Esileht Koolilaps Enda lõikumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Enda lõikumine

Postitas:

Olen väga suure probleemi ees.12 tüdruk lõigub oma kätt.Enne uut aastat korra lõikus,siis avastas selle klassijuhataja koolis ja saatis psühholoogi juurde.Tüdruk käis seal ära,mind kutsuti kooli.Millest nad seal rääkisid psühholoogiga õieti ei teagi.Püüdsin siis rääkida,et ta rikub oma käe ära ja ei saa enam armidest lahti.Ei saa kunagi ilma varrukateta kleiti kanda.Nüüd avastasin,et ta jälle oma käe täiesti triibuliseks lõikunud.Täna hommikul siis teatas,et ta ei saa ju selle käega kehalise tundi minna.Miks ta seda endale teeb jääb mulle täiesti arusaamatuks.Kui küsisin,siis ütles,et ma pidin koguaeg vinguma ta kallal.Minu mõistus on otsas.Saan aru,et tal oleks psühholoogi ilmselt vaja.Aga kui korra psühholoogile aja panin,siis keeldus ta sinna tulemast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 09:14; 27.01 11:28; 28.01 08:46; 30.01 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta aeg maha ja räägi oma lapsega, mis probleemid tal on, ära vingu temaga, vaid räägi ilusti asjadest ja nende tagajärgedest. Kas tal on koolis probleeme, võibolla on talle vaja mingis õppeaines abiõpetajat hoopis. Võibolla pole tal häid sõpru, ole talle sõbraks, usaldusisikuks, aita tal lahti harutada mingeid probleeme, ilma teda süüdistamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vii ennast kõigepealt kirjanduse kaudu kurssi. Nt siit: http://peaasi.ee/enesevigastamine-ja-enesetapumotted/muudid-ja-reaalsus/

Kui sinu mõistus on otsas, siis mine ise psühholoogi jutule. Sa saad oma last just sellisel viisil aidata, kui analüüsid psühholoogi abil oma käitumist, suhtumisi seoses tütrega. Ja muudad ennast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige mõistlikum märkus üldse lapsele – sa rikud ju oma käe ära ja ei saa kleiti kanda! Pealiskaudne pisut? Tüdrukul on ilmselgelt suured psühholoogilised probleemid ja hing mingil põhjusel katki ja sina ütled, et ta ei saa tulevikus kleiti kanda. Otsige kähku abi, need asjad ei lähe ise üle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleeme on tal tegelikult palju.Saan sellest isegi aru.Koolis on klassiõdedega suhted halvad.Kodus on ta pidevalt armukade väiksema venna peale,kuigi üritan talle igati aega leida.Ja tegeleda vahest ainult temaga(väljas käia).Nüüd on tal internetis tekkinud poissõber ,keda ta juba oma meheks peab.Lugesin ta päevikust,et see poiss ka lõigub ennast.Kuigi kui küsisin,et mis see poiss sellest arvab,vastas et see poisile eriti ei meeldinud.Päevik muide vedeleb ka koguaeg kodus laua peal,mitte et ma tema asjades sorteeriksin.Vahest tülitseb selle poisiga telefonis.Aga kui ta psühholoogi juurde keeldub tulemast ja kõik minu vestlused temaga pole vilja kandnud.Kuidas ma teda siis aitan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 09:14; 27.01 11:28; 28.01 08:46; 30.01 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan sul esmalt ise psühholoogi juurde minna ja kogu jutt ära rääkida. Usun, et ta oskab sulle nõu anda kuidas laps tema vastuvõtule tuua.
See on kahtlemata tõsine mure, sellega peaks kiiresti tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegutse juba täna. Eneselõikumine on tõsine asi. Selle tagant võivad välja ujuda probleemid ja mured, mida sa oma halvimates unenägudeski kohata ei tahaks. Laps suunab oma valu lõikumisse, sest füüsilist valu on lihtsam taluda kui hingelist. Heal juhul on ta peikalt inspiratsiooni saanud ja üritab lihtsalt samastuda, aga sel juhul on peikal miski tõsine hingehäda. Nii või teisiti on sinu tütar sellega vaimeselt seotud, seega ära oota, kuni ta oma esimese enesetapukatse teeb. Lõigutud käsi ongi mõeldud teistele märkamiseks, sest muudest probleemidest ei suuda rääkida. See on appikarje, enne kui asi päris hulluks läheb. Kuna sa seda kleidijuttu ajad, siis näha on, et erilist teineteisemõistmist teil pole. Katsu teismelise suhtes olla tolerantne. Ära süüdista, katsu kuulata, aga mitte ülekuulata. Iga laps tahab, et ema temast hoolib, isegi kui ta sulle näkku karjub, et ta seda ei soovi. Jää rahulikuks ja ära jäta enne, kui põhjus teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 12:46; 27.01 19:05; 27.01 19:36; 28.01 16:25; 30.01 18:11;
To report this post you need to login first.

