Esileht Väikelaps Ei viitsi lapsega õues käia

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Ei viitsi lapsega õues käia

Postitas:

Mina olen õues käimisest nii tüdinud, sest ei oska midagi teha ega kuskile minna. Mida te teete lastega praegu õues?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 18:28; 16.01 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks see riidesse panek on jube tüütu. Oleneb mis vanuses lapsega tegu. Olen ka suht tüdinud sellest, et pean ennast sundima lapsega õue minema. Elan Mustakal ja käin tavaliselt ühe poe juures mäe peal kelgutamas, kui on lund. Kui lund pole, siis sõidan Männi parki ja oleme seal paar tundi. Turnimist on seal küllaga. Laps mul 3 aastane. Vahel võtan asja lõdvemalt ja ei sunni ennast, istume lihtsalt toas. Majade vahel konnata ja autosid vaadata on suht mõtetu ja laps mul selline oma jonni ajav, läheb sinna kuhu tema tahab. Õuest tuppa teda saada on üliraske. Tavaliselt lõppeb see hüsteeriaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas on ausalt tüütu. Oleme käinud mäel kelgutamas ja suusatamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah tüütu, aga päevad läbi toas passida on veel tüütum. Üritan lastega vähemalt tunnike õues olla, kuna meil on õu, siis jooksevad seal vabalt ringi. See riietumine on ka tüütu, tuleks juba ometi kiiremini kevad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:51; 16.01 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me kõnnime liivakastini umb 15 min, siis laps (2a) püherdab seal ja mina passin niisama (teised lapsed käivad vist muul ajal väljas, alati oleme üksi). Siis liiguma “mänguväljakule” ehk kohalik väike rulapark, kus ta ringi ukerdab, kui suuremaid lapsi pole. Ja siis juba hakkame kodupoole lonkima. Natuke mängime koduhoovis ka (kiik, liumägi) ja kõik. Umbes 1-1,5h oleme.

Tüütu on küll. Nüüd veel beebi ka ja kõik vaja ajastada õigesti jne.

Minu jaoks oli õueskäik nii kaua huvitav, kuni laps ei kõndinud ja sain ise tempot valida. Aga selline lonkimine ja pikalt ühe koha peal passimine nt liivakasti kõrval, ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:58; 16.01 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-aastasega katsun iga päev vähemalt tunnikese õues olla. Tüütu on tõesti aga päris tubastel päevadel on last keerulisem lõunaunne saada, seega teeme ikka õueskäigu ka. Jalutame niisama ringi, laps korjab puuoksi ja kive. Vahel käime mänguväljakul kiikumas ja liugu laskmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 5-aastane ja elame küll maapiirkonnas eramajas, aga ega praegusel ajal oma aias lapsel suurt teha pole. Endalgi ei ole aias miskit teha.
Nädala sees meil ausalt öeldes mingit õueskäimist veel peale lasteaeda ei ole. Lasteaias on nad päeval õues ja sageli õhtul ka, seega minu meelest on see piisav.
Nädalavahetusel ikka leiame igaks päevaks mingi sihtkoha, kuhu minna. Nt eile käisid mehega alevi raamatukogus viisid laenutatud raamatu tagasi ja võtsid uue (u 2+2km jalutuskäik). Täna käisime jalutades poes (u1,5+1,5km jalutuskäik). Üle nädala püüame vhemalt ühel päeval nädalavahetusel ka kuskil kodust kaugemal tegev7si leida, )nt sõidame terviserajale, sõidame Tallinna mõnesse linna piirkonda jalutama-mõnd muuseumi külastama vms. Seega on peamiseks õueskäimise viisiks meil mingisse sihtkohta jalutamine. Mänguväljak alevis on praegusel ajal tühi ja kõle, kelgumäel ei ole piisavalt lund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps 5aastane, täna näiteks mängisime aias kõik koos peitust ja möllasime koeraga. lund ka veel on, meie linnaosas palju parke, käisime seal kelgutamas ja sealsamas mänguplatsil kiikumas, liugu laskmas. kelgule pani laps ka kühvli ja ämbri, vahepeal asjatas nendega, kelk lund täis jne, tal oli tegevust küll ja veel.
rahu, aeg lendab kiiresti, varsti panevad teie lapsed ka end ise riidesse, on ikka mugav ja mõnus küll, kui ei pea last või mitut talveriietesse toppima, vaid ta saab ise hakkama:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed on ikka nii erinevad. Mind just neli seina ahistavad.
Üritan kodus kiirelt asjad ära jõuda, et siis lapsega jalutada õues, juttu ajada õues, linde, loomi, maju, autosid, busse jne kommenteerida. Mänguväljakul kiigume ja käime atraktsioonide vahel ringi. Kuna mul auto, siis sõidame sageli kodust eemale, teistele mänguplatsidele, parki, kasvõi mere äärde.. üks ja sama tekitab ju rutiini ja on lapse ajule ka igav, ei midagi uut. Iga õthtu läheme koos poodi ja valime nimekirja järgi toite, lasen ka temal otsida. Söidame poes eskalaatoriga üles alla, liftiga siia sinna, et ta ikka saaks pönevust ja nuppe vajutada. Ma ei tea, nii läheb aeg ka kiiremini ja keskkonnavahetus mõjub värskendavalt.

