Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatisraha sihtotstarbeline kasutamine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Elatisraha sihtotstarbeline kasutamine

Postitas:

Lapse isa maksab mulle perekonnaseaduse järgi kehtestatud miinimum elatisraha.
Küsimus: Kas ma pean ja olen kohustatud lapse isale tõestama tšekkide alusel, kuhu ma raha paigutanud olen ja kudias seda kasutanud või sellist seadust ei oel olemas?
Lapse isa nõuab tõestamist ja väidab et ma pean seda tegema.
2010 välja antud perekonnareadusest ma sellist punkti ei leia (või ei oska leida)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist seadust ei ole olemas. Ei pea lapse isale tšekke ette näitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miinimumi puhul ei pea. kui hakkad kohtus rohkem nõudma, siis pead

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sellist seadust, aga ma näitaks hea meelega lapse isale, palju lapsele kulub. Lasteaiamaks on juba ligi 100 eurot, kaks trenni kokku 80. Kui käib veel mõne sõbra sünnipäeval, kinos näiteks, ongi see miinimum läinud. Lisaks siis riided, söök jne. Seda küll karta pole, et saaksin sellest paarisajast eurost veel juuksuris käia ja geelküüsi panna, nagu mõni isa näib arvavat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks isa ÜKSINDA peab maksma lasteaiamaksu 100€?
Miks riik küsib lasteaia eest maksu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks isa ÜKSINDA peab maksma lasteaiamaksu 100€?
Miks riik küsib lasteaia eest maksu?

oot, sa arvad, et lasteaiamaks makstakse ära ja siis ongi kõik jah? Et rohkem lapse peale ei kulu?

lasteaia eest küsib riik maksu, sest lasteaiakasvatajad tahavad ka palka saada. riikliku koha eest on tasu praegu umbes 52 eurot kuus, aga kui laps käib lasteaias, siis lisandub teist samapalju söögiraha. Lisaks sööb laps ju ka väljaspool lasteaeda, kui haigeks juhtub jääma, on vaja ravimeid osta, lapsele on vaja riideid selga, jalatseid, mööblit, voodipesu, mänguasju, pesu on vaja pesta, last on vaja pesta, hügieenitarbed jne jne.

Kui aga riiklikku lasteaikohta ei ole õnnestunud saada, siis on laps eralasteaias, mille tasu on kuni 400 eurot, kus umbes poole summa ulatuses võib saada kompensatsiooni omavalitsuse poolt, oleneb omavalitsusest.

Teemaalgatajale vastuseks: kui isa maksab miinimumi, siis sa ei pea kuskile mingeid tšekke esitama. Kui sa tahad suuremat summat kui miinimumi, siis pead esitama tšekke KOHTULE (mitte isale) ja kui kohus siis selle suurema elatise määrab, siis ka ei ole kohustust igakuiselt isale tšekke esitada. Kui isa kohtus vaidlustab, siis peab jälle tõestama kohtule.

Aga miinimumi puhul ei pea sa kellelegi mingeid tšekke näitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea. See oleks ju natuke võimatu ka. Mõni kuu ei osta riideid jms üldse, mõnikord ostad ehk kaltsukast, paljud ostavad teiste inimeste käest netist. Kommunaalide ja toidupoe arvetega peaks siis nii tegema, et kõik tsekid koud kokku ja esitad isale? Või ostetakse lapsele eraldi süüa? Ma ei kujutaks küll ette, see oleks ju täielik trollimine, kogu minu eraelu oleks siis isal hammaste vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 23:08; 20.01 23:10; 24.01 12:15; 25.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks isa ÜKSINDA peab maksma lasteaiamaksu 100€?
Miks riik küsib lasteaia eest maksu?

Kus see kirjas oli, et isa üksinda seda maksma peab? Ja kui paljusid lasteaedu sa tead, mis ei küsi osalemistasu ja söögiraha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 23:08; 20.01 23:10; 24.01 12:15; 25.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ei kohusta elatist saavat vanemat tõestama elatise kasutamist ega võimalda elatist maksval vanemal kontrollida elatise kasutamist.

Seadus paneb vastutuse lapsele määratud elatise sihipärasest=lapse heaks kasutamisel üheselt vanemale, kellele elatis laekub ja eeldabki, et nii on.