Kordan veelkord, mine ise psühholoogi jutule ja aruta, mis võimalused on sul tütart aidata. Siin keskkonnas ja sellisel viisil pole võimalik sind ega sinu tütart aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas psühholoogi koju ei ole võimalik kutsuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peaks alustama psühhiaatrist, kes vajadusel suunab edasi psühholoogi juurde, või kui kaasneb ka depressioon, ärevus või midagi muud, aitab sellega tegelda. Asi pole mitte lõikumises iseenesest (kuigi ilmselgelt on tulevikus ebamugav, kui uued tuttavad, inimesed koolis ja hiljem tööl arme näevad – ja lõikearm kaob väga visalt ja näeb võrdlemisi iseloomulik välja), vaid selles, mis selliste enese maandamise vahenditeni viib. “Armid jäävad inetud”, kuigi tõsi, on üsna viimane asi, mida öelda. Samuti pahandamine, a la mida sa jälle tegid. Parim mida teha, on kuulata, olemas olla ja toetada, pakkuda võimalust abi saada. Halvad suhted kaaslastega on kindlasti üks põhjus, mis võib tõugata ennast vigastama, ja annab võimaluse nö maandada ennast, teha endale haiget enne, kui keegi teine seda teha jõuab. Ja kuna esmalt, tänu kehas vallanduvatele valuvaigistavatele ainetele see õnnestub, tekkib võrdlemisi kergesti ka pesuehtne sõltuvus, millest vabanemiseks peab väga palju tahtejõudu olema, kuna mis tahes frustratsiooni või halva meeleolu tekkides on automaatne reaktsioon endale haiget teha, kuna see tõmbab üle pea kokkulöövatest tunnetest-mõtetest eemale ja nö. maa peale tagasi. Selle kohapealt on abi ka asendustegevustest – lihtsad käelised tegevused, et mõtted mujal hoida ja käed toimetamas, hoida jääkuubikuid käes sulamiseni või käsi/nägu külma vee all – vähesemate tagajärgedega tegevused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lausa õpikust. Teoreetik tõeline! Kust sa seda kopipeistisid?”

[/quote]

Kahjuks oma vanema õe traumaatilistest kogemustest. See, kes tema hinge igavesed haavad lõikas, kannab hetkel vanglakaristust oma tegude eest. Kahjuks “kingivad” sellised kogemused nii teoreetilised kui praktilised teadmised. Eneselõikumine noa ja ziletiga oli tegeliku trauma kõrval võrreldav piltlikult paberiga sisselõikega. Alati võib ju loota, et tegu on lihtsalt miski noortemoega, aga ei tasu pead liiva alla pista ja tuleb põhjusi uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 12:46; 27.01 19:05; 27.01 19:36; 28.01 16:25; 30.01 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ETV-s http://otse.err.ee/etv/ “Ringvaates” vastav teemakäsitlus eesti noorte eneselõikumisest. Vaata pärast ETV arhiivist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 12:46; 27.01 19:05; 27.01 19:36; 28.01 16:25; 30.01 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegu on äärmusliku kriisiolukorraga ja sa räägid talle kleidikandmisest? sa ju tead tema probleeme, nagu hiljem välja tuli, miks sa siis nendest temaga ei räägi, vaid mingit pseudovanemlust moepärast teostad? Pöördu siis selle koolipsühholoogi juurde uuesti, ise sa ilmselgelt selle asjaga enam toime ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Tegutse juba täna. Eneselõikumine on tõsine asi. Selle tagant võivad välja ujuda probleemid ja mured, mida sa oma halvimates unenägudeski kohata ei tahaks. Laps suunab oma valu lõikumisse, sest füüsilist valu on lihtsam taluda kui hingelist. Heal juhul on ta peikalt inspiratsiooni saanud ja üritab lihtsalt samastuda, aga sel juhul on peikal miski tõsine hingehäda. Nii või teisiti on sinu tütar sellega vaimeselt seotud, seega ära oota, kuni ta oma esimese enesetapukatse teeb. Lõigutud käsi ongi mõeldud teistele märkamiseks, sest muudest probleemidest ei suuda rääkida. See on appikarje, enne kui asi päris hulluks läheb. Kuna sa seda kleidijuttu ajad, siis näha on, et erilist teineteisemõistmist teil pole. Katsu teismelise suhtes olla tolerantne. Ära süüdista, katsu kuulata, aga mitte ülekuulata. Iga laps tahab, et ema temast hoolib, isegi kui ta sulle näkku karjub, et ta seda ei soovi. Jää rahulikuks ja ära jäta enne, kui põhjus teada.

