Esileht Koolilaps Eesti haridussüsteem vs. soome haridussüsteem

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Eesti haridussüsteem vs. soome haridussüsteem

Postitas:

Olude sunnil on meie peres nii, et mõni kuu tagasi läksin soome tööle. Laps jäi minu vanematega eestisse, sest tal oli kool. Lõpetas 2.klassi. Asi nüüd selles, et ma lihtsalt ei suuda oma lapsest niimoodi enam kauem eemal olla, sooviksin, et ta tuleks soome kooli. Laps alguses ei olnud sellest mõttest vaimustuses, sest ikkagi kõik sõbrad ja tuttav keskkond eestis jne. Aga viimastel päevadel ta on mitu korda jutuks võtnud, et tahab ikka koos minuga olla ja me mõlemad ju kurvad kui teineteisest eemal nii pikalt. Niisiis olen hakanud ajama vaikselt lapse pabereid ja asju siin soome pool.
Aga mul tekkis küsimus, et oskab keegi rääkida soome kooliharidusesüsteemist? Milline see on? Kuskilt nagu olen kuulnud, et soome haridus on eesti omaga võrreldes väga nõrk? Just muretsen, et kas laps koolis ikka saab hakkama ja kuidas valida kooli mis oleks hea? Kas last tuleb kuidagi ka ette valmistada, et äkki on mingid testid kooli sissesaamiseks vms? Ja keeleline pool huvitab kõige rohkem, et kuidas see välja näeb, et laps keeleliselt järjele saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 11:22; 13.06 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sul seal suurt koolide valikut ei ole, tavaline piirkonnakooli süsteem. otsi oma soome aadressi järgi piirkonnakool üles ja vaata infot nende kodulehelt. on eraldi “maahanmuutaja” klassid kus alustavad kõik nn. uussoomlased, esialgu pannakse rõhku rohkem keeleõppele. kohanemine on üldiselt kiire ja sujuv, haridustase võrreldes eestiga ka heal tasemel. stressi on tunduvalt vähem kui eesti koolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 16:06; 14.06 09:19;
To report this post you need to login first.

Kui on võimalik, siis proovi ennetavalt välja uurida, kui palju selles koolis murjameid käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:41; 14.06 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võimalik, siis proovi ennetavalt välja uurida, kui palju selles koolis murjameid käib.

Miks? Kas nad on kuidagi ohtlikud? Ma arvan, et neid on siin igas koolis, kõik tänavanurgad neid täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 11:22; 13.06 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuli üks õpilane peale mitut Soomes oldud aastat tagasi, kuna tahtis korralikumat haridust saada. Eesti koolis pidi teda mitu aastat järele aitama, sest Soome kooli tase oli paraku nõrk olnud. Õpilane ise on keskpäraste võimete ja motivatsiooniga, ehk eriliselt andekas ja iseõppija oleks ehk ka Soomest tulnuna hästi hakkama saanud. Võibolla oli kehv see konkreetne Soome kool?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui on võimalik, siis proovi ennetavalt välja uurida, kui palju selles koolis murjameid käib.

Miks? Kas nad on kuidagi ohtlikud? Ma arvan, et neid on siin igas koolis, kõik tänavanurgad neid täis.

Ma ei hakka siin detailidesse laskuma, aga minu oma peretuttavad soovitasid sama küsimuse ees olevat peret, et nad proovigu leida klassikollektiiv, kus poleks ühtki murjamit ees ja teine pere tuli Eestisse tagasi, kuna siin pole multi-kulti veel koolides levinud. Nende koolis olevat probleemid sisserännanutega ikka igapäevased olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 21:41; 14.06 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt eesti koolitase on ikka oluliselt kõrgem ja parem, kui soomes.
Olles ise koolis tööl olnud olen neid soomes tagasitulnud näinud ja nad enamasti ikka tunduvalt nõrgemad ja tihti peab nad madalamasse klassi panema, kuna tase neil lihtsalt meie omadest niipalju nõrgem.

Kui võimalus on hoida ikka edasi eesti koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võimalik, siis proovi ennetavalt välja uurida, kui palju selles koolis murjameid käib.