Soovitan soojalt, emad, muretsege omale load – see on vabadus !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:25; 16.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 1,7. Päeval jalutame poodi ja tagasi. Teepeal on meil kindlad kutsud, keda peame kindlasti vaatama minema. Kui on maas lumi, võtame kaasa kelgu ja kui lund pole, siis igaks juhuks vankri, sest kunagi ei tea kuna laps ära väsib. Vahest oleme olnud ka oma aias ja mässanud lumega. Ikka tunnike oleme õues, olenevalt ilmast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on, jah, erinevad. Mina ka viitsin õues käia, kui “igavaks” läheb, liigutan ennast natuke (jumalast normaalne on liivakasti ääres päikesetervitusi vm teha), siis ei hakka külm. Pigem on toas vahel tüütu, eriti kui ise väsinud ja lapsed tüli kisuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas on ausalt tüütu. Oleme käinud mäel kelgutamas ja suusatamas.

Ma nt elan linnast veidi väljas ja palju jubedam 😀
Esiteks on niiiii vara pimedus. Valgustust pole…et kui välja minna, siis peab see toimuma enne kella 15. Siis oma koduaias pole suurt mitte midagi teha. On küll mänguväljak, aga see ei paku lapsele enam üldse huvi…suvisel ajal ja sõpradega küll, aga üksi küll mitte. Lisaks on meil suure teeni üks rada…edasi-tagasi kõndides 1km…sealt edasi on suur tee, kuhu ma eriti ei roni lastega ja nii ma olen kõndinud seda 1km edasitagasi 🙂

Kuna mul on beebi ja viiene laps, siis käime ikka väljas. Aga tavaliselt sõidan beebi viimase une ajaks linna, võtan vankri ja siis kas jalutame või siis suurem kelgutab või on mõnel mänguplatsil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:12; 17.01 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega praeguste pimedate lörtsiilmadega tõesti eriti õue ei tõmba.
Samas lähevad lapsed pikalt toas passides hulluks, kisendavad-lollitavad, ei nad söö ega maga õieti. See jälle teistpidi häda.

Kadestan neid, kes elavad nt Männiku pargi kõrval ja saavad külastada sealseid vägevaid mänguväljakuid. Suurtel väljakutel leidub ju ikka teisi lapsi ja teisi vanemaidki. Ei pea niisama liivakasti ääres seisma, vaid saab teise emmega jutustada.

Ise elan aedlinnas ja siin on mänguväljakud enamasti tühjad. Eks siis jutustame lapsega. Ei viitsi niisama seista, ikka räägime. Seisan liivakasti kõrval ja kommenteerin lapsele kas või tema tegevust.

