Esileht Erivajadustega laps Diagnoosimise protsess (autismi kahtlus)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Diagnoosimise protsess (autismi kahtlus)

Postitas:

Kel see teekond läbitud, palun jagage kogemusi: kuidas see protsess reaalselt välja näeb, kaua aega võtab, milliseid uuringuid lapsele tehakse, ilmselt vajalik korduv spetsialistide külastus jne? Millise aja jooksul võiks saada mingi selguse, mis on lapse probleemide taga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 10:54; 09.12 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas elate Tallinnas? Mina alustasin nüüdseks Tallinna Laste Vaimse Tervise keskusest (enne oli Mustamäe lastehaigla väikelaste psühhiaatria osakond). Broneerisin aja laste psühhiaatriga. Erinevad spetsialistid tegid teste lapsega ja vanemaga (küsitluse või mängu vaatluse vormis). Mina sain lapsele (ATH) diagnoosi 3 aasta jooksul, st esialgu 3a-sena arvati, et vara diagnoosida. Päris diagnoosi saime sel aastal, natuke enne lapse 6a sünnipäeva. Autismikahtlus oli ja on siiamaani, kuigi ametlik dianoos on hüperaktiivsus ja tähelepanu häire. Aga kokku võib minna kuni 3 kuud (jämedalt hinnates), alates kontakti otsimisest, sest on järjekorrad ja umbes 1 kuu on siis vaatlused ja diagnoos. Kõik sõltub, kui kiiresti saate psühhiaatri aja. Kui teil on võimalus eraarstiks, siis soovitaksin hoopis Sensust (Tallinnas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tuleb leida psühhiaater ja psühholoog, kes teevad uuringud. Meil näiteks ei õnnestunudki saada Lastehaigla imeosakonda aega, saadeti konkreetselt minema. Võtsin tasulise aja Marienthalis, maksin 90 eurot ja saime sealtkaudu asjaga edasi. Järjekord 1 kuu, testidele kulus 1 kuu. Siis kui “probleem” teada, internetis täita puude taotlemise avaldus ja valida rehabilitatsioonikeskus. Siis minna rehabilitatsiooni komisjoni, kelle ees hakata otsast peale rääkima oma “probleemidest”. Siis nemad kirjutavad suure plaani kokku, 2 nädalat või kauem (pärast võtavad teenuste eelarvest selle eest raha maha) ja siis kõik need asjad kogunevad kuskile Sotsiaalkindlustusametisse, kes protsessib neid veel omakorda mingi aja, vbl jälle kuu aega. Siis, kui otsus käes ja saaks nagu hakata määratud teenuseid kasutama, selgub, et spetsialistide on järjekorrad poolteist kuud, kui üldse saab..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind see testimise protsess huvitaski. Meil on aeg psühholoogile ja psühhiaatrile olemas, aga ma ei kujuta ette, mismoodi see välja näeb, kui loen et “testidele kulub 1 kuu”? Siis peame korduvalt minema selle kuu jooksul sinna? Algul meile pakuti haiglasoleku võimalust, aga keeldusin sellest, kuna pole elukorralduslikult võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 10:54; 09.12 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust seda ühe-kahe visiidi põhjal ei diagnoosita. Enne tehakse ikka mitmeid teste. PEP-test on üks neist. Mulle on jäänud mulje, et ennast näitamas käia tuleb korduvalt, ja erinevate spetsialistide juures.

Tasulisse minek on mu meelest mõttetu. Täpselt sama tulemuseni jõuad ka tasuta arstilkäiguga. Tasulise arsti juures ei saa mitte kuidagi “kvaliteetsemat” diagnoosi.

Minu lapsel ei ole autismi diagnoositud, kuid igaks juhuks on vastavad uuringud läbi viidud seoses tugeva kõne hilistumisega. Küll aga on 10-aastaselt diagnoositud vähene tähelepanuhäire. Ise olen täheldanud, et lapse käitumine ja tähelepanu on väga otseses seoses söögiga. Nii kui natukene rohkem magusat (nt. šokolaadi) saab, nii on tähelepanu kadunud ja laps keskmisest rahutum. Nii, et jälgige ka seda, mida laps sööb!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas sees olles tehtaks need uuringud ilmselt lihtsalt kiiremini ja korraga ära. Üks tuttav oli päevastatsionaaris, uuri, kas see võimalus on, no kui see peaks sobima muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Erivajadustega laps Diagnoosimise protsess (autismi kahtlus)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.