Esileht Väikelaps Suhtlemise mure jne

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Suhtlemise mure jne

Postitas:

Tere!
Olin sunnitud kolima maale. Esiteks ei tea suurt kedagi ümbruskonnast ja mul on raske ka inimestega suhelda oma sotsiaalärevuse tõttu. Lähedaste inimestega kohtun vahemaade kauguse tõttu korra nädalas või pisut harvem. Mul on aga 1,5-aastane laps, kes nagu pelgab võõraid. Osalt kindlasti sellepärast, et ta pole harjunud väga nendega. Teisalt tunnen muret, et ehk ei ole baasturvalisus veel nii hea (oma rumalusest proovisin kui ta väike oli teha paremaks magamiseks unekooli). Nimelt nutab ta kui lähen vetsu (harjunud on minuga seal kaasas käima kuna panin harjumiseks ka teda samal ajal potile) aga nutab kui dushi all käin. Ohutuse mõttes ma eraldi dushi all pole käinud. Samuti oli tal periood kus ei tahtnud vanaema sülle vaid kohe mulle sülle tagasi. Samas pole ta olnud tegelikult väga sülelaps, on väga liikuv olnud pisikesest peale.
Igatahes kuidas ma saaks teda julgemaks ja usaldavamaks, et ta julgeks ka minuta olla ja teistega seltsida?
Mingeid sotsiaalaeid mänge, ideid?
Raske on kui endal on no ebamugav seltskonnas olla, kuigi ma tegelen sellega. Ei tahaks et laps päris kartlik oleks võõramate suhtes. Oma väike tuttav seltskond on ja no neid ta minu juuresolekul ei karda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ootad oma pisikeselt liiga palju ja muretsed ilma asjata.

Selline käitumine on igati normaalne ja eakohane. Sa lihtsalt julgusta teda suhtlema ja sotsiaalseid oskusi omandama. Käige seltskondades aga ära oota, et ta juba teiste lastega koos mängiks. Minu laps on 1a5k, väga aktiivne, jutukas, julge. Aga iga kord kui ma silmapiirilt kaon (ükskõik kas lihtsalt tualetti või lähen üldse kodust minema) siis seisab ta tükk aega ukse taga, koputab, vahel nutab. Ja see, et ta võõramas seltskonnas sinu juures tahab olla – sinuga on tal turvaline ja hea. Ära muretse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta on liiga väike. See suht tüüpiline, et nad selles vanuses vetsu või duššikabiini taga nutavad. Minu omad on seda teinud, mu õe omad, seega rahu.
1,5 a ei pea olema sotsiaalne. Kui omadega seltsib, siis on isegi hästi.
Läksin laste kõrvalt tööle kui nad olid 1,5. Kui ukse taha kadusin ja lapsed hoidja või vanaemaga jäid, läks üks kisa ja ukse lõhkumine lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps Suhtlemise mure jne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.