Esileht Pereelu ja suhted Eesti riik ajab mul lihtsalt kohati südame pahaks.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )

Teema: Eesti riik ajab mul lihtsalt kohati südame pahaks.

Postitas:

Paneme siis veel kord kirjelduse ühest uuringust.
Hulga naiste käest küsiti, et mitut last te endale soovite? Enamus vastas, et kahte last.
Järgmine küsimus kõlas, teile antakse üks miljon eurot, mitut last soovite? Üllatus-üllatus, enamus vastas, kahte last…
Laste arv ei sõltu tingimata rahast, suures osas kindlasti sõltub, aga enamasti sellest, mitme lapsega naine (ja mees) jännata viitsib.
Austus neile, kellel on kolm või rohkem last ja neid kenasti kasvatada suudavad. Kadetseda suurema lastetoetuse üle on äärmiselt väiklane.
Teemaalgatajale, oled ikka kindel, et sind seal välismaal keegi ootab? Suudad panustada rohkem, kui ühiskond sulle toetuste ja teenustena tagasi annab?
Minu arust on selline mugavuspagulus ikkagi ebamoraalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 09:09; 14.06 09:58; 14.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, kade olen küll, sest minu esimene kolmest lapsest on 20a.
Riigi silmis seega kahelapseline pere ja lisaraha ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kunagi raha pärast oma lapsi sünnitanud, aga mul on tõesti hea meel, et riik rohkem maksab alates kolmelapselisele perele. Mul on kolm last ja ei ole ka vaene, aga on ikka abiks küll. Kõik lapsed tegelevad huvialadega, kokku ca 200 eur ja lasteaiale läheb kuus üle 200 eur. Pluss vanem laps käib esinemas välisreisidel oma kooriga ja aastas läheb sinna juba suur summa raha. Aitäh meie pere poolt riigile. Ja kui mul oleks ka kaks last, oleks mul teiste üle siiralt hea meel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:41; 14.06 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 16-aastaseks saamiseni ja kui laps õpib, siis kuni 19-aastaseks saamiseni. Kuid 19-aastaseks saades õppeaasta lõpuni ehk siis 12 klassi lõpuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:41; 14.06 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui süda paha, siis öögi, hakkab kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sinu lohutuseks võin öelda , et lastetoetus on isegi tõusnud, üle tugeva 10a. oli lapse toetus põhimõtteliselt 300.- krooni ehk siis 19.-eurot!(enne seda 90.- krooni).

Riigipoolne toetus üksikemale on tänaseni 19 (üheksateist) eurot. Minu meelest on see täiesti jabur. Ma ei arva küll, et üksikemale peaks maksma 500-eurost toetust, aga 19 eurot?

Sama mõnitamine toimub nende puhul, kes hooldavad mõnd puudega pereliiget.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 12:01; 14.06 15:22; 15.06 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmine küsimus kõlas, teile antakse üks miljon eurot, mitut last soovite? Üllatus-üllatus, enamus vastas, kahte last…

Täiesti valesti püstitatud küsimus ju, kui ei küsita, kas 1 miljoni eest sünnitaksite/kasvataksite rohkem lapsi. Peab oskama küsida, kui soovitakse teatud tüüpi vastust, et sellega “statistikat” teha 😛

Huvitav, minu õiglustunne on küll täiesti ok. Veel parem oleks muidugi, kui lapsetoetus oleks ühtlane (1 lapse eest nt 150, teisega 300 ja kolmelapseline pere lapsetoetused nt 450). Ja kolmanda lapse mingi muu soodustus-hüvitis suurem. Aga see oleks riigile koormavam kui praegune “preemia”, sest kahelapselisi peresid on lihtsalt palju rohkem.

Ausalt, kade olen küll, sest minu esimene kolmest lapsest on 20a.
Riigi silmis seega kahelapseline pere ja lisaraha ei saa.

Arusaadav, sest nt täiseaealise lapse ülikoolitamine (teises linnas- üürikas, sõidu-söögi-riidekulud jms) on tunduvalt kulukam perele kui nt algklassilapse kasvatamine.

Kui teemaalgataja vahutab 500.- pärast ja kavatseb selleprast majandusemigrandiks hakata, nojah, ega see välismaa töö ka vist väga erialaspetsialisti oma olema ei saa. Kadedus ei kaunista ühtegi inimest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:06; 15.06 09:33;
To report this post you need to login first.

