Esileht Beebi ja mitmikud Ei söö lisatoitu

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ei söö lisatoitu

Postitas:

Mure selline, et minu 7 kuune laps ei söö lisatoitu, kohe mitte üldse 🙁 Äärmisel juhul saab ühe lusikatäie suhu ja edasi on suu kriips ning mmitte üks gramm.

Ta on suur poiss (6k kaalus 11kg) ja saab ainult rinnapiima. Ta on tissist korralikus sõltuvuses 🙂 Hakaksin lisatoitu andma kui ta sai 6k, kuid edusamme pole. Perearst on üsna tige ja nõuab, et peab andma ja juba liha jne. Aga kuidas? Kuidas ma saan ta sööma? Kas on tõesti muretsemiseks põhjust? Ilmselgelt näljas ta ei ole, kui on mõnest omavanusest poole suurem 🙂

Palun nippe…?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, ära stressa. Perearst las räägib, sina nooguta nõustuvalt. Kinnita, et pakud muudkui. Ja paku ka. Ega laps ei hakkagi kohe kõhutäisi sööma lisatoitu. Algul pakudki lusikatäie või paar. Las harjub. Vaata, kas talle meeldib rohkem selline siidine püree või pisut nagu tükiline. Minu tüdruk näiteks hakkas üsna ruttu (muidugi mitte 6-kuuselt, ikka pisut hiljem) eelistama just n-ö päris toitu, mitte püreemökse. Aga see on sinu jaoks praegu tulevikuteema. Proovi lihtsalt erinevaid maitseid. Kui sa 6-kuuselt alustasid ja praegu laps on 7-kuune, siis pole ju muretsemiseks põhjust. Ega laps kuu ajaga lähe lisatoidule üle. Rahulikult proovi erinevaid juurikaid, liha võid ju ka pisut mekkida lasta. Keedad ära ja püreestad. Kas tal hambad juba tulevad? Minule on jäänud mulje, et kui hambad hakkavad varakult tulema, siis laps hakkab heameelega lutsutama igasuguseid asju ja proovib närida. Aga kui hambad hiljem tulevad, siis on lapsel lihtsam just hästi siidiseid püreesid maitsta.
Nii et ära liialt põe sellega, küll laps sööma hakkab, kui mingied tõsiseid probleeme pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakuks lisa näputoiduna. Paneks talle väikeste tükkidena ette pehmeks keedetud aedvilju, banaani, pehmet pirni jne. Kui laps asjale rohkem pihta saab, siis pakuks samal moel ka liha. Las ta katsub, mängib ja küll paneb suhu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, järgmine kord võta püreepurk perearsti juurde kaasa ja las ta siis annab ise! Või küsi talt, et kuidas sa peaksid andma, kas veeni süstima?

Minu esimene laps ka ei söönud üldse. 9-kuuseltki veel Ja ülla-ülla – verenäidud olid korras. Liha ta vihkas, aga näe, ei kukkunudki raud nulli, nagu igal pool hirmutataks,e et kui laps saab 6 kuud, siis nagu võluväel kaob ema rinnapiimast kogu raud ja blabla… Loomulikult stressasin ma ka.

Nüüd on teine laps kohe-kohe 7-kuune ja saab ainult näputoitu. Üldse ei stressa. Perearst muidugi tegi suured silmad, aga mul poogen, minupärast võib tema oma lastel nina kinni hoida, kui lusikat suhu paneb,e t “peab sööma”, mina ag aoma lapsele toitu kurku toppida ei kavatse 😀

Mõelge natuke tagasi ajale, kui ei olnud miksereid jmt, ehk võimalust toitu niimoodi püreestada nagu tänapäeval – kuidagi said ka siis beebid söödud-üles kasvatatud

PS näputoiduna just väga väikseid tükke ei saa pakkuda, 7-kuune tõenäoliselt haarab kõike veel peoga, mitte sõrmedega ja sellega peab arvestama, et toidupala ots peab peopesast välja jääma. Ja just selliste kangidena pakun ka nt ahjuliha, kenasti maistestatud oliiviõli, küüslaugu ja tüümianiga näiteks. Lutsutab meeleldi, rebib tükke – liiga suured tükid lükkab suust välja, aga on ka neelanud kenasti alla, kuidas kunagi. Ja liiga pehmed palad mätsib laps lihtsalt peopesa vahel laiaks, nii et õigete palade tegemine nõuab veidi harjutamist 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et mu esimene laps ka punnis vastu.
Mida sa oled talle proovinud anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka 7-kuune. Beebitoitu purkidest ja beebiputrusid ei võta ta üldse suu sisse. Purustan kahvliga aedvilju, need talle meeldivad. Teen puuviljapüreesid. Pudruks idandan tatart ning panen koos vähese vee ja banaaniga blenderisse. Ka rinnapiimalaps. Mida ise söön, siis annan lapsele ka tüki kätte ja seda ta lutsutab.
Perearst pahandab meiega ka, kuna laps pole 2 kuud kaalus juurde võtnud. Samas lisa saab ta palju, ikka 3 korda päevas. Aga roomab ringi ja rullib end, ega siis ei saagi palju juurde võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ähh, ma nt ilmusin ootamatult laua alt, laps hakkas naerma, kohe lusikas suhu, sellise lollimängimisega ta sõi küll (kusjuures ainult isetehtud püreesid, poeomasid keeldus alla neelamast, peale kraami maitsmist nõustusin arvamusega), aga kui on kehva isuga valiv laps, siis selliseks ta jääb ka, viienda klassi lapse pealt näha.

ehk siis vaikselt ja tasapisi, paanikat ei ole, aga natuke võiks peale piima ju haugata küll, lusikatäis v paar ja ongi juba harjutatud ja hästi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ei söö lisatoitu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.