Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos ja rasestumine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Endometrioos ja rasestumine

Postitas:

Tere,

Vaja hädasti nõu ja tarvis lihtsalt mure hingelt ära saada.

2015 aasta lõpus oli raseduse peetumine u.5 nädalal, vereanalüüs näitas rasedust, aga esimese UHi ei jõudnudki, sest arstile sain alles siis kui oli juba katkenud ja öeldi, et on ilusti ise ära puhastunud. Vahepeal ei ole rohkem õnnestunud rasestuda, ega otseselt ei ole nüüd nii sättinud ka, et kindla reegliga ohtlikel päevadel vahekorras olla, kui just viimased 4-5 kuud välja arvata.

Käisin Pelgus kontrollis ja kutsuti tagasi, et tulgu ma tsükli esimeses pooles. Täna siis käisingi ja arst vaatas UH’d ja ütles, et paremas munasarjas on näha u. 1cm-1,5cm suurune endometrioosi ala, saatis mind kohe ka vereanalüüsi andma, et sealt mingi markeri taset teada saada. Ütles veel, et kohe mind opile ei saada. Kuu lõpul pidin uuesti helistama ja tulemused teada saama.

Küsisin arstilt ka, et kas prognoos on väga halb, et ise enesest üldse rasedaks pole lootust jääda? Siis ta naeris ja ütles, et ma lollid mõtted peast viskaksin.

Terve päev olen ainult endometrioosile suutnud mõelda ja kõiksugu mustad tsenaariumid käivad peast läbi. Loen siit foorumist, et inimesed on isegi 7 aastat proovinud last saada, aga ei midagi. Osad soovitavad kohe pöörduda viljatuskliinikusse eriarsti juurde.

Vabandan ette, kui on loll küsimus või teema algatus, aga ma tõesti mures ja tarvis teie arvamust. Mida teie teeksite? Kas usaldaksite Pelgus arsti või otsiksite lisaks veel abi mujalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 22:16; 13.04 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mina soovitan sul usaldada oma arsti ning mitte ette muretseda, see ei aita sind kuidagi. Kuna endometrioosi saab siiski ainult LAP-i teel diagnoosida, siis enne seda arst sulle kindlalt väita ei saa, et sul see haigus on või ei ole. Hetkel ta saab ainult oletada ja seetõttu muretseda pole vaja. Teiseks, kui ka sul diagnoositakse LAP-i teel endometrioos, siis on igati võimalik ka loomulikul teel rasestuda, olenevalt astmest ja mehe tervislikust seisundist. Viljatuskliinikusse tasub pöörduda kui ei ole aasta jooksul loomulikul teel rasestuda ning endometrioosi diagnoosi korral võib isegi varem 6-8 kuu pärast ise proovimist.
Minul on diagnoositud endometrioosi 2.aste 3.aastat tagasi ning seda ikkagi LAP-i teel.Minul avastati üle 3cm tsüst, siis kui jäin esimese lapse ootele ning siis ei tehtudki midagi ja oodati kui sünnitasin lapse ära ning vaadati kas tsüst veel alles, kuna oli, siis kui laps oli 1,5a, läksin LAP-ile ning seal diagnoosi saingi. Sel hetkel see mind üldsegi ei muserdanud, kuna mul oli ju väike laps olemas. Aga nüüd aasta tagasi hakkasin teist last planeerima ning rasedust pole veel tekkinud, kuna ma teadsin enne raseduse planeerimist, et mul endometrioos ning konsulteerisin oma günekoloogiga siis tema soovitaski 6-8 kuu pärast, kui pole rasestunud, pöörduda viljatuskliinikusse, nii ma ka eelmine sügis tegingi. Nüüd jaanuari kuus käisin teisel lapil ja nüüd stimuleerin oma munarakke Letzoroliga ja juuliks olen IVF järjekorras. Ma pean ausalt ütlema, et olen küll kurb ning nõutu, miks peab mul see endo olema ning teine hetk olen õnnelik, et mul on vähemalt üks laps olemas tänu kellele ma ei lase end muserdada, kuna kes tahab sellist õnnetut emmet :)Niiet ma püüan edasi ja ikka edasi, kuni ka teine laps meie perre tuleb, alla ma igatahes ei anna.
Ma soovitan Sullegi, et ette ei tasu muretseda (mis muidugi on igati loogiline) ning püüa mõelda positiivselt, see aitab kõige enam ning küll arst teab, kuidas toimida. Usalda oma arsti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tere!

