Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane tahab, et teeksin aborti

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 103 )

Teema: Elukaaslane tahab, et teeksin aborti

Postitas:

Minu arust peaksid Sa praegu küsima endalt ainult ühe küsimuse, millele kohe ausalt südamest tuleva vastuse annad – kas Sa tahad seda last? Kui vastus on jah, siis on asi otsustatud. Kirjutasid, et Sul on korralik töökoht ja elukoht ning saaksid ka üksi hakkama. Mina olin aastaid tagasi umbes sarnase valiku ees, tegin ka siia Perekooli teema, sest ise olin täiesti sassis omadega. Panin abordiks aja kinni ja läksin kohale ka. Alles kohapeal otsustasin, et ei, seda ma ei tee ja saan hakkama küll. Tänu sellele on minu maailmas üks fantastiline inimene ja hingesugulane, ilma kelleta elu ettegi ei kujutaks. Ei jäänud ka uued meestutvused tekkimata, kuigi pühendusin enamiku ajast muidugi väikestele lastele. Mees, kellega tutvusin, kui seesama pisike oli 1,5-aastane, oli arvamusel, et olgu naisel või 10 last, kui ta vaid ise väärt naine on ja ega see 11. ka liiga tee. Kahjuks meie teed küll pereloomiseni ei jõudnud, aga head sõbrad olime edasi. Nüüdseks on mu ellu ilmunud ka inimene, kes on tõesti mu tõeline teinepool, keda aastaid oodanud olin. Tema aga rohkem lapsi ei soovi. Nii et elu võib igatemoodi minna, aga ma tõesti ütlen Sulle seda, et kui Sina last tahad, siis saada kõik vastupidised arvamused ja põhjendused metsa ja anna endale ja temale võimalus. Usu mind, Sa ei kahetse seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kaks korda astunud sama teed .. miks? Survel – sa pead tegema. Tihti puutaks hirmutada, aga tead mis? See koik on pullshit.
Tee oma otsus ise, see suhe on lainud juba oma teed nagunii. Tegelikult sinu jaoks ei muudab see elu ja vagagi, aga kui sa ise tahad last, siis see koik on positiivne ju. Las see mees laheb niioelda oma suunda kui tahab, ega sina ei pea endale veel ka teist last kasvatada votma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne: kas sa tahad seda last ja oled valmis üksinda last kasvatama?
Ilmselgelt saab teie suhe abordiga lõpu. Nii nagu lõpeb see suhe ka siis, kui sa sünnitad. Otsuse pead sa vastu võtma 100% ise, muidu jääb ikka midagi kripeldama.

Ei ole nii lihtne. Otsus last saada ei tohiks olla ainult naise oma, sest sa seod sellega ka mehe kogu eluks. Proovi ennast panna olukorda, kus keegi, keda sa ei armasta, tahab sulle soovimatut last tekitada. Sest sinu elukaaslane ju selgelt ei armasta sind.
See, kelle “süül” soovimatu rasedus tekkis, pole isegi eriti oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 09:09; 02.08 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske olukord, aga soovin Sulle parimat. Kui Sa abordiks valmis ei ole, siis tühista homne aeg ära. Sul on ju veel mõned nädalad aega mõelda ja otsustada. On üsna selge, et elukaaslane Sulle toeks ei ole ja mina Sinu asemel tema arvamusega ei arvestaks. Arvesta, et last hakkad kasvatama Sina üksi ja tee seda, mida ise õigeks pead.

Igaljuhul ära lase ennast survestada ja tagant kiirustada! Kui mees Sinust vähegi hooliks, siis ta oleks pakkunud, et vaatame ja mõtleme, aga selline tagant kiirustav suhtumine näitab, et teda huvitab ainult see, et ta ei peaks ennast Sinuga siduma ega elatist maksma.

Jõudu!

Õige otsus on teha abort ja leida armastav mees, kellega pere luua ja lapsed teha. Sa ei suuda üksinda lapsele õiget isa asendada. Kui oled juba vanem ja tead, et õiget meest ei leia ja toimivat suhet luua ei suuda, siis võiks ju kaaluda lapse tegemist. Kuigi ma ei tea, milline mees tahaks selline spermadoonor olla, kes tahab lihtsalt maksta ja peret mitte omada. Validagi ametlik doonor sel juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 09:09; 02.08 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne: kas sa tahad seda last ja oled valmis üksinda last kasvatama?
Ilmselgelt saab teie suhe abordiga lõpu. Nii nagu lõpeb see suhe ka siis, kui sa sünnitad. Otsuse pead sa vastu võtma 100% ise, muidu jääb ikka midagi kripeldama.