Ma pole kunagi raha pärast oma lapsi sünnitanud, aga mul on tõesti hea meel, et riik rohkem maksab alates kolmelapselisele perele. Mul on kolm last ja ei ole ka vaene, aga on ikka abiks küll. Kõik lapsed tegelevad huvialadega, kokku ca 200 eur ja lasteaiale läheb kuus üle 200 eur. Pluss vanem laps käib esinemas välisreisidel oma kooriga ja aastas läheb sinna juba suur summa raha. Aitäh meie pere poolt riigile. Ja kui mul oleks ka kaks last, oleks mul teiste üle siiralt hea meel.

Mul on 3 last, nendest vanim 22 a ja õpib ülikoolis teises linnas. Lastetoetust tema eest enam ei saa, vajaduspõhist õppetoetust ta ei saa, sest loetakse vanemate leibkonda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emigreeruma ma seepärast küll ei hakka, sest ma armastan ikka maad ja inimesi siin, mitte niivõrd parteid ja valitsust. Aga õiglustunnet riivab see küll, mitte segi ajada kadedusega, pln.
Ma olen nende hulgas, kel on 3 last, esimene sai hiljuti täiskasvanuks. Kusjuures, ka sel aastal, kui laps oli veel pool aastat 17, võeti tulumaksusoodustus juba maha, ehkki tal oli siis veel terve aasta gümnaasiumis käia – no ei ole ju veel iseseisev/isemajandav inimene. Ka üliõpilane vajab vanemate toetust, muide, isegi kui osalise koormusega töötab.
Mu meelest peaks iga lapse toetus olema võrdne, mis iganes summa see siis ka poleks. Kui ühe lapse toetus on 100, siis kolmel peaks olema 300. Lisasoodustustena võiksid olla näiteks huviringid kolmandast tasuta.
Kui õiglustunnet on riivatud ja riik tuleval aastal oma karvase käpa järjest sügavamale minu rahakotti torkab, eks siis tuleb nihverdamiskohti otsida… Küllap ikka leiab.
PS. Puudega inimese hooldaja tasu on tõesti naeruväärne ja ehkki sellest aeg-ajalt räägitakse, miski ei muutu. Neid ei tohiks ju nii hullusti palju olla, et eelarve ei kannataks mõistlikumat summat välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine jah Soome, seal saad veel vähem raha ja sinusuguseid “oodatakse” seal pikisilmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jään oma arvamusele kindlaks, et see ei ole õige. Vahe kui palju toetust saavad ühe ja kahelapselised pered ja varsti kolme ja enamlapselised pered, on ebanormaalselt suur. Kas meie pere kahe lapsega on riigi silmis vähem väärtuslik? See ei ole kadedus.

Kolm last on vajalik iibe kasvuks. Kahe lapse puhul lihtsalt taastoodetakse ennast (muidugi eeldusel, et mõlemad lapsed täiskasvanuks saavad). Meie riigis ei piisa aga ainult taastootmisest, sest iive on juba ammu negatiivne. Just seetõttu toetataksegi riiklikult rohkem just alates kolmandast lapsest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 13:38; 14.06 13:51; 14.06 13:54; 14.06 22:01; 15.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sinu lohutuseks võin öelda , et lastetoetus on isegi tõusnud, üle tugeva 10a. oli lapse toetus põhimõtteliselt 300.- krooni ehk siis 19.-eurot!(enne seda 90.- krooni).

Riigipoolne toetus üksikemale on tänaseni 19 (üheksateist) eurot. Minu meelest on see täiesti jabur. Ma ei arva küll, et üksikemale peaks maksma 500-eurost toetust, aga 19 eurot?

Sama mõnitamine toimub nende puhul, kes hooldavad mõnd puudega pereliiget.

Oot, miks peaks keegi ainult sellepärast toetust saama, et ta üksi elab? Lapsel on ju ometigi isa olemas, kes oma last toetab.
Aa, sa pead silmas sellist varianti, et “tegin tropiga lapsed, suutsin temaga tülli minna ja nüüd ta ei toeta lapsi, teised maksku”?
Väikese sissetulekuga inimestele on olemas ka toimetulekutoetus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 09:09; 14.06 09:58; 14.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sinu lohutuseks võin öelda , et lastetoetus on isegi tõusnud, üle tugeva 10a. oli lapse toetus põhimõtteliselt 300.- krooni ehk siis 19.-eurot!(enne seda 90.- krooni).

Riigipoolne toetus üksikemale on tänaseni 19 (üheksateist) eurot. Minu meelest on see täiesti jabur. Ma ei arva küll, et üksikemale peaks maksma 500-eurost toetust, aga 19 eurot?

Sama mõnitamine toimub nende puhul, kes hooldavad mõnd puudega pereliiget.

