Esileht Tööelu, raha ja seadused. emapalga arvestamisest ja hooldus/haiguslehest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: emapalga arvestamisest ja hooldus/haiguslehest

Postitas:

Tere
Emapalga kalkulaatori põhjal saan aru, et kui ma 2016. a olin haiguselehel, siis need päevad arvestatakse emapalga arvestusest välja, st saan ikkagi sama kuupalga netos kätte, mis mul töölepingu järgi oli? Kas on nii,et võin haiguselehel olla, kuid see ei mõjuta emapalka? Kas on ka mingi päevad arv kehtestatud, kust üle haiguslehel “ei tohiks” olla, sest muidu väheneb saadav emapalk? Emapalka hakkan järgmisel aastal saama, kuid tahaks teada, et kui ma nüüd sept-s näiteks olen paar nädala haiguslehel, kas see vähendab mu järgmise aasta emapalga suurust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 10:33; 13.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, VH arvestades jäävad välja(lahutatakse 365-st) need päevad millal olid töövõimetuslehel(haigusleht, hooldusleht ja sünnitusleht e nn dekreet).

Kui VH algab 2018.a on aluseks 2017.a ja sinu postituses toodud 2016.a ei puutu kuidagi sinu VH (emapalga) arvestamisse
st
2017.a hoolduslehel või haiguslehel või juba sünnituslehel(dekreedis) oldud aeg jääb VH arvestusest välja ja ei vähenda VH.
Ei, haiguslehe päevade arv aastas ei ole limiteeritud st pole reguleeritud, et tohib haige olla vaid x päeva mitte rohkem. (Küll on reguleeritud see,kui pikk haigusleht korraga välja makstakse ning see, et kui inimene on pikalt haige võib tööandja temaga töölepingu lõpetada tema pikaajalise töövõimetuse tõttu).

Erand on leht “üleviimine kergemale tööle” st see haigusleht ja selle eest makstav 70% eelmise aasta keskmisest jääb arvestusse sisse ning vähendab VH (kui just eelmise aasta keskmine pole nii suur, et 70% sellest on võrdne v suurem praegusest palgast). Aga seda lehte sa vist silmas ei pea+

Jah, kuigi oled 2017.a haiguslehel(haigestumine või vigastus raseduse ajal, kood ja alati rasedale see leht, andku seda perearst, naistearst, kirurg v hambaarst maksab kohe Haigekassa ja 2. päevast(mitte rasedal on 3p tasuta, 4.-8. maksab tööandja ja edasi Haigekassa) siis see sinu 2018.a algavat VH ei mõjuta
küll aga vähendab dekreediraha kui dekreet algab ka 2018.a, sest seal ei jää haiguspäevad välja ja haigushüvitis arvesse ei lähe. Kui dekreet algab 2017 siis 2017 enam ei mõju, aluseks 2016.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan põhjaliku vastuse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 10:33; 13.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. emapalga arvestamisest ja hooldus/haiguslehest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.