Originaalid muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 21:31; 28.07 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval hakkab üha moodsamaks muutuma kõikvõimalike vitamiinide ja toidulisandite võtmine, teadmata, kas sulle neid üldse vaja on. Eelkõige tasuks oma menüü terava pilguga üle vaadata, võib-olla veidi rohkem värsket kraami süüa ning suhkrut/alkoholi vältida. Teiseks tasub perearsti käest vereproovi nõuda, mis näitaks erinevate vitamiinide ja mineraalide taset veres. Minule tegi arst sellise täiesti ilma küsimata kui olin pikalt haige olnud ja minu suureks üllatuseks olid kõik ained normi piires, välja arvatud üks, mille nime ma ei mäleta ja mida sai erinevatest rohelistest köögiviljadest.

Tahan sellega öelda, et see, mida vitaminiinimüüja sulle räägib, on üks asi, mis su kehaga päriselt toimub, on täiesti teine. Kehal on nimelt omadus kasulikud ained ise kätte saada. Loomulikult võib juhtuda, et sul ongi mõnest ainest defitsiit, aga proovi tulemusel vähemalt teaksid, millisest täpsemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin mõned aastad tagasi samas seisus. Ainult kool ja kodu, völjas ei tahtnud käia, pere elas muudes linnades, ainult mina ja söök ja telekas. Lõpuks ei pidanud enam vastu, tahtsin enesetapu teha, kirjutasin oma lähedamatele kirjad ja siis käis peas plõks läbi, et nii ju ei saa. Otsisin kohe infot kuhu pöörduda ja leidsin Pärnust ühe väga hea psühholoogi. Käisin iga nädal ühe korra, lausa ootasin seda. Ta aitas palju asju läbi mõelda, mõtted selgemaks saada. Vahel on tõesti nii, et su enda sees on üks küsimus ja tuhat vastust ning sul on vaja kedagi, kes aitaks sul leida selle ühe ja õige vastuse.
Tema saatis ka mu psühiaatri juurde kes pani mulle diagnoosiks sügava depressiooni ja bi-polaarsus häire. Kirjutas mulle ADsid välja, võtsin neid paar päeva ja siis järsku tundsin, et ei, ma saan ise hakkama. (Ma ei ütle sellega, et AD on mõttetud) Lihtsalt mina tundsin, et tänu sellele, et ma sain oma psühholoogiga rääkida, aitas mind juba piisavalt. Nüüd, paar aastat hiljem kus elu-olu on muutunud, tunnen, et oleks nagu uuesti vaja.. Mulle tundub, et depressioonist on võimalik välja tulla, aga bi-pol jääb koguks eluks..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 23:11; 21.03 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just paar päeva tagasi soetasin uue kuu ajase kuuri tablad. AD maksid 3,78€ seega, raha taha vast asi ei jää…

Aga ise proovisid enne ravimit: D3 vitamiini, mg, enne magama minekut tund ilma nuti seadmete ja telekata, vähemalt 30 minutit trenni, kofeiinist samuti loobusin. Samas minul aitavad need asjad vast paremuse poole aga ärevus oli jätkuvalt ja suhelda ma ka ei soovinud üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine trenni! Trenn toodab õnnehormoone.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval hakkab üha moodsamaks muutuma kõikvõimalike vitamiinide ja toidulisandite võtmine, teadmata, kas sulle neid üldse vaja on. Eelkõige tasuks oma menüü terava pilguga üle vaadata, võib-olla veidi rohkem värsket kraami süüa ning suhkrut/alkoholi vältida. Teiseks tasub perearsti käest vereproovi nõuda, mis näitaks erinevate vitamiinide ja mineraalide taset veres. Minule tegi arst sellise täiesti ilma küsimata kui olin pikalt haige olnud ja minu suureks üllatuseks olid kõik ained normi piires, välja arvatud üks, mille nime ma ei mäleta ja mida sai erinevatest rohelistest köögiviljadest.

Tahan sellega öelda, et see, mida vitaminiinimüüja sulle räägib, on üks asi, mis su kehaga päriselt toimub, on täiesti teine. Kehal on nimelt omadus kasulikud ained ise kätte saada. Loomulikult võib juhtuda, et sul ongi mõnest ainest defitsiit, aga proovi tulemusel vähemalt teaksid, millisest täpsemalt.

soovitan sul uurida veidi ortomolekulaarse meditsiini kohta. mina pigem ravin oma oranismi kõrgete dooside ohutute vitamiinidega, kui keemiliste ravimitega. teiseks, mineraalainete testimist on tegelikult verest päris võimatu teha, õigemini see ei ütle eriti midagi. mineraalained sadestuvad kudedesse ja olulisem on see, millised on erinevad varud erinevates kudedes, mitte see, palju neid parajasti veres on, see näitaja võib väga mööda olla. ja väga paljude mineraalainete puhul ei testi perearst neid kindlasti. nt üks olulisemaid mineraalaineid psüühilise tervise juures on tsink, peale magneesiumi. üks võimalus täpsemaid tulemusi saada oleks test juustest, kuid see on kallis.

teiseks on see, et haige keha ei suuda vitamiine ja mineraalaineid väga hästi omastada. tänu sellele võib tekkida samuti vajadus neid juurde võtta. tänapäeva toit on ka erinevate ainete osas tühjem, kuna muld ei ole viljakas. seda väetatakse vaid loetud mineraalainetega ja kogu spekter puudub. rääkimata sellest, et tavainimese dieet on siiski küllaltki ebatervislik.

vastavalt uuringutele on teatud psüühikahäirete puhul mõnel inimesel ka geneetiliselt või keskkondliku mõju tõttu suurenenud vajadus mõne vitamiini järgi, tema keha toimib ainult suuremate koguste peal. ei ole sellist asja nagu ühtne “norm”, see on väljamõeldud ja arbitraalne. inimesed on väga erinevad selles suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 12:42; 28.02 15:49; 09.03 15:57; 11.03 13:24; 19.11 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestist on võimalik saada 5-HTP kapsleid mõistliku hinnaga tervis24.com e-poest. Link: http://tervis24.com/5-HTP

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelasin muide on magneesiumoksiid. Kasutu saast, ei tasu osta. Ainult magneesiumtsitraati tasuks osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kelasin muide on magneesiumoksiid. Kasutu saast, ei tasu osta. Ainult magneesiumtsitraati tasuks osta.

Õnneks Sul ei ole õigus. Tegemist on ikka magneesiumi kelaadiga, mg aminohappekelaat. Ja mõni inimene omastab seda paremini, kui tsitraati.
Magneesiumoksiid tõesti nii hästi omastatav pole, tuleks u. 2x rohkem võtta, siis näiteks jalakrampide vastu aitab küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 17:33; 24.07 22:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Ilu ja tervis Depressiooni ravi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.