Miks üldse peaks olema olemas üksivanema toetus? See on oma vaba valik vallalisena lapsi saada, veelgi enam, oma lapse isa isegi mitte tunda. Sest kui lapse isa on teada, saab talt elatist nõuda. Miks peaks maksumaksja lõdvad elukombed kinni maksma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 13:38; 14.06 13:51; 14.06 13:54; 14.06 22:01; 15.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emigreeruma ma seepärast küll ei hakka, sest ma armastan ikka maad ja inimesi siin, mitte niivõrd parteid ja valitsust. Aga õiglustunnet riivab see küll, mitte segi ajada kadedusega, pln.
Ma olen nende hulgas, kel on 3 last, esimene sai hiljuti täiskasvanuks. Kusjuures, ka sel aastal, kui laps oli veel pool aastat 17, võeti tulumaksusoodustus juba maha, ehkki tal oli siis veel terve aasta gümnaasiumis käia – no ei ole ju veel iseseisev/isemajandav inimene. Ka üliõpilane vajab vanemate toetust, muide, isegi kui osalise koormusega töötab.
Mu meelest peaks iga lapse toetus olema võrdne, mis iganes summa see siis ka poleks. Kui ühe lapse toetus on 100, siis kolmel peaks olema 300. Lisasoodustustena võiksid olla näiteks huviringid kolmandast tasuta.
Kui õiglustunnet on riivatud ja riik tuleval aastal oma karvase käpa järjest sügavamale minu rahakotti torkab, eks siis tuleb nihverdamiskohti otsida… Küllap ikka leiab.
PS. Puudega inimese hooldaja tasu on tõesti naeruväärne ja ehkki sellest aeg-ajalt räägitakse, miski ei muutu. Neid ei tohiks ju nii hullusti palju olla, et eelarve ei kannataks mõistlikumat summat välja.

Miks peaks üldse 1. last toetama? Kui kaks täiskasvanut ei suuda isegi üht last toetuseta kasvatada, siis miks üldse laps saadi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 13:38; 14.06 13:51; 14.06 13:54; 14.06 22:01; 15.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen väga rahul jällegi 😉 kõva papp tuleb juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.06 14:01; 14.06 15:18; 14.06 18:54; 14.06 19:03; 14.06 19:44; 14.06 19:58; 14.06 20:02; 14.06 20:21; 14.06 22:17; 14.06 22:37; 15.06 11:39; 15.06 11:55; 15.06 12:20; 15.06 12:23; 15.06 12:34; 15.06 13:04; 15.06 14:34; 15.06 15:17; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on nüüd natuke teemast välja vastus.
aga… sellest aastast, kui minu kolmas laps hakkas käima lasteaias ja mina uuesti tööl, ma tunnen, et kolm last on kulukas. ma pole ammmu nii vaene olnud majanduslikus mõttes, vaatamata sellele, et meil on pere peale väga korralik sissetulek. kahe lapse puhul ma seda niiviisi ei tunnetanud. võib-olla on küsimus ka selles, et vanemad lapsed on jõudnud kulukasse vanusesse. ei tea.
toetus on tehtud küll selle mõttega, et õhutada kolmandaid lapsi sündima, aga igaljuhul aitäh eesti riik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on täiesti õige, et 3 lapsega pere saab suuremat toetust. 3 last peres on teatavasti see kogus, millega rahvastik hakkab ennast taastootma, 2 lapsega perede najal rahvastik ennast taas toota ei suuda.
Samuti on riikliku statistika põhjal juba ammu välja toodud, et 3. lapse saamine suurendab oluliselt perekonna vaesusriski. 1-2 lapseliste perede puhul on risk oluliselt väiksem.

Lisaks tekivad just 3 lapsega oluliselt suremad kulud (suurema auto vajadus, suurema eluaseme vajadus jne).