Miks? Kas nad on kuidagi ohtlikud? Ma arvan, et neid on siin igas koolis, kõik tänavanurgad neid täis.

Ma ei hakka siin detailidesse laskuma, aga minu oma peretuttavad soovitasid sama küsimuse ees olevat peret, et nad proovigu leida klassikollektiiv, kus poleks ühtki murjamit ees ja teine pere tuli Eestisse tagasi, kuna siin pole multi-kulti veel koolides levinud. Nende koolis olevat probleemid sisserännanutega ikka igapäevased olnud.

Hea, et siis üks sisserännanu vähemalt ise ära läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt eesti koolitase on ikka oluliselt kõrgem ja parem, kui soomes.
Olles ise koolis tööl olnud olen neid soomes tagasitulnud näinud ja nad enamasti ikka tunduvalt nõrgemad ja tihti peab nad madalamasse klassi panema, kuna tase neil lihtsalt meie omadest niipalju nõrgem.

Kui võimalus on hoida ikka edasi eesti koolis.

Millisest tasemest me räägime? Tõenäoliselt õpitakse ja õpetatakse Soomes juba aastaid õpilasi teisiti, st õppimist käsitletakse Eestist erinevalt. Tuleb ju nõustuda, et Pisa tulemused on neil head ning majandus on ka hästi arenenud. Ei saa siis ju kuidagi nõustuda, et´kool valmistab halvasti oma inimesi eluks ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, et siin öeldakse, et soome haridus on nõrgem kui eesti oma. endal puudub kogemus, aga rahvusvahelistes nimekirjades on just soome oma see, mis igal pool tippudes troonib. miks sellised vastukäivad arvamused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, et siin öeldakse, et soome haridus on nõrgem kui eesti oma. endal puudub kogemus, aga rahvusvahelistes nimekirjades on just soome oma see, mis igal pool tippudes troonib. miks sellised vastukäivad arvamused?

sest õpetatakse hoopis teistmoodi – eestis on olulised faktiteadmised, testid jms, soomes integreeritud huvipõhine õpe ning oluline õpitu kasutamise oskus reaalses elus. teadmised omandatakse teisiti ja nõutakse erinevaid asju aga soome tase ei ole eesti omast halvem + lastel säilib koolirõõm ja õpihuvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 16:06; 14.06 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kolisid Helsingisse, võid ju Eesti kooli ka panna.
Meie elame Kesk-Soomes, lapsed käivad piirkonnakoolis.
Meie esimese ja teise klassi lapsed käisid pikapäevarühmas, seega kui koju tulid, oli õpitud, õues liigutud ja kõhud täis.
Kuuenda klassi laps tuli koju, õppis max 30min päevas. Jõudis bändi teha ja trennides käia.
Stress on meie lastele võõras mõiste ja kooli minnakse rõõmuga.
Õpetajad on toetavad,fakte pähe ei taota, õpetatakse oma peaga mõtlema, arutlema, oma arvamust väljendama.
Kevadest sügiseni on lapsed kõik vahetunnid õues, talvel pikematel vahetundidel. Telefone koolis ei kasutata.

Miinuseks on see, et pole alati ette teada, mis tund tulemas on, tunniplaanis on näiteks X ja see tähendab, et tuleb kas soome keel, matemaatika, kunst, käsitöö, muusika või loodusõpetus. Seega tuleb mitmeid raamatuid ja vihikuid kaasas tassida. Söögid on väga head.
Kooli minnes ei pea lapsel olema muud kui koolikott, harilikud pliiatsid, kustukumm ja teritaja. No spordiriided ka.

Kõik käivad ujumiskursustel ja saavad diplomi. Klassiekskursioonid on tasuta, omalt poolt vaid jook ja söök kaasa, kusjuures on reegel, et jook ei tohi olla limps ja magusat kaasa võtta ei tohi.
Meeldib see, et hambaarst saadab aeg-ajalt kutse kontrolli, seega auke nagu ei saagi tekkida, sest seda ennetatakse.
Hetkel ei tule muud meelde. Meie oleme rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võimalik, siis proovi ennetavalt välja uurida, kui palju selles koolis murjameid käib.