Lausa õpikust. Teoreetik tõeline! Kust sa seda kopipeistisid?

Äkki õpid aru saama võimalusest, et siin liigub ka haritud naisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oleme me arutanud tema probleeme.Vähemalt neid millest ta ise räägib.Aga ilmselgelt pole sellest eriti abi olnud ,kui ta midagi sellist teeb.Ta on ka üsna äkkvihaga.Läheb kergesti närvi,aga rahuneb kiiresti ja siis kõik korras jälle.Aga kuna tõelisi põhjuseid ma ju ei tea,siis kirjutasin koolipsühholoogile.Psühholoog leidis talle aja ja leppisid kohtumise kokku.Paistis et tüdruk on valmis sinna minema.Aga enne ei tea ju kui ta pole seal ära käinud.Kleidi kandmisest rääkisin,kuna on ju ilmselge et ta lahendab mingeid probleeme sellega või maandab pingeid või…. Aga iseenesest on see väga halb viis probleeme lahendada võipingeid maandada ,kuna armid jäävad kogu eluks.Ja tütarlaps tahab ju ikka kena välja näha ja kleite kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 09:14; 27.01 11:28; 28.01 08:46; 30.01 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin materdatakse teemaalgatajat kleidikandmise-jutu pärast. Tegelikult see ei pruugigi olla nii halb mõte. Siin on ju probleeme vähemasti kaks: 1) lapsel on suured psühholoogilised probleemid. 2) laps lõigub oma kätt- haavad on esiteks koledad ning teiseks võivad mädanema minna.
Rääkides lapsele kleidikandmise-teemal, on võimalik eemaldada kahest probleemist üks ja hea oleks hakatuseks ju seegi?

Edasi: tegemist on 12 aastase tüdrukuga, kes äkitselt hakkas oma kätt lõikuma. Päevikus kirjutab ta, et on leidnud endale poisi, keda ta nimetab oma meheks (?!) ning kes samamoodi lõigub ennast. Tore:( Tüdruk tahab sarnaneda armastatud poisile, olla tema moodi, kujutleb tema maailmavalu enda omaks, teeb kõike nii nagu poiss, lootuses saavutada mingit suuremat “hingelist sidet”. Nojah… Mu enda tütar on natuke noorem ja tal on sõbraks üks poiss kes temast mõni aasta vanem ning talle tohutult suur autoriteet. Kõik lollused, mis poiss ees teeb, peab tema järele tegema. Kui poiss ei kanna jalgrattaga sõites (praegu!) kiivrit, siis tüdruk viskab omagi kiivri silmapilkselt peast maha ja karjub mulle: kiiver on nõme! Aga kui poissi pole silmapiiril, siis paneb piiga kiivri heameelega pähe.

Ütlete nüüd ilmselt, et mingi tühine jalgrattakiivri-jutt pole siin teemas üldse kohane. Võib-olla ka, kuid tõin selle lihtsalt näitena, kui hirmus mõjutatavad võivad olla 10-12 aasta vanused plikad. Ma ei eita mitte sugugi, et teemaalgataja tütrel võisid juba enne olla psühholoogilised probleemid, kuid tahan öelda, et ilmselt on ta sõber neid probleeme võimendanud ja midagi ehk juurdegi lisanud.

