Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Emakakaela pikkuse jälgimise algus?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Emakakaela pikkuse jälgimise algus?

Postitas:

Millal teil esimest korda rasedusega emakakaela pikkust mõõdeti? Eriti kui on teada, et on oht lühenemiseks. Ja kas Oscari UH arst (ITKs) selle küsimusega tegeleb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 08:45; 04.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada mõõdetakse seda ainult siis, kui on kahtlus lühenemisele.
Minul sündis laps sügavalt enneaegsena ja arstid ütlesid, et tavakontrollis emakaela pikkust ei mõõdeta, seega ma ei tea kas emakakaela pikkus oli juba 20 nädalal ohtlikult lühike ja äkki oleks saanud midagi teha, et enneaegset sünnitust ära hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:33; 04.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama kahjuks ei kontrollitagi eriti. Mul oli raseduse katkemine 22 nädalal kuna emakakael lühenes ning ainult tänu sellele olin järgmise rasedusega rohkem luubi all ning asetati ennetavalt ka emakakaela tugiômblus. Kuna emakakael siiski lühenes oluliselt siis käisin kontrollis emakakaela môôtmad ikka suht tihti. Ômblus eemaldati vist 36 nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama kahjuks ei kontrollitagi eriti. Mul oli raseduse katkemine 22 nädalal kuna emakakael lühenes ning ainult tänu sellele olin järgmise rasedusega rohkem luubi all ning asetati ennetavalt ka emakakaela tugiômblus. Kuna emakakael siiski lühenes oluliselt siis käisin kontrollis emakakaela môôtmad ikka suht tihti. Ômblus eemaldati vist 36 nädalal.

Mitmendal nädalal õmblus pandi? Rasedus kulges hästi? Kui 36 nädalal eemaldati, siis kuna laps sündis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:33; 04.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud 2 raseduse katkemist 16.-ndal nädalal (esimese rasedusega oli kõik korras ja laps sündis 40+4). Peale teist katkemist võeti asja tõsisemalt ja hakati emakakaela jälgima. Tugiõmblus paigaldati 15.-ndal nädalal (peale kuklavoldi jmt. uuringuid) ja sellegipoolest jälgiti kaela edasi – see lüheneski raseduse edenedes veel, kuid õmblus pidas ja 36.-ndal nädalal see eemaldati. Laps sündis 41+1 (kerge esilekutsumisega – veekott tehti katki, emakael oli küll 4 senti lahti, aga sünnitus ei alanud ikka). Kolmanda õnneliku lõpuga raseduse ajal paigaldati õmblus samamoodi 15.-ndal nädalal, seekord tehti “laiema” lindiga ja tundus, et töötaski paremini, kael ei läinud nii lühikeseks, kui eelmise raseduse ajal) ja eemaldati 36.-ndal, laps sündis 38+6. Seekord algas sünnitus ise.

Õmblusega rasedused muus osas kulgesid kenasti. Sporti enam ei teinud ja muus mõttes tõmbasin ka hoogu kõvasti maha, tavaseksi unustasime ära jne. Selline “elustiil” oli lihtsalt harjumatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole olnud ühtegi katkemist ega enneaegselt alanud sünnitust, ometigi Pelgus juba esimeses UH-s vaadati emakakaela pikkust ja öeldi mulle ka. 4cm oli äkki pikkust kui õigesti mäletan…
Siiani on Pelgus iga rasedusega seda igas UH-s vaadatud, kuigi näidustus puudub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 02:01; 04.03 15:09; 04.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole olnud ühtegi katkemist ega enneaegselt alanud sünnitust, ometigi Pelgus juba esimeses UH-s vaadati emakakaela pikkust ja öeldi mulle ka. 4cm oli äkki pikkust kui õigesti mäletan…
Siiani on Pelgus iga rasedusega seda igas UH-s vaadatud, kuigi näidustus puudub.

Kas sa pead silmas Oscari ja LA ultrahelisid või tihedamini, st iga kord, kui naistearst UH teeb? Kui tihti seda on olnud, ca kord kuus? Olen ise väga mures, kuna tundub, et ITKs sellele tähelepanu eriti ei pöörata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 08:45; 04.03 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vaatas naistearst 17n plaanilisel visiidil (Pelgus on neil UH-aparaat ka käepärast, saab kohe kontrollida). Oli piisavalt pikk. Mul põhjus see, et tihti on kõht valulik. Esimese lapsega tekkis avatus juba 33n paiku, õnneks kohe sünnitamiseks ei läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole olnud ühtegi katkemist ega enneaegselt alanud sünnitust, ometigi Pelgus juba esimeses UH-s vaadati emakakaela pikkust ja öeldi mulle ka. 4cm oli äkki pikkust kui õigesti mäletan…
Siiani on Pelgus iga rasedusega seda igas UH-s vaadatud, kuigi näidustus puudub.

Kas sa pead silmas Oscari ja LA ultrahelisid või tihedamini, st iga kord, kui naistearst UH teeb? Kui tihti seda on olnud, ca kord kuus? Olen ise väga mures, kuna tundub, et ITKs sellele tähelepanu eriti ei pöörata…

Olen jälgimisel arsti juures kaasuvate krooniliste haiguste tõttu ja neil on UH-aparaat tõepoolest kabinetis olemas ning enamasti teevad ka UH kui vastu pole ning kontrollivad emakakaela pikkust. Visiit on umbes iga kuu aja tagant. Ma ei olegi päris igal korral lasknud teha, kuna ega see UH ka päris ohutu pole ja kui kaebused puuduvad, laps korralikult liigutab, ei ole vajadust näinud…
Võib-olla oleneb arstist ka, ma olen olnud alati ühe arsti jälgimisel. Sel korral aegade puudumisel käisin esimesel visiidil teise arsti juures ja tema ka kohe kontrollis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 02:01; 04.03 15:09; 04.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole olnud ühtegi katkemist ega enneaegselt alanud sünnitust, ometigi Pelgus juba esimeses UH-s vaadati emakakaela pikkust ja öeldi mulle ka. 4cm oli äkki pikkust kui õigesti mäletan…
Siiani on Pelgus iga rasedusega seda igas UH-s vaadatud, kuigi näidustus puudub.

Kas sa pead silmas Oscari ja LA ultrahelisid või tihedamini, st iga kord, kui naistearst UH teeb? Kui tihti seda on olnud, ca kord kuus? Olen ise väga mures, kuna tundub, et ITKs sellele tähelepanu eriti ei pöörata…

Olen jälgimisel arsti juures kaasuvate krooniliste haiguste tõttu ja neil on UH-aparaat tõepoolest kabinetis olemas ning enamasti teevad ka UH kui vastu pole ning kontrollivad emakakaela pikkust. Visiit on umbes iga kuu aja tagant. Ma ei olegi päris igal korral lasknud teha, kuna ega see UH ka päris ohutu pole ja kui kaebused puuduvad, laps korralikult liigutab, ei ole vajadust näinud…
Võib-olla oleneb arstist ka, ma olen olnud alati ühe arsti jälgimisel. Sel korral aegade puudumisel käisin esimesel visiidil teise arsti juures ja tema ka kohe kontrollis.

Emakakaela lühenemise polegi mingeid sümptomied. Minul ei olnud. Kahe lapsega olid õmblused peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst on rääkinud, et nt toonused ja survetunne enne kolmandat trimestrit on üheks sümptomiks, aga naised ei pane neid alati tähele, eriti esmarasedad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 02:01; 04.03 15:09; 04.03 17:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Emakakaela pikkuse jälgimise algus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.