Ei, see toetus on siiski puhtalt kolmanda lapse toetus, sest sama palju muutub ka 4-6-lasteliste perede toetus. Näiteks tekib selline jabur olukord, kus riik maksab kahele kolmelapselisele perele toetust 1000 euot kuus, aga ühele kuuelapselisele perele 800 eurot kuus. Tõesti on 2 lapsevanemaga 6-lapselise pere vaesusrisk väiksem kui kolmelapselisel perel?
Ei sünni need kolmandad kuidagi enne esimesi ja teisi (kui kolmikud välja arvata), selles mõttes mullegi tundub see hüpe 2-lapselise ja 3-lapselise pere toetuse vahel ebamõistlikult suur. No ja üldse see, et 3-6-lapselistele on täpselt sama summa lisaks, on ka veider. Tundubki väga propagandamaiguline – ainult kolmandad on oodatud, just täpselt 3 on see õige.
Muuseas tavalises sõiduautos on 5 kohta – ei teki kolme lapsega veel vajadust suuremat autot osta. Ning kaks last tahab ja ka suuremat eluaset kui lastetuna olemine. Muuseas, kui kaks vanemat on juba eri soost, siis kolmas väga lisaruumi ei vajagi ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 14:48; 14.06 18:40; 14.06 18:58; 14.06 19:12; 15.06 10:37; 15.06 11:27; 17.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on täiesti õige, et 3 lapsega pere saab suuremat toetust. 3 last peres on teatavasti see kogus, millega rahvastik hakkab ennast taastootma, 2 lapsega perede najal rahvastik ennast taas toota ei suuda.
Samuti on riikliku statistika põhjal juba ammu välja toodud, et 3. lapse saamine suurendab oluliselt perekonna vaesusriski. 1-2 lapseliste perede puhul on risk oluliselt väiksem.

Lisaks tekivad just 3 lapsega oluliselt suremad kulud (suurema auto vajadus, suurema eluaseme vajadus jne).

Ei, see toetus on siiski puhtalt kolmanda lapse toetus, sest sama palju muutub ka 4-6-lasteliste perede toetus. Näiteks tekib selline jabur olukord, kus riik maksab kahele kolmelapselisele perele toetust 1000 euot kuus, aga ühele kuuelapselisele perele 800 eurot kuus. Tõesti on 2 lapsevanemaga 6-lapselise pere vaesusrisk väiksem kui kolmelapselisel perel?
Ei sünni need kolmandad kuidagi enne esimesi ja teisi (kui kolmikud välja arvata), selles mõttes mullegi tundub see hüpe 2-lapselise ja 3-lapselise pere toetuse vahel ebamõistlikult suur. No ja üldse see, et 3-6-lapselistele on täpselt sama summa lisaks, on ka veider. Tundubki väga propagandamaiguline – ainult kolmandad on oodatud, just täpselt 3 on see õige.
Muuseas tavalises sõiduautos on 5 kohta – ei teki kolme lapsega veel vajadust suuremat autot osta. Ning kaks last tahab ja ka suuremat eluaset kui lastetuna olemine. Muuseas, kui kaks vanemat on juba eri soost, siis kolmas väga lisaruumi ei vajagi ju.

riigil on vaja kolme last, sinu vajadused ja nääklemine ei huvita kedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.06 14:01; 14.06 15:18; 14.06 18:54; 14.06 19:03; 14.06 19:44; 14.06 19:58; 14.06 20:02; 14.06 20:21; 14.06 22:17; 14.06 22:37; 15.06 11:39; 15.06 11:55; 15.06 12:20; 15.06 12:23; 15.06 12:34; 15.06 13:04; 15.06 14:34; 15.06 15:17; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, miks peaks keegi ainult sellepärast toetust saama, et ta üksi elab? Lapsel on ju ometigi isa olemas, kes oma last toetab.
Aa, sa pead silmas sellist varianti, et “tegin tropiga lapsed, suutsin temaga tülli minna ja nüüd ta ei toeta lapsi, teised maksku”?
Väikese sissetulekuga inimestele on olemas ka toimetulekutoetus.

Samamoodi võiks küsida, miks peaks üldse toetama neid, kes otsustavad kolmanda lapse saada? Kolme lapse toetust makstakse ka neile, kus pere koos elab, isa on ju ometi olemas? Kolme lapse toetust saavad ka need naised, kellel iga laps ise mehega ja kes ei ela lapse isaga koos, see saab ju lausa kolmelt isalt veel alimentegi.

Sinu loogika kohaselt ei peaks ka kolme lapsega perekonnale maksma, sest miks peaks toetama mingit peret, kes mõtleb, et “teeks kolmanda lapse veel, küll teised maksavad meie uue auto kinni?” Sa arvad, et need, kes teevad kolmanda lapse, ei mõtle nii? Miks sa siis arvad, et see, kes kvalifitseerub 19 eurosele üksikema toetusele, on automaatselt nii nõme, et mõtleb nii, nagu sa kirjeldad? Kolmelapselised on sinu silmis siis automaatselt moraalsed, head ja õiged, samas kui see, kes saab 19 eurot, ei vääri sedagi, sest ta on kindlasti loll ja riiakas lits? Samas kui see loll riiakas lits nüüd teeks mõne tropiga veel kaks last, siis oleks ta sinu silmis kohe ka vaikimisi moraalne, hea ja õige, sest tema nüüd saab seda 500-eurost toetust.