Hea suhe ja hea sõber on su lapsele see, kelle läheduses laps muutub rahulikumaks ja enesekindlamaks, kes annab talle positiivset energiat. Antud juhul see nii ei paista küll olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 09:39; 30.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi oma lapsele väga kiiresti abi! Sellises olukorras on targem pöörduda psühhiaatri, mitte psühholoogi juurde. Jah, ma tean, mida ma räägin, sest olen ise selle kõik läbi teinud. Ma olin küll vanem, 16 aastane ja samuti lõikusin ennast ning seda sisemist kohutavat valu ei ole võimalik kirjeldada. Üks hetk lõikumise füüsiline valu enam ei suuda sisemist vaigistada ning minul lõppes see hetk enesetapukatsega. Pääsesin vaid tänu sellele, et sõbrad leidsid mu õnneks kogemata ja kutsusid kiirabi! Sealt edasi tuli väga pikk ja raske ravi psühhoneuroloogia haiglas, diagnoosiks sügav depressioon, millega võitlesin aastaid. Äkkviha on samuti kõige sellega kaasnenud ja kahjuks mõjutab see praeguseks ka minu lapsi ja suhteid, kuigi ma teen väga suurt tööd igapäevaselt sellega.
Su tütar lõigub ennast ja sa räägid talle sellest, kuidas armid kunagi ta koledaks teevad? Et valad veel õli tulle? Mina võtaks tütre ja oleksin sellel samal hetkel, mil esimest korda avastasin ta lõikumise, jalutanud psühhiaatri juurde või konsulteerinud koheselt. Lõikumine on tavaliselt viimane appikarje!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti arvate, et meeleheitel lõikuvat teismelist kotib, milline ta kirstus kleidis välja näeb? Kui inimene end juba vigastab, siis on tal absoluutselt teised mured, kui plaan rannahooajaks valmistuda. Võib-olla on tõesti parem, kui te ise oma lapsega nendel teemadel ei räägi ja pöördute koheselt psühhiaatri poole, muidu teete veel asja hullemaks oma silmaklappidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 12:46; 27.01 19:05; 27.01 19:36; 28.01 16:25; 30.01 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailm ei ole vaid see, mida me palja silmaga näeme. Maailmas valitsevad kaks väga suurt jõudu, see tumedam pool on sinu lapse oma võimusesse saanud, kindlasti on selleks olnud soodustavad asjaolud. Olukorras, mida kirjeldad, oleksin mina lapse ammu teise kooli pannud, leidnud tütrele sobivama klassi.
Soovitan sul minna rääkima Tallinna Jaani kiriku pastori Jaan Tammsaluga, ta võtab eraviisiliselt inimesi vastu ja nõustab, võta palun ka oma tütar kaasa, et tütar saaks temaga nelja silma all rääkida. Sain ise kunagi murega palju abi.
Jaan Tammsalu, tel 5648 1700, e-post: jaan.tammsalu@eelk.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassiõdedga on küll probleeme, aga mitte nii et ta kellegagi läbi ei saaks.Kord on üks paha siis teine. Eks ta isegi suht tujukas.Ja kuigi vahepeal on kõik klassiõed nõmedad,siis mitte enamus aega.Ta suht suur suhtleja.Käib klassiõdedel külas.Eelmine aasta olid enamus ta sünnipäeval.Kõik said hästi läbi ja kõigil oli lõbus.Kuigi eks nendest riidudest kuulen ka.Nüüdki mitu klassiõde sünnipäevale kutsutud.Nii et need suhted ei tundu üdini halvad.Laps viieline ja ei tundu välisel vaatlusel depressiivne.Ainult väga äkilise loomuga.Pubeka eaga lisandunud ülbus.Kus õieti käärib ,ma aru ei saagi.Nii suuri probleeme ei tundu kuskil,et peaks nii oma valu leevendama.Ainus mida näen et läheb kergesti närvi.Eks sealt need tülidki kaaslastega.Lõikumise kohta mingeid tõsiseltvõetavaid selgitusi ei ole saanud.Püüan ta täna kooli psühholoogi juurde saada.Aga pole ju kindel et ta sealgi rääkima hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 09:14; 27.01 11:28; 28.01 08:46; 30.01 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassiõdedga on küll probleeme, aga mitte nii et ta kellegagi läbi ei saaks.Kord on üks paha siis teine. Eks ta isegi suht tujukas.Ja kuigi vahepeal on kõik klassiõed nõmedad,siis mitte enamus aega.Ta suht suur suhtleja.Käib klassiõdedel külas.Eelmine aasta olid enamus ta sünnipäeval.Kõik said hästi läbi ja kõigil oli lõbus.Kuigi eks nendest riidudest kuulen ka.Nüüdki mitu klassiõde sünnipäevale kutsutud.Nii et need suhted ei tundu üdini halvad.Laps viieline ja ei tundu välisel vaatlusel depressiivne.Ainult väga äkilise loomuga.Pubeka eaga lisandunud ülbus.Kus õieti käärib ,ma aru ei saagi.Nii suuri probleeme ei tundu kuskil,et peaks nii oma valu leevendama.Ainus mida näen et läheb kergesti närvi.Eks sealt need tülidki kaaslastega.Lõikumise kohta mingeid tõsiseltvõetavaid selgitusi ei ole saanud.Püüan ta täna kooli psühholoogi juurde saada.Aga pole ju kindel et ta sealgi rääkima hakkab.

