Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Eesti haigekassa+IVF

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Eesti haigekassa+IVF

Postitas:

Tere
Olen googeldanud teemat, kuid ei leidnud konkreetseid vastuseid.
Olukord selline- töötan/elan välisriigis, kus Ivf võtab meeletult aega. Pikad järjekorrad jne. Et erakliinikus seda teha peab olema rikas, meeletult rikas. Lisaks ravimid.

Niisiis mõtlen, et kui teha Eestis haigekassa (kas läbi Eesti haigekassa v6i kindlustusseltsi)
Kui pika aja eest peaks kindlustust maksma kas 6 kuu eest? +-?
Kas kellegil on kogemusi?
Protseduuri ajal peaks kindlasti kindlustus olema ning lisaks siis kui ravimite eest hüvitist maksma hakatakse. Kaua see k6ik aega v6tab? Ehk isegi rohkem kui 6 kuud?

Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei ole Eestis sellist asja nagu kindlustus. Kui töötad siin ja maksud lähevad Eesti riigile, siis on Sul haigekassa. Osa ravimeid maksad ise, osa hüvitatakse ja protseduurid on tasuta. Kui palka saad mujalt ja maksud lähevad teise riiki, siis siin maksad kõik ise kinni. Arvatavasti on siin need teenused odavamad, kui mujal. Kirjuta haigekassasse, saad kindlasti täpse info.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas täpselt, ei mäleta enam. Aga minu mees töötab Norras ja ta käis võttis norrast mingid paberid et tahab eesti haigekassat ja siis ka eesti haigekassas tegi mingid taotlused. Maksab siiski see norra, aga eestis olles on tal täiesti haigekassa olemas. Süsteemi ma täpselt ei tea, kõige parem on helistada kirjutada, kuigi… kui ma õigesti mäletan siis seda asja ajama hakates ei teafnud ka haigekassa töötajad ise sellest suurt midagi. Alguses saimegi ka meie aru, et selline asi pole võimalik, aga läbi tuttava, kellel on selline asi ja toimib, saime meie ka toimima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen uurinud haigekassast juba ja sealt öeldi et saan vormistada vabatahtliku ravikindlustuse. Aga ise arutlen, et kui kauaks ajaks ma selle tegema peaksin…
kas 3 kuuks, 6 ks v6i rohkemgi.
Aga ma uurin ka siinse haigekassa käesst, mida ma tegema peaksin…
Aitähh vihje eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi oli kõige soodsam variant selline, et teed üle ühekuulise töölepingu (nt kokkuleppel mõne tuttava tööandjaga). Makstakse töölepingu alusel sinu eest miinimumpalgalt maksud sh sotsmaks. See annab HK kindlustuse pikkuseks töölepingu pikkus + 2 kuud peale töölepingu lõppemist.

Kõige lihtsam võimalus aga mitu korda kallim on, kui osta vabatahtlik HK kindlustus. Kindlustusmakse suurus ühe kalendrikuu eest on 2017. aastal 138,50 eurot, kvartalimakse on 415,50 eurot ja aastamakse 1662 eurot.

Ma tean, et isegi Šveitsis saab teatud tingimustel töötada nii et on kehtiv Eesti HK kindlustus. Tuleb lihtsalt väga palju väga täpselt täidetud pabereid teha. Iga allkiri, pitsatijäljend ja kuupäev jne peab olema paigas. Kui küsitakse koopiat Eesti tervisekindlustuse kaardist, siis saab teha koopia nt ID kaardist ja öelda, et ID kaardil oleva isikukoodiga ongi seotud HK kindlustus. Sisuliselt toimib ID-kaart nagu HK kindlustuskaart ja kindlustuse olemasolu saab isikukoodi järgi kontrollida, kui vastaval asutusel on vastav ligipääs. Mina võtsin Haigekassast ingliskeelse tõendi, milles nad kindlustuse olemasolu kinnitasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüppaks ka siia teemasse ja küsiks paar küsimust. Kui kaua võtab aega IVF kõige algusest (arstide ootamise aeg, protseduurid) kuni lõpuni välja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüppaks ka siia teemasse ja küsiks paar küsimust. Kui kaua võtab aega IVF kõige algusest (arstide ootamise aeg, protseduurid) kuni lõpuni välja?

Augustis käisin arstil, analüüsid võeti, kõik korras, septembris nõustamisel, sain paberimajanduse mis kodus täita. Edasi jäin ootama millal nov päevad hakkavad, kui hakkasid siis helistasin arstile, dets, oli vist äkki 09.12 sain esimese süsti, edasi 30.12.16 vereanalüüs, visiit arstile 03.01.17, Gonal süst 6 päevaks, 09.01.16 vereanalüüs ja visiit arstile, jätkan Gonaliga 4 päeva, 12,01,17 jälle veri ja visiit arstile, 13.01.17 Bemifola süst, 14.01.17 Ovitrelle, 16.01.17 punktsioonile, siis peaks paari päeva pärast siirdamine olema ja jään ootele kas õnnestus või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et eestisse varem makse ei taha maksta aga haigekassa hüvesid tahaks ikka saada. Sorry aga minu arust on see nõme . Kuidas riigi majandus peaks edadi minema, kui sellised kodanikud meil on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Eesti haigekassa+IVF

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.