Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Emkakaela tugiõmblus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Emkakaela tugiõmblus

Postitas:

Kellel on tehtud emakakaela tugiõmblus ? Paluksin kogemusi paigaldamisest kuni eemaldamiseni. See ootab mind ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 14:18; 10.01 21:15; 13.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul paigaldati 12+5 nädalal juba. Paigaldus toimus narkoosis. Edasi olin paar nädalat haiguslehel ja siis käisin tööl dekreedini. Mõned tegevused on keelatud. Näiteks saun, seks ja sport. Eks arst räägib sulle ka täpsemalt.
Hetkel mul 34 nädalat ja kahe nädala pärast võetakse niidid maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 19:48; 11.01 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas narkoos oli ja kas olid öö jälgimisel? Kus sul see pandi ja kas peale seda on mingi teine tunne ka alakõhus ?
Natukene põen seda narkoosi ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 14:18; 10.01 21:15; 13.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina narkoosi ei kartnud, see on üsna lühiajaline. Paigaldati TÜK-s dr. Kirsi poolt (teadsin, et olen kindlates kätes). Kuna ise olen Tallinnast ja olin autoga, siis jäeti veel üheks ööks haiglasse. Muidu oleks ka samal päeval vist koju lastud. Mina ei ole küll aru saanud, et oleks teistmoodi tunne sellest õmblusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 19:48; 11.01 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paigaldati 15 nädalal. Protseduuriks pidin hommikul söömata, joomata olema. Paigaldati kanüül ja sõidutati operatsioonituppa. Tehti samuti lühiajalises narkoosis, (nn veenisüstiga narkoos). Sel päeval oli soovitatav lamamisreziim, wc-s käisin. Koju sain järgmisel hommikul. Päev-paar oli väike veremäärimine (õbluse torkekohtadest).
Mulle paigaldati see emakakaela puudulikkuse diagnoosi tõttu (eelmine rasedus katkes 19 nädalal) ning loomulikult oli seekord hirme ja muremõtteid rohkem, kuid õmbluse tõttu teadsin, et vähemalt emakakael iga alakõhus oleva torke peale ei avane.
Sünnitasin 39. nädalal.
Kuna oli plaaniline keiser, siis eemaldati õmblus keisri ajal ja selle kohta ei oska midagi öelda.
Ära karda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain täna hommikul õmbluse siis peale. Ehmatas esimene vetsus käik,kus tuli parasjagu verd,sain mingid tablad ,et veri kinni jääks. Arst ütles ka veel,et kus nüüd nii palju verd siis tuleb aga et küll kinni jääb. Kõht on tühi ja süüa saab alles paari h pärast. Narkoos oli tõesti kerge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 14:18; 10.01 21:15; 13.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googeldades leidsin dr Galina Litteri kommentaari:
Vahekorrad ei ole keelatud, küll aga on soovitav kasutada leebemaid asendeid, et vähendada survet emaka kaelale. Õmblused “lahti ei lähe”, nagu patsiendid sageli arvavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pannakse umbes 2 kuu pärast õmblus emakakaela puudulikkuse tõttu. Panekut ei karda aga hirm on, et õmblus ei suuda piisavalt kaua siiski kinni hoida:(
Kas peale õmbluse panekut saab töölt haiguslehe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Emkakaela tugiõmblus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.