Palun ära võta seda rünnakuna, aga suure tõenäosusega asub probleem teievahelistes suhetes. Ja mitte praegustes, vaid nendes, mis said alguse juba ammu-ammu tema lapsepõlves.

Sa räägid nn välistest probleemidest, aga suurimad psüühilised probleemid tekivad tegelikult sageli juba varajases lapsepõlves ja just suhetes vanematega. Need probleemid, mis siis alguse saavad, on sageli nii segased ja arusaamatud, et pealiskaudsel vaatamisel võib jääda mulje, et pole ju mingit suurt probleemi tegelikult. Aga inimene lõigub ennast ja sellega ta tõesti vaigistab suurt emotsionaalset valu, mille põhjustest ta ei pruugi ka ise aru saada. Tüüpiliselt on need seotud lapsepõlvest pärit tunnetega, et teda ei armastata, et ta on väärtusetu, et ta pole piisavalt hea jne. Kahjuks sinu jutu järgi teil väga head kontakti lapsega pole. Ja seega on võimalik, et laps pole tundnud end suhetes vanematega turvaliselt ja armastatud. Paraku see kõik kandub nn aegpommina edasi. Konkreetsed sündmused ununevad, aga tunded jäävad. Lihtsalt inimene ei saa ise ka enam aru, miks ta end halvasti tunneb.

See pole tingimata sama mis depressioon. Depressioon on üldine meeleolulangus ja tegutsemisvõimetus. Vabalt võib olla nii, et lihtsalt teatud hetkedel tekib tal see mingi täiesti kohutav tunne, millele ta ei oska nime anda, ei oska seletada, ei tea, kust see tuleb. Aga tunne on väga kohutav, hingeline valu väga suur, meeleheide, lootusetus jne ja kui ta end lõikab, siis see leevendab seda valu.

Ma kordan veelkord, et mu kirjutise eesmärk pole sind süüdistada, vaid püüda selgitada võimalikke tagamaid. Sa oled olnud nii hea lapsevanem kui oled osanud. Võib juhtuda, et see pole olnud piisavalt hea ja kui see nii on, siis midagi pole teha, tagajärjed on sellised ja nendega tuleb tegeleda. Mul on omal kogemust sarnaste asjadega, ma pole end küll lõikunud, aga ebamäärase hingevaluga olen üles kasvanud küll. Alles täiskasvanuna sain aru, kui puudulik oli minu suhe emaga ja kuidas see mõjutab kõiki aspekte minu elus ning minu enesehinnangut jne. Ema ei saanud ise midagi aru enne, kui talle sellest rääkisin ja siis ka alguses mõtles, et süüdistan teda niisama. Ega ta oma täit vastutust ei adu siiani, aga mis parata, see on tema valik. Aga mina olen valinud tervenemise ja käin psühhoteraapias. Ravi võtab aega aastaid, aga ilma selleta ma ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 10:01; 30.01 12:06; 05.08 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käole 10:01: ei ole teemaalgataja ning ega minagi taha siin kedagi süüdistada. Ütlen vaid, et see emade süüdistamine on viimasel ajal perega seotud jutufoorumites kuidagi hästi moodi läinud. Ükskõik mida negatiivset laps ka teeb või ütleb, ikka ja alati on süüdi ainult ema. Teisi inimesi poleks nagu maamunal üldse olemaski. Laps oleks justkui ema kloon, kel puuduvad iseseisvad mõtted ja tunded, ta on ainult tühi oma ema vigade peegeldus.

Tahaks öelda, et nii hirmus lihtne see asi ka ei ole. Jah, siin perekoolis küll praktiliselt kõik naised ainult kiruvad oma emasid ja ema kohta hea sõna ütlejaid pole ammu enam näinud. Ega mul endalgi oma emaga suhted alati just päikeselised polnud. Siiski arvan vähemalt antud juhtumis, et siin mängivad rolli teisedki inimesed peale ema. 12 aastane väga impulsiivse ja veidi mõtlematu iseloomuga tüdruk, kes on ilmselt tugevasti mõjutatud oma eneselõikajast poisist ja nimetab teda “oma meheks”. Kui poleks toda poissi kes ennast lõigub, huvitav kas siis ka tüdruk lõiguks ennast või mitte? Inimese tunded on ühed muutuvad asjad ja ägeda loomuga teismeline on täiesti võimeline omaenese peas oma mõtlemisega probleeme hiigelsuureks paisutama ning kujutlema, et nüüd on asjad väga halvasti ja peale surma ning eneselõikumise (nagu teeb tema armastatu) mingit muud elu polegi.

