Esileht Ilu ja tervis ei talu nälga

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: ei talu nälga

Postitas:

Kas see viitab mõnele terviseprobleemile, kui üldse ei talu nälga? Kui ma pole mingil põhjusel õigel ajal süüa saanud, siis on mul pärast terve päev rikutud. Tunnen nõrkust, nagu mingi värin oleks sees. Tavaliselt ma söön hommikul kella 8-9 vahel kaks võileiba ja joon kaks kruusitäit kohvi. Vahel söön võileibade asemel ka putru. Tihti mul on jälle nälg juba kell 12. Aga tavaliselt kell 13 pean ma sööma korraliku lõuna. No kui kell 14 söön, ei juhtu ka veel midagi hullu. Kui ma ei saa süüa hiljemalt kell 14, siis hakkab magu krampi kiskuma, nõrk tunne tekib, käed hakkavad värisema. Muidugi ma tean ennast ja püüan taolisi olukordi vältida, aga vahel siiski juhtub. Ja siis ma küll söön hiljem, näiteks kell 16, aga päev on juba rikutud. Halb tunne jääb, nõrkus.
Täna näiteks oli mul kell 13 hambaarst. Kell 12 olin juba näljane ja mõtlesin, et peaks sööma enne arsti. Aga no kuidas ma lähen hambaarstile, toidujäägid hammaste vahel? Pärast arsti ei tohtinud kaks tundi süüa. Kell 16 sõin ja nüüd on ikka halb olla. Pean õhtul ühele üritusele minema, aga laman voodis ja tunnen täitsa nõrgalt end.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veresuhkur mis teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõrkus ja värisemine on üldiselt madala veresuhkru tunnused. Aga loogiline oleks, et vahetult pärast söömist veresuhkur tõuseb normaalseks ja enesetunne paraneb kiiresti. Mul on üldiselt sama teema. Kui insuliini tootmisega on kõik korras st ei ole diabeetik, siis madal veresuhkur peale halva enesetunde midagi hullu ei põhjusta. Siiski olen jälginud oma menüü ja enesetunde seost ja leidnud, et kõige paremini mõjub mulle, kui ma piiran ja väldin rafineeritud süsivesikuterikast toitu, sest suhkrurikkad toidud tõstavad veresuhkru kiiresti pärast sööki üles, aga sama kiiresti kukub see suhkur kolinal ka alla ja just see veresuhkru languse hetk teeb enesetunde halvaks, mitte et ta ohtlikult madalale kukuks. Arstid nimetavad seda ka reaktiivseks hüpoglükeemiaks. Haiguseks seda ei peeta. Lihtsalt organismi omapära, mida saab leevendada õige toiduvalikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on sama lugu. eriti halb on pärast veel siis, kui ei saa korralikku sööki, vaid peab mingeid pirukaid või suupisteid sööma. seedimine on sassis ja kõht protestib.
ise ma seda haiguseks ei pea, arvan, et see on loomulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna näiteks oli mul kell 13 hambaarst. Kell 12 olin juba näljane ja mõtlesin, et peaks sööma enne arsti. Aga no kuidas ma lähen hambaarstile, toidujäägid hammaste vahel?

Hambahari on selleks loodud, et toidujääke hammaste vahelt eemaldada. Kasutusjuhendis ei ole ka kirjas, et see võib ainult koduses vannitoas seista, seega järgmine kord võta täitsa rahulikult sinna kaasa, kus sa viibid (tööl või kus iganes), söö kõht täis ja pese hambad enne arstilkäiku ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näljatalumatusega pole siin miskit pistmist, pigem söögiaegade organiseerimatusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks keegi tänapäeval meil nälga taluma? Kui töö on sellise iseloomuga, et lihtsalt ei ole võimalik vahepeal süüa, siis peaks hommikusöök olema toitvam ja rikkalikum. Kahe võileivaga kella 16-ni elada ongi enesepiinamine. Kui süüa hommikul nääiteks korralik inglise hommikusöök, siis usun et kella 16-ni peaks vabalt vastu. Iseasi, et sellised pikad vahed ei olevat tervisele head, soovitatakse süüa korraga vähem ja väiksemate vaheaegadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama jama, kuid objektiivselt võttes ei ole veresuhkur siis veel väga madal kui selline tunne peale tuleb. Ja pidevalt on veresuhkur mul pigem normaalsuse ülemisel piiril. Nii et ei teagi, mis teema mul on.

Aa, väga kergelt võtan juurde ka ja peab kogu aeg jälgima, mida söön, et kaalu hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna näiteks oli mul kell 13 hambaarst. Kell 12 olin juba näljane ja mõtlesin, et peaks sööma enne arsti. Aga no kuidas ma lähen hambaarstile, toidujäägid hammaste vahel? Pärast arsti ei tohtinud kaks tundi süüa

Ja mis takistas sind pärast söömist ning enne hambaarstile minekut hammaste pesemisest? Hambahari kotti ja teed hambad enne arsti juurde minekut üle. Pastat pole vajagi ning kui sul tööl wc’d pole, siis arsti juures ju ikka on.

Aga kui on hommikust söödud kell 8-9 ja siis järgmine toidukord alles kell 16, siis loomulikult võtab nälg silmanägemise ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nälga ei peagi taluma. Hambaharjale lisaks saab kasutada veel hambaniiti ja tead, hambaarstidel on olemas selline väike “suruõhuaparaat”, millega ta puhub lihtsalt hammaste vahelt toidujäägid välja, kui ta hambaid kontrollib ja näeb, et midagi on seal vahel ning ei lase teda korralikult vaadata.
Nõrkemise vältimiseks hoia alati valmis mingi puuvili või peotäis pähkleid või võileb. Kas inimene tõesti saab nii saamatu olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid varem täpselt samad sümptomid – kui iga paari tunni tagant süüa ei saanud, hakkas pilti taskusse viskama, kehakaal oli samuti kontrolli alt väljas, kui nii tihti ja palju sõin. Mõlemad probleemid lahendas lchf 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis ei talu nälga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.