Esileht Pereelu ja suhted Mehe käitumine.

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Mehe käitumine.

Postitas:

Minu meelest on see isekas käitumine, et armastan naist/meest ja olen nõus kõike temaga jagama, aga vot laste asjus hoian distantsi. Sinna nina ei topi. Nagu mismõttes? See pole inimlik.

Kui selle ninatoppimise hind on, et omad lihased lapsed jäävad millestki ilma, siis ka see pole inimlik.
Ntks – toidan ja toetan uut naist aga oma lastele annan selle tõttu vähem raha, aega ja tähelepanu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 20:22; 14.01 20:28; 16.01 12:04; 16.01 12:06; 16.01 14:15; 16.01 14:36; 16.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see isekas käitumine, et armastan naist/meest ja olen nõus kõike temaga jagama, aga vot laste asjus hoian distantsi. Sinna nina ei topi. Nagu mismõttes? See pole inimlik.

Teisest küljest muidugi, kui teemaalgataja arved kokku lööb ja selle tulemusena selgub, et ta tõepoolest maksab mehe eestiskäimistele peale, siis selles suhtes tuleb midagi ette võtta. Mitte “mainida” vaid otse öelda – ma ei saa, mul ei ole võimalik sind praegu sadamast ära tuua, mul ei ole bensiiniraha; ma ei saa sind toita, mul jätkub hädavaevu enda laste jaoks. Ei maksa eeldada, et mees hakkab sinu kulusid kinni pappima või sul kätt all hoida aga ei ole ka mõtet teda oma laste arvelt toita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 20:22; 14.01 20:28; 16.01 12:04; 16.01 12:06; 16.01 14:15; 16.01 14:36; 16.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see isekas käitumine, et armastan naist/meest ja olen nõus kõike temaga jagama, aga vot laste asjus hoian distantsi. Sinna nina ei topi. Nagu mismõttes? See pole inimlik.

Kui selle ninatoppimise hind on, et omad lihased lapsed jäävad millestki ilma, siis ka see pole inimlik.
Ntks – toidan ja toetan uut naist aga oma lastele annan selle tõttu vähem raha, aega ja tähelepanu.

Minu naiivne eeldus oligi, et oma lapsed ja enda põhivajadused on kaetud ning jagub ka “uue” pere ülalpidamiseks (argiste vajaduste katmine). Ehk siis minu mõistes on suhete alustamine juba eos vigane, kui raha selleks pole ja kannatavad nii enda kui uue pere lapsed, lisaks hakkab kannatama ka see nn uus suhe, kuna saetakse senti ja seatakse mingitesse asjadesse pulki vahele (minu-sinu lapsed). Siin ennegi ju selgeks tehtud, et kui raha pole, siis sa ei lähe uude suhtesse. Erand on, kui ühel poolel on rohkem raha ja seda tingimusteta on nõus vaesema kaaslasega jagama. Kui kärgpere puhul majanduslikku poolt, lisaks armastusele, selgeks räägitud ei saa, siis selle suhte võiks kohe ära lõpetada. Asjast rääkimata jätmine näitab, et täiskasvanudks saamisel on veel arenguruumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 22:32; 16.01 11:56; 16.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsik soovitus. Milleks selline tsirkus, kui on võimalik mehele otse öelda, et raha on otsas ja palun maksa seekord toidu eest sina.

Pole ta midagi nii lapsik soovitus. Sellistega peabki nii käituma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 00:21; 15.01 11:42; 15.01 18:46; 16.01 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see isekas käitumine, et armastan naist/meest ja olen nõus kõike temaga jagama, aga vot laste asjus hoian distantsi. Sinna nina ei topi. Nagu mismõttes? See pole inimlik.

Kui selle ninatoppimise hind on, et omad lihased lapsed jäävad millestki ilma, siis ka see pole inimlik.
Ntks – toidan ja toetan uut naist aga oma lastele annan selle tõttu vähem raha, aega ja tähelepanu.

