Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Detsembri beebid 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 170 )

Teema: Detsembri beebid 2017

Postitas:

MariL28, meil siis täpselt samad kuupäevad vist. Sünnitähtajaks päevade järgi 21.12. 😛
Kui kõik hästi läheb, siis saan juba uuel nädalal arstile, et rasedus kinnitada ja siis saab selle tõendiga vast ka siin Soomes muud asjad kiiremini liikuma. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MariL28, meil siis täpselt samad kuupäevad vist. Sünnitähtajaks päevade järgi 21.12. ????
Kui kõik hästi läheb, siis saan juba uuel nädalal arstile, et rasedus kinnitada ja siis saab selle tõendiga vast ka siin Soomes muud asjad kiiremini liikuma. ????

Mul ka 21.12.17 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, juba kolm sama kuupäevaga. Aga mul arst alles 16.mai. Eks siis paistab, mis öeldakse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, juba kolm sama kuupäevaga. Aga mul arst alles 16.mai. Eks siis paistab, mis öeldakse ????

Eks jah, mul UH 8.05 raseduse kindlaks tegemiseks ja arvelevõtmise aeg 17.05.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda tahtsin ka uurida, et mul see nohu ei taha üldse lasta elada. Olen üritanud ilma igasuguste ravimiteta läbi saada, aga see päädib sellega, et ma magan öösel juba kehvasti ja nina on kogu aeg kinni. Olen kasutanud Quixxi, aga see ei toimi üldse.
Ainus, mis mul on alati toiminud on Xymelin. Kasutan selles suhtes kohusetundlikult ainult paar päeva, et vältida sõltuvuse tekkimist, aga praegu olen olnud kõhkleval seisukohal. Olen leidnud, et seda siiski võib kasutada raseduse ajal, aga väikeses koguses. Samas on öeldud, et toime lootele pole teada.

On keegi enda arstilt uurinud või ise kasutanud raseduse ajal Xymelini?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul piisas Quixxist. Aga arst ütles, et kui on vaja, siis vastavalt vajadusele mõned korrad päevas võib ka mõnd kangemat ninaspreid kasutada. Kui nina on ikka kinni ja hingata raske, siis on hapnikupuudus lootele palju ohtlikum kui see väike kogus ninaspreid, mis üldjuhul lootele ei mõjugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et siin veel ootajaid, kes külmetusega kimpus olid. Mind tabas ka nohu ja kurgukibedus, mis omakorda ajas köhima. Kasutasin Quixxi, Pinosoli ja mingeid looduslikke köhakomme. Öösel uimasena lasin ühe korra taruvaigu sprei asemel Hexorali. Õnneks väikse törtsu, loodan, et see midagi halba ei tee. Võrreldes eelneva kahe rasedusega pole iiveldust pea üldse. Vahel harva tundub veidi kehv, aga see ei vääri tegelikult mainimist üldse. Aga imelikud külmavärinad tulevad vahepeal täiesti mitte kuskilt. Eile olin soojas toas paksu suleteki sees ja täiesti värisesin. Igaks juhuks kraadisin, tulemus 36,7 ehk siis palavikust see ka polnud. Vahepeal tulevad päeval ka külmavärinad. On kellelgi kogemust, et on see normaalne? Algselt pidin 24 minema rasedust tuvastama, kuid nüüd sain 20ndaks aja juba. Siis uurin puurin ka kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka raseduse ajal külm kogu aeg. Oli ka siis kui poissi ootasin. Järelikult kuulub asja juurde 🙂

