Esileht Koolilaps Eelkooli vajalikkus kesklinna koolidesse pürgimisel

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Eelkooli vajalikkus kesklinna koolidesse pürgimisel

Postitas:

Laps läheb kooli 2018. Elame Kadrioru Saksa Gümnaasiumi piirkonnas, kuid ei soovi end sinna suunata lasta (ülihalb logistika meie kodust + arusaamatu koolikorraldus). Seega ootab aastapärast katsete trall meid ees. Samas ei ole soovi last eelkooli panna. Laps praegu loeb vabalt ja ilmekalt pakse raamatuid (Pipi ja Karlsson), arvutamisega jõuab veel tegeleda aga kümne piires oskab küll. Õigekiri peaks OK olema, sest on nii palju lugenud, et tal on sõnade kirjapilt silme eesja ta näeb, kui kusagil teised teevad kirjavea. Teema ongi selles, et ei tahaks keset tööpäeva eelkooli viia, käiks parem muusikakooli eelkoolis, ujumas vms. Kas mõnes eelkoolis õpetatakse midagi (nt inglise keel), mis annaks lapsele katsetel eelise või on koole, kes eelistavad oma eelkoolis käinud lapsi? Kas VHK eelistab oma muusikakooli eelkoolis käivaid lapsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 14:24; 23.03 16:10; 23.03 16:12; 24.03 08:38; 24.03 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolidel ei ole enam otseselt piirkondi. Võid ju märkida avaldusse ükskõik millised kolm katseteta kooli. Kuigi Kadrioru piirkonnas ei olegi eriti logistiliselt häid valikuid. Mina ikkagi ei oleks nõus aasta aega keset tööpäeva taksojuhti mängima, et vedada laps eelkooli ainult konkurentsieelise pärast (kui sisuline eelis puudub kuna laps on juba niigi tubli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läheb kooli 2018. Elame Kadrioru Saksa Gümnaasiumi piirkonnas, kuid ei soovi end sinna suunata lasta (ülihalb logistika meie kodust + arusaamatu koolikorraldus). Seega ootab aastapärast katsete trall meid ees. Samas ei ole soovi last eelkooli panna. Laps praegu loeb vabalt ja ilmekalt pakse raamatuid (Pipi ja Karlsson), arvutamisega jõuab veel tegeleda aga kümne piires oskab küll. Õigekiri peaks OK olema, sest on nii palju lugenud, et tal on sõnade kirjapilt silme eesja ta näeb, kui kusagil teised teevad kirjavea. Teema ongi selles, et ei tahaks keset tööpäeva eelkooli viia, käiks parem muusikakooli eelkoolis, ujumas vms. Kas mõnes eelkoolis õpetatakse midagi (nt inglise keel), mis annaks lapsele katsetel eelise või on koole, kes eelistavad oma eelkoolis käinud lapsi? Kas VHK eelistab oma muusikakooli eelkoolis käivaid lapsi?

Minu laps sai VHKsse ilma VHK muusikakooli minemata ja VHK muusikakooli eelkoolis käimiseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:29; 24.03 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolidel ei ole enam otseselt piirkondi. Võid ju märkida avaldusse ükskõik millised kolm katseteta kooli.

Muidugi võib avaldusse ükskõik millised koolid märkida, aga ilma mõjuva põhjuseta last siiski neisse ei määrata. Määramisel on oma reeglid ja nendega saab tutvuda haridusameti kodulehel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolidel ei ole enam otseselt piirkondi. Võid ju märkida avaldusse ükskõik millised kolm katseteta kooli. Kuigi Kadrioru piirkonnas ei olegi eriti logistiliselt häid valikuid. Mina ikkagi ei oleks nõus aasta aega keset tööpäeva taksojuhti mängima, et vedada laps eelkooli ainult konkurentsieelise pärast (kui sisuline eelis puudub kuna laps on juba niigi tubli).

Piirkonna all pidasin silmas seda, et üldjuhul määratakse meie tänavalt KSG-sse. 21. Kool on logistiliselt väga hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 14:24; 23.03 16:10; 23.03 16:12; 24.03 08:38; 24.03 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai VHKsse ilma VHK muusikakooli minemata ja VHK muusikakooli eelkoolis käimiseta.