Minu naiivne eeldus oligi, et oma lapsed ja enda põhivajadused on kaetud ning jagub ka “uue” pere ülalpidamiseks (argiste vajaduste katmine). Ehk siis minu mõistes on suhete alustamine juba eos vigane, kui raha selleks pole ja kannatavad nii enda kui uue pere lapsed, lisaks hakkab kannatama ka see nn uus suhe, kuna saetakse senti ja seatakse mingitesse asjadesse pulki vahele (minu-sinu lapsed). Siin ennegi ju selgeks tehtud, et kui raha pole, siis sa ei lähe uude suhtesse. Erand on, kui ühel poolel on rohkem raha ja seda tingimusteta on nõus vaesema kaaslasega jagama. Kui kärgpere puhul majanduslikku poolt, lisaks armastusele, selgeks räägitud ei saa, siis selle suhte võiks kohe ära lõpetada. Asjast rääkimata jätmine näitab, et täiskasvanudks saamisel on veel arenguruumi.

Antud juhul kipub jääma mulje, et ei ole teemaalgatajal endal oma laste ja enda põhivajadused alati liiga hästi kaetud ja ta ootab uuelt mehelt nende puudujääkide lappimist; või siis – tekib teemaalgatajal eelarveauk tänu sellele, et ta kulutab ehk investeerib uude suhtesse oma laste arvelt ja arvab, et uus mees peaks vaikimisi käituma neid kulutusi kompenseerivalt.
Kumbki variant pole hea ega täiskasvanulik.

Ma kordan veel kord, et “mainimine” pole siin õige lahendus. Liigutused, mis teemaalgataja eelarvet liigselt laastavad, tuleb lihtsalt tegemata jätta – mehel autoga laevale vastu sõitmine ja muu selline – ja selgitada, et mul on kahju, ma hea meelega tuleks, aga ma ei saa. Toiduostmisega samamoodi. Passiivagressiivne virisemine, millega reaalseid valikuid (kui ma ei saa seda endale lubada, siis ma lihtsalt ei tee seda, lihtne) ei kaasne, on veel eriti lapsik.

Teisest küljest ei saa mees, kellel vaja eelmise kooselu lastele elatist maksta, suure tõenäosusega lubada endale uuele naisele jopede ja saabaste ostmist, ei pruugi saada ka pärast seda, kui naine on tema juurde elama kolinud. Naine ei saa nõuda, et mees oma lastele tehtavaid kulutusi vähendaks, selleks, et teda toetada. Soomes olles peab ta paratamatult arvestama, et mehe lapsed külastavad ka meest või et aeg, mida mees koos oma lastega veedab, muutub tema jaoks reaalsuseks.
Ja nii edasi.
Tulevase ühise elu võimalikud kitsaskohad tuleb läbi arutada ammu enne asjade pakkimist ja sildade põletamist. Pingelise eelarvega pere ei saa endale lubada ehku peale soome kolimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 20:22; 14.01 20:28; 16.01 12:04; 16.01 12:06; 16.01 14:15; 16.01 14:36; 16.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sarnane kogemus. Meil oli visiitsuhe, elasime erinevates linnades. Nüüdseks oleme lahku läinud ja nii imelik kui see ka pole, siis minust on tehtud rahaahne mõrd. Meie olime koos peaaegu neli aastat ja viimased no ütleme poolteist aastat hakkas mind see rahateema väga häirima. Pihta hakkaski see minu rahalise olukorra halvenedes ehk kui lapse isa enam elatist ei maksnud.

Esimesed märgid olid toidupoes pulga vahele panek, aga hiljem kodus sõi minu tehtud toitu ka või sõi oma kodus kõhu täis ja minu juures enda ostetud maiustusi jms, mis oli minu jaoks eriti veider.

Kui autoga kuhugi sõitsin, siis ei jäetud mainimata, et ikka kütust ka ostaksin. Pean mainima, et ma pidasin seda niikuinii elementaarseks, et oma maha sõidetud kütuse lisan paaki juurde.

Lapsele tehtud kulutused hakkasid teda häirima. Küll käis laps liiga kallis trennis või liiga palju väljas, nt kinos, muuseumis, sõpradega kuskil.