Uuh..kus võiks need kolm kuud möödas olla ja tahaks inimesena end tunda jälle..niimoodi keerab ja piinab sees et jube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mul on küll juunibeebi aga sattusin seda teemat lugema ja nohu kohta- kui looduslikud spreid/soolalahused ei aita, siis ksülometasoliini (xymelin/sudafed) asemel pigem oksümetasoliin (afrin/sinex), halvemal juhul lisaks claritine tabletina. Kui nohu ikka elada ei lase, siis on okei ka kangemat kasutada. Mul oli raseduse alguses väga tugev nohu, mida samamoodi looduslikult ravida proovisin aga asi päädis põskkoopapõletiku, kõrvapõletiku ja antibiootikumidega 🙁 Nohu muideks on siiamaani tugev, juba üle poole aasta siis. Midagi pole parata, limaskestad on raseduse ajal hormoonidest tingituna rohkem turses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nõuandjatele. Tunnen ennast jälle inimesena. Nohu hakkab vaikselt taanduma ja saan jälle normaalselt hingata. Tore on ikka terve olla! 🙂
Aga nüüd siis viies rasedusnädal käsil ja mul ei ole mingeid sümptomeid. Ei iivelda, rinnad on hellad, aga vähem kui ca 4-5 päeva tagasi, ükski söök ega lõhn vastu ei hakka. Ainuke sümptom ongi ärajäänud päevad. Tegin igaks juhuks ühe testi ka veel, kus sain 2 selget triipu (varem oli teine triip heledam).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole ka mingeid erilisi raseda tunnuseid. Ei olnud ka esimese raseduse ajal. Mõtlesin endamisi, et kui kõhtu poleks, siis ei saaks arugi et rase. 😀 Olemine läks pigem just kergemaks kui enne.

Praegu on sama moodi (loodan, et ei tule seda paljukardetud iiveldust ka sel korral). Kõht on ainult pidevalt tühi ja öösel peab korra vetsus käima. Rinnad on ka juba paisunud, mis pole tegelikult üldse halb.. 😀 Pöidlad pihus, et see rasedus ka sama kerge oleks! 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

sain ka oma triibulised. tähtaeg usun, et jääb detsembri teise poole aga seda on suhteliselt keeruline arvutada kuna olen hetkel kodus peaaegu 10 kuuse beebiga ning peale tema sündi ei olegi päevasid kordagi olnud 😛

Arstile kavatsen aja panna mai algusesse vms..

Tunnuseid hetkel eriti ei ole, kui siis õhkõrn emaka venimise valu.

-h-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 18:11; 16.04 09:13; 17.04 13:53; 30.04 13:50; 30.04 20:08; 18.05 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma olen esimest korda rase ja pole veel julgenud sellest kellelegi rääkida, sest rasedus veel nii väike, siis pean kõik oma küsimused siin küsima, sest siin juba varasemate kogemustega naisi palju 🙂

Seega kui mul on naistearsti juurde aeg 16.mai (siis peaks käimas olema 9.rasedusnädal), siis mida ma sellelt visiidilt ootama peaksin? Tehakse UH ja võetakse verd? Kas seal võetakse ka rasedana arvele siis kohe? Millal ma peaksin panema eraldi aja ämmaemanda juurde? Kas peaksin aja kohe praegu kinni panema või piisab sellest kui käin naistearsti juures ära ja hakkan alles siis ämmaemanda juurde aega otsima?

Teine küsimus … keda Tartu Ülikooli Kliinikumi ämmaemandatest soovitate (kes on Tartu inimesed siis)? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimese rasedusega esimene visiit võeti kõik proovid ja pandi uus aeg selleks et arvele võtta (vereproovid vms ka uuel ajal).

Teise teemaga ei oska aidata, olen väikeses kohas, meil vahet pole, arst ja ÄE ühes toas.

-h-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 18:11; 16.04 09:13; 17.04 13:53; 30.04 13:50; 30.04 20:08; 18.05 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel visiidil tuvastab raseduse. Mõni arst teeb seda ultraheliga (võimalik, et tupesisesega, sest rasedus on veel väike). Minul 8. nädalal ei tehtud UH, vaid katsudes tegi raseduse kindlaks. Küsib küsimusi ja saadab ka verd andma. Tehakse see nn kollane kaart (veregrupp ja muu info). Mina ei pidanud esimene kord ise eraldi ämmaemanda juurde aega panema. Kui käisin naistearstil rasedust tuvastamas, siis seal samas kabinetis pandi kohe uus aeg ämmaemanda juurde. Sain ise valida, mis päeval sobib käia ja kelle juurde. Kuna mul omal eelistusi polnud, lasin arstil (õde tegelikult tegeles sellega) ise valida ja aja panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ms ei tea enam mida arvata/mõelda..täna taas tuleb määrimise asemel natukene verd. Kontrolli ka minna ei saa kuna hetkel puudub veel soome poolne haigekassa sest alles paberi majandus käsil. Tuleb jääda mul lihtsalt ootama ja jälgima..
Ohjh..võiks ju ükski rasedus kulgeda nii et ei oleks mingeid probleeme..aga see jääb mu unistuseks ainult..
Loodan siiski parimat et täpikesega kõik korras????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele 🙂 Arvan, et lähen ka seda teed, et küsin, kas arst ise soovitab mõnda konkreetset ämmaemandat. Kui ei, siis langetan valiku juhuslikult.

