Esileht Pereelu ja suhted Eesti elatismaksud on üks kõige ebaõnnestuim asi

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 199 )

Teema: Eesti elatismaksud on üks kõige ebaõnnestuim asi

Postitas:

Aga kui ongi selline isa kes lapsega sünnist saati samamoodi tegelenud (ilmselgelt rinda ei anna) ja ringi ei ole jooksnud (jah on ka selliseid isasid uskuge või mitte) ja mõlemad vanemad on olnud pühendunud lastele kuid lõpuks laste ema otsustab uut elu alustada uues kohas või leiab uue mehe (s.t kolib laste põhielukohast kaugele). Mis siis laste isa jääbki lastele lehvitama, et ok, jah minge. Ei ole see ju ka normaalne. Kohtu jaoks need pole piisavad argumendid, kui jah, siis mis üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 13:23; 25.05 13:44; 25.05 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine tahab lapsed kaasa võtta, siis üldiselt võtab kaasa. Mul ka sõber, kes oma kahepoja eest eeskujulikult hoolitses. Krdi maailmaisa tiitli oleks võinud talle anda. Suhe naisega läks siiski lörri. Naine läks, kolis teise linna võttis lapsed kaasa. Vähemalt lubab lastel siiski isa juures käia (ehk siis on sünnikodus).
Enamik naistest ei ole ise nõus sellega, et nad ei saa lastega koju jääda. Tahetakse ikka puhata ja siis tuleb rinnaga toitmine ja siis vabandus, et öösel olen ju üleval. Pean tunnistama, et minul peale kuud ei olnud enam rindades piima, sest tegelesin vist liiga aktiivselt eluga. Jõin kõikvõimalikke teesid, ei midagi – higistasin vist välja. Laps sai siis piimaasendust. Seega on võimalik ka täitsa vabalt, et mees jääb juba titega koju ja naine mingu tehku tööd ja elatagu pere ja maksku arveid.
Peres on mõlemal vanemal ikka funktsioon. Vaevalt, et kõik need mehed on lastevihkajad, kes iial oma laapsega ei tegele nagu siit perekoolist võib välja lugeda.
Üksikisad on üksikisad, kas ema soovist või laste soovist. Ei tea ühtegi juhust, kus isa oleks kohtus võitnud endale peamise hooldusõiguse.
Olles kõrvalt kuulnud, siis kõik kaader kuni kohtuni välja ütleb, et isal pole mingitki võimalust. Advokaat, suhtelepitajad, psühholoogid…
Kui sulle su oma väga kallis esindajagi ütleb, et sisuliselt võid ju kohtusse minna, aga tulemust sa ei saa – no mida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.05 13:04; 22.05 14:37; 23.05 11:50; 23.05 17:46; 24.05 08:45; 24.05 13:02; 24.05 16:35; 25.05 09:09; 25.05 09:39; 25.05 11:12; 25.05 11:58; 25.05 14:12; 01.06 10:23; 01.06 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine tahab lapsed kaasa võtta, siis üldiselt võtab kaasa. Mul ka sõber, kes oma kahepoja eest eeskujulikult hoolitses. Krdi maailmaisa tiitli oleks võinud talle anda. Suhe naisega läks siiski lörri. Naine läks, kolis teise linna võttis lapsed kaasa. Vähemalt lubab lastel siiski isa juures käia (ehk siis on sünnikodus).
Enamik naistest ei ole ise nõus sellega, et nad ei saa lastega koju jääda. Tahetakse ikka puhata ja siis tuleb rinnaga toitmine ja siis vabandus, et öösel olen ju üleval. Pean tunnistama, et minul peale kuud ei olnud enam rindades piima, sest tegelesin vist liiga aktiivselt eluga. Jõin kõikvõimalikke teesid, ei midagi – higistasin vist välja. Laps sai siis piimaasendust. Seega on võimalik ka täitsa vabalt, et mees jääb juba titega koju ja naine mingu tehku tööd ja elatagu pere ja maksku arveid.
Peres on mõlemal vanemal ikka funktsioon. Vaevalt, et kõik need mehed on lastevihkajad, kes iial oma laapsega ei tegele nagu siit perekoolist võib välja lugeda.
Üksikisad on üksikisad, kas ema soovist või laste soovist. Ei tea ühtegi juhust, kus isa oleks kohtus võitnud endale peamise hooldusõiguse.
Olles kõrvalt kuulnud, siis kõik kaader kuni kohtuni välja ütleb, et isal pole mingitki võimalust. Advokaat, suhtelepitajad, psühholoogid…
Kui sulle su oma väga kallis esindajagi ütleb, et sisuliselt võid ju kohtusse minna, aga tulemust sa ei saa – no mida…

