Esileht Imetamine Ei saa kõhtu täis!!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ei saa kõhtu täis!!

Postitas:

Meie olukord selline, kuu aega noor beebi ja läksime kaaluma/mõõtma—-liiga vähe juurde võtnud, ainult 440g ja pikkust tulnud juurde 5 cm. Ämmaemand vaatas kuidas laps sööb ja talle see ei meeldinud, 5 min imeb intensiivselt ja siis hakkab veiderdama, laseb koguaeg lahti, natuke imeb/otsib/haarab ja siis jälle laseb lahti. Krooksutan ära ja panen uuesti rinnale sama jama edasi. Panen teisele rinnale, alguses võtab ilusti ja siis hakkab jälle veiderdama ja rinnast lahti laskma. Pm nagu selle toitva piimani ja nö magustoiduni me jõudnud polegi 🙁
Täna proovisime siis välja lüpstud piimaga, mida ma sain 6 min 90 ml, kõik sõi ära ja jäi puudugi. Esimest korda vaatas peale söömist laps mulle rahulolevalt otsa ja ei kiiksund ega vajanud lutti. Rindades piima on, ilmselt on toitev ka aga kuidas saada ta pikemalt sööma.
On ehk kellegil nii olnud ja jagab oma kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 25.03 14:20; 26.03 14:50;
To report this post you need to login first.

Kas 440g tuli juurde sünnikaalule või madalaimale kaalule?

Esmane abinõu oleks loobuda lutist, et laps hakkaks pikemalt rinnal olema. Selline lühike söömine ja hiljem veiderdamine on omane lutilastele, kes on hädas tehnikaga- lapse jaoks on erinev tehnika imeda eelpiima, mis kiiresti suhu voolab ning järelpiima, mille puhul laps võib imeda 4-5 x ja alles seejärel neelata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 440 tuli juurde sünnikaalule. Aaa selge, no me proovime siis lutist võõrduda. Kuid kas keelekida või suulagi ei või olla probleemiks. Täna täheldades ja proovides erinevaid asendeid lapsel, tundus nagu tema jalad mul kaenla all, imeb ta isukamalt ja rahulikumalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 25.03 14:20; 26.03 14:50;
To report this post you need to login first.

Aitäh vastuse eest.
Kaalu pärast siis ei peagi muretsema, pärast sündi oli ju ka kaalulangus ja kokku kaaluiive tõenäoliselt üle 500g, mis ongi okei.
Asendite varieerimine ja sobiva otsimine on kindlasti abiks, oled õigel teel.
Mingit suurt probleemi ei näi õnneks olevat, head imetamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palju peaks suts üle kuune beebi koguseliselt piima jooma? Need kogused mis tema peale tissi pudelist joob on ikka minumeelest ulmelised, korraga joob umbes 50 ml, siis puhkab ja natukese aja pärast joob veel. Niiet paari tunnise ärkveloleku ajal joob 170 ml ära.
Vaatasin ka, et kui oli tissi imenud ja see joogipoolis eest ära imetud ja enam iseenesest suhu ei voolanud siis hakkas jälle jamama tissiotsas samas endal kõht ikka tühi, vajutasin siis kergelt oma näppudega ja piima tuli kohe. Kas keelekida ei või olla takistuseks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 25.03 14:20; 26.03 14:50;
To report this post you need to login first.

No aga pudelist tulebki kergemini.
Kui pudelist annad, siis Sa ei saa imetamist korda. Otsusta ära. Pudelist andmine süvendab sellist veiderdamist rinnal, laps hakkabki ootama pudelit.
Rinnast sööva lapse puhul ei mõõdeta ühekordset kogust, laps võib süüa väga erinevaid koguseid. Laps peaks pissima vähemalt 6-8x ööpäevas ja võtma juurde 500g kuus.
Keelekida kontrollitakse sünnitusmajas, samuti saab seda teha perearst. Kui praegu on ikka veel kahtlusi, et lapsel võib olla keelekida (Vahel seda juhtub, et jääb tähelepanuta), siis pöördu lähimasse haiglasse imetamisnõustamisse või kutsu nõustaja koju http://www.siet.ee. Keelekidale viitab see, kui lapse keel on justkui südamekujuline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millistes tingimustes sa toidad? elutoas? telekas mängib? jutustad samal ajal mehega? kõrvalda esmalt kõik häirivad tegurid.

Mul hakkas laps 2-kuuselt väga kehvasti sööma kuni lõpuks ei võtnud üldse rinda – olin harjunud toitma teda elutoas oma 2-aastase lapse juuresolekul. Aitaski ainutl see, et toitsin teda magamistoas, kardinad ees ja palusin jumalat, et suurem laps püsiks multikate ees 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka alguses see sama jama, laps lihtsalt ei viitsinud imeda. Just nii ma seda nimetangi. Mina andsin konkreetselt tihemini rinda. Lasingi tal puhata vahepeal 20 min ja siis uuesti. Seega lapse ärkveloleku 1,5h tunni jooksul saigi 4 korda. 2 korda andsin ühest rinnast ja 2 korda teisest. Kõige paremini õnnestus tissitamine meil voodis külili.

Luti võid ka jätta ma arvan, aga pudel on kurjajuur. Sealt tuleb sellise survega peale, et kui ma ükskord proovisin lapsele anda pudelist, siis tõmbas esimese hooga kurku. Loobusin kohe! Tegelikult ta ei jäta ennast nälga, kui sa ütled, et piima ju on. Meil näiteks tuli teine elukuu kaalu juurde juba 900gr.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Imetamine Ei saa kõhtu täis!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.