Väga palju on tänapäeval igasugu huviringe ja meisterdamis- ning muinasjututunde selles vanuses lastele. Sinna minek ja sealt tulek (eriti kui bussiga või jalgsi minna) võib samuti praeguste ilmadega õueskäimise mõttes asja ära ajada, ei pea ilmtingimata iga päev just nimelt tund aega pargis passima. Või näiteks kodukandi poes käimised – siis on ühendatud majapidamistöö tegemine lapsele meelelahutuse pakkumise ning tema arendamisega. Mina saan vajalikud ostud tehtud, laps tatsab kõrval, seletan ja räägin talle, mis asjad poes müügil on, arutame mida osta, mis ained nt õhtusöögi sisse käivad jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas elades oleks tõesti kohti kuhu jalutada või kaubanduskeskusi, kuhu nuppe minna vajutama (praegusel gripiperioodil siiski hoiduks sellisest asjast). Me elame linnast väljas alevikus. On paar mänguväljakut, paar poodi. Laps on 5aastane, teda ei huvita enam liivakastis mängimine ja külakoerte vaatamine. Oleks lund, siis võiksime iga päev kelgumäele minna või aias lumekindlust, liumäge või lumememme teha. Suusatada. Oleks kuiv ja soojem, käiksime ratastega sõitmas või tõukerattaga skatepargis. Praeguste ilmadega on nii, et jalutame kohalikud mänguväljakud läbi, laps turnib natuke, aga ütleb, et saabaste ja kombekaga on ebamugav turnida. Siis jalutame ringiga koju tagasi. Või siis jalutame väikese ringiga poodi. Laps iga päev lasteaias ei käi, sest töötan osakoormusega. Sellepärast ongi mõistus otsas, et mida õues teha, kuna pole vaid nv vaja sisustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 18:28; 16.01 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeeas lapsega oli lihtsam, mänguväljakud olid abiks ka kehvematel ilmadel. Jalutamine või sõitmine ühistranspordiga teisele kaugemale mänguväljakule (mere äärde) ning seal turnimine ja kiikumine ning tagasitee võimalusel jalgsi. Nii saabki õuesolekut ka kehvema ilmaga juba piisavalt. Tln kasutame (suurema lapsega) tihti ka jalgsi liikumist näiteks ujuma, kinno, sõprade juurde, uisutama (kas väli- või sisehallis), suusatama (sinna küll autoga) ning samuti tagasi võimalusel jalgsi. Kui väikseemgi lumekirme, siis väikelapsele piisas künkast tagumikugi peal alla libistamises tegevuseks või mänguväljakul kokkulükatud väikesel lumehunnikul mängimiseks jne. Kui selline plussis “talvine” ilm, siis väikelapse eas oli meil jalgratas liikumisvahendiks ja tegevuseks õues ka talvisel ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 09:44; 16.01 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele, kes elab maal ja lapsel pole õues midagi teha:
Kindlasti tuleks teil lapsele mingi mänguonn meisterdada. Eriti kui teine laps kasvamas, pole see kaugeltki mahavisatud vaev. Kui te ei karda kukkumist, siis eriti äge onn on kõrgel, kas puu otsa ehitatud või võimalusel mitmekordne mängumaja. Peale selle võiks olla muid ronimisvõimalusi ja roikaid või laudu, millest laps saab jooksvalt midagi meisterdada. Igasugused majapidamisesemed pakuvad ka vahel tegevust: näiteks meil lapsed mängisid tükk aega tühja vihmaveetünniga.
Asi saab küll sageli alguse sellest, et vanemal ei ole õues midagi teha. Siis laps vaatab, et see ongi normaalne, mitte ei hakka ise endale tegevust otsima. Mina praegusel aastaajal enamasti lõhun küttepuid ja viin tuppa; kui lund on sadanud, siis tegutsen lumelabidaga; vanad vaarikavarred tuleks veel kunagi ära lõigata, siis hakkab puude ja põõsaste lõikamise aeg jne – valget aega on nii vähe ja nädalavahetusel tõesti katsume nii palju kelgumäel käia kui võimalik, kodustele asjadele jääb vähem aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 09:53; 17.01 14:32; 23.01 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Me elame linnast väljas alevikus. On paar mänguväljakut, paar poodi. Laps on 5aastane, teda ei huvita enam liivakastis mängimine ja külakoerte vaatamine. …