Miks? Kas nad on kuidagi ohtlikud? Ma arvan, et neid on siin igas koolis, kõik tänavanurgad neid täis.

Ma ei hakka siin detailidesse laskuma, aga minu oma peretuttavad soovitasid sama küsimuse ees olevat peret, et nad proovigu leida klassikollektiiv, kus poleks ühtki murjamit ees ja teine pere tuli Eestisse tagasi, kuna siin pole multi-kulti veel koolides levinud. Nende koolis olevat probleemid sisserännanutega ikka igapäevased olnud.

Eestlane on samasugune sisserännanu 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab Soome tase kehvem olla, kui PISA-testides on nad siiani meist ees olnud? Rääkimata näiteks sellest, et meie kõrgkoolid ei mahu maailmaarvestuses esimese 100 sisse (TÜ on 301-350 kohal), aga Helsingi Ülikool on maailmas 91. kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, Soome SKP elaniku kohta on ca 2 korda kõrgem kui Eestis. Järelikult on Soomes saadud haridus oluliselt parem kui Eesti oma, sest väärtuse loovad ju eelkõige inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võtaksin oma lapse kaasa, ei kujutaks ette, et peaks lapsest lahus elama, niimoodi kasvab ju lõpuks lahku, mõne aasta pärast olete üksteisest võõrandunud. Seda enam, et laps on praegu veel väike ja vajab eelisjärjekkorras oma ema, mitte vanavanemaid. Küll laps harjub ja kohaneb.
Kindlasti uuri asju, Helsinkis ju eesti kool ja osades koolides avatud ka eesti klassid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, Soome SKP elaniku kohta on ca 2 korda kõrgem kui Eestis. Järelikult on Soomes saadud haridus oluliselt parem kui Eesti oma, sest väärtuse loovad ju eelkõige inimesed.

Sa unustad, et Soomel on sellele tasemele jõudmiseks palju rohkem aega olnud kui Eestil. Enne sõda oli Eesti soomest kõrgemal tasemel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomlased ise on paljuski rassistid, kuid seda salaja. Eestlaste ees ka räägivad üht, mõtlevad teist.
eks kaks varianti: kas võtta laps Soome kaasa ja panna ta Soome kooli. Muideks on piirkonnad, kus on eesti koole, uuri. Üks on Helsinki lähedal Itaekekusest edasi, no mitte ei tule meelde.
Teine variant on elada edasi Eestis ja leida siit teenimisvõimalusi juurde, saad ju siis minna suurema koormusega, kui laps on juba 16 või vanem ja ei vaja niipalju emahoolt.
Olen ise Soomes 4 aastat töötanud, seega tean neid valusid ja võlusid.

Igal juhul valiks Eesti kooli, alati saab Soome ülikooli või amettikorkeakoulu minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata ka see saade ära,kus soome läinud eestlastelt lapsi ära võetakse. Nii kergelt käib. Pannakse kasuperre.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt eesti koolitase on ikka oluliselt kõrgem ja parem, kui soomes.
Olles ise koolis tööl olnud olen neid soomes tagasitulnud näinud ja nad enamasti ikka tunduvalt nõrgemad ja tihti peab nad madalamasse klassi panema, kuna tase neil lihtsalt meie omadest niipalju nõrgem.

Kui võimalus on hoida ikka edasi eesti koolis.

Ja kas just seetõttu, et eesti haridus nii palju parem on, ongi sul juba esimeses lauses räige kirjavahemärgiviga? Sa saad ju aru, et sellega kaotasid sa igasuguse usutavuse hinnangu andjana sellises küsimuses, onju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just muretsen, et kas laps koolis ikka saab hakkama ja kuidas valida kooli mis oleks hea?

Vaata Eesti koolide edetabelist kui hea oli Sinu lapse praegune kool
http://www.delfi.ee/misc/koolid/

siis vaata Soome koolide edetabelist kui hea on kool mida Sa soovid oma lapsele valida
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201705192200149043_u0.shtml

siit võid lugeda mille järgi ja kuidas soomlased ise oma lastele koole ja ka klasse valivad
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000002878849.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Eesti haridussüsteem vs. soome haridussüsteem

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.