Kas näiteid on viimastest aastatest? Ühel isal ootab sellistel asjaoludel kohtuskäik ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 13:23; 25.05 13:44; 25.05 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimestel

Aga selle kõige arvelt kasvavad sinu lapsed palju tugevamad, töökamad ja edasipüüdlikumad. Eks raske on kindlasti, aga kõik see rõõm, mis sa oma lastest saad, jääb isal saamata. Sinu lapsed õpivad omi asju hindama, sel ajal kui need lapsed, kes on kõike kergelt saanud, seda teha ei oska. Minul pole probleemi oma lastele võimaldada kõike, mis neil hing ihaldaks, aga sean ise lastele piirid. Põhimõtteliselt ei osta ma neile palju asju, sest ma tahan, et nad oskaks hinnata seda, mis neil on. Samuti peavad nad jagama üksteise asju ja hoidma omi riideid, ei käi nad mitmes trennis, vaid on pidanud valima välja ühe meelepärase ja siis seda intensiivselt tegema. Ka ei riieta ma lapsi koolikaaslastest üle. Jah neil on mõni Armani või Gucci riideese, aga enamus ostan siiski zarast või h&m ist ja ka soodusmüükide ajal üldiselt. Samamoodi ei leia ma põhjust osta neile pidevalt uusi telefone või viimast mudelit. Jah, ma võiks viia lapsed kasvõi iga päev välja sööma, aga ma ei tee seda, pigem teeme kodus koos midagi süüa, ei palka endale koduabilist, sest tahan, et lapsed õpiksid ise oma toad korras hoidma jne. Ei vii ma neid ka igale sünnipäevale, arutleme ja kaalume läbi, kui hea sõber ja kas on aega jne. Üks laps juba puberteedi ealine ja teised kaks nooremad ja kohe kindlasti on mul nendega vähem muret kui teiste tuttavate lastel, kelle soovidele on alati vastu tuldud. Ja kohe kindlasti pean ma vähem muretsema, kui nad ükskord oma elu peale lähevad, et kuidas nad hakkama saavad, sest iseennast majandada ja üles töötada pole üldsegi lihtne, aga sellest õpib palju. Samuti pole lapsed teiste laste suhtes parastavad või üleolevad, kelle perel vähem raha. Tulevikus ei plaani ma lastele autosid ka osta, aidata selle ostmisel ikka, aga mitte täitsummat maksta ja kohe esimese autona uhiuut. Mulle meeldib nautida oma laste ootust, lootust ja unistusi ja kui siis nad lõpuks mõne tähtpäeva puhul saavadki kaua oodatud asja, meeldib mulle nende siiras rõõm ja see, kuidas nad hiljem omi asju hoiavad. Minu jaoks on tähtis, et minu lastel oleksid tõelised sõbrad, kes hindavad neid kui inimesi, mitte et nende ümber oleksid sõbrad, kes neid kadestavad, sest neil on kõige uuemad vidinad või lahedamad riided. Ja siin kuskil mainiti, et järelturult ostab ainult “teine Eesti” siis nii see ikka pole. Ma ei saa aru, mis hooplemine see on, kellel uuem ja parem? Muidugi panustan ma kvaliteeti, aga lapsed kasvavad kiiresti ning kas ma ostan lapsele jope poest uuena 200€ eest või korraliku 20€ eest, mida kantud Vb mõnel korral, kuna kas lapsele jäi väikseks või mis iganes, siis ma leian tõesti, et see on pigem teistele millegi tõestamine või näitamine. Kui ma võtan reaalsed olmekulud, mis laste peale kulub, siis ma tuleks vabalt 200€ kuus lapse peale toime ja neil on kõik vajalik olemas.

