Esileht Sünnitus Dieet ja trenn peale sünnitust

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Dieet ja trenn peale sünnitust

Postitas:

Kui kiirelt raseduskilod on teil kadunud kui kohe peale sünnitust hakata dieeti pidama ja trenni tegema?
Tähtaeg on aprillis ja praeguseks juba liiga palju kaalu tulnud ning tahaksin suveks ikka enam-vähem oma normkaalus tagasi olla, 55-56kg. Hetkel 69kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaalunumbrud olid umbes samad. Ennem rasedust kaalusin 57 ja raseduse lõpuks olin 70-71(viimase paari kuuga võtsin juurde ainult 1-2kg). Haiglasse jätsin 8kg(62kg haiglast väljudes) ja kuuaega imetamist olin omas vanas kaalys tagasi. 🙂 imetamine teeb imesid 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa plaanid last imetada – mis on lapsele parim võimalik viis (lisaks loomulikule toidule ka lähedus, kui lapsel on “seletamatu nutt”, siis rinnaga on hea rahustada, kuid pudeliga ei tohi jne), siis unusta mingi räige dieet kohe ära.

Pärast sünnitust üldiselt läheb “iseenesest” imetaval emal umb 10-14 kg maha ilma erilise dieedita. Muidugi on ka erandeid, mõni kaotab paari nädalaga peale sünnitust 20 kg, mõni aga üksnes 5 kg. Endal on kahe sünnituse järgselt mõlemal korral läinud nö ludinal ilma dieedita umb 12 kg. Kilosid kummagi rasedusega lisandus 18 kg. Need 5-6 kg, mis nö ise maha ei läinud, need võtsin ette, kui laps umbe pooleaastane – sisuliselt jätsin lihtsalt õhtusöögiajal teise portsu võtmata 😀

Oluline on, et peale sünnitust tabab sind ilmselt meeletu nälg – tead, esimestel nädalatel anna näljale järel. Ja siis vaata edasi, et lihtsalt ei maiustaks ja et toidulaud oleks tervislik. Kui tunned isu näksida, näksi õuna, porgandit jne, mitte kommi-küpsist. Siis pole dieeti vajagi. Jaluta lapsega palju mõõdukas tempos.

Ja lõppkokkuvõtteks – kui ikak kõht tagasi ei tõmbu, siis jääb ta rippumaka dieedijärgselt ja vajab trenni. See on minu saatus peale rasedust – rohkem pean vaeva nägema kõhulihaste treenimisega, kaalu on tunduvalt lihtsam imetamise ajal kaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnita enne ära, taastu ära ja siis vaata, kas on vaja dieeti pidada. Kui lapsega väljas jalutamas käid, siis füüsilist koormust saad juba sealtki.
Taastumine on individuaalne, päris kindlasti ei maksa oodata, et peale sünnitust kohe oma endistesse riietesse mahud, aga mul nt. läksid imetades kilod iseenesest kolinal maha, rasedusega võtsin juurde u. 13 kilo ja kui laps oli 4-kuune, siis olin ma ka oma varasemast kaalust mitu kaotanud ja olin tegelikult juba otsapidi alakaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dieedi pidamine imetamise ajal pärsib piima teket muidu….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa mõtled dieedi all tasamaalustatud toitu, rohkelt köögivilja jms ja mitte toidukoguse piiramist, siis see on väga ok. Kui mõtled aga mingit koguste jälgimist, siis see unusta väikse lapse ja imetamise kõrvalt kohe ära.

PS, toitumine piima kogust ei mõjuta. See on müüt. Mõjutab natuke vaid ekstreemne nälgimine, mida väga tõenäoliselt meie tingimustes ei ole. Ei mõjuta ka joomine. Negatiivselt mõjutab närvilisus (dieedi pärast ja mitte piima kogust, vaid piima kätte saamist) ja lapse liiga harv või lühiajaline rinnale paremine (arvamuse tõttu, et piima vähe vms). Info pärit imetamisnõustajalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi kuulun nende hulka, kellel ca 10 päevaga läks maha 10-11 kg. So sünnitusega juba ~6 kg, ülejäänu siis järele (lohhiad, imetamine).
Trenniga peab ootama 2 kuud – su keha vajab taastumisaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et viimane asi, millele sa tegelikult pärast sünnitust mõtled, on kehakaal. Ma ka mõtlesin ennast rasedana hulluks, et kuidas küll nende ülekilodega elada saab….

Olin pontsakas kuni imetasin (sest sõin nagu loom, kõht oli kogu aeg tühi) 10 kuud, ja 1,5 kuud pärast imetamise lõppu ilma mingisuguse trennita kadusid kilod nii, et nüüd olen 3kg võrra alakaaluline.

Igal ühel läheb see erinevalt, kuid mida aeglasemalt trenniga alustad (mitte dieediga), seda parem ja ütleme nii, et toituma pead sa selleks, et sul jõudu oleks ja sa esimese raske aasta üle suudaksid elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale sünnitust nädalaga oli 10 kilo sünnituseelsest kaalust maas. Arvesta, et vaimujõudu sul dieedi pidamiseks ei ole kuni 1a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhulihaste treenimisega tasub olla ettevaatlik ja kõigepealt kindlaks teha, kas on tekkinud diastaas või ei ole. Diastaasi korral teevad paljud harjutused asja ainult hullemaks ja oledki olukorras, kus mujalt kasvõi piitspeenike, aga lödisev kõht ikka ees. Hiljem juba seljavalud, uriinipidamatud,hullema stsenaariumi järgi ka emaka allavaje jne. Ma imestan, et Eestis naisi selle koha pealt nii vähe hoiatatakse. Prantsusmaal nt on kõikidele naistele peale sünnitust ette nähtud teatud arv tasuta visiite füsioterapeudi juurde. Igal juhul on soovitav see diastaasi asi üle kontrollida ja selle esinemise korral alustada rahuliku aga süstemaatilise kõhu süvalihaste treenimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul normaalkaal on 55-56. Sünnitama läksin, olin 75. Sünnitusmajja jäi omajagu. Praegu laps 4-kuune ning kaalun 59. Ei jälgi väga söömist ning trenni ka veel ei tee.

Parim dieet on see, et viska oma menüüst välja kõik suhkrut ja valget jahu sisaldavad söögid. On parim nii sulle kui lapsele. Ja sellest isegi täitsa piisab. Mina loobusin veel kõigist piimatoodetest, sest tundub, et laps on allergiline piimatoodetele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga inimene on erinev, mina võtsin rasedusega juurde 15 kg, sünnitusmaija jäi kohe 7 kg, kuu aega hiljem kaalusin 3 kg vähem kui enne rasedaks jäämist. Mina ei teinud muud kui sõin korralikult, kuna andsin rinda ja jalutasin lapsega igapäev 1,5-2 h õues kuna oli soe talve algus, siis sai pikemaid ringe tehtud. Ja kui poiss kõndima hakkas, siis õues ta ainult jooksis, ehk tema tagaajamine juba oli paras trenn 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus Dieet ja trenn peale sünnitust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.