Sellised näited mind huvitavadki. Kas VHK katsetel on ka inglise keele sõnade kordamine või muul viisil inglise keel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 14:24; 23.03 16:10; 23.03 16:12; 24.03 08:38; 24.03 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pedagoog. Su raamatuid lugevat last hakataks eelkoolis tähtede õpetamisega piinama. Kõige tõenäolisem tulemus on vastikus igasuguse õppetegevuse vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et eelkooli inglise keelest oleks eriti kasu. Minu laps õppis inglise keelt lasteaias aasta ja hiljem teine aasta Nõmme Erakooli eelkoolis. Vedasingi tdda kaks korda nädalas tööpäeva keskel eelkooli. Eeliseid inglise keeles me ettevalmistustest ei saanud, kuna kahes koolis, kus oli inglise keel katsetes, ta läbi ei löönud. Sai küll ühte nn eliitkooli, kuid mitte neisse. Inglise keelt saad õpetada talle spets kursustel kaudu, neid lastele tehakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib eelkool lihtsalt sellepärast, et see annab lapsele aimu, mis teda koolis ootab. Päris paljud lapsed on 1.klassis tõsiselt hädas, sest neile ei meeldi kool – see pole ju enam mäng ja õuesjooksmine, mis seni on olnud. Eelkool annab lapsele kogemuse, kuidas koolis käitutakse ja mida tehakse. Võimaldab harjuda rutiini ja kohustustega. Katseteks eelkool erilisi eeliseid ei anna, v.a. see VHK, kuhu nende eelkoolis mittekäinuid praktiliselt ühtki ei võeta ja Reaalkool, kus tehakse eelkoolis katsetele sarnaseid nuputamisülesandeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pedagoog. Su raamatuid lugevat last hakataks eelkoolis tähtede õpetamisega piinama. Kõige tõenäolisem tulemus on vastikus igasuguse õppetegevuse vastu.

Pelgulinna Gümnaasiumi õpetaja oled või? Äärmiselt rumal jutt Sul igatahes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:29; 24.03 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läbis sel aastal koolikatsete tralli ja minu veendumus on küll, et kui soovid last kuskile konkreetsesse kooli, tuleks ta ka sinna eelkooli viia. Eelkoolis lahendatakse ikka teatud tüüpülesandeid, mis tulevad ka katsetele (eriti Reaalkool, VHK). Prantsuse Lütseumisse sissesaamiseks on aga vaja lisaks muudele teadmistele väga tugevat kirjutamisoskust. Etteütluses oli sel aastal nt 6 lauset ja need laused ei ole just esimese klassi tase:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pedagoog. Su raamatuid lugevat last hakataks eelkoolis tähtede õpetamisega piinama. Kõige tõenäolisem tulemus on vastikus igasuguse õppetegevuse vastu.

Olen mõelnud küll, et lihtsamas eelkoolis oleks tal ka pisut tüütu, kui teised alles tähti veerivad. Et kui viia, siis võimalusel sellisesse, kus saaks midagi uut õppida: nuputamisülesanded või inglise keel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 14:24; 23.03 16:10; 23.03 16:12; 24.03 08:38; 24.03 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise keelt konkreetselt näiteks TIK katsetel ei olnudki. Keelelist valmisolekut süvaõppeks kontrolliti teise meetodiga – näiteks oli igale numbrile antud mingi kindel silp, näiteks 1 – LU
Neid korrati kõik koos üle ja siis hiljem öeldi silp ja laps pidi vastava numbri paberile kirjutama. See ongi selleks, et kõik lapsed oleks nn. võrdsel pulgal, kuna mõnel võib olla juba ka inglise keel teine kodune keel näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sul mõni lastest käib KSG-s, et väidad nagu oleks seal arusaamatu koolikord? Huvitav oleks teada, milles see väljendub? Meil 2 last käivad selles koolis ja hetkel ei ole küll kursis, mille poolest see koolikord halb oleks? Logistikaga on nii, et nr 55 buss sõidab Gonsiori tänavalt Majaka tänavale. Ei ole justkui ka probleeme. Muidu on igati hea kool. Klassid võiksid väiksemad olla,aga see paraku paljude koolide mure.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 14:03; 24.03 19:38; 24.03 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sul mõni lastest käib KSG-s, et väidad nagu oleks seal arusaamatu koolikord? Huvitav oleks teada, milles see väljendub? Meil 2 last käivad selles koolis ja hetkel ei ole küll kursis, mille poolest see koolikord halb oleks? Logistikaga on nii, et nr 55 buss sõidab Gonsiori tänavalt Majaka tänavale. Ei ole justkui ka probleeme. Muidu on igati hea kool. Klassid võiksid väiksemad olla,aga see paraku paljude koolide mure.

Arusaamatu koolikorra all pidasin silmas algklasside pooletunniseid vahetunde, mis venitavad koolipäeva pikaks. Ei näe mõtet algklassi last pikemalt koolis hoida, laps on musikaalne ja võiks pigem tulla koju ja käia muusikakoolis või trennis. Me ei ela ka Gonsiori pool Kadriorus vaid Narva mnt pool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 14:24; 23.03 16:10; 23.03 16:12; 24.03 08:38; 24.03 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KSG ja igati hea?? vbl mõni aasta tagasi veel tõesti. see, mis selle kooli algklasside osast peale Sikupilliga liitumist on saanud, on tegelikult päris nukker … oleks seda ette teadnud, poleks eales oma last sellesse kooli pannud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 14:29; 24.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läbis sel aastal koolikatsete tralli ja minu veendumus on küll, et kui soovid last kuskile konkreetsesse kooli, tuleks ta ka sinna eelkooli viia. Eelkoolis lahendatakse ikka teatud tüüpülesandeid, mis tulevad ka katsetele (eriti Reaalkool, VHK). Prantsuse Lütseumisse sissesaamiseks on aga vaja lisaks muudele teadmistele väga tugevat kirjutamisoskust. Etteütluses oli sel aastal nt 6 lauset ja need laused ei ole just esimese klassi tase:)