Miinimumelatise eest ei saa osta ei kalleid tehnikavidinaid, Gucci ja Armani kaubamärke, pidevalt uusi telefone, ega ka pidevalt väljas söömas käia nagunii.
Mina lastele kasutatud riideid ei osta, sest et ei taha ja ei viitsi ka mööda kaltsukaid käia. Jalanõusid ostaksin kasutatult ainult siis, kui muidu tõesti ei saaks, kasvavale jalale võib olla kahjulik teise jala järgi sisse kantud jalatsitega käia. Sünnipäevadel luban ka käia kõikidel, kuhu kutsutakse. No nii palju neid ju ka ei ole. Trennide ja ringidega sama, kui ajaliselt jõuavad ja huvi pakub, siis ei keela. Mingeid ulmekalleid trenne neil ei ole nagunii. Raamatuid, joonistus- ja meisterdamistarbeid jms on alati saanud vastavalt soovile ja vajadusele. Kallimad asjad sünnipäevadeks ja jõuludeks.
Ja ikkagi kulub ühe lapse kohta elatismiinimumi suurune summa X2 vabalt ära. Tervislik toit, riided, jalanõud, meelelahutus (teater, kino, sünnipäevad, bowling, uisutamine jne), trennid ja ringid, väljaminekud kooli ja lasteaia tarbeks. Transport. Laste osa kommunaalidest. Lisaks igasugused vidinad laste tuppa, mida aeg-ajalt vaja uuendada või välja vahetda või lihtsalt lisaks osta. Kui senti saagima hakata, siis võiks öelda ka, et kahe lapsega kulub pesumasin kolm korda kiiremini läbi kui emal üksinda. Muud kodumasinad samuti. Ja muidugi toidunõud ja kasvõi saunalinad. Jne.
Palun seleta mulle, kuidas sa seda võimaldad 200 euro eest lapse kohta kuus? Ja kui palju kulutad sa enda tarbeks?

Sorry, aga kui sina ise tahad sellist elu elada, miks sa siis riiki süüdistad? Teinud siis ise rikka mehega lapsed, kes sulle sellist elu võimaldaks ja hiljem ka tunduvalt korralikumat elatist maksaks. Sa võid kerjust kuningaks riietada, aga kerjus jääb ikka kerjuseks. Aga mis sa vastu pakud oma lapse isale lapse poolt? On eeskujulik õpilane, tuleviku sporditäht või laulja? Kas laps isale rõõmu ka valmistab või ongi kohustuste hunnik? Mina ka kasvavatesse probleemidesse ei investeeriks. See on teaduslikult tõestatud, et madalama intelligentsiga inimestel on suuremad vajadused. täna naabrinaine ka juba vaatas, sinu lapsel palju kehvem jakk kui tema omal. Mine ruttu osta uus enne kui teised naabrid ka näevad.

Täitsa sassis ikka oled omadega. Kus ja milles ma olen riiki südistanud? Mina elan oma laste isaga koos, sellist elu võimaldame neile samuti koos ja kui lahku peaksime minema, siis ei oleks ühtegi põhjust, miks laste elatustase peaks langema. Me ei saanud lapsi mitte selleks, et neid miinimumkulutustega tublideks maksumaksjateks kasvatada, vaid et meil oleks mõnusad kaaslased, kelle eest on meie kohustus teatud ajani hoolitseda, võimaldades neile kõike seda, mida me endalegi võimaldame.
Eriti haige on mõtlemine, et lapsega koos elav vanem peaks miinimumelatise maksjale selle raha eest midagi “vastu pakkuma”. Kui lahusvanem ei oska lastest rõõmu tunda ja võtab neid kui “kasvavaid probleeme”, siis tasuks äkki peeglisse vaadata.
Küsin taas, millised on miinustajate kulud ISEENDILE?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 01:47; 25.05 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin huvi pärast mõttes üle oma tutvusringkonna üksikisad (teretuttavaid ei hakanud läbi mõtlema, ikka rohkem tuttavate peale rõhusin). 9 meest. Neist kaks on sellised, kes kasvatavad ühte last, samas kui naine kasvatab teist.
Üks mees on kahe lapsega, ülejäänud kuus kasvatavad ühte last. Üks isa on ka kohtus ainuõiguse saanud. Kuuldavasti üks naine maksab elatist, miinimumi, vabatahtlikult, pidi ka lisaks võõramaa riideid ja asju saatma. Osad emad annavad näole, osad ei anna üldse, osad elavad üle lahe.
Päris hull värk tegelikult, polegi enne asjadele sedapidi mõelnud.
Üksikemade armee on muidugi suurem, eks sealt tuleb rohkem neid edulugusid. Ja ka ebaedulugusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 10:19; 23.05 17:39; 25.05 14:37; 15.06 10:26; 15.06 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii need asjad ikkagi tänapäeval ei ole, et pole mingit lootustki. Kohus kindlasi arvestab asjaoludega, missugused on suhted peres olnud, kas on olnud vägivalda, terrorit, joomist. Siis saavad lapsed advokaadi, kes hindab neid mõlema vanema juures olles. Kui sa oled olnud ontlik vanem ja sa oled tegelenud lapsega, viinud teda lasteaeda, trennidesse, kooli jne, siis on sul ilmselt võimalus samas vaimus jätkata. Kui sa aga oled olnud lihtsalt tööl käiv isa, kes koju jõudes lastele pai teeb ja siis aruvuti või teleri ette suundub, siis võid ilmselt suu puhtaks pühkida.
Raskem juhus on siis, kui lapsed kaugele kolivad, siis on loomulik, et peab leidma mingi aja, mil nad regulaarselt isa juures käivad, sellega tuleb lihtsalt leppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 11:34; 25.05 13:29; 25.05 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa maksab aastaid tagasi kohtus määratud 139 eurot ja kuigi elu on selle ajaga ammu kallinenud, ei mõista isa muud kosta – “Kui sa ei saa hakkama, siis vÕib laps minu juures elada, mina sinult ei nõuaks midagi”. Nii vastati, kui tegin ettepaneku vahel lapse isiklikule kontole 10-20 eur taskurahaks kanda. Seda pole ta kordagi teinud loomulikult, Tütar ise on öelnud, et isal on vaja omale teise maja jaoks raha koguda. Ja nii ju tegelikult ongi…isal on vaja koguda ja säästa, kelle arvelt eksole?!Lisamärkus, isa töötab aastaid juba Norras. Ja seal me teame on tõesti toit ja elamine väga kallid. Kindlasti kulub enamus palka äragi ja midagi eriti üle ei jäägi…õige oleks taas kohtusse minna, aga see on nii alandav, nõme, kurnav, sellepärast ma polegi seda teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa maksab aastaid tagasi kohtus määratud 139 eurot ja kuigi elu on selle ajaga ammu kallinenud, ei mõista isa muud kosta – “Kui sa ei saa hakkama, siis vÕib laps minu juures elada, mina sinult ei nõuaks midagi”. Nii vastati, kui tegin ettepaneku vahel lapse isiklikule kontole 10-20 eur taskurahaks kanda. Seda pole ta kordagi teinud loomulikult, Tütar ise on öelnud, et isal on vaja omale teise maja jaoks raha koguda. Ja nii ju tegelikult ongi…isal on vaja koguda ja säästa, kelle arvelt eksole?!Lisamärkus, isa töötab aastaid juba Norras. Ja seal me teame on tõesti toit ja elamine väga kallid. Kindlasti kulub enamus palka äragi ja midagi eriti üle ei jäägi…õige oleks taas kohtusse minna, aga see on nii alandav, nõme, kurnav, sellepärast ma polegi seda teinud.