Tean, millest räägin, kuna olen ka ise tütarde ema. Üks on iseloomult väga rahulik, ent teine paisutab kõik probleemid üle, st mõtleb need ise oma peas suureks ja just siis, kui väljastpoolt mõni eeskuju võtta on. Kui sõbral on probleemid, siis on kohe ka temal probleemid- kui sõpra ei kutsutud ühele kolmanda kaaslase sünnipäevale, siis lubas tüdruk teha enesetapu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 09:39; 30.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks öelda, et nii hirmus lihtne see asi ka ei ole. Jah, siin perekoolis küll praktiliselt kõik naised ainult kiruvad oma emasid ja ema kohta hea sõna ütlejaid pole ammu enam näinud. Ega mul endalgi oma emaga suhted alati just päikeselised polnud. Siiski arvan vähemalt antud juhtumis, et siin mängivad rolli teisedki inimesed peale ema. 12 aastane väga impulsiivse ja veidi mõtlematu iseloomuga tüdruk, kes on ilmselt tugevasti mõjutatud oma eneselõikajast poisist ja nimetab teda “oma meheks”. Kui poleks toda poissi kes ennast lõigub, huvitav kas siis ka tüdruk lõiguks ennast või mitte? Inimese tunded on ühed muutuvad asjad ja ägeda loomuga teismeline on täiesti võimeline omaenese peas oma mõtlemisega probleeme hiigelsuureks paisutama ning kujutlema, et nüüd on asjad väga halvasti ja peale surma ning eneselõikumise (nagu teeb tema armastatu) mingit muud elu polegi.

No aga mõtle nüüd natuke. Mis hädavajadus on 12-aastasel lapsel omada “meest”? Selline vajadus tekib ainult siis, kui kodust ei saa piisavalt armastust, lähedust ja turvalisust. Ka see konkreetne käitumine on paraku ainult sümptom, mis viitab sellele, et suhted on peres sassis juba ammu. See poiss ise pole probleem, sest tema on ainult tagajärg. Kui poleks see poiss, siis oleks mõni muu poiss. 12-aastane lapsel, kes tunneb end kodus turvaliselt ja armastatuna, ei ole vaja minna seda armastust otsima mingilt ennast lõikuvalt “mehelt”.

Ja jällegi, võin paralleeli tuua oma teismeeaga, mida ma tol hetkel kuidagi lahti mõtestada ei suutnud. Mu ema mõtles ka, et ma olen lihtsalt hull teismeline. Käisin muudkui mööda pidusid ja aelesin poistega. Milleks? Mulle tegelikult ju ei meeldinud see. Pärast tundsin end halvasti. Aga tagantjärgi saan aru, et see poistega aelemine oli ainuke viis, kuidas sain natukenegi seda tähelepanu ja hoolitsust, millest mul kodus puudu jäi. Mis siis, et selle hind oli ka tol hetkel minu jaoks päris suur. Mu ema muidugi ei saanud jällegi mitte millestki aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 10:01; 30.01 12:06; 05.08 10:03;
To report this post you need to login first.

Tavaliselt on 12a tüdrukutel kõrge hoolitsemisvajadus. MIks ta oma väikevenna suhtes rivaliteeti tunneb? Kas neil on erinevad isad? Ta on emotsionaalselt väga sõltuv, välisele tunnustamisele orienteeritud.
Kas oleks võimalik tüdruku huvisid suunata selliselt, et ta tegeleks kellegi aitamisega, tal oleks piisavalt füüsilist tegevust, et ajukeemia püsiks normis. Ka soleks huvi ratsutamise trenni vastu? Seal on ühendatud need kõik valdkonnad: hoolitemisvajadus, füüsiline ja eotsionaalne aktviivsus.

