Esileht Imetamine Domperidon

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Domperidon

Postitas:

Tere! Kas keegi on kasutanud Domperidoni rinnapiima suurendamiseks? Kas oli kõrvaltoimeid? Kaua võtsite tablette? Kas beebil oli kõrvaltoimeid? Aitähh vastajaile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 17:56; 01.06 12:48; 01.06 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin ravimit selle toimeainega, et “piimavabrik” käima saada. Vt seda iidset teemat, ma seal kirjutasin pikalt: http://foorum.perekool.ee/teema/miks-piima-vahe-voi-ei-saa-katte/
Mina mingeid kõrvaltoimeid ei täheldanud ei endal ega lapsel. Laps kosus rp peal nii, et põsed paistsid kukla tagant välja, igati priske ja rõõmus lapsuke, imetasin lõpuks, kuni ta oli 1a5k. Seega, kui sinul on ka selline seis, et muu ei mõika, siis arvan, et proovida võid. Aga mingit 100-protsendilist garantiid ei saa muidugi keegi anda.
Loodan, et sul läheb imetamisega kõik korda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitähh pyhademuna. Ma olen ikka kõike proovinud jah aga ei mõika. Loodan, et see rohi aitab ja saab ka lapse rinnale. Mulle lastearst ütles, et tuleks pumbata tihedalt nädal enne rohu võtmist, et stimuleerida. Kas sa ka enne pumpasid või hakkasid paralleelselt rohuga rohkem last rinnale panema ja pumpama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 17:56; 01.06 12:48; 01.06 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu öeldud, minul oli see algus ikka väga kurnav, arvasin, et iial ei tule rinnast miskit välja, ja ometi oli piim rinnas. Ma kohe algusest peale tegin “klassikaliselt” – kõigepealt laps rinnale imema (sel ajal tuli teda torkida ja mudida, et ta magama ei jääks ja ikka imeks, lisaks mõlemast rinnast, jube piin oli last sedasi segada), siis andsin talle sisse selle vähese, mida oli enne toitmiskorda õnnestunud välja “lüpsta” (ma enamasti ise käega, mitte pumbaga lüpsin, käega sai isegi paremini), ja lõpuks rpa otsa, et puudujääk tasa teha. See rpa kogus siis tasapisi vähenes. Enamasti püüdsin lüpsta teisest rinnast sel ajal, kui titt ühe otsas imes, sest nii voolas kõige paremini. Algul sünnitusmajas püüdsin rinnast piima koguda pärast lapse toitmist, kui tema magas. Selline trall käis mul ikka oma kuu aega kindlasti ja samamoodi toimisin ka selle ravimi võtmise ajal. See pani mul piima tõesti voolama ja üsna ruttu saime niikaugele, et ma ei pidanudki enam mässama rpa ja isegi väljalüpsmisega. Vist kuskil pooleteisekuuselt oli laps mul täiesti tissilaps, kahekuuselt juba kindlasti, ehkki ma ise muidugi veel paar kuud otsa põdesin, et äkki kaob piim ära.
Kui vana su väike on? Kui nende tablettidega piima voolama saad, siis peaks ikka korrapärase imetamise korral ilusti kõik toimima saama, ma usun. Palju su lapsel praegu õnnestub tissist kätte saada? Kas ta ikka midagigi imeb või ei saa üldse kätte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 17:01; 02.06 11:36; 02.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on hetkel 2kuud ja natuke peale aga ta oli enneaegne. Olime kuu aega haiglas ja seal sai algul sütlast ja siis kasvades juba pudelist. Proovisime aegajalt rinnale ka aga laps ei jaksanud imeda niipalju. Haiglas pumpasin iga kahe tunni tagant ja piima tuli ikka väga vähe ja järjest vähemaks jäi. Küsisin siis juba seda rohtu ja arst ei olnud nõus kirjutama. Käisin nüüd nõustaja juures ja seal öeldi, et oleks pidanud kohe siis rohtu juurde võtma, et päris ära ei kaoks. Selline tagantjärgi tarkus ajas ikka väga vihale. Lõpuks perearst kirjutas nüüd. Tänaseks kahjuks piim täiesti kadunud ja kui last rinnale panen, siis vahel imeb 5 minutit, enamasti lihtsalt sipleb ja röögib. Nüüd olengi alguspunktis tagasi ja mõtlen kas oleks mõistlik seda stimuleerimist teha koos rohu võtmisega? Ma pole veel lootust kaotanud, et minu lapsest saab ka rinnalaps 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 17:56; 01.06 12:48; 01.06 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sul on jah natuke teistsugused lood kui mul olid. Aga ma olen aru saanud, et isegi imikute lapsendamisel on saadud piim voolama (mis minu jaoks on täielik müstika), nii et lootust siiski peaks olema. Tead, ma soovitan, siin on üks kasutaja kairit69, temal endal on vist 4-5 last ja ta teab sellest asjast ikka väga palju, ta on väga selle poolt, et lapsed rinda saaksid. Igatahes, loe tema postitusi siit imetamise alt. Ta on hästi julgustav ja tal on häid nõuandeid. Proovin leida mõned vanad teemad, mille all ta on põhjalikult rääkinud, siis panen siia sulle lingid.