No aga siis võikski ju laps isa juures elada, kui isa tuleb lapse kasvatamisega ilma rahalise abita toime?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.05 22:11; 21.05 10:25; 21.05 10:28; 24.05 17:16; 31.05 08:10; 09.06 18:29; 12.06 20:09; 14.06 14:15; 15.06 10:16; 01.07 13:04; 01.07 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga siis võikski ju laps isa juures elada, kui isa tuleb lapse kasvatamisega ilma rahalise abita toime?

Sina jt samamoodi mõtlevad lambad: elatis ei ole mingi “rahaline abi” last kasvatavale vanemale, vaid lapsel on õigus saada ülalpidamist mõlemalt vanemalt. Ja kindlasti mees saaks Norras lapse 139 euroga kuus kasvatatud, kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 20:22; 20.05 01:21; 31.05 09:11; 01.06 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on võimalik saata laps isa juurde elama ja maksta talle elatist mitte ainult seaduse järgi määratud miinimumi vaid kohe nii nagu lapsel tegelikult vaja. Mis emad te sellised olete, kui oma himu last enda juures pidada lapse vajadustest kõrgemaks hindate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 23.05 11:16; 23.05 13:43; 23.05 15:06; 24.05 08:56; 24.05 09:04; 24.05 10:52; 31.05 11:52; 01.06 09:12; 01.06 14:34; 01.06 15:02; 01.06 15:06; 02.06 08:41; 05.06 08:35; 05.06 09:41; 05.06 10:56; 05.06 13:15; 13.06 09:57; 14.06 10:16; 15.06 09:47; 15.06 10:47; 16.06 16:23; 11.07 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on võimalik saata laps isa juurde elama ja maksta talle elatist mitte ainult seaduse järgi määratud miinimumi vaid kohe nii nagu lapsel tegelikult vaja. Mis emad te sellised olete, kui oma himu last enda juures pidada lapse vajadustest kõrgemaks hindate?