Ei ole nii lihtne. Otsus last saada ei tohiks olla ainult naise oma, sest sa seod sellega ka mehe kogu eluks. Proovi ennast panna olukorda, kus keegi, keda sa ei armasta, tahab sulle soovimatut last tekitada. Sest sinu elukaaslane ju selgelt ei armasta sind.
See, kelle “süül” soovimatu rasedus tekkis, pole isegi eriti oluline.

Mis mõttes ei ole oluline? Täiskasvanud mees teab, kuidas lapsi tehakse ja et seksi tagajärjeks võib olla laps. Loomulikult on oluline! Naine ei pea oma keha retsima selle tõttu, et mees otsustab ühel hetkel et ta ei taha last ja ei taha vastutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 23:37; 31.07 23:42; 01.08 00:54; 01.08 13:47; 02.08 09:37; 02.08 14:34; 02.08 20:13; 04.08 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna arsti juures ja kuna minu jaoks protsess täiesti võõras, siis täna võeti õnneks ainult analüüsid ja pandi järgmiseks nädalaks uus aeg. Seega on nädal veel aega, et lõplikult otsustada.

Nüüd on sul otsust langetada lihtne.

Kui sind valdas visiidil olles kergendustunne, et ÕNNEKS ei tehtud aborti ära, siis on sul suurem soov seda last saada, mitte temast vabaneda. Õige otsus on laps alles jätta.

Kui sul oleks olnud pettumus, et tehti vaid analüüsid ja sa pead nädal aega veel kannatama, siis oleks õige otsus teha abort.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 31.07 22:04; 31.07 22:11; 01.08 00:07; 01.08 16:24; 02.08 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole ainult armas beebi ja mudilane.
Sellest, kui tähtis on valida lapsele head geenid, saab ema tihti aru alles lapse koolieas ja natuke veel hiljem.
Kui sellel arvutimängurist isal on kõigele vaatamata head geenid (kõrgharidusega vanemad, normaalne akadeemiline võimekus – näiteks matemaatika hinne lõputunnistusel vähemalt “4”), siis on lihtne otsustada selle lapse jätmise poolt.

Kas ta on sinust targem? Kuidas tunned?

Usu, endast rumalama inimesega laps saada on väga riskantne. Tead kui raske on, kui laps ei edene koolis hästi. See on suur vaev ja südamevalu – suurem veel kui abort.

Võid ju loota, et laps pärib sinu võimed (kui oled ise heade geenidega). Suurem tõenäosus, et laps pärib ema akadeemilised võimed, on poegade puhul (sest pojale tuleb isalt Y-kromosoom ja Y-kromosoom ei kanna nii palju geene kui X – see, mille saab poeg emalt). Kui sündimas on tüdruk, siis saab nii emalt kui isalt X-kromosoomi ja siis on 50:50, kelle geenid on dominantsemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole ainult armas beebi ja mudilane.
Sellest, kui tähtis on valida lapsele head geenid, saab ema tihti aru alles lapse koolieas ja natuke veel hiljem.
Kui sellel arvutimängurist isal on kõigele vaatamata head geenid (kõrgharidusega vanemad, normaalne akadeemiline võimekus – näiteks matemaatika hinne lõputunnistusel vähemalt “4”), siis on lihtne otsustada selle lapse jätmise poolt.

Kas ta on sinust targem? Kuidas tunned?

Usu, endast rumalama inimesega laps saada on väga riskantne. Tead kui raske on, kui laps ei edene koolis hästi. See on suur vaev ja südamevalu – suurem veel kui abort.

Võid ju loota, et laps pärib sinu võimed (kui oled ise heade geenidega). Suurem tõenäosus, et laps pärib ema akadeemilised võimed, on poegade puhul (sest pojale tuleb isalt Y-kromosoom ja Y-kromosoom ei kanna nii palju geene kui X – see, mille saab poeg emalt). Kui sündimas on tüdruk, siis saab nii emalt kui isalt X-kromosoomi ja siis on 50:50, kelle geenid on dominantsemad.

Appi, mul on hea meel et ma oma last selle tõttu saamata pole jätnud, et ta vanavanematel pole kõrgharidust ja isal pole matemaatika vähemalt “4” lõputunnistusel. 😀 Ise olen ka reaalainetes väga nõrk, aga laps edeneb koolis väga hästi. 😉 Vend, kes ise väga tugev reaalainetes ja kelle abikaasa on haritlaste perekonna võsuke, on oma lastega see-eest hädas. Ei loe need geenid alati midagi ja see on küll viimane asi, mille põhjal abordiotsust teha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 23:37; 31.07 23:42; 01.08 00:54; 01.08 13:47; 02.08 09:37; 02.08 14:34; 02.08 20:13; 04.08 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead kui raske on, kui laps ei edene koolis hästi. See on suur vaev ja südamevalu – suurem veel kui abort.

Misasja? Mõnel on prioriteedid ikka väga paigast ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole ainult armas beebi ja mudilane.
Sellest, kui tähtis on valida lapsele head geenid, saab ema tihti aru alles lapse koolieas ja natuke veel hiljem.
Kui sellel arvutimängurist isal on kõigele vaatamata head geenid (kõrgharidusega vanemad, normaalne akadeemiline võimekus – näiteks matemaatika hinne lõputunnistusel vähemalt “4”), siis on lihtne otsustada selle lapse jätmise poolt.

Kas ta on sinust targem? Kuidas tunned?

Usu, endast rumalama inimesega laps saada on väga riskantne. Tead kui raske on, kui laps ei edene koolis hästi. See on suur vaev ja südamevalu – suurem veel kui abort.

Võid ju loota, et laps pärib sinu võimed (kui oled ise heade geenidega). Suurem tõenäosus, et laps pärib ema akadeemilised võimed, on poegade puhul (sest pojale tuleb isalt Y-kromosoom ja Y-kromosoom ei kanna nii palju geene kui X – see, mille saab poeg emalt). Kui sündimas on tüdruk, siis saab nii emalt kui isalt X-kromosoomi ja siis on 50:50, kelle geenid on dominantsemad.

Tõeline geneetikateadlane siin! Äkki annad mõne uuringuviite, mis räägiks sellest, kuidas akadeemilised võimed X-kromosoomi kaudu päranduvad? Minuteada annavad ülejäänud 22 kromosoomi ikka palju rohkem infot ja eriti pole leitud mingeid olulisi X-geene, mis meie elu või tervist mõjutaks.
Ja see akadeemiliste võimete teema on üldse keeruline. Minu lapse akadeemilised võimed on näiteks kehvemad kui minul endal või tema isal (kuigi siiski piisavalt head, et koolis hakkama saada ja ka kõrgharidus saada). Samas on tal kunstiannet, mida meil kummalgi pole ning mitmeidki muid häid ja tulevaseks eluks kasulikke isikuomadusi.
Ei tasu siin ikka eugeenikuks hakata ja lapsele “heade geenidega” isa valima. Ei pruugi sugugi õnnestuda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 14:50; 02.08 16:04; 03.08 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Mina ei läheks aborti tegema. Ma pole mitte kunagi, mitte kordagi oma lapse olemasolu kahetsenud. Seda rõõmu, mida lapsed toovad, ei saa kirjeldada inimesele kes seda ise kogenud pole. Saan vaid seda öelda, et enne lapsi ei olnud ma täielik – mu elus oli midagi puudu. Tol ajal ma sellest aru ei saanud ja puudust ei tundnud, aga enam ei vahetaks ealeski elu selle vastu mis oli enne last. Lapsed annavad elule mõtte ja sisu.

no samas peab arvestama, et kõik ei ole nagu sina, minul ei ole ntx lapsega mingit sidet tekkinud, ta on lihtsalt keegi, kes elab minu juures ja kelle ees on mul vastutus ja kohustused. väga tahaks endist elu tagasi kuigi mul on ka mees (lapse isa) kes aitab kasvatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Mina ei läheks aborti tegema. Ma pole mitte kunagi, mitte kordagi oma lapse olemasolu kahetsenud. Seda rõõmu, mida lapsed toovad, ei saa kirjeldada inimesele kes seda ise kogenud pole. Saan vaid seda öelda, et enne lapsi ei olnud ma täielik – mu elus oli midagi puudu. Tol ajal ma sellest aru ei saanud ja puudust ei tundnud, aga enam ei vahetaks ealeski elu selle vastu mis oli enne last. Lapsed annavad elule mõtte ja sisu.

no samas peab arvestama, et kõik ei ole nagu sina, minul ei ole ntx lapsega mingit sidet tekkinud, ta on lihtsalt keegi, kes elab minu juures ja kelle ees on mul vastutus ja kohustused. väga tahaks endist elu tagasi kuigi mul on ka mees (lapse isa) kes aitab kasvatada.

Sellised juhtumid on ikka erandid ja peaks oma probleemiga tegelema. Midagi on kusagil väga valesti läinud kui emainstinki pole tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 23:37; 31.07 23:42; 01.08 00:54; 01.08 13:47; 02.08 09:37; 02.08 14:34; 02.08 20:13; 04.08 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnaseid teemasid on sind kindlasti küll ja küll olnud. Kirjutan enda loo ka.
Päevad jäid ära ja rasedustest näitas positiivset tulemust. Panin kohe aja günekoloogi juurde, et saada kinnitust, kas olen rase või mitte – läksime günekoloogi juurde kohe järgmisel päeval. Võtsin kaasa ka oma elukaaslase. Günekoloog kinnitas, et olen kindlasti rase (6. nädal).
Enne arsti juurde minekut arutasime korraks naljaga, et lapse kasvatamine polegi nii raske ja meie mõlema vanemad ju hakkama saanud jne. Aga samas ka mõtlesime, et uurime abordi võimalusi günekoloogilt, sest et siiski see tuli meile mõlemale ootamatult.
Minu elukaaslane uuris günekoloogilt abordi võimaluste kohta ja saime kaasa ka lugemismaterjali. Günekoloog selgitas, et kuni 9. nädalani võimalik tabletiabort.
Pärast günekoloogi külastust on minu elukaaslase suhtumine järgnev „see ei olnud planeeritud, neela see tablett alla ja ongi kõik“. Ehk siis minu elukaaslane ütleb, et pean tegema abordi, panime koos ka juba aja kirja, aga mina olen siiski kahtleval seisukohal. Minu elukaaslane ei ole nõus teemat üldse enam edasi arutama.
Meie suhe on olnud keeruline. Minu elukaaslasele meeldivad arvutimängud ja oleme selle pärast päris palju tülitsenud lausa viimastel aastatel. Lisaks on ka muid keerulisi teemasid, mille pärast oleme päris palju tülitsenud viimasel ajal.
Veidi enne rasedusest teada saamist läks mu elukaaslane oma ema ajutiselt vabasse korterisse elama, et minust puhata (ja arvutimänge hommikust õhtuni puhkuse ajal mängida). Nüüd on ta seal vahelduvalt (mõned ööd minu juures, enamik öid eemal) ööbinud umbes nädala ja viimased päevad pole me üldse suhelnud.
Mul nii raske olla – nii nõrk on olla ja iiveldab ja elukaaslast pole kõrval. Abordi aeg on juba homme pärastlõunal. Ma ei tea mida teha…

Sellises olukorras teeksin abordi. Üksinda on last väga raske kasvatada, suhe on teil nagunii läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 12:29; 03.08 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult jätaksin mehe maha, aga lapse saaksin. 27 on ikka piisav vanus juba, et esimene laps saada. Mehega või ilma meheta. Nagu siin öeldud, siis suhe läbi niikuinii. Kuni ükskord uus suhe tekib ja lastesaamise faasi jõuab, võib aastaid minna. Siis aga võid avastada, et vanus teeb oma töö ja rasestumine oi kui keeruline. Minul oli. Aastaid võttis aega. Ära riski sellega! Lontust mehe arvamus pole tähtis.

27 on veel väga noor. Sul on üle 10 aasta aega lapsi saada ja täisväärtuslik pere luua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 12:29; 03.08 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline geneetikateadlane siin! Äkki annad mõne uuringuviite, mis räägiks sellest, kuidas akadeemilised võimed X-kromosoomi kaudu päranduvad? Minuteada annavad ülejäänud 22 kromosoomi ikka palju rohkem infot ja eriti pole leitud mingeid olulisi X-geene, mis meie elu või tervist mõjutaks.

Well…
http://ekspress.delfi.ee/kuum/inimese-nimi-on-naine?id=69032095

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina selles olukorras viskaksin mehe päevapealt välja ja lõpetaksin suhte, sest suhet ju tegelikkuses enam pole. Oled seda lihtsalt edasi lükanud.
Lapse osas on juba keerulisem seisukoht võtta. Isiklikult teeksin aborti, sest üksikemana on raske sobivat kaaslast leida (tean, et erandeid on!), vaja on lahkuminekust üle saada ja hakata seltskondlikku elu elama. Sinu vanus ei ole veel selline, et peaks kindlasti sünnitama. Paari aasta jooksul kohtad kindlasti kedagi, kes on Sulle ideaalne kaaslane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 13:40; 04.08 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline geneetikateadlane siin! Äkki annad mõne uuringuviite, mis räägiks sellest, kuidas akadeemilised võimed X-kromosoomi kaudu päranduvad? Minuteada annavad ülejäänud 22 kromosoomi ikka palju rohkem infot ja eriti pole leitud mingeid olulisi X-geene, mis meie elu või tervist mõjutaks.

Well…
http://ekspress.delfi.ee/kuum/…..d=69032095

Tänan viite eest 🙂 Need jah 11 aasta tagused hüpoteesid, millele siiski korralikku kinnitust pole leitud. Viimase aja suuremad uurimused on küll leidnud vaimsete võimete ja haridussaavutustega seotud geene üle terve genoomi, aga X-kromosoomis mitte kuigivõrd.
( https://www.nature.com/nature/journal/v533/n7604/full/nature17671.html )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 14:50; 02.08 16:04; 03.08 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka ei teeks.
paari aasta pärast hakkad nagunii last tahtma, miks mitte siis juba paar aastat varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse olemasolu küll ei sega hea uue kaaslase leidmist. Pigem vastupidi, siis jäävad eos kõrvale igasugused muidumehed ning näed kohe ära, kel on tõelised tunded.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu aru on saada, on teemaalgataja otsus tehtud!
Ta läks arstile kohale, aborti tegema.
Kuid arst sai järelikult aru, et tegemist on kahtleval seisukohal emaga. Andis aega juurde…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole ainult armas beebi ja mudilane.
Sellest, kui tähtis on valida lapsele head geenid, saab ema tihti aru alles lapse koolieas ja natuke veel hiljem.
Kui sellel arvutimängurist isal on kõigele vaatamata head geenid (kõrgharidusega vanemad, normaalne akadeemiline võimekus – näiteks matemaatika hinne lõputunnistusel vähemalt “4”), siis on lihtne otsustada selle lapse jätmise poolt.

Kas ta on sinust targem? Kuidas tunned?

Usu, endast rumalama inimesega laps saada on väga riskantne. Tead kui raske on, kui laps ei edene koolis hästi. See on suur vaev ja südamevalu – suurem veel kui abort.

Võid ju loota, et laps pärib sinu võimed (kui oled ise heade geenidega). Suurem tõenäosus, et laps pärib ema akadeemilised võimed, on poegade puhul (sest pojale tuleb isalt Y-kromosoom ja Y-kromosoom ei kanna nii palju geene kui X – see, mille saab poeg emalt). Kui sündimas on tüdruk, siis saab nii emalt kui isalt X-kromosoomi ja siis on 50:50, kelle geenid on dominantsemad.

Sa arvad, et sugukromosoom määrab vaimsed võimed? Ega ikka ei määra küll.
Üldse on vaimne võimekus keerukas kombinatsioon geenide (üle kogu genoomi) ja keskkonna koosmõjust ja tänapäeval arvatakse, et geenide roll on umbes 50%, ülejäänu on kasvatus, õpetus, toitumine, (aju)treening, sünnituse kulg jne ehk kokku keskkond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu aru on saada, on teemaalgataja otsus tehtud!
Ta läks arstile kohale, aborti tegema.
Kuid arst sai järelikult aru, et tegemist on kahtleval seisukohal emaga. Andis aega juurde…

Ta läks arstile kohale, sest ta ei tulnud selle peale – ja meditsiinitöötajad seda Eestis ei rõhuta ka – et patsiendil on ENDAL õigus valida, kas soovib kohe aborti teha või veel veidi mõelda. Läks kohale nagu korralik koolilaps, sest kästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 20:12; 03.08 20:17; 04.08 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis kui teemaalgataja on üks neist, kellel sünnitusel tüsistus tekib? Kas hakkame siia laduma ka neid juhtumeid? Mida sa teemaalgatajale siis räägid kui ka tema juhtub olema üks neist naistest, kel tüsistus tekib? Sina ei vastuta, sina oled siis kadunud.

Ja mitte ainult – mis siis, kui teemaalgataja on üks neist, kelle laps sünnib tõsise puudega? Sellisega, mida ultrahelis pole võimalik tuvastada (või tekib puue nt sünnitrauma tagajärjel)? Armastavas suhtes on ka puudega last võimalik õnnelikult kasvatada, aga üksikemana… vaenlasele ka ei sooviks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 20:12; 03.08 20:17; 04.08 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ju aega on… leiad normaalse mehe, lood pere ja saate oodatud beebi. Kindladti saad ka üksi hakkama, aga tegelikult koos on ikka mõnusam lapsi kasvatada. Sellest mehedt sul küll abi pole. Tabletiabordi tüsistused on pigem erand kui reegel. Kahju et hirmujuttudega on platsis kohe kamp sarjajaid. Minu kogemus on pigem positiivne, kui nii saab õelda. Vötsin rohud kodus sisse, veritsemine minimaalne, tüsistused 0. Edu otsustamisel !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis kui teemaalgataja on üks neist, kellel sünnitusel tüsistus tekib? Kas hakkame siia laduma ka neid juhtumeid? Mida sa teemaalgatajale siis räägid kui ka tema juhtub olema üks neist naistest, kel tüsistus tekib? Sina ei vastuta, sina oled siis kadunud.

Ja mitte ainult – mis siis, kui teemaalgataja on üks neist, kelle laps sünnib tõsise puudega? Sellisega, mida ultrahelis pole võimalik tuvastada (või tekib puue nt sünnitrauma tagajärjel)? Armastavas suhtes on ka puudega last võimalik õnnelikult kasvatada, aga üksikemana… vaenlasele ka ei sooviks.

Heh, pigem juhtub tavaliselt ikka nii, et armastavasse suhtesse puudega lapse sünnitanud naisest saab peagi üksikema.

Aga muidugi, teeme kõik igaks juhuks aborti, äkki muidu sünnib veel puudega laps…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 00:44; 03.08 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, pigem juhtub tavaliselt ikka nii, et armastavasse suhtesse puudega lapse sünnitanud naisest saab peagi üksikema.

Armastusest sündinud last üksikemana kasvatades, olgu laps pealegi puudega, kahetsetakse kindlasti vähem kui juba eos üksikemana, aborti nõudva tropiga saadud ups-last, keda isegi õieti ei tahtnud.

Aga muidugi, teeme kõik igaks juhuks aborti, äkki muidu sünnib veel puudega laps…

Aga muidugi, tõlgendame teiste inimeste öeldut võimalikult mustvalgelt, see on lühim tee õnnele! Parim viis on veel silmad elu tõsiasjade ees võimalikult kõvasti kinni pigistada ja pea liiva alla peita. Sest puudega lapsed sünnivad ju alati kellelegi teisele, kindlasti mitte sulle, mulle ega teemaalgatajale! Sa oled õigel teel 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 20:12; 03.08 20:17; 04.08 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb sinust endast. Kui oled vaimselt valmis emaks saama, siis loomulikult sünnita.
Niipalju võin omast kogemusest öelda, et sain 29-aastaselt teadlikult üksikemaks. Olin käinud 10 aastat mööda pidusid, näinud oi kui palju mehi ja olin enne seda nii abielus kui pikaajalises suhtes (ja teinud mitu aborti) ning 29-ndaks eluaastaks olin saanud aru, et vähemalt üks laps peab naisel elus olema. Ja sünnitasin (tolleaegne elukaaslane oli tagantjärele mõeldes ikka täielik tropp). Pealegi oli mul selleks ajaks laenuga oma korter olemas, normaalne töökoht olemas ja emapalk ootamas.
Mõned aastad hiljem leidsin unistuste mehe, kellest sai mu lapsele maailma parim isa ja laps on nüüd ka juba teismeline. Lapse sünnitamine oli mu elu kõige õigem otsus 🙂
Jah, loomulikult oleks ma võinud veel oodata ja hiljem selle unistuste mehega lapse saada, aga kes see ette teab, et sa üldse kunagi unistuste mehega kohtud ja koos elama hakkad. Siis jäädki kurvalt üksi ning lastetuks nagu pooled mu 42-aastased sõbrannad, kes nüüd siis on avastanud, et mehed tulevad ja lähevad, aga laps oleks ju olnud ikkagi nagu päriseks.

Ja mis veel…niikaua kuni ma polnud reaalselt last saanud, ei mõistnud ma abordi tähendust, et see on tegelikult üks päris laps, kellel ma sündida ei lase, kellel jääb elu elamata… Nüüd, olles korra juba sünnitanud, ei teeks ma mitte kunagi aborti. See loode kõhus on tänaseks minu jaoks saanud reaalsuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 17:08; 14.08 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu aru on saada, on teemaalgataja otsus tehtud!
Ta läks arstile kohale, aborti tegema.
Kuid arst sai järelikult aru, et tegemist on kahtleval seisukohal emaga. Andis aega juurde…

Ta läks arstile kohale, sest ta ei tulnud selle peale – ja meditsiinitöötajad seda Eestis ei rõhuta ka – et patsiendil on ENDAL õigus valida, kas soovib kohe aborti teha või veel veidi mõelda. Läks kohale nagu korralik koolilaps, sest kästi.

Minul oli noore neiuna mehe palvel abordi jaoks enne kohtumine günekoloogiga, kes tegi ultraheliuuringu, et anda tõend raseduse suurusest (ootasin sõna otseses mõttes viimase päevani, 11 nädalat ja 6 päeva, kui veel legaalselt saab katestada omal soovil, et EHK mõtleb lapse isa veel ringi, ei mõelnud). Loode oli siis 3 kuune, kui katkestama läksin, sest mees soovis .. vägisi isaks ei tee arvasin. See günekoloog kes ultraheli tegi näitas mulle, et näete .. käed ja jalad liiguvad, süda lööb .. mis on teie otsus. Ta lootis, et jätan loote alles. Olekski jätnud, kui lapse isa oleks tahtnud. Muidgi läksime koheselt lahku, ta lustis juba uue naisega ringi ning naersid koos kogu asja üle. Ja kui oleks sünnitanud, siis oleks näidatud, et näe mis mõrd, tegi mehele vastu tahtmist salaja lapse!

Olles juba palju aastaid vanem, jäin uuesti rasedaks, elukaaslane arvas, et tema ei soovi rohkem lapsi (temal oli varasemast abielust, minul mitte). Jätsin lapse alles, kuigi mees nuttis ja palus, et katkestaksin. Ei, teist korda ma seda enam ei tee. No ja olengi nüüd osade silmis see, kes vägisi mehele lapse sünnitanud.
Teed nii on halb, teed naa on halb. Aga kokkuvõttes loeb ikkagi vaid see, mis on parem sinule endale ja lapsele. Usu mind. See mees, kelle pärast aborti tegin, hakkas aastaid hiljem uuesti kontakti otsima ning nö. suhteid soojendama. Aga see kadunud laps vaevab ka teda nagu aru olen saanud. Muidugi meie vahel ei saa enam kindlasti midagi olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.07 23:33; 31.07 23:37; 01.08 12:26; 01.08 13:50; 01.08 18:52; 04.08 19:16; 08.08 15:32; 10.08 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsus last saada ei tohiks olla ainult naise oma

Tead, otsustab see, kes vastutuse võtab. Kes seda võtta ei julge, sellel pole enam mingit sõnaõigust. Eriti veel kellegi teise inimese keha ja kolmanda inimese elu üle.

Teemaalgataja, pea püsti. Naised saavad alati hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:41; 06.08 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- milline on hetkeseis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 13:40; 04.08 21:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 103 )


Esileht Pereelu ja suhted Elukaaslane tahab, et teeksin aborti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.