Minu soovitus on: kui sa ikkagi tahad üritada, siis jah pead koos tablettide söömisega ikka pidevalt last rinna otsa toppima. Katsu talle rinda anda enne kui pudelist toitu, las imeb siis kasvõi 5 minutitki mõlemast rinnast. Võimalikult tihedalt pane aga rinnale, see on ju läheduse mõttes ka hea. Ja kui ta mingi muu asja pärast nutab, nagu väsimus või haigetsaamine või midagi, siis võid ju ka üritada teda ikka lohutada tissiga. Las lutsutab niisamagi. Kas sul on lutilaps? Ehk saad meelitada ta luti asemel rinda lutsutama?
Ja soovitan soojalt ikka imetamisnõustajaga koostööd teha. Nagu ma ütlesin, mina käisin ikka päris mitmel korral nõustaja juures. Kuskasndis sa üldse oled? Kui Tallinnas, siis ITK imetamisnõustajad on väga vastutulelikud, kindlasti aitavad. Kas sulle ütles imetamisnõustaja, et enam polegi lootust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 17:01; 02.06 11:36; 02.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma päris neid lugusid ei leidnud praegu, mida silmas pidasin, aga siin on vanemaid lugusid, mis olid sel ajal arutlusel, kui mina tissitamisega mässasin:
http://foorum.perekool.ee/teema/ka-minul-on-piim-otsa-loppenud/
http://foorum.perekool.ee/teema/miks-piima-vahe-voi-ei-saa-katte/
http://foorum.perekool.ee/teema/segatoidul-kui-tihti-toidate-ja-kas-on-ka-rinnast-loobujaid/
http://foorum.perekool.ee/teema/beebile-lisaks-rinnale-ka-lisatoitu-palun-nou/

Muidugi leiad ka hilisemate hulgas küllalt selliseid. Igatahes minu kindel soovitus on teha imetamisnõustajaga koostööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.06 17:01; 02.06 11:36; 02.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nähh, kogu aeg läheb Käona teele. Igatahes see olen ikka veel mina, pyhademuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on 3 last ja olen imetamisnõustaja, kes üldiselt ei poolda domperidoni ega muid ravimeid (millest ükski pole tegelikult ravim piima tekitamiseks, sest seda pole loodud… kasutatakse ära muuks otstarbeks loodud ravimi kõrvaltoimet, mis võib ilmneda või mitte või siis võib esile tulla hoopis mingi muu kõrvaltoime… siit ka põhjus, miks arst seda alati ei kirjuta).

Sellised rasked juhud, nagu Sul, ehk ongi ainus domperidoni mõistlik kasutusviis, sest võib-olla ta aitab. Aga ilma rinna stimulatsioonita ei ole sellel ravimil mõtet. Seega peaksid hakkama hiljemalt koos ravimi võtmisega perioodiliselt pumpama ja tõesti parem ka juba enne. Ma soovitan pöörduda uuesti imetamisnõustaja poole, sest last on ikkagi ka vaja hakata rinnale panema. Peaksite koos mingi plaani looma, kuidas edasi liikuda.

Kui lutipudelist ei taha loobuda, siis Medela Calma oleks valik. Kui laps vähegi normaalselt haarab rinda (seda saab koos nõustajaga otsustada), siis tuleks kõne alla ka Medela voolikusüsteem (pudel lisapiimaga riputatakse emale kaela, peenike voolik sellest kleebitakse nibu juurde).

Super, et proovid last rinnale saada. Aga ainult medikamendid ei aita! Kui aitaksid, siis meil polekski imetamisprobleeme kellelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Domperidon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.