Huvitaval kombel on mul magusaisu üle läinud. Varem olin igasuguste kommide ja kookide sõber, aga nüüd ei lähe hommikul kohuke ka enam hästi alla, mida muidu alati hommikusöögiks sõin. Iseenesest ju hea 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.04 07:39; 24.04 18:22; 16.05 18:19; 23.05 08:23; 30.05 16:59; 13.06 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, naised!
Mina tegin 11. aprillil testi ja sain oma triibud. Kuigi rasedus ei olnud ära hoitud, siis olen täiesti hämmingus, et nii, kui otsustasime, et ok, saab, mis saab, siis triibud olemas olidki. Esimese lapsega ootasin ligi aasta, kuni rasedaks jäin. Igatahes, laste vanusevahe tuleb umbes 1,5 aastat. Tahtsingi kahte last üsna järjest, aga siiski olen hämmingus, et nii kiiresti see teoks sai ja õnnelik!:) Arsti aeg alles tuleb, aga mul on raseduse tunne olnud juba pikka aega ning nüüd vaatan, et kõht ju täitsa ees juba. Võimalik, et sellest, et alles olin rase ja kõht ei olnud jõudnud veel endisesse vormi minna ning kuulsin, et teise rasedusega pidigi kõht kiiremini tulema. Igatahes, ma olen nii elevil!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:13; 17.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tuleb 1,5 aastat. Olen fb juunibeebide grupis. Kas oled ka keegi sealt?:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 18:11; 16.04 09:13; 17.04 13:53; 30.04 13:50; 30.04 20:08; 18.05 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole, olen juulibeebides 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:13; 17.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on homme siis esimene kauaoodatud arst. Loodan et kõik on ikka korras, olen nii pabinad. Kuna viimasel paaril päeval on olnud mul just vasakul munasarja pool valud. Ma tean et see võib olla emaka kasvamisest aga miks ainult üks pool valutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka87 – millal sul viimati päevad olid?
Ma pole üle 10 aasta siin foorumis kirjutanud ja nüüd olen siis tiiruga tagasi…Hetkel 3 last, 11, 7 ja 5 ning olen juba neljas aasta uuest suhtes ja tundub, et ühine tibu tahab ka siia ilma tulla…kahe peale kokku on meil niigi 6 last niiet ega see uudis just ümberringi applausi ja õnnevalanguid ei too ma arvan, aga noh, see pole ka meie mure…tundub, et ise oleme juba isegi elevil…kui vaid ometi saaks olla 100% kindel, et olen rase. Kolm last sünnitatud ja ka üks peetumine sinna vahele, siis tunnen oma keha piisavalt, et aru saada, et olen rase.(Pea käib ootamatudel hetkedel ringi, koguaeg on külm, siis jälle korraks hästi palav, vahepeal kerge iiveldus, eelmine nädal oli meeletu väsimus, no ja see alakõht…jalgu risti panna ei taha, sest muidu pakitseb, kui mõne lapse peale korra kodus häält tõstan või pahaseks saan, siis on kerged kokkutõmbed jne). Pigem teeb muret asjaolu, et täna päeval (mitte küll hommikul) tehtud test veel ei näidanud midagi…päevad peaks ka alles muidugi mõne päeva pärast algama ja mul määris hästi õrnalt eelmisel nädala lõpu poole kahel päeval ja ka täna päeval veidi, hästi natukene pruunikalt…sellist asja pole mul kunagi olnud ja kuna üks peetumine ka olnud elus ja test negatiivne siis mure, et äkki ei ole kõik korras…või siis samas, et hoopis pesastus ja aeg veel nii varajane, et test lihtsalt veel ei näita…
Lähen hommikul perearsti keskusesse ja teen seal vereanalüüsiga testi, et kui see näitab siis saan ehk targemaks ja vajadusel midagi säilitamiseks…Uhh, sain end välja rääkida, sest no seda uudist ei julge vist niipea kellelegi peale mehe rääkima minna….