Väikese sissetulekuga inimeste toimetulekutoetus on veel omaette mõnitamine, oled selle saamise tingimustega kursis?

Mul isiklikult ei ole midagi selle vastu, et kolmelapselisi toetatakse, kuid pole midagi imestada, et uued hiigeltoetused (ja 500-eurone toetus Eesti riigis on hiigeltoetus, võrreldes teiste toetustega) panevad nördima, eriti kui vaadata toetuste madalamat otsa. Ka neid aastakümneid samana püsinud alumisi toetusi oleks aeg tõstma hakata, olgu need inimesed, kes neid toetusi saavad, sinu arvates nii nõmedad kui tahes. Riigi ülesanne on ka oma nõrgemaid kaitsta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 12:01; 14.06 15:22; 15.06 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda lapse toetuse vastu protesteerijad ei saa aru, et sellest võib võita just praegune fertiilses eas põlvkond. Kui see meede mõjub, siis tänu nendele, kes otsustavad kolmandad lapsed saada, on teil vanaduses veidigi lootust saada odavamat arstiabi ja mingitki riiklikku toetust (tänases mõttes pensionid niikuinii kaovad). Kui ei mõju, siis pole ka mõtet kadetseda, kuna kolmelapselisi eriti palju ei ole ja trend on, et jääb vähemaks neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see toetus on siiski puhtalt kolmanda lapse toetus, sest sama palju muutub ka 4-6-lasteliste perede toetus. Näiteks tekib selline jabur olukord, kus riik maksab kahele kolmelapselisele perele toetust 1000 euot kuus, aga ühele kuuelapselisele perele 800 eurot kuus. Tõesti on 2 lapsevanemaga 6-lapselise pere vaesusrisk väiksem kui kolmelapselisel perel?

Mismoodi see vaesusrisk siis väiksem on? Kolmelapseline pere saab 500 ja kuuelapseline 800 eurot kuus ju. Unustasid juba ära, et algse tehte tegid kahe kolmelapselise perega? Ja tõepoolest ei kasva kulud lastele sugugi aritmeetilises progressioonis ehk iga lapsega sama summa. Kui siin autonäite tõid – kolme lapsega ka ei mahu hästi sinna harilikku viiekohalisse autosse. Enamik kolmelapselisi sõidavad suuremate autodega juba – ning sinna mahub lapsi veel päris mitu, seega kulu ei kasva, kui lapsi juurde tuleb.
Ning alates seitsmendast lapsest on ju kuutoetus juba 400 eurot, mitte enam 300. Seega kuus saab see pere 1000 eurot.
Palju neid ikka on, kes veel neljanda ja viiendagi lapse saamisega nõus oleks, makstagu peale palju tahes. Oluline on juurde saada kolmandaid lapsi praeguste kahelapseliste perede arvelt. See on realistlik eesmärk ning mina kiidan selle igati heaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.06 00:51; 14.06 15:42; 14.06 19:19; 14.06 19:24; 14.06 20:25; 15.06 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see toetus on siiski puhtalt kolmanda lapse toetus, sest sama palju muutub ka 4-6-lasteliste perede toetus. Näiteks tekib selline jabur olukord, kus riik maksab kahele kolmelapselisele perele toetust 1000 euot kuus, aga ühele kuuelapselisele perele 800 eurot kuus. Tõesti on 2 lapsevanemaga 6-lapselise pere vaesusrisk väiksem kui kolmelapselisel perel?

Mismoodi see vaesusrisk siis väiksem on? Kolmelapseline pere saab 500 ja kuuelapseline 800 eurot kuus ju. Unustasid juba ära, et algse tehte tegid kahe kolmelapselise perega?
Ja tõepoolest ei kasva kulud lastele sugugi aritmeetilises progressioonis ehk iga lapsega sama summa. Kui siin autonäite tõid – kolme lapsega ka ei mahu hästi sinna harilikku viiekohalisse autosse. Enamik kolmelapselisi sõidavad suuremate autodega juba – ning sinna mahub lapsi veel päris mitu, seega kulu ei kasva, kui lapsi juurde tuleb.
Ning alates seitsmendast lapsest on ju kuutoetus juba 400 eurot, mitte enam 300. Seega kuus saab see pere 1000 eurot.
Palju neid ikka on, kes veel neljanda ja viiendagi lapse saamisega nõus oleks, makstagu peale palju tahes. Oluline on juurde saada kolmandaid lapsi praeguste kahelapseliste perede arvelt. See on realistlik eesmärk ning mina kiidan selle igati heaks.

