Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos, jagaks mõtteid :)

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Endometrioos, jagaks mõtteid :)

Postitas:

Palju õnne sulle ja su perele ???? Kaksikud saada on tõeline õnne ja ime ???? Sinu uudis lasi minus valla kaks erinevat emotsiooni: suur rõõm – nii heameel, et peale pikka ootamist sul õnnestus lapseootele jääda kui ka tohutu kurbus, kuna ise veel ilma triibudeta ning väga kurb ???? Ootan nii pikkisilmi oma triipe.

Aga Sinu üle on mul väga heameel ???? Sa oled oma beebisid igati väärt! Mõnusat paisumist????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult kunstlikuga oleks ju kaksikuid saada variant nii v naa 🙂
Jaa nii ka mu tuttavad koguaeg naljatlesid, aga näed. Piisas vaid serophenest ja ovitrelle süstist ja nii nad meie juurde tee leidsid 🙂

Nüüd neid KV UH nähes on see kõik nii reaalne ja ma loodan, et lõpuni välja läheb meil nüüd kõik kenasti 🙂

Minul mõlemad rasedused sel aastal on tulnud siis, kui olen käinud kuu enne ujumas. Ehk aitas stressi mahavõtmisele kaasa see enda liigutamine 🙂

Sina ära ka üle muretse, vaata palju meil aega kulus, aga nüüd tundub, et seda aega polegi vahepeal olnud, rõõm on nii suur 🙂 Lootust ei tohi kaotada! Beebi tuleb või beebid, nagu meil. Anna ikka siin teemas teada, kuidas sinu teekond kulgeb, elan igati kaasa ja hoian pöidlad peos, rasvaseid ja püsivaid triipe sulle soovides!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Sulle 2yhes 🙂

Sinust õhkub nii palju positiivsust, et lausa tajun seda läbi ekraani 🙂 Kui tohib küsida, millal ka tähtaeg on?
Ma mõtlen siin isegi ujumisega hakata tegelema, vahepeal juba käisin paar nädalat 2 korda nädalas ujuma, aga siis kuidagi vajus ära 🙁 Pean end taas käsile võtma, see vormile ja stressile kasulikud 🙂 Mul on lootused uueks aastaks suured, loodan, et ei pea pettuma 🙂

Sulle aga kõike paremat 🙂 Murevabat rasedus aega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelased peaksid saabuma juunis, aga kaksikud, siis ehk juba mais kohtume nendega 🙂
Kuidas sul Mammu23 endal, millal LAP?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Nii tore Sinust kuulda. Varsti oledi oma pisikestega koos. Minul lap 20.jaanuar, niiet juba peagi. Mees andis ka analüüsid ja kõik oli korras. Nüüd käin opil ja siis 27.jaanuar opi järgsele kontrolli, siis arutame arstiga, mida edasi jne. Lootused on suured, et peale opi ikka jään loomulikul teel lapse ootele. Igatahes olen veel positiivselt meelestatud ????
Mõnusat paisumist Sulle ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mammu23 kõik head soovid sulle LAP-iks ja kerget taastumist. Mina usun ka, et küll peale seda lapi, sinugi triibud varsti platsis 🙂 Ootan aga rõõmsalt oma kaksikuid ja ootan ka sinult häid uudiseid peatselt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul nüüd opist möödas kolm nädalat ning taastunud olen väga hästi. Opi käigus pandi mulle diagnoos endometrioosi 2.aste, oli tekkinud väheseid liiteid ja endometrioosi koldeid, need eemaldati. Arst ütles, et kaks valikut ainult kas stimuleerimine või kunstlik viljastamine. Nüüd ma ootangi päevasid, tsükkel väga pikaks veninud 34.päev juba täna. 2-3 kuud stimuleerime munarakke, siis IUI (mille kohta arst väga lootust ei andnud, aga ütles et võime ühe korra proovida) ning pani mind juuli kuuks IVF järjekorda. Selline siis minu teekond, mida nüüd käima hakkan. Südames nii loodan, et jääksin enne juulit rasedaks, aga mõistuse hääl ütleb midagi muud 🙁 Hetkel tahaks, et päevad hakkaksid, et saaksin juba tegutsema hakata ning lootma ja unistama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem olen siin ainult lugejana olnud, aga nüüd tekkis ka tahtmine kirjutada ja oma lugu jagada, nõu küsida.