Perekonnaseadus
http://www.riigiteataja.ee/akt/121122016012

§ 100. Ülalpidamise andmise viis
(1) Ülalpidamist antakse üldjuhul raha perioodilise maksmisega (edaspidi elatis). Kui selleks on mõjuv põhjus, võib kohustatud isik nõuda, et tal võimaldataks anda ülalpidamist muul viisil.
(2) Alaealise lapse vanem täidab lapse ülalpidamise kohustust elatise maksmise teel eeskätt juhul, kui ta ei ela lapsega koos või kui ta ei osale lapse kasvatamises. Lapsega koos elav vanem peab elatist kasutama lapse huvides.
(3) Vanemad võivad oma lapse ülalpidamise kohustuse täitmist omavahelisel kokkuleppel täpsustada ja määrata kindlaks, missugusel viisil ja kui pika ajavahemiku kaupa tuleb ülalpidamist anda. Kokkulepe ei välista ega piira seadusest tuleneva nõude esitamist, arvestades kokkuleppega ettenähtut.
(4) Elatist makstakse iga kalendrikuu eest ette.

Vale on ka info, et miinimumist suurema elatise puhul peab elatise kasutamist tõestama, ei pea. Küll aga tuleb tihti miinimumist suuremat elatist taodeldes kohtus tõestada (jah, võid lihtsalt välja tuua keskmise kulu riietele, eluasemele, toidule…aga võid ka tsekke koguda), miks on vaja suuremat elatiist kui hetkel 235 lapsele/kuus-näiteks lapse erivajadused tõestab arstitõend, et vajalikud on sellised abivahendid põetuseks v m -ortoosid, ratastool, insuliinipump, mähkmed, igakuised ravimid vm või nende arved, andeka lapse erivajadused(huviring, trenn) tõestab kas koolitusasutuse tõend või arved või tsekid.

§ 99. Ülalpidamise ulatus
(1) Ülalpidamise ulatus määratakse kindlaks ülalpidamist saama õigustatud isiku vajadustest ja tema tavalisest elulaadist lähtudes.
(2) Ülalpidamise kindlaksmääramisel arvestatakse õigustatud isiku kõiki eluvajadusi, sealhulgas tema võimete ja kalduvuste kohase hariduse ja kutsealase ettevalmistusega seotud kulutusi, alaealise ülalpeetava puhul ka tema kasvatamise kulutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kohustust ei ole, kuid miks sa ei võiks näiteks teha eelarve, panna mõned maksekorraldused-tšekid juurde ja lihtsalt esitadagi? Näidata, kuhu raha lähe, mitte lapse kombel jonnida ja otsida võimalusi, et seda mitte teha. Ma tegelikult siiralt imestan, et situatsioonis, kus EV nõuab puudega täiskasvanu hooldajalt tšekke ja igakuist ülitäpset põhjendamast iga tehtud kulu eest, ei ole lahuselaval vanemal mingit võimalust saada ülevaadet, kuidas ja kuhu tema makstud raha liigub. Võrdsuse mõttes ju võiks – kui keerame hooldajatele, siis keeraks ehk ka teistele 🙂 Aga tõsiselt, tee kokkuvõte ühe kuu kohta ära, ülekannete kohta maksekorraldused, riiete/mänguasjade/toidu kohta tšekid juurde ja ilmselt saate mehega peale seda taas rahu loodud. 235+235+50… ütleme nii, et eks selle summa põhjendamine olegi huvitav 1 lapse peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigilt saadav toetus loetakse niipalju kui ma tean selle saaja sissetulekuks (vähemalt elatise kohtulahendites), kust te võtate selle info, et see 50eur tuleb kindlasti igas kuus lapsele kulutada? Lihtsalt uurin, et kas midagi valesti aru saanud?
PS: Ise kulutan oma lastele küll igas kuus isegi rohkem ehk palun mitte kommenteerida selles võtmes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigilt saadav toetus loetakse niipalju kui ma tean selle saaja sissetulekuks (vähemalt elatise kohtulahendites), kust te võtate selle info, et see 50eur tuleb kindlasti igas kuus lapsele kulutada? Lihtsalt uurin, et kas midagi valesti aru saanud?
PS: Ise kulutan oma lastele küll igas kuus isegi rohkem ehk palun mitte kommenteerida selles võtmes.