Loomulikult ei unustanud ma ära, et tõin näite kahe kolmelapselise pere kohta – nimelt kahes kolmelapselises peres on normaalselt kokku 6 last ja 4 lapsevanemat, kes saavad nende laste ülalpidamisse panustada, kuuelapselises peres on samuti kuus last, aga vaid kaks lapsevanemat. Iibe seisukohalt ei ole ju vahet, kas on kaks kolmelapselist peret või üks kuuelapseline pere – nii et mulle tundub küll veider, et toetatakse kaht kolmelapselist peret suurema summaga kui üht kuuelapselist.
Auto osas – meil mahtusid küll kolm kenasti viiekohalisse, päris mitmetel tuttavatel ka mahuvad, aga muidugi ei ole keelatud ju kellelgi suuremat autot osta. Tean ka neid, kes on ostunud suurema, samas ma ei tea isiklikult kedagi, kes oleks kolmandat last saades 8+ kohalise sõiduki ostnud, mida ju 6 lapsega juba päriselt vaja läheks.
7-lapselisi nöögitakse veel rohkemgi, kuna neilt kaob senine suure pere toetus. Ja taas, sinu meelest on mõistlik, et kaks ülalpidajat + 7 alaealist last saavad riigilt sama palju lapsetoetust kui 4 ülalpidajat ja 6 alaealist last? Nagu öeldud – vaesusriski alandamisena see igatahes ei tundu!
Kõige selle valguses tundub, et poliitikutel, nagu ka paljudel perekooli kasutajatel, on tegelikult hirm lasterikaste perede ees, hirm, et kui neid kuidagi toetada, siis hakkavad mingid asotsiaalid raha pärast lapsi tegema. Või mõeldakse nagu sina – kes neid neljandaid ja viiendaid ikka teevad, mõned üksikud veidrikud – neid pole mõtet toetada. Puhas propagandistlik otsus ju, seda on väljagi öeldud, et see toetus tehti sellepärast, et naised kolmandaid lapsi sünnitama panna, mitte et kellegi vaesusriski vähendada või lapsi toetada. Nii on sõnum on väga selgelt, et 3 on see õige, 3 on norm, rohkem pole vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 14:48; 14.06 18:40; 14.06 18:58; 14.06 19:12; 15.06 10:37; 15.06 11:27; 17.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see toetus on siiski puhtalt kolmanda lapse toetus, sest sama palju muutub ka 4-6-lasteliste perede toetus. Näiteks tekib selline jabur olukord, kus riik maksab kahele kolmelapselisele perele toetust 1000 euot kuus, aga ühele kuuelapselisele perele 800 eurot kuus. Tõesti on 2 lapsevanemaga 6-lapselise pere vaesusrisk väiksem kui kolmelapselisel perel?

Mismoodi see vaesusrisk siis väiksem on? Kolmelapseline pere saab 500 ja kuuelapseline 800 eurot kuus ju. Unustasid juba ära, et algse tehte tegid kahe kolmelapselise perega?
Ja tõepoolest ei kasva kulud lastele sugugi aritmeetilises progressioonis ehk iga lapsega sama summa. Kui siin autonäite tõid – kolme lapsega ka ei mahu hästi sinna harilikku viiekohalisse autosse. Enamik kolmelapselisi sõidavad suuremate autodega juba – ning sinna mahub lapsi veel päris mitu, seega kulu ei kasva, kui lapsi juurde tuleb.
Ning alates seitsmendast lapsest on ju kuutoetus juba 400 eurot, mitte enam 300. Seega kuus saab see pere 1000 eurot.
Palju neid ikka on, kes veel neljanda ja viiendagi lapse saamisega nõus oleks, makstagu peale palju tahes. Oluline on juurde saada kolmandaid lapsi praeguste kahelapseliste perede arvelt. See on realistlik eesmärk ning mina kiidan selle igati heaks.