Minul ka küsimus… muidu meil koguaeg viga mehepoolne olnud ja täna siis käisin arstil et kolmanda IVF’i täiaringi skeem paika panna ja arst nii muuseas ütleb et viljatuse põhjuseks siis endometrioos ja mehepoolne jah. Et lausa kahepoolne, vangutas pead. Mina kuulsin et minul endo, esimest korda. Hea küll.. kui sedasi siis sedasi. Vaatas mind üle ja ütles endo paremal munasarjas 2,2… natuke uurisin arstilt et mida see 2,2 siis tähendab, ütles et noh päris opiks veel vajadust pole, aga endo on vastik haigus. Mõtlesin et uurin siis kodus natuke netist selle kohta ja sain nüüd natukene selgemaks, et sellel mingid tasemed. Kuidas neid tasemeid määratakse ja mis see minu puhul “endo 2,2” peaks siis tähendama? Suurus cm? Kellel on kogemusi? Kellel on just endo viljatuse põhjus?

Jään ootama igasuguseid arvamusi,
Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tere!

Minul ka küsimus… muidu meil koguaeg viga mehepoolne olnud ja täna siis käisin arstil et kolmanda IVF’i täiaringi skeem paika panna ja arst nii muuseas ütleb et viljatuse põhjuseks siis endometrioos ja mehepoolne jah. Et lausa kahepoolne, vangutas pead. Mina kuulsin et minul endo, esimest korda. Hea küll.. kui sedasi siis sedasi. Vaatas mind üle ja ütles endo paremal munasarjas 2,2… natuke uurisin arstilt et mida see 2,2 siis tähendab, ütles et noh päris opiks veel vajadust pole, aga endo on vastik haigus. Mõtlesin et uurin siis kodus natuke netist selle kohta ja sain nüüd natukene selgemaks, et sellel mingid tasemed. Kuidas neid tasemeid määratakse ja mis see minu puhul “endo 2,2” peaks siis tähendama? Suurus cm? Kellel on kogemusi? Kellel on just endo viljatuse põhjus?

Jään ootama igasuguseid arvamusi,
Aitäh!

Mina arvan et arst mõtles tsüsti suurust 2.2cm kuna endo astet saab määrata ainult Lapi teel, arst selle opi käigys vaatab kui palju koldeid, liiteid on ning siis määrab astme.
Minul on üks laps olemas loomulikul teel saadud endo diagnoosiga, aga nüüd tahan teist last saada ja pole veel õnnestunud, üle aasta proovinud. Olen juulis IVF järjekorras, niiet ta võib tekitada viljatust ja ka mitte. Tähtis on mitte lootust kaotada, loota ja proovida ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin lausa blogi kuidas ma III astme endometrioosiga last üritan saada (IVF-i teel). Blogi tegin iseenda jaoks rohkem, aga ehk aitab see teisigi sama diagnoosiga naisi 🙂

http://minuivf.blogspot.com.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin lausa blogi kuidas ma III astme endometrioosiga last üritan saada (IVF-i teel). Blogi tegin iseenda jaoks rohkem, aga ehk aitab see teisigi sama diagnoosiga naisi ????

http://minuivf.blogspot.com.ee/

Aitäh oma lugu jagamast ???? See annab mullegi jõudu edasi minna, et saaksin ka oma teise lapse. Juuliks olen IFV järjekorras ja annan endale aru, et loomulikul teel nagu esimene laps mul tuli, siis teine nii lihtsalt ei õnnestu ???? Aga loobuda ei kavatse, kaotada pole midagi, aga võita oi oi kui palju ????
Edu meile, kes endot põevad ja alla ei anna ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teema algataja: Tänan, et oma lugusid avameelselt jagate, sellest on palju abi 🙂
Juunis lähengi LAP opile, alguses oli hirm suur, aga vaikselt hakkan mõttega harjuma, et ei ole see nii õudne ühti, arvestades, mida enne päevi vahest üle tuleb elada :D. Eks paar kuud on veel aega, äkki õnnestub siiski ise triibud saada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 22:16; 13.04 22:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos ja rasestumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.