Uurige ka sellise vahendi võimalusi. http://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2014/10/ara-tee-nutitelefoni-app-ennast-tahtlikult-vigastavale-noorele/

Võib olla palju põhjusi, miks laps nii käitub ja kindlasti võib tegeleda nende põhjuste psühhoanalüüsiga, aga see võtab tohutu aja. Samal ajal võiks mõelda, mida toetavat ja tõhusat teha kohe. Milliga täidab teismeline oma vaba aja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan oma kogemusest. Mina lõikusin ka ennast teismelisena. Tookord ma isegi ei teadnud, miks ma seda teen, ma tõesti ei teadnud, kuid mul hakkas alati parem kui seda tegin. Lõikusin ennast alati peale mõnda suuremat riidu emaga. Siis kui tundsin, et minust ei hoolita, karjutakse mu peale, viha maailma vastu oli suur. Ega minu ema ka ei teadnud, mis minu sees toimus. Ta pole kunagi hea kuulaja olnud, pigem oskan mina teda kuulata nüüd, temal on endiselt säilinud komme minu jutule pidevalt vahele segada.
Mul on üks väga hea sõbranna, kellele ma kunagi hiljem näitasin, mida ma endaga teen. Tema jaoks oli see suur šokk. Keegi ei teadnud, ma ei teinud seda tähelepanu jaoks, lihtsalt see oli minu jaoks moodus… ma isegi ei tea, kuidagi tunda ennast elusana. Füüsiline valu summutas vaimse. Nüüd täiskasvanuna ma oskan seletada, miks ma seda teen, kuid pubekana mitte.
Teemaalgataja, sulle emana võib tunduda, et need mõned riiud sõbrannadega on tühised, kui tütre jaoks võivad need olla väga suure tähtsusega. Kas tal on parim sõbranna, või ongi ainult hunnik tuttavaid? Võimalik, et ta tunneb ennast ka nende keskel üksi, sest seda ühte ainukest inimest tal pole. Võimalik, et ta leidis enda “mehes” selle inimese, kes teda kuulab ja temast aru saab.

Kui ma su esimest postitust lugesin, kus sa kirjutasid, et tütrel jäävad armid ja ta ei saa suvekliete kanda. Usu mind, see teda absoluutselt ei huvita, kas ta saab mõnda nunnut kleiti kanda või mitte. Mida ta vajab, on lähedus. MÕISTMIST. Mitte kaagutamist stiilis omg mida sa teed endaga, see on niii kole juuu. Lihtsalt istu ta kõrvale, ütle, et armastad teda ja oled tema jaoks olemas. Tal on vaja seda teada 🙂 See ei ole iseeneset mõistetav. Ma saan preagu aru, et minu ema armastas mind ja armastab praegugi, kuid ma ei tundnud seda ja ta ei öelnud seda. Tema tänitamist ja karjumist minu peale, kui ma pubekana millelgagi hakkama sain, ma ei tõlgendanud tookord hoolimisena vaid rünnakuna ja vihkamisena minu suunas. Tundsin, et ma olen üleliigne.

Selline oli siis minu kogemus. Ma loodan, et teil saab kõik korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus õieti käärib ,ma aru ei saagi.Nii suuri probleeme ei tundu kuskil,et peaks nii oma valu leevendama.Ainus mida näen et läheb kergesti närvi.