Muidugi on nii võimalik, aga konkreetsed naised ise teavad paremini, kus lapsel siiski parem elu on ja kuidas see isa lastega siis tegeles ja suhtles, kui nad veel koos olid. Sa võid kiusu pärast sellist juttu lahmida, aga konkreetsel puhul, kui tolle lapse isa töötab Norras ja ema lapsega elab Eestis, siis kuidas see laps seal siis elama hakkaks ja kas see isa temale aega ka leiaks kasvatamiseks, koosolemiseks ja seleks, et teda sealse eluga, kooliga ja keelega kohandada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.05 11:15; 21.05 11:44; 23.05 13:19; 24.05 17:37; 31.05 13:16; 04.06 12:48; 04.06 18:22; 04.06 18:58; 05.06 09:34; 05.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teades, et Norra puhul on tegemist ühe kõrgeima heaolutasemega riigiga maailmas, ma kaldun arvama, see laps elaks seal märksa paremini, kui Eestis. Kuidas saaks talle halvasti mõjuda uue keel õppimine, uute sõprade leidmine ja uue kultuuriga tutvumine? Arvestades ka, et Norra lastekaitse pole kaugeltki nii kasutu organisatsioon, kui Eesti oma, ma usun see laps elaks seal piltlikult öeldes või sees. Väiteis, et isa lapsega ei tegeleks või et ema teab paremini, mis lapsele hea on, kõlab aga puhas eelarvamus.

Et isad ei tea, palju lapsele raha kulub, seda on siin palju räägitud. Isad ei taha maksta, siis emadel pole raha ja lapsed elavad viletsuses. Maksku siis ometi emad! Nemad teavad, palju raha kulub, maksavad rõõmuga ning lapsed elaksid täievääriliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 23.05 11:16; 23.05 13:43; 23.05 15:06; 24.05 08:56; 24.05 09:04; 24.05 10:52; 31.05 11:52; 01.06 09:12; 01.06 14:34; 01.06 15:02; 01.06 15:06; 02.06 08:41; 05.06 08:35; 05.06 09:41; 05.06 10:56; 05.06 13:15; 13.06 09:57; 14.06 10:16; 15.06 09:47; 15.06 10:47; 16.06 16:23; 11.07 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ongi nii, et iga ema teab igal juhul üldiselt, et lapsel on alati ja kindlasti parem elada just emaga. Ei huvita ema see, kuidas isa on tegelenud, ega enda võimalused. Viha ja kättemaks löövad üle pea kokku. Ei ole ka puudu juhused, kui öeldakse, et sa ei näe kunagi enam oma last ja elatise nõuan maksimumi välja ja siis ka selliselt käitutakse.
Ma ei ütle, et isad kätte ei maksaks…aga kuna emad elavad lastega, siis nende kättemaks jääb alatimagusamaks…selleks on võim lapse üle. Kohus annab alati võimu emale, sest eelduseks on alati, et ema juures on lapsel parem. Miks – ei tea. Nii mõnigi isa on stabiilsema tööga ja vaimse tervisega ja sama suure sooviga last kasvatama, kui ema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.05 13:04; 22.05 14:37; 23.05 11:50; 23.05 17:46; 24.05 08:45; 24.05 13:02; 24.05 16:35; 25.05 09:09; 25.05 09:39; 25.05 11:12; 25.05 11:58; 25.05 14:12; 01.06 10:23; 01.06 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja elatise nõuan maksimumi välja ja siis ka selliselt käitutakse.

Selle elatise maksimumi all sa mõtled ilmselt miinimumelatist?

Niisugust asja nagu maksimum elatis ei ole olemas, küll aga on paika pandud alampiir, millest vähem on isal võimalik maksta siis, kui ta tõestab, et ei ole kuidagi suuteline miinimumi tasuma.

Alampiirist rohkem nõudes peab ema tõestama, et on vaja rohkem ja sellisel puhul ei ole olemas ülemist piiri, sest mõne isa sissetulek võimaldab maksta elatist näiteks 300, teisel 3000, kolmandal 30 000 jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 11:22; 01.06 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok. Tulime tagasi seadusega määratud miinimumi juurde. Statistikaameti uuringu järgi kulutati 2015a. lastega leibkondades keskmiselt inimese kohta 371€/kuu (http://perejalaps.delfi.ee/pere/kuhu-kaob-lastega-pere-raha?id=78408020). Miinimum elatis sel ajal oli 195€, riigi toetus lapsele 45€, ema enda kulu lapsele 131€, vahe elatise maksja kahjuks 64€. Seadus kohustaks nagu võrdselt panustama. Vahepeal on kaks aastat mööda läinud, inimeste sissetulek pisut üle 6% aastas kasvanud. Seega täna võiks sama leibkond eeldatavalt kulutada liikme kohta 422€. Miinimumelatis on 235€, riik annab 50€, ema osaks jääb 137€, vahe elatise maksja kahjuks 98€. Aina võrdsemaks läheb, kas pole. See miinimum on ikka kõvasti elatise maksja kahjuks kaldu.