Loomulikult ei unustanud ma ära, et tõin näite kahe kolmelapselise pere kohta – nimelt kahes kolmelapselises peres on normaalselt kokku 6 last ja 4 lapsevanemat, kes saavad nende laste ülalpidamisse panustada, kuuelapselises peres on samuti kuus last, aga vaid kaks lapsevanemat. Iibe seisukohalt ei ole ju vahet, kas on kaks kolmelapselist peret või üks kuuelapseline pere – nii et mulle tundub küll veider, et toetatakse kaht kolmelapselist peret suurema summaga kui üht kuuelapselist.
Auto osas – meil mahtusid küll kolm kenasti viiekohalisse, päris mitmetel tuttavatel ka mahuvad, aga muidugi ei ole keelatud ju kellelgi suuremat autot osta. Tean ka neid, kes on ostunud suurema, samas ma ei tea isiklikult kedagi, kes oleks kolmandat last saades 8+ kohalise sõiduki ostnud, mida ju 6 lapsega juba päriselt vaja läheks.
7-lapselisi nöögitakse veel rohkemgi, kuna neilt kaob senine suure pere toetus. Ja taas, sinu meelest on mõistlik, et kaks ülalpidajat + 7 alaealist last saavad riigilt sama palju lapsetoetust kui 4 ülalpidajat ja 6 alaealist last? Nagu öeldud – vaesusriski alandamisena see igatahes ei tundu!
Kõige selle valguses tundub, et poliitikutel, nagu ka paljudel perekooli kasutajatel, on tegelikult hirm lasterikaste perede ees, hirm, et kui neid kuidagi toetada, siis hakkavad mingid asotsiaalid raha pärast lapsi tegema. Või mõeldakse nagu sina – kes neid neljandaid ja viiendaid ikka teevad, mõned üksikud veidrikud – neid pole mõtet toetada. Puhas propagandistlik otsus ju, seda on väljagi öeldud, et see toetus tehti sellepärast, et naised kolmandaid lapsi sünnitama panna, mitte et kellegi vaesusriski vähendada või lapsi toetada. Nii on sõnum on väga selgelt, et 3 on see õige, 3 on norm, rohkem pole vaja.

aga nii ongi ju. 3 lapsega jõutakse ka tegeleda ja neid arendada. 3 on tõesti optimaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.06 14:01; 14.06 15:18; 14.06 18:54; 14.06 19:03; 14.06 19:44; 14.06 19:58; 14.06 20:02; 14.06 20:21; 14.06 22:17; 14.06 22:37; 15.06 11:39; 15.06 11:55; 15.06 12:20; 15.06 12:23; 15.06 12:34; 15.06 13:04; 15.06 14:34; 15.06 15:17; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigil on vaja kolme last, sinu vajadused ja nääklemine ei huvita kedagi.

No just – kaks on mõttetult vähe ja neli mõttetult palju, riigil on vaja täpselt kolme last 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 14:48; 14.06 18:40; 14.06 18:58; 14.06 19:12; 15.06 10:37; 15.06 11:27; 17.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigil on vaja kolme last, sinu vajadused ja nääklemine ei huvita kedagi.

No just – kaks on mõttetult vähe ja neli mõttetult palju, riigil on vaja täpselt kolme last ????

nii on jah. Ülejäänu on sinu mure.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.06 14:01; 14.06 15:18; 14.06 18:54; 14.06 19:03; 14.06 19:44; 14.06 19:58; 14.06 20:02; 14.06 20:21; 14.06 22:17; 14.06 22:37; 15.06 11:39; 15.06 11:55; 15.06 12:20; 15.06 12:23; 15.06 12:34; 15.06 13:04; 15.06 14:34; 15.06 15:17; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nii ongi ju. 3 lapsega jõutakse ka tegeleda ja neid arendada. 3 on tõesti optimaalne.

Aga sel ei ole ju midagi vaesusriski vähendamise ega laste toetamisega pistmist 🙂
Samuti arvan, et see, kui mitme lapsega keegi tegeleda ja neid arendada suudab, sõltub ikka paljudest teguritest. Mõni ei saa ühegagi hakkama, mõni saab ka rohkem kui kolmega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.06 14:48; 14.06 18:40; 14.06 18:58; 14.06 19:12; 15.06 10:37; 15.06 11:27; 17.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei unustanud ma ära, et tõin näite kahe kolmelapselise pere kohta – nimelt kahes kolmelapselises peres on normaalselt kokku 6 last ja 4 lapsevanemat, kes saavad nende laste ülalpidamisse panustada, kuuelapselises peres on samuti kuus last, aga vaid kaks lapsevanemat. Iibe seisukohalt ei ole ju vahet, kas on kaks kolmelapselist peret või üks kuuelapseline pere – nii et mulle tundub küll veider, et toetatakse kaht kolmelapselist peret suurema summaga kui üht kuuelapselist.

Ei, sa ei saanud vist aru. Sa väitsid, et kuidas see vaesusrisk kuuelapselistel siis väiksem on kui kolmelapselistel. Mina küsisin vastu, et kus sa näed, et väiksem on? Ei ole ju kuuelapseliste saadav 800 väiksem kui kolmelapseliste 500?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.06 00:51; 14.06 15:42; 14.06 19:19; 14.06 19:24; 14.06 20:25; 15.06 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige selle valguses tundub, et poliitikutel, nagu ka paljudel perekooli kasutajatel, on tegelikult hirm lasterikaste perede ees, hirm, et kui neid kuidagi toetada, siis hakkavad mingid asotsiaalid raha pärast lapsi tegema. Või mõeldakse nagu sina – kes neid neljandaid ja viiendaid ikka teevad, mõned üksikud veidrikud – neid pole mõtet toetada.

Jah, ja ei olegi. Riigil on omad ülesanded ning kahjuks iga kodaniku emotsioone ei ole võimalik kuidagi arvesse võtta.
Kolmandaid lapsi toetades saadakse tõenäoliselt rohkem positiivset tulemust kui sama summa eest neljandaid ja viiendaid ja kuuendaid juurde toetades. Miks, seda samuti juba seletasin – sest lootus, et kahelapseline pere teeb riigi toel kolmanda on kordades suurem kui see, et ta teeb kõigepealt kolmanda, siis neljanda ja siis viienda. Seega kolmanda lapse toetus huvitab suurimat hulka riigi kodanikest ning kelle muu kui oma riigi kodanike huvidest lähtuvalt see riik oma otsuseid tegema peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.06 00:51; 14.06 15:42; 14.06 19:19; 14.06 19:24; 14.06 20:25; 15.06 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii rumal inimene, kes oma kodumaad kirub, on hale

Aga kas näiteks venelane on ka rumal, kui Venemaad kirub?
Minu meelest on rumal see, kes kodumaal ja riigil vahet ei tee.

Eesti ei ole selline riik, nagu Venemaa. Venemaa on hirmuühiskond, kus valitseb diktaator ja inimeste ajud on ära peedistatud. Eliiti ja targemaid on aastakümneid maha tapetud, mida paremat sealt lootagi.
Eestis on just tänu vene okupatsioonile osaliselt sama häda, eliit niideti maha, saadeti Siberisse või sunniti põgenema. Seetõttu napib meil helgeid päid.
See on asi, mille üle võiks nuriseda.
Aga lastetoetuste üle?
Nii kõrgeid lastetoetusi, võrrelduna keskmise palgaga, ei maksa vist ükski teine riik.
Viriseda omaenda riigi üle – jah, kindlasti saaks valitsus aeg-ajalt paremaid otsuseid teha. Riigimehelikkust napib. Nagu hiljuti kuulda oli, siis meie eliit, “sotsid” kaasa arvatud, oü-tab ja optimeerib maksudega nii kuidas jaksab. Eks see ole selle viga, et oleme vaesed ja tuleme nõukaajast. Loodetavasti see muutub.
Aga mida sa ise oled oma riigi heaks teinud? Viriseda oskab igaüks ja oodata, et putru lusikaga suhu topitaks.

Kust sa tead, et ma pole midagi riigi heaks teinud?

Aga su sõnavõtt on nagu nõukogudeaegsest propagandisti käsiraamatust. 😀 Ei tea, millest see tuleb, et kahe riigi valitsev joon ja jüngrite hoiakud nii ühesugused on?

Ega ma ei vaja vastust, see on mul nagunii peaaegu sõna-sõnalt ette teada. Niisama viskasin veidi vürtsi sellesse igavuse laata. 😀 Vabandust. Pange edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.06 08:32; 14.06 19:38; 14.06 20:11; 14.06 21:25; 15.06 12:49; 15.06 13:21; 15.06 15:06; 15.06 17:59; 15.06 18:47; 15.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nii ongi ju. 3 lapsega jõutakse ka tegeleda ja neid arendada. 3 on tõesti optimaalne.

Aga sel ei ole ju midagi vaesusriski vähendamise ega laste toetamisega pistmist ????
Samuti arvan, et see, kui mitme lapsega keegi tegeleda ja neid arendada suudab, sõltub ikka paljudest teguritest. Mõni ei saa ühegagi hakkama, mõni saab ka rohkem kui kolmega.

aga miks keegi teine peaks su vaesusriski vähendama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 14.06 14:01; 14.06 15:18; 14.06 18:54; 14.06 19:03; 14.06 19:44; 14.06 19:58; 14.06 20:02; 14.06 20:21; 14.06 22:17; 14.06 22:37; 15.06 11:39; 15.06 11:55; 15.06 12:20; 15.06 12:23; 15.06 12:34; 15.06 13:04; 15.06 14:34; 15.06 15:17; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )


Esileht Pereelu ja suhted Eesti riik ajab mul lihtsalt kohati südame pahaks.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.