Minu kogemus näitab ka seda, et see loetakse last kasvatava vanema sissetulekuks, seda ei pea kulutama nö lisaks elatisele. Ei ole nii, et isa maksab elatist 235 eurot, ema kulutab oma palgast 235 ja veel lisaks ühele lapsele 50, teisele ka 50 ja kolmandale 100. See 50 ja 100 ongi juba seal ema poolt kulutatava summa sees. (Kuigi teadupoolest ei ole ka kohustust 50-50 kulutada, vaid porportsionaalselt). Iseenesest on see nn lasteraha ja eeldab ikka seda, et see kulub lastele, aga see summa on nii väike, et seda ei annagi muule kulutada ju. Ei ole vaja erinevate kontode pealt maksta või märgistatud rahatähtedega ringi käia, et kindlasti just SEE 50 eurot läheks lapse kuludeks ja ülejäänud kulud ema palgast jne. Öelda, et see 50 eurot ei ole kulutatud lapsele, saab ainult niis, kui lapse peale ei kulutatagi ühes kuus 50 eurot (ehk siis laps peab olema sisuliselt paljas, nälgas ja külmas toas, pesemata jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 23:08; 20.01 23:10; 24.01 12:15; 25.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lastetoetus ei ole mitte raha lapse kasvatamiseks, vaid lapsevanema sissetulek, siis võib ju ka nii teha, et lastetoetuse saab hoopis elatise-maksja. Et lapsega koos-elava vanema kulutused lapsele on niiehknii hägusad ja ei saa täpselt näppu peale panna, et milleks see või teine 50 eurot kulus. Elatise maksja aga saab – see 235€ läks lapsele.[/demagoogia]

Saksamaal näiteks arvatakse pool lapsetoetust maksatavast elatisest maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lastetoetus ei ole mitte raha lapse kasvatamiseks, vaid lapsevanema sissetulek, siis võib ju ka nii teha, et lastetoetuse saab hoopis elatise-maksja. Et lapsega koos-elava vanema kulutused lapsele on niiehknii hägusad ja ei saa täpselt näppu peale panna, et milleks see või teine 50 eurot kulus. Elatise maksja aga saab – see 235€ läks lapsele.[/demagoogia]

Saksamaal näiteks arvatakse pool lapsetoetust maksatavast elatisest maha.

Eks lapsevanemad enamasti kulutavadki oma sissetulekust suure osa lastele ju. Kas Saksamaal jagatakse lapsetoetus kooselu ajal ka kaheks? Ma näiteks peaks seda imelikuks, kui mina olen määratud peretoetuste saajaks, olen lastega kodus, kannan kõik kulutused jne, ja siis peale lahkuminekut nagu kingitaks lapsetoetus mehele (kuigi lapsed jäävad emale), et ta võib selle võrra vähem elatist maksta. Eestis antud hetkel arvestatakse terve lapsetoetus elatisest maha – aga seda siis juba ema poolt panustatavast (või kes iganes lapsi kasvatab ja peretoetusi saab). Ongi ju nö sama seis, et sellevõrra vähem kulutab ta oma palgast. Minu meelest ongi aus, et see toetus kuulub just sellele vanemale, kes reaalselt lapsi kasvatab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 23:08; 20.01 23:10; 24.01 12:15; 25.01 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see kirjas oli, et isa üksinda seda maksma peab? Ja kui paljusid lasteaedu sa tead, mis ei küsi osalemistasu ja söögiraha?

Sest see idikas andis mõista et kogu 235€ kulub lasteaia (100€) ja trennide (80+80€) peale. Tegelikult kulub isa rahast vaid 130€ sest ema peaks samapalju panustama. Isa rahast jääb veel 100€ üle mis tähendab lapse peale kulutusi 200€.

Kui ühiskond lähitulevikus pea selgeks saab ja feminismuse hälvet välja hakkab juurima siis kehtestatakse ka kulude tõestamise seadused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka lapse isa nõuab juba aastaid tõestamist, kuhu ma elatise kulutan. Naeruväärseks teeb asjaolu, et ta ise ei maksagi igakuiselt, täissummat pole aastaid saanud, tilgutab maksimum peretoetuse summa kuus.

Huvitav on selle juures asjaolu, et elatis määrati suurem miinimumist, sest tõestasin kohtus tšekkidega lapse igakuised vajadused, mille hulka kuulus ka koos valitud kallis trenn, kuid seal ta enam käia ei saa, sest isa poolt toetus nii minimaalne, aga võlg koguneb ikka ja kohtutäitur on juba tema vara kallal.

Mehed elavad lahkuminekut ikka väga kaua ja raskelt üle, isegi kui algatajad olid nemad ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatisraha sihtotstarbeline kasutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.