Teisalt jälle – kas statistikaamet ikka teab, palju trennid ja ringid maksavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 23.05 11:16; 23.05 13:43; 23.05 15:06; 24.05 08:56; 24.05 09:04; 24.05 10:52; 31.05 11:52; 01.06 09:12; 01.06 14:34; 01.06 15:02; 01.06 15:06; 02.06 08:41; 05.06 08:35; 05.06 09:41; 05.06 10:56; 05.06 13:15; 13.06 09:57; 14.06 10:16; 15.06 09:47; 15.06 10:47; 16.06 16:23; 11.07 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Statistikaamet on ilmselt arvestanudki ühe trenni…st 2-3xnädalas jalka. Mitte nelja trenni, kus laps iga kord ilmselgelt kohal ei jõua käia.
Aga jah – olen nõus, et statistikaamet ilmselt ei vaata firmariideid ja kalleid sporditarbeid – ega ilmselt ei eelda ka, et kõikidest lastest tulevad meisterspotlased, kelle peale peaks hunnikus raha kulutama.
Võtame nt kergejõustiku trenni. Täiskaasvanul 7-võistlejal (üldiselt harrastavad lapsed kõiki alasid) on jooksujalats, jooksunaelad, kõrgushüppenaelad, odaviskenaelad, kuulitõukamisjalatsid. Lühikesed, pikad ja poolpikad jne. Kui tahta, siis on justkui võimalik samad kulutused kõik lapse peale teha – küsimus ongi selles, et kas see vajalik on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.05 13:04; 22.05 14:37; 23.05 11:50; 23.05 17:46; 24.05 08:45; 24.05 13:02; 24.05 16:35; 25.05 09:09; 25.05 09:39; 25.05 11:12; 25.05 11:58; 25.05 14:12; 01.06 10:23; 01.06 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see keskmine arvestab ühes pajas nii ühe kui kahe palgateenijaga leibkondi? Ühe vanemaga ja kahe vanemaga leibkondi? Kogu aeg unustatakse ära, et nö eraldi elada on oluliselt kallim – kui näiteks kahe lapsega pere läheks lahku ja üks laps jääks ühele, teine teisele, oleks nende mõlema elu kallim kui neljakesi koos elades, kuigi sissetulekud inimese kohta ei muutu. Tuleb maksta kahte üüri jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 20:22; 20.05 01:21; 31.05 09:11; 01.06 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok. Tulime tagasi seadusega määratud miinimumi juurde. Statistikaameti uuringu järgi kulutati 2015a. lastega leibkondades keskmiselt inimese kohta 371€/kuu (http://perejalaps.delfi.ee/per…..d=78408020). Miinimum elatis sel ajal oli 195€, riigi toetus lapsele 45€, ema enda kulu lapsele 131€, vahe elatise maksja kahjuks 64€. Seadus kohustaks nagu võrdselt panustama. Vahepeal on kaks aastat mööda läinud, inimeste sissetulek pisut üle 6% aastas kasvanud. Seega täna võiks sama leibkond eeldatavalt kulutada liikme kohta 422€. Miinimumelatis on 235€, riik annab 50€, ema osaks jääb 137€, vahe elatise maksja kahjuks 98€. Aina võrdsemaks läheb, kas pole. See miinimum on ikka kõvasti elatise maksja kahjuks kaldu.

Kui nii täpselt arvestust peetakse, kas siis ema (või isa, olenevalt kelle juures laps elab) ajakulu ka rahasse ümber arvestatakse? Sest tavaliselt on ajakulu just teistpidi kõvasti kaldu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 09:44; 01.06 14:59; 01.06 15:57; 02.06 09:20; 05.06 13:11; 12.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke, mis lisandub, ongi teise eluaeseme üür. Sealjuures ei vaja kumbki pool enam endise suurusega elamispinda, ehk kahe uue elamispinna üür ei pruugi mitte olla eelmise elamispinna üürist kaks korda suurem. Kõik muud kulud – kommunaalid, transport, toit, rõivad, meelelahutus – on inimese endaga seotud. Läheb ära inimene, lähevad koos temaga ka tema kulud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 23.05 11:16; 23.05 13:43; 23.05 15:06; 24.05 08:56; 24.05 09:04; 24.05 10:52; 31.05 11:52; 01.06 09:12; 01.06 14:34; 01.06 15:02; 01.06 15:06; 02.06 08:41; 05.06 08:35; 05.06 09:41; 05.06 10:56; 05.06 13:15; 13.06 09:57; 14.06 10:16; 15.06 09:47; 15.06 10:47; 16.06 16:23; 11.07 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii täpselt arvestust peetakse, kas siis ema (või isa, olenevalt kelle juures laps elab) ajakulu ka rahasse ümber arvestatakse? Sest tavaliselt on ajakulu just teistpidi kõvasti kaldu.