Riietust katsun lapsel nii palju mugavamaks teha, et mmõnusam liigutada. Minu lapsele meeldib maal turnida puu otsa (asula metatukas võib), korjata puupulikaid, käime oja juures (kehvema talveilmaga on vesi lahti)ning viskame käbisid vette, jookseb kaldal järgi, et jälgida, kui kaugele käbi jõuab, igasugsed onnide ehitamised ja selle tarbeks materialide kogumine on hea tegevus (mõlemad vanavanemate majad asula serval väiksema metsatuka ligiduses). Praegusel ajal ja praeguste ilmadega ei leia ka Tln mänguväljakutel tihti seltsilisi, seega tegutsen ise kaasa. Teie puhul üritaks ka nädalavahetusel midagi väljaspool asulat tegevust mõelda, siis ei ole asulas nädala sees nii tüütu. Näiteks sõidamegi nädalavahetuseti perega kaugemale, kus (kunstlume) suusaradasid on jõutud teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 09:44; 16.01 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed on ikka nii erinevad. Mind just neli seina ahistavad.
Üritan kodus kiirelt asjad ära jõuda, et siis lapsega jalutada õues, juttu ajada õues, linde, loomi, maju, autosid, busse jne kommenteerida. Mänguväljakul kiigume ja käime atraktsioonide vahel ringi. Kuna mul auto, siis sõidame sageli kodust eemale, teistele mänguplatsidele, parki, kasvõi mere äärde.. üks ja sama tekitab ju rutiini ja on lapse ajule ka igav, ei midagi uut. Iga õthtu läheme koos poodi ja valime nimekirja järgi toite, lasen ka temal otsida. Söidame poes eskalaatoriga üles alla, liftiga siia sinna, et ta ikka saaks pönevust ja nuppe vajutada. Ma ei tea, nii läheb aeg ka kiiremini ja keskkonnavahetus mõjub värskendavalt.

Soovitan soojalt, emad, muretsege omale load – see on vabadus !

Load on olemas, auto ka, sõidame tihti, aga ikka on tüütu. Poodides jõlkumas gripihooajal ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 19:51; 16.01 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit poes jõlkumist ma küll nüüd õueskäimiseks ei nimetaks. No okei, kui sinna vähemalt 30 minutit jalutada, mitte autoga kohale sõita. Aga muidu nagu varakult juba õpetada lapsele, et igavusest tuleb minna kaubanduskeskusesse passima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 20:58; 16.01 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen nende virisejatega. Mulle ka ei meeldi selline pooletoobine talv. 2-aastasega väljaskäimine on eneseületus. Autoga kuhugi ei sõida, sest laps kipub uneaja lähenedes autos ruttu uinuma ja siis on kogu päev tuksis. Kaubanduskeskusesse ei lähe iial igavuse pärast, ainult vajaduse tõttu, see on veel hullem kui kodus passimine.
olen seadnud endale eesmärgika iga päev vähemalt 1h lapsega värskes õhus olla, teinekord korjame oksakesi, tassime ämbrikesega kivikesi, kui vähegi lund, siis kühveldame seda lumekirmet, porilompides tallame. Mänguväljakutel (oleme aedlinnas) on talvisel ajal haruharva kedagi liikvel. Kui vahel laps leiab endale mängukal üksi tegevust, siis võimlen kõrval, vähemalt kasu miskit endalegi.