Mul on esimene diagnostiline LAP tulemas 26 veebruar ja kardan väga 🙁 . Siiani ei ole midagi leitud korduvate ultrahelide käigus, aga vahetasin naistearsti ja lõpuks leidsin sellise, kes kohe oli valmis mind opile saatma. Siiani pole mulle midagi tarka öelda osatud, kui et võta beebipille, siis äkki saad päevade valud kontrolli alla. Igalt poolt infot lugedes, aga olen juba pikalt kahtlustanud, et mul võiks endo olla. 🙁 Eelmise aasta septembris olid päevade ajal sellised valud, et korra viidi isegi kiirabiga EMO-sse, sest ükski kiirabiarstide antud valuvaigisti ei aidanud. EMO-s sattusin kahjuks täiesti hoolimatu arsti otsa, kes lasi mul lihtsalt seal nutta ja andis valuvaigistit, millest ma teadsin, et see mind nagunii ei aita ja keeldus midagi kangemat andmast või hosptialiseerimiast. Ütles, et need valud on “naistel normaalsed”. See oli üks jubedamaid kogemusi mu elus.

Pärast seda hakkasin võtma kombineeritud pille, aga pidasin nendega vastu vaid 1 nädala, sest kõrvalmõjud olid kohutavad -paar päeva pärast pillide võtmise alustamist hakkas kõht valutama ööd-päevad, iiveldas meeletult iga lõhna peale, ei saanud magada kõhuvalu tõttu, istusin keset ööd sooja duši all, rinnad olid tohutult valusad. Tunne nagu oleks rase olnud. Günekoloogid ei uskunud, et need saavad pillide kõrvalmõjud, kirjutati AB-e, saadeti isegi ultrahelisse, et äkki pimesool, aga midagi ei leitud. Kirjutati Tramadoli, mis ka ei aidanud valude vastu. Lõpetasin kombineeritud pillide võtmise ära ja üllatus-üllatus, paari päevaga kadusid ka kõik kõrvalmõjud ära. Siiski soovitas arst veel proovida pille, nüüd minipille ja neid võtsin pea 4 kuud järjest, nüüd jaanuaris lõpetasin ära. Need sobisid mulle paremini, aga probleemiks oli tupekuivus, madal libiido ja pidevad vaheveritsused, mis võisid kesta ca 10 päeva järjest, siis paar päeva vahet ja siis jälle nädal aega jne. Päevad ja ovulatsioon käis mul ikka edasi, aga päevade valud olid väiksemad ja allusid ketoprofeeni võtmisele.

Nüüd hakkasid eilsest pärast pillide lõpetamist uuesti päevad, olin väga mures, sest eelmiste päevade ajal pidin kiirabi kutsuma. Praegu on valud allunud 1tbl ketoprofeen + tramadol 50mg + soe veepudel kõhul kombinatsioonile. Tramadoli ma varem päevade valuks tarvitanud ei ole, aga seda jäi mul sügisel järgi ja nüüd proovisin ning paistab, et vist toimib. Lugesin siit, et mitmetel on valud allunud tavalisele ibuprofeenile, aspiriinile jne? Kuidas te endoga naised oma valusid kontrolli all hoiate? Mul pole need kunagi elus toiminud, olen pm kõik käsimüügi ravimid järgi proovinud. Kui päevad kunagi teismelisena hakkasid, töötas No-Spa, ülikooli ajal enam mitte ja siis kirjutati Ketoprofen, mis lõpetas eelmine aasta töötamise ja siis olingi suures hädas. Kirjutati Diclofenaki 100mg, see ka ei töötanud. Kõht hakkas krambitama juba paar päeva enne päevi ja esimesed 2-3 päeva pm veetsin suurema osa ajast selili, jalad seina peal püsti kuidagi üritades end nendest valudest läbi hingata. Veel olen Prefemini ka võtnud pärast pillide lõpetamist, see on PMS-iga väga aidanud, aga krampe ikka vähemaks ei võtnud. Ja Mganeesiumi tablette olen nüüd päevade ajal võtnud.