Kui palusin nt elektriarve ära maksta või midagi muud väiksemat, siis seda küll tehti küll mitmenda korra palumise peale, kuid juhtus ka, et ei tasutud, siis ütles, et unustas või juhtus midagi ülekandega.

Punkti pani olukorrale, kui mu isa suri ootamatult ja ma üksi ta matma pidin, kuna tal polnud endal raha selleks kogutud ja ma üks kuu end täiesti nulli ajasin, siis ei tulnud tema poolt sentigi, isegi mitte otsese küsimise peale. Teda ei huvitanudki, et mul pole isegi söögiks raha enam. Siis ma mõtlesin küll, et mina küll ei soovi pere inimesega, kes isegi raskustes mind ei toeta.

Meil olid muud probleemid ka, aga kui mõtlema hakata taandusid needki rahale, sest ma tegin lisatööd, et enam-vähem elamisväärt elu elada. Suvel oli kaks lisatööd ja lapse trenni pakkusin end ka abiliseks, millega said kaetud lapse kulutused, aga see tähendas, et mind peaaegu polnudki kodus.

Nüüd ta juba üle poole aasta läinud ja elu on mõnusamaks läinud küll. Rahaliselt tuleme palju paremini toime, sest süüa teeme vaid endale.

Ma kindalsti ei õhuta teemaalgatajat lahkuminekule, sest mina proovisin ka eelnevalt selgitada oma olukorda, otse küsida raha ja lisatööd teha, kuid tema teod ei näidanud armastust ja minu jaoks tõesti näitab armastust pakkudes hädas inimesele oma materiaalset tuge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palusin nt elektriarve ära maksta või midagi muud väiksemat, siis seda küll tehti küll mitmenda korra palumise peale, kuid juhtus ka, et ei tasutud, siis ütles, et unustas või juhtus midagi ülekandega.

Seleta palun ära, miks peaks visiitsuhte partner SINU elektriarvet maksma?
Ja veel nii regulaarselt, et seda vajadust sai ignoreerida korduvalt?

Teisipidi võttes – mul on ka visiitsuhe ja mina olen selles suhtes jõukam pool. Aga minu meelest oleks väga imelik, kui mees hakkaks tahtma, et ma TEMA elektriarvet maksaksin, kui ma ise ei ole seda arvet kuidagi suurendanud. (kui arve oleks tavalisest suurem minu tõttu, siis muidugi aitaksin, aga kuna me käime teineteise pool enamvähem võrdselt, siis ma ei näe, et see nii oleks)
Toidupoes maksame kordamööda, kui koos oleme – või maksab pigem see pool, kellele külla mindi, kuna sõidukulud on meie kahe vahel ka päris suured. Visiitsuhe ei ole kummalegi poolele odav lõbu.
Pulga vahelepanek on muidugi jaburus.
Laste kulude üle virisemine, kui su visiitsuhte partner ei pea neid kulusid ise katma, on ka jaburus.
Aga sama jabur on nõuda enda elektriarve tasumist endastmõistetava lisana suhtest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 20:22; 14.01 20:28; 16.01 12:04; 16.01 12:06; 16.01 14:15; 16.01 14:36; 16.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punkti pani olukorrale, kui mu isa suri ootamatult ja ma üksi ta matma pidin, kuna tal polnud endal raha selleks kogutud ja ma üks kuu end täiesti nulli ajasin, siis ei tulnud tema poolt sentigi, isegi mitte otsese küsimise peale.

Miks oleks visiitsuhte mehel pidanud olema sinu isa matusteks raha kogutud?

Teda ei huvitanudki, et mul pole isegi söögiks raha enam. Siis ma mõtlesin küll, et mina küll ei soovi pere inimesega, kes isegi raskustes mind ei toeta.