Demagoogia. Seadus ütleb, et raha kulutatakse võrdselt. Kulutatud aja eest saab lapsega koos elav vanem aga pea täieliku otsustusõiguse lapse üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 23.05 11:16; 23.05 13:43; 23.05 15:06; 24.05 08:56; 24.05 09:04; 24.05 10:52; 31.05 11:52; 01.06 09:12; 01.06 14:34; 01.06 15:02; 01.06 15:06; 02.06 08:41; 05.06 08:35; 05.06 09:41; 05.06 10:56; 05.06 13:15; 13.06 09:57; 14.06 10:16; 15.06 09:47; 15.06 10:47; 16.06 16:23; 11.07 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii täpselt arvestust peetakse, kas siis ema (või isa, olenevalt kelle juures laps elab) ajakulu ka rahasse ümber arvestatakse? Sest tavaliselt on ajakulu just teistpidi kõvasti kaldu.

Demagoogia. Seadus ütleb, et raha kulutatakse võrdselt. Kulutatud aja eest saab lapsega koos elav vanem aga pea täieliku otsustusõiguse lapse üle.

Kus see seaduses kirjas on, et vanemad peavad just rahaliselt võrdselt panustama? Muide see on küll kirjas, et vanem peab oma vahendeid kasutama enda ja lapse ülalpidamiseks ühetaoliselt, nii et Norras töötav isa peaks ikka korralikult elatist maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 09:44; 01.06 14:59; 01.06 15:57; 02.06 09:20; 05.06 13:11; 12.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii täpselt arvestust peetakse, kas siis ema (või isa, olenevalt kelle juures laps elab) ajakulu ka rahasse ümber arvestatakse? Sest tavaliselt on ajakulu just teistpidi kõvasti kaldu.

Demagoogia. Seadus ütleb, et raha kulutatakse võrdselt. Kulutatud aja eest saab lapsega koos elav vanem aga pea täieliku otsustusõiguse lapse üle.

Ma oleksin iga kell nõus otsustamist lastesse puutuvatesse küsimustesse jagama. Just nimelt see üksi vastutsuse võtmine kõiges mis lapsi puudutab, mind hirmutabki kõige enam.
Samas leian, et kuna lapsed on minuga ja tänu sellele on minu töö tegemise võimalused ja sellega seoses raha teenimine piiratud, siis otse loomulikult ei peaks lastega koos elav vanem panustama sama palju kui lahus elav. Aeg maksab tänapäeval väga palju ja võrdselt peaks panustama vanemad siis, kui ka aega panustatakse võrdselt/ja või ka siis kui sissetulekud on võrdsed. Kui lahus elav vanem teenib oluliselt rohkem ja lastega on heal juhul vaid kord või kaks kuus, siis ei saa kuidagi eeldada mingisse võrdsesse panustamisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.05 15:06; 23.05 18:37; 24.05 10:00; 24.05 10:08; 24.05 20:37; 25.05 07:31; 25.05 10:18; 25.05 11:33; 01.06 19:58; 05.06 08:48; 05.06 11:16; 05.06 12:57; 05.06 13:04; 05.06 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see seaduses kirjas on, et vanemad peavad just rahaliselt võrdselt panustama? Muide see on küll kirjas, et vanem peab oma vahendeid kasutama enda ja lapse ülalpidamiseks ühetaoliselt, nii et Norras töötav isa peaks ikka korralikult elatist maksma.

PerekS §116, kui ma väga ei eksi. Ka riigikohtu lahendites on selgelt öeldud, et üldjuhul jagatakse lapse elamiskulud mõlema vanema vahel võrdselt, kui just ei ole tegemist olulise sissetulekute erinevusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 23.05 11:16; 23.05 13:43; 23.05 15:06; 24.05 08:56; 24.05 09:04; 24.05 10:52; 31.05 11:52; 01.06 09:12; 01.06 14:34; 01.06 15:02; 01.06 15:06; 02.06 08:41; 05.06 08:35; 05.06 09:41; 05.06 10:56; 05.06 13:15; 13.06 09:57; 14.06 10:16; 15.06 09:47; 15.06 10:47; 16.06 16:23; 11.07 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see seaduses kirjas on, et vanemad peavad just rahaliselt võrdselt panustama? Muide see on küll kirjas, et vanem peab oma vahendeid kasutama enda ja lapse ülalpidamiseks ühetaoliselt, nii et Norras töötav isa peaks ikka korralikult elatist maksma.

PerekS §116, kui ma väga ei eksi. Ka riigikohtu lahendites on selgelt öeldud, et üldjuhul jagatakse lapse elamiskulud mõlema vanema vahel võrdselt, kui just ei ole tegemist olulise sissetulekute erinevusega.

Seal ei ole otseselt rahast sõnagi. Kui ajaliselt panustad võrdselt, siis on muidugi õigus ka rahalisele võrdsusele. Kui aega ei panusta, siis maksad rohkem. Loogiline ju.

§ 116. Vanema hooldusõiguse põhimõtted
(1) Vanematel on oma laste suhtes võrdsed õigused ja kohustused, kui seadusest ei tulene teisiti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.05 09:44; 01.06 14:59; 01.06 15:57; 02.06 09:20; 05.06 13:11; 12.06 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas selle kohta ka seadust on, et kui lahus elav vanem maksab korralikult elatist, lapsed kõik nädalavahetused temaga, lisaks koolivaheajad ja pool suve. Üks suve kuu tervenisti lapsed temaga aga ka selle kuu eest nõutakse elatis täis summas sisse, et selle pool suve ja 1 terve kuu on kohustus pidada üleval lisaks ka lastega koos elavat vanemat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 12:25; 04.06 14:06; 04.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas selle kohta ka seadust on, et kui lahus elav vanem maksab korralikult elatist, lapsed kõik nädalavahetused temaga, lisaks koolivaheajad ja pool suve. Üks suve kuu tervenisti lapsed temaga aga ka selle kuu eest nõutakse elatis täis summas sisse, et selle pool suve ja 1 terve kuu on kohustus pidada üleval lisaks ka lastega koos elavat vanemat?

Sa oled siis nähtavasti see isa(kes rahul pole) Kui sa pole isa, siis oled kõrvalseisja, kes asja nagunii ei tea, siis on see vanemate omavaheline elu ja kokkulepe, milles senti ei saeta, sest tavaliselt on lapsed niikuinii emaga rohkem(ka selles loos on emaga nad ju rohkem) ja kui isa aega panustab tavaliset enam, siis on lastele lihtsalt plussiks. Sest ema aega tema elu jooksul lastega ei mõõda iial keegi ja see on mõõdetamatu, sest see kestab niikaua, kuni ema elab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.05 11:15; 21.05 11:44; 23.05 13:19; 24.05 17:37; 31.05 13:16; 04.06 12:48; 04.06 18:22; 04.06 18:58; 05.06 09:34; 05.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine metsa oma jutuga. Mis asjus peaks üldse ema aega mõõtma lastega tema elu lõpuni? Mis neist lastest üldse saadakse, kui veel nendega koos olemise aega peab mõõtma hakkama? Ja täisealistena võiksid nii lapsed kui ka ema ikka ise hakkama saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 12:25; 04.06 14:06; 04.06 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine metsa oma jutuga. Mis asjus peaks üldse ema aega mõõtma lastega tema elu lõpuni? Mis neist lastest üldse saadakse, kui veel nendega koos olemise aega peab mõõtma hakkama? Ja täisealistena võiksid nii lapsed kui ka ema ikka ise hakkama saada.

mINA VÕIN METSA MINNA KÜLL, AGA SELLE ÜLE VINDI JUTUGA HAKKAS PIHTA SEE TEGELANE SIIN<:

Aga kas selle kohta ka seadust on, et kui lahus elav vanem maksab korralikult elatist, lapsed kõik nädalavahetused temaga, lisaks koolivaheajad ja pool suve. Üks suve kuu tervenisti lapsed temaga aga ka selle kuu eest nõutakse elatis täis summas sisse, et selle pool suve ja 1 terve kuu on kohustus pidada üleval lisaks ka lastega koos elavat vanemat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.05 11:15; 21.05 11:44; 23.05 13:19; 24.05 17:37; 31.05 13:16; 04.06 12:48; 04.06 18:22; 04.06 18:58; 05.06 09:34; 05.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ei peaks üldse sigima, kui hakkama ei saa ja igas asjas ennast ainult eurosid näed? Jälk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ei peaks üldse sigima, kui hakkama ei saa ja igas asjas ennast ainult eurosid näed? Jälk

Ma mõtlen sama, miinimumelatis on vähim, mida isad saavad maksta ja ikka ving käib, kuigi kasvatab valdavalt laste ema. Samas, need isad, kes vinguvad elatise maksmise üle, ise nad ei taha küll näljas elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 21.05 11:15; 21.05 11:44; 23.05 13:19; 24.05 17:37; 31.05 13:16; 04.06 12:48; 04.06 18:22; 04.06 18:58; 05.06 09:34; 05.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 199 )


Esileht Pereelu ja suhted Eesti elatismaksud on üks kõige ebaõnnestuim asi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.