Tahtsin just umbes sama kirjutada. Minu laps käis ühes katsetega kooli eelkoolis ja sai sinna ka sisse. Eraõpetajat ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK muusikakooli kandideerides annab sealses muusikakooli eelkoolis käimine kindlasti eelise, nad harjutavad katsetel vajaminevaid asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14.29, ma tõesti tahaksin teada, mis selle KSG-ga siis nii hirmsat muutunud on pärast Sikupilliga ühinemist? Tahaksin kohe täitsa konkreetseid argumente? Minu lapsed käivad mõlemad selles koolis ja nemad paistavad rahul olema. Praegu kõlab, et kui minu lapsed on rahul, siis see see ei pruugi tähendada, et teised rahul on. Kas mul on miskit kahe silma vahele jäänud või milles asi, et KSG nii vilets. Vahetund on pikem, sest see õues. Samas on koolis väga palju erinevaid huviringe, kus lastel võimalus osaleda (alates robootikast, malest, laulukoorist, poptantsust jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 14:03; 24.03 19:38; 24.03 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14.29, ma tõesti tahaksin teada, mis selle KSG-ga siis nii hirmsat muutunud on pärast Sikupilliga ühinemist? Tahaksin kohe täitsa konkreetseid argumente? Minu lapsed käivad mõlemad selles koolis ja nemad paistavad rahul olema. Praegu kõlab, et kui minu lapsed on rahul, siis see see ei pruugi tähendada, et teised rahul on. Kas mul on miskit kahe silma vahele jäänud või milles asi, et KSG nii vilets. Vahetund on pikem, sest see õues. Samas on koolis väga palju erinevaid huviringe, kus lastel võimalus osaleda (alates robootikast, malest, laulukoorist, poptantsust jne).

tore kui sina ja su lapsed rahul olete … ju teil on siis vedanud nii klassikollektiivi kui ka klassijuhatajaga. minu lapse klassil kahjuks nii hästi ei läinud 🙁 arvatavasti ei ole klassijuhatajate osas ka tulevikus suurt pidu, sest võimekaid õpetajaid lahkus ja vähemalt ühe 1. klassi võttis sel aastal küll lausa “inimene tänavalt”, sest 1. september oli käes ja keegi oli vaja sinna klassi ette saata. uus õppealajuhataja ei kannata ka eelmisega võrreldes mingit kriitikat … asjatu on vist ka tuletada meelde sügisesi juhtumeid, mida üritati juhtkonna poolt kinni mätsida.

totaalne korralagedus on ka söögivahetundides, sest järjekorrad on pikad ja osad lapsed jäävad söömata. ja kui juba korrast rääkida, siis on minu silmis näitaja juba seegi, et kool ei suuda tagada KOHUSTUSLIKU koolivormi kandmist. kuidas teised koolid seda suudavad ja KSG mitte?

huviringide osas ei oska tõesti sõna sekka öelda, sest omas naiivsuses leian ma, et kool peab pakkuma eelkõige kvaliteetset õppetegevust … mingid huviringid ja õuevahetunnid on täielikult mittevajalik tilu-lilu, mis ei lisa kooli väärtusele pikemas perspektiivis küll grammigi. vanemad, kes soovivad oma lastele pakkuda kvaliteetseid huviringe/trenne, leiavad neid ka mujalt küllaga. see ei ole nüüd küll asi, milles oleks vaja jääda kooli peale lootma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 14:29; 24.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmsel on meil tõesti vedanud, sest päris palju on kollektiivi tulnud noori õpetajaid, mis iseenesest ju tore-eks neil kogemusi vähe, aga küllap need kogemused ka tulevad. Samas on ka väga kogenud õpetajaid. Õppida on igapäevaselt vähemalt kolmes aines ja toimuvad kontrolltööd ning tunnikontrollid samuti. Mahajäämust õppetöös võrreldes nn. Eliitkoolidega samuti väga hullusti ei ole. Tuttavate lapsed käivad paaris eliitkoolis. Loomulikult võiks klassid väikesemad olla.
Söökla koha pealt pean tunnustama, et oli ebameeldiv üllatus. Meie omadel siis ilmselt vedanud, et saavad varem sööma.
Mis puudutab seda sügisest intsidenti, siis ei ole rohkem neid olnud. Erinevaid probleeme ja murekohti on igas koolis, võime siit samast foorumistki lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 14:03; 24.03 19:38; 24.03 22:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Eelkooli vajalikkus kesklinna koolidesse pürgimisel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.