Bossanova – kuidas sul edeneb? Lugesin, et sul ka määris….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulen ka teie sekka. Mensese j2rgi on t2htajaks 24. detsember.
Kodus on 3 6ekest, kes beebi tulekust veel ei tea 🙂 2016.a. oktoobris said meist pisikese inglipoja (19+1) vanemad.. Olin kindel, et nii pea ma uut beebit ei soovi kui uldse enam.. siis aga taipasin, et ilma beebida ma olla ei saa.. detsemrist hakkasime proovima ei midagi..jaanuar, veebruar ja m2rts t6id lausa nutu juba, et 2kki ma ei saagi enam lapsi….Mulle meeldib m6elda, et see kord l2heb k6ik h2sti ja meie inglike teeb meile nii erile j6ulukingi.

Arstile aega pole veel pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ka. Mul kalkulaator ütleb, et 23ndal on tähtaeg. Mõtlesin just, et jätaks selle kuu vahele, et ei taha detsembrisse last, veel vähem jõulude paiku. Meil mehega mõlemal detsembris sünna ja oleks soovinud suvel lapse sünnipäeva pidada, aga nagu näha, siis elu teeb oma korrektuurid 🙂

Arstil veel ei ole käinud, aga kohe ilmusid 2 rasvast triipu kui päevad olid paar päeva hiljaks jäänud. Olemine on OK, vahepeal annab kõht natukene tunda ja vahepeal oli ka suur väsimus peal ning vahepeal on tunne, et kergelt sees iiveldab ka ja söögiisu ei ole, aga võib-olla see rohkem peas kinni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, hei.

Mina sain ka triibud 06.aprill ,
Kalender näitab tähtaega 06.dets.17 🙂
nädalaid ma arvutada ei oska (arvatavasti 6-7 ndal) ja arsti aeg on alles 03.mai (ootan väga)
eelmine ndal oli mul iiveldushood, seljavalud, unetud ööd ka sellepärast. pühap tundsin end ülihästi ja saan kodus kõike teha… kõik ok!

Kodus on mul 6aastane Tüdruk. kes ootab samuti emme häid uudiseid ja tahaks õde/venda 🙂
Kuna tööl käia ma ei tohi, kuna töö puutub kokku autokeemiaga, kergemat tööd seal ei ole, siis võtsin puhkuse 28päeva + 3 lapsepäeva.
käin arstil ära ja jään haiguslehele.
Kas keegi oskab öelda kas saan vanemahüvitist 2016a keskmise järgi? ja dekreediaeg 70peva või 30peva enne tähtaega?

Mõnusat ootamist kõigile.
Ter, Birgit Tartust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulen ka teie hulka. Minu pisike peaks sündima 20.12 ja on niii väga oodatud beebi. Vanem laps on mul juba täiskasvanud, nüüd olen uues suhtes ja beebit hakkasime planeerima jaanuarist saadik. Nii, et üllatavalt kiirelt läks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Birgit Tartust,
Kui laps sünnib see aasta siis vanemahüvitist 2016 a järgi aga dekreedi oma ma ei mäletagi. Kui haiguslehele jääd siis sellega vist teised lood. Pane kliinikumis aeg juristi juurde nõustamisele, see rasedatele tasuta. Uuri naistearstilt/ämmaemandalt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 22:45; 18.04 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna siis arstil ja kõik oli väga hästi, nägin isegi teda ja süda lõi ilusti. Tähtaeg ongi 07.12 nagu ise arvutasingi. Ämmaka juurde lähen 27.04
Nii põnevvärk see.
Ilusat kosumist kõigile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gerda456- nii toredad uudised ????

Ma ei jõua ka ära oodata millal esimesse kontrolli minna saab..üle nädala oodata veel☺
Õnneks veritsus on lõppenud aga kergelt määrib jälle. Ja oi kui paha endiselt on olla.
Pojast kahju..kuna vahel nii halb et pean lihtsalt pikutama siis enam vähem olla. Ja ta peab ise mängima rohkem..kui ma pikali pikutan siis käib kaisus vahe peal ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui beebi sünnib 2017 detsembris, siis dekreediraha 2016 a põhjal ja emapalk 2017 a põhjal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 170 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Detsembri beebid 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.