See on iseasi. Hädas tuntakse sõpra, öeldakse, ja kui sõber on tõelises hädas, siis on aitamine loomulik. Kasvõi laenuna, kui muidu ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 20:22; 14.01 20:28; 16.01 12:04; 16.01 12:06; 16.01 14:15; 16.01 14:36; 16.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus sõna, mis loost läbi käib on raha-raha-raha. Mees on sulle pigem rahakott, kui võrdväärne partner. Mina naisena ei kujuta ettegi, et hakkan oma mehe laste elu kinni maksma ja veel enam visiitsuhtes.
Kui sul on probleem selles, et mees poes ei maksa, siis tuleb seda öelda. Mehed pahatihti ei tule selliste asjade pealegi aga sina oled juba solvunud.
Olen ise ka kooselu alguses visiitsuhet elanud- mees soomes ja mina eestis. Meil oli kord nii- kui mees tuli minule külla, siis ostsin mina külmiku täis ja tegin süüa ja kui mina käisin temal külas, siis oli vastupidi. Sõidukulud tasus igaüks ise ja kui väljas söömas käisime jne., siis oli kordamööda. Meil see kõik toimis ilusti ja oma laste eest vastutasime ise mitte ei oodanud käsi pikal kogu aeg. Mulle selline konkreetsus meeldib ja meeldib tänaseni. Perena oleme ühtsed aga rahaasjad, mis just puudutavad lapsi, on meil rangelt eraldi.
Kõik on suhtlemise küsimus. Meeste puhul palun ära eelda midagi, et nad alati ise aru saavad, rääkida on vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakuks selle asja puhul kahte võimalikku kõrvalpilku.
1) tegemist võib olla mehega, kel majanduslikult lähebki hästi. Kui inimesel läheb majanduslikult hästi, siis enda vaatest ta ei hakka senti pooleks saagima. Kusjuures edukamad inimesed ei tee probleemi ju 6 eurost ega 10 eurost. Ka teinekord mitte 30 eurost, mis mõnele perele ju hoopis suur raha. Seega ei pruugi ta aduda seda, et kütusekulu on mingi kolossaalne kulu. Paljude inimeste jaoks on kütuse- ja autokulu tavalised igapäevaeluks vajalikud kulud, mitte mingi luksus. Seega, võibolla ta oma heaolu taseme juures seda ei hooma. Isegi, kui oled talle seda rääkinud. Muidu see kassas pulga vahele panek – kas sellele variandile isegi teoreetiliselt pole mõelnud, et küsimus polnud selles, kas tema oleks võinud kõik teis ostud osta, vaid kuna sina oled nö võõrustaja, siis maksad ka toidud ja tema neid enda valitud asju ei tahtnud sinu maksta jätta ja seep.pani pulga vahele. Ma lihtsalt üritan aru saada, mis toimub selle mehe peas. Inimesed on erinevad. Mul lihtsalt on endal näide, kus minu erialane tunnitasu on ca 50-60 eurot, sõltuvalt kliendist ja tööst. Üks lähedasem sugulane oli jõulude ajal hädas, kurtis jutu sees, et rahaprobleem, aga raha küsimise mõttega ta minu poole ei pöördunud. Ilma et ta oleks soovi avaldanud, kandsin talle jõuludeks 50 euri (minu tunnitasu juures tund tööd), ei tundunud mulle mingi müstika summa. Aga see sugulane helistas mulle hiljem ja nutuklomp oli kurgus, et ma teda aitasin. Seega, mis ühele marginaalne, see teisele eluliselt tähtis.
2) siiski, eelneva jutu lõpetuseks, ma pakun, et teie vahel on tõenäolisem hoopis see variant, et mingeid südamest südamesse jutte te rääkinud pole. Kõigest, maast ja ilmast. Mina näiteks oma mehega ei saa ka kõigest rääkida, ta lihtsalt on kinnine ja temaga on selles suhtes keeruline. Kunagi on minu elus olnud aga mees, kellega ma sain kõigest rääkida, kes oli valmis mitte ainult kuulama, vaid ka reaalselt panustama, ja kes oligi lihtsalt väga suure südamega. Ja isegi kui aidata ei saanud, siis saime omavahel ilusti asjad selgeks räägitud, miks ei saa ning mis saab edasi. Selliseid inimesi on muidugi oluliselt vähem kui neid, kes ei taha või ei oska teatud teemadest rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks oleks visiitsuhte mehel pidanud olema sinu isa matusteks raha kogutud?

Ta kirjutas, et isa ei olnud matusteks raha kogunud:O

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:30; 19.01 11:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted Mehe käitumine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.