Kunagi mingis ultrahelis öeldi mulle, et mu emaka limaskest on tsükli aja kohta väga paks, nüüd jaanuaris öeldi, et oli normaalne. Päevad on mul alati samas nagu kellavärk käinud – iga 24 päeva tagant ja kestavad alati 7 päeva. Lugesin, et endo korral võib esineda mensese veres vereklompe, seda mul on olnud küll. Samas pole kunagi olnud mingisuguseid soolestiku probleeme.

Nüüd tuli selline pikk jutt, aga mure suur, loodan et pole vale koht kuhu seda kirjutada. Rasestuda pole veel üritanud, aga lapsi iseenesest olen juba mitu aastat soovinud, kuid et ülikooli lõpetan alles see kevad, pole veel ette võtnud seda asja. Mu emal olid samuti nooruses meeletud valud päevade ajal ja tal lõhkes tsüst ühes munasarjas niiet üks munasari eemaldati ja talle öeldi, et ei saagi lapsi. Mitmed rasedused katkesid ja ta jäi rasedaks 38-39 aastaselt, pärast mind enam ei proovinud. Suure tõenäosusega tal oli ka endo, lugesin, et see geneetiline.

Kui mul nüüd ongi endo, siis vist peab kohe proovima hakkama või kuidas? Saan varsti 25 ja plaan oli veel oodata paar aastat lapsega, aga kui endo siis vist pigem mida varem seda parem või kuidas? Terve elu olen kartnud, et äkki mul sama saatus, mis mu emal ja nüüd paistab, et see hirm pole olnudki aluseta 🙁 Ja kui ei ole endo, siis ma ei teagi, mis edasi… Ega te ei tea, kas on ka vahet, et mis tsükli faasis sind lõigatakse, et kas ikkagi on võimalik endot tuvastada? Sest nüüd kui mind vahetult pärast mensest lõigatakse, mõtlen, et kui on mingid kolded, siis need vast miinimumsuuruses siis, kas üldse võimalik midagi leida? Tean, et mõtlen üle praegu väga, aga see kuupäev tuleb aina lähemale ja hirm kasvab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Soovitan hakata proovima kohe pärast LAPi, ma ei taha küll hirmutada, aga rasestumine võib aega võtta.
Ja kui oled nende õnnelike seas, kes kohe rasestub, siis seda parem:)
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minul ei ole kunagi endometrioos valusid tekitanud. Mul olid päevad valulikud enne esimese lapse sündi, aga ka mitte välja kannatamatud. Peale sünnitust ei ole mu päevad enam kordagi olnud valulikud, pigem on kõht gaase täis, mis tekitavad gaasivalu, aga see ei ole ka nii hull, täiesti tavaline gaasivalu.
Mina sain oma esimese lapse 25.aastaselt ning siis polnud mul veel endometrioosi diagnoositud. Mul avastati raseduse alguses tsüst, mis arvati, et kaob peale sünnitust, aga kuna ei kadunud, siis tehti esimest korda mulle 2013.aastal LAP operatsioon, kui mu laps oli 1,5 aastane. Ning siis saingi diagnoosi endometrioos, oli ka koldeid, mis tookord eemaldati ning arst ütles, et kui ei soovi rasestuda, et siis kasutaksin pille, et ednot kontrolli all hoida. Ma muidugi siis veel uut last ei soovinud, kuna esimene oli veel nii pisi, aga 2016.aasta alguses hakkasin planeerima teist last. Arst muidugi kohe ütles et 6-8 kuud võid ise proovida ja kui ei õnnestu, pöördu viljatusrasti poole. 2016 sügis pöördusingi viljatusarstile, kus tehti kohe põhjalikud vereproovid, need olid kõik korras, munarakke minu vanuse kohta (olen nüüd 30.aastane) piisavalt, mees pidi ka proovid andma, tal ka kõik korras, aga rasestunud ei ole siiski. Siis saatsiski mu uuele LAP-le, et kontrollida, kas kