Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Duphaston ja ovulatsioon

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Duphaston ja ovulatsioon

Postitas:

Tere
Palun kogemusi neilt, kes on tsükli reguleerimiseks võtnud Duphastoni tsükli 15. või 16. päevast 10 päeva (1 tbl päevas). Kas ovulatsioon on teil toimunud ka pärast Duphastoni võtmise alustamist? Olen nimelt leidnud rahvusvahelistest foorumitest väiteid, et kui alustada Duphastoniga enne ovulatsiooni toimumist, siis see ei toimugi. Aga on ka vastupidiseid väiteid. Ja kas olete lõpetanud Duphastoni võtmise pärast kümnendat päeva, juhul kui olete rasedaks jäänud? Ka selle osas on vastakad arvamused, kas rasestudes peaks Duphastoniga n-ö igaks juhuks jätkama või mitte (isegi Eesti arstidel). Jätkamise osas pean seda silmas, et kui Duphaston on määratud just tsükli jaoks, mitte raseduse katkemise ohu vähendamiseks. Vastuoluline ravim paistab olevat see Duphaston …
Aitäh ja edu kõigile triibupüüdjatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka duphastoni kasutanud tsükli teise poole tugevdamiseks , ehk siis soovisin rasestuda. Vôtsin ka tsükli 15ndast päevas, ning voilaa esimesel kuul jäingi rasedaks. Kästi edasi võtta duphastoni, kuni 12 nda rasedusnädalani. Kuid sinna ma ei jõudnudki, 7+ katkes… ei tea kas sûû on duphastonil või mitte. Samas on ju kirjutatud ravimilehele et aitab säilitada rasedust. Ei tea.. nüüd kui uuesti proovima hakkan , katsun ilma duphastonideta läbi ajada. Mulle see ravin ei meeldinud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sinu enda tsükkel on pikem, siis tõesti kui alustad enne OV toimumist, siis ov ilmselt ei toimu. KÕIK oleneb tsükli pikkusest. Minu tsükkel on pikem, minu arst aga sellega ei arvestanud ja mul jäigi ov ära kõik neli kuud, mil duphastoni võtma pidin…väga nõme olukord ja suhtumine arsti poolt. Käskis duphastoni võtta 15päevast, kuid minul pidi ov toimuma alles 16-18 vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kirjutas ka naistearst lihtsalt, et alates 15 päevast 1 tablett 10 päeva. See on standard, millest alustatakse. Selle Dupha võtmise alustamise päeva ütleb naistearst tsüki pikkuse peale vaadates.

Tegelikkuses kasutan ovulatsiooniteste ning alustan võtmist esimesel päeval peale OV, mis võib minul olla ka alles 18päev. Võtan siis 10 päeva ja päev peale viimase Dupha võtmist võib juba tundlikuma rasedustesti teha. Naistearst andis juhised, et kui rasedustest on positiivne, siis jätkan Dupha võtmist, helistan kliinikusse ja ta kirjutab mulle Duphat juurde. Seni on 2 päeva peale Dupha võtmist päevad alanud. Olen ainult ühe tsükli võtnud seda.

Uurisin ise asja põhjalikumalt ja kui võtta enne OV, siis OV ei pruugi jah toimudagi. Duphastoni on mulle kirjutatud, sest tsüklil oli muidu OV järgne osa liiga lühike (päevad tulid liiga vara peale) ja Dupha võtmine võiks aidata sellisel juhul pesastumisele ja kollakeha säilitada.

Mõni võtab Duphat standari järgi, las ta siis võtab kui on standartne. Minu OV ei ole standartsel ajal.Minul poleks mingit mõtet Duphat enne OV võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin 16.-25-päeval. Jäin kohe esimesel korral rasedaks. Tõsi, vahepeal oli ca 1,5-nädalane paus (raseduse tuvastamine). Peale raseduse tuvastamist 6.nädalal jätkasin Duphastoni võtmist. Mul oli pigem tsükli reguleerimiseks see määratud, rasedus oli muidugi ammu soovitud (aga tsükkel suht kõikuv).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Duphaston ja ovulatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.