Nii me seda kevadet ootame…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siin on mõnus. Eile käisin lastega suusatamas, kilomeetri kaugusel on kenad künkad, kust alla lasta, saab kodus suusad alla panna. Praegu on nii mõnus õhuke lumekiht, et lapsed ei pea suuskadega sumpama ja saavad kukkudes ise püsti, paksu lumega tekib meeleheite moment kergemini, ka nelja aastane saab enam-vähem hakkama, aga teda vean suuresti kelguga kaasa ja seal küngastel sai tema kelguga siis alla lasta, seni kuni meie ülejäänud suuskadega laskusime. Uisutame ka kodutiigil. Mina saan trenni teha – tiigijääd puhastada ja seejärel uisutada ja lapsed samuti. Nädalavahetustel käime matkaradadel. Lastega on radadeta metsas tülikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 16:15; 17.01 07:58; 17.01 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni võiks oma lapsele heateo teha ja panna laps lasteaeda, saaks laps vähegi asjalikumasse seltskonda ning võimaluse veidigi elada ja kogeda. Lapsed vinguvadki, kui nende vanemad ees vigisevad. Lisaks on lastel igav ja vähene liikumine mõjutab tervist ja keha üldseisundit. Teie mitte tahtmine oma lastega tegeleda on ju kaugele näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen algusest peale seda teemat jälginud ja just mõtlesin, et nii tore reaalselt eluline teema ja nii normaalsed vastused. Aga ma ka ei viitsi ja niisama õues passimas nõmedate ilmadega ei käigi. Teeme asja kuskile. Väike poetiir või jalutame mõne tuttava juurest läbi. Kuna lasteaias on laps nagunii õues, siis nendel õhtutel ekstra kuskile minema ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguväljakud on minu jaoks olnud algusest peale eneseületus. Kuni laps veel kodusem oli, sai seal ikka käidud, aga nüüd on üks vanaema peamine, kes temaga seal 2-3 korda kuus käib. Arvan, et piisab, kui ta saab lasteaiapäevadel sealsel mänguväljakul olla. Vabadel päevadel püüame teha midagi sisukamat ja/ või vajalikku. Muidugi käime ka poes, kui vaja, aga lisaks nt sõidame mõnikord rongiga Nõmme turule (talle väga meeldib rongisõit ja mõtte autoga turule minna laidab alati maha), käime kohvikutes, kinos, teatris, veekeskuses, kellegi külas jne. Ööklubis ja kasiinos ei ole ta oma 3 eluaasta jooksul loomulikult käinud, aga muidu on vist küll vähe teistelegi inimestele tavalisi kohti, kus ta veel olnud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need kes ei viitsi ja ei oska midagi lapsega väljas teha, välja mõelda, kuhugi minna. Otsite justkui vabandusi, küll on tüütu, küll laps väsib, küll on üks ja teine häda.
Te olete ikka megalt igavad emad oma lapsele. Kodus passijad. Lausa masendavad vingupunnid ka pealekauba. Milleks te lapsed üldse saite ?

Palun tehke midagi, ärge hoidke oma lapsi puuris. Värske õhk on pealegi ka kasulik. Ringiliikumine on neile huvitav.
Olete nagu kanad õrrel kes vaid munevad.

Lastest on kahju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:25; 16.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen veel nii ka, et panen end korralikult soojalt riidesse ja siis passin rahulikult mänguväljaku serval, kuni laps mudas müttab ja kuulan telefonist kõrvaklappidega mõnda vikerraadio järelkuulatavat audioraamatut, seal on valikut alates krimkadest kuni üsna mitmekesiste lugudeni. Nii ei hakka maru tüütu seal mänguväljaku serval. Samas on käed vabad aitamaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 16:15; 17.01 07:58; 17.01 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele, kes elab maal ja lapsel pole õues midagi teha:
Kindlasti tuleks teil lapsele mingi mänguonn meisterdada. Eriti kui teine laps kasvamas, pole see kaugeltki mahavisatud vaev. Kui te ei karda kukkumist, siis eriti äge onn on kõrgel, kas puu otsa ehitatud või võimalusel mitmekordne mängumaja. Peale selle võiks olla muid ronimisvõimalusi ja roikaid või laudu, millest laps saab jooksvalt midagi meisterdada. Igasugused majapidamisesemed pakuvad ka vahel tegevust: näiteks meil lapsed mängisid tükk aega tühja vihmaveetünniga.
Asi saab küll sageli alguse sellest, et vanemal ei ole õues midagi teha. Siis laps vaatab, et see ongi normaalne, mitte ei hakka ise endale tegevust otsima. Mina praegusel aastaajal enamasti lõhun küttepuid ja viin tuppa; kui lund on sadanud, siis tegutsen lumelabidaga; vanad vaarikavarred tuleks veel kunagi ära lõigata, siis hakkab puude ja põõsaste lõikamise aeg jne – valget aega on nii vähe ja nädalavahetusel tõesti katsume nii palju kelgumäel käia kui võimalik, kodustele asjadele jääb vähem aega.