Seda sa ei tea. Mida suurem probleem, seda vähem soovid sellest rääkida. Väga rasketest asjadest on lähedaste inimestega raskem rääkida kui võhivõõrastega. Teinekord võid oma lapsega toimuvatest õudustest kuulda täiesti tundmatu inimese käest, kes oma missiooniga lumepalli veerema lükkab ja probleemide laviini põhjustamisega lõpuks mingi lahenduseni jõudma sunnib. Ole ise aktiivne. Koolipsühholoog võib olla hea valik, aga kui see lapsele ei sobi, proovi uusi lahendusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.01 12:46; 27.01 19:05; 27.01 19:36; 28.01 16:25; 30.01 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kunagi teismelisena lõikusin ennast, nii 35 aastat tagasi. Siis polnud eeskuju ka kelleltki võtta, ise tulin sellele mõttele. Lihtsalt tekkis selline tungiv vajadus ja ma tegin seda, hakkas mõneks ajaks kergem küll. Arme õnneks oluliselt ei jäänud, näol mõned on. Mul oli vanematega vilets läbisaamine, ka noorem vend oli ja minul juhtus kogu aeg apsakaid. Küll ei saanud venna hoidmisega piisavalt hästi hakkama (näiteks komistas ja kukkus huule katki), küll polnud kodutöid õigesti teinud. Vot olin arvamusel (olen siiani), et minust ei hoolitud ja nii see läks. Pärast igat järjekordset kisa põgenesin kuhugi peitu ja seal ma siis toimetasin. Ja jube ruttu sain sellest enesehaletsusest ning hingevalust üle. Füüsiline valu aitas. Siis mingil ajal juba ukerdasin jääpankade vahel sügavas jões (lõikumisest jäi väheks), see põletavalt külm tunne lõi alati pea selgeks. Kuni jäin haigeks. Ühel ajal sain omadega ise korda ilma kellegi abita, läks ilmselt õnneks, et midagi tõsist ei juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kunagi lõikusin ka, sest kodune elu oli põrgu. Ema kasutas mu peal nii vaimset kui füüsilist vägivalda jne jubedad probleemid. Olingi omadega sassis ja pole siiani päris korras veel, kuigi enam ei lõigu. Lõikumine on endale haiget tegemise viis. Kasvab välja masohhism.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lugenud kõiki neid kommentaare mis siin esinevad.Jõudnud selgusele see kõik on vale.Tõsi jutt käib minust endast ehk siis mina mõistan seda kõike kõige paremini.Lõikumine algas aastaid tagasi mitte just haavadega vaid noaga kratsimise ja teiste teravate esemetega kuna see valu mis ängistas emotsionaalselt kasvas nii suureks et füüsiline valu oli viis seda mingisse vähemuse taolisesse asja vaigistada. Tõsi mul on vend kellele kulutatakse suurem osa aeg või siis lastakse kasvada nii nagu tal endal soovi.Mul ei ole armukadedust venna vastu vaid refleks kaitsta endast nõrgemat kes ise ei tea millega ta hetkeseisuga hakkama saab kuna emal endal ei ole seda mõistust et 7-aastast last hoida selle eest,et laps ei muutuks tänu kõigile neile Youtube videotele vägivaldseks.Lapse arvates on juba praegu normaalne,et kui midagi ei meeldi siis seda mida on nähtud eelnevalt läbi arvuti monitori võib kasutada teiste peal oma suva järgi siis kui juhtub kuna keegi ju ei keela ka ja ei ütle et see nüüd otseselt vale ka oleks. Ema ise tegeleb enda asjadega pidevalt või siis vennaga ehk siis kui vaja midagi tullakse minu ukse taha nuruma ja kui ma ütlen selgesõnalise EI siis olen ma halb inimene ja minu peal elatakse välja kõik viha mis on ajaga tekkinud.Tõsi vennaga on isad erinevad ehk siis minu isa läks minema kui ma olin 4 ja sellest ajast saati ei tea mina temast midagi ja ema ei luba ka temaga mingit kontakti ka leida.Emotsionaalne valu tekkis peale seda kui tundu et isa läks kuna ma ei olnud piisavalt hea laps ja peale seda istusin ma suurem osa ajast lapsena arvutis kuna see oli minu väike onn kuhu põgeneda kogu reaalsuse eest see pole muutunud siiani ainult asjad mida ma siin arvutis teen on muutunud.Olen märganud ka et üritatakse rääkida ka et lõikumine on selleks et samastuda oma poisi/mehega võtke kuidas soovite.Ei,see ei ole selleks et samastuda kuna minu lõikumine algas tükk aega enne seda kui tuli üldse välja et ka poiss lõigub see algas juba lapsepõlves aastaid enne seda.Kuna hetkel on vanus ka selline et puberteet tikub vaikselt peale muidu seda nagu peale veel tulnud ei ole või siis vaiksemalt kui teistel siis on soov ka oma privaatsusele ja lasta asjadel seedida et ma suudaks ka endas jõuda selgusele et mis siis tegelikult minu elu nii väga valesti läks kuna ammusest ajast nii kaua kui ma enda mõtlemist mäletan on huvitanud rohkem tumedam pool kuna siis algas ka lõikumine siis algas ka koduvägivald.Pidevalt pidin tundma enda peal füüsiliselt oma enda lihase ema viha.Algas vaikselt ja süütult nagu vitsaga ja sellised taolised asjad nüüdseks on saavutanud koha kus juba on löödud kõigega mis kätte satub või võetud juustest kinni ja taotud peaga mööda treppi.Sellest on teavitatud ka lastekaitset kuid ema ise ei tunnista et on teinud midagi valesti.Sellele mis kodus toimub ma pole siiani enda jaoks seletust saanud kuna venda säästetakse sellest vägivallast toimub see rohkem minu peal.Selle tulemusel ka korra kodust põgenenud kuna see hetk oligi hirm veel hullemini kuidagi moodi peksa saada kuna täiskasvanud 35 aastase naise eest ei suuda ka hästi treenitud 13 aastane end kaitsta.See on kõik see mida minu ema(teemaalgataja) selle teema juures enda kohta mainimata jättis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaene laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Koolilaps Enda lõikumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.