Sa vist mõtlesid mind. Mina beebi ja viiesega 🙂
Meil on mänguväljak ja selle külge on ehitatub majake. Onni puu otsa ehitada ei saa, sest puusid ei ole 😀 On värskelt istutatud viljapuud ainult.
Ma olen üdini õueinimene, väga julgustan lapsi õue ja üritan ikka iga ilmaga õue minna….beebi magab mul kõik uned päeval väljas.
Aga siin oma aias polegi midagi teha praegu. Lund on suht vähe. Samas liiga külm, lumeonni-memme teha ei kannata praegu. Eile olid külalised ja nende lapsega läks minu laps kohe välja möllama. Et midagi ta leiab tegevust. Aga üksi või emmega on igav.
Ja õhtul käisime kelgumäel linnas 1,5h ja ma usun, et see on piisav ja lõbu oli ka laialt 🙂
Õnneks on suurem ka tubli jalutaja ja kui ma tõesti linna ei viitsi minna, siis kõnnime oma 1km ringi edasi-tagasi kasvõi viis korda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:12; 17.01 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane otsingusse “järjejutt”, raamatud on seal jupikaupa järjejutuna loetud.

http://vikerraadio.err.ee/listing/jarjejutt#?page=1&pagesize=20&phrase=&from=&to=&path=jarjejutt&showAll=false

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 16:15; 17.01 07:58; 17.01 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideid neile, kellel koduõues aega üle jääb. Miinuskraadidega on küll natuke kehvem meisterdada, aga kui on head riided ja töökindad, siis saab küll.
https://www.pinterest.com/mutukamoos/loodusl%C3%A4hedane-m%C3%A4nguv%C3%A4ljak/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 09:53; 17.01 14:32; 23.01 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega praeguste pimedate lörtsiilmadega tõesti eriti õue ei tõmba.
Samas lähevad lapsed pikalt toas passides hulluks, kisendavad-lollitavad, ei nad söö ega maga õieti. See jälle teistpidi häda.

Kadestan neid, kes elavad nt Männiku pargi kõrval ja saavad külastada sealseid vägevaid mänguväljakuid. Suurtel väljakutel leidub ju ikka teisi lapsi ja teisi vanemaidki. Ei pea niisama liivakasti ääres seisma, vaid saab teise emmega jutustada.

Ise elan aedlinnas ja siin on mänguväljakud enamasti tühjad. Eks siis jutustame lapsega. Ei viitsi niisama seista, ikka räägime. Seisan liivakasti kõrval ja kommenteerin lapsele kas või tema tegevust.

Väga palju on tänapäeval igasugu huviringe ja meisterdamis- ning muinasjututunde selles vanuses lastele. Sinna minek ja sealt tulek (eriti kui bussiga või jalgsi minna) võib samuti praeguste ilmadega õueskäimise mõttes asja ära ajada, ei pea ilmtingimata iga päev just nimelt tund aega pargis passima. Või näiteks kodukandi poes käimised – siis on ühendatud majapidamistöö tegemine lapsele meelelahutuse pakkumise ning tema arendamisega. Mina saan vajalikud ostud tehtud, laps tatsab kõrval, seletan ja räägin talle, mis asjad poes müügil on, arutame mida osta, mis ained nt õhtusöögi sisse käivad jne.

Saage aru, et kõik ei taha teiste emmedega lobiseda. Ma just vaatan hirmuga, kui teisi emasid ka mänguväljakul, et äkki tulevad juttu ajama. Mina tahan oma lastele keskenduda, mind teised emad häirivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Väikelaps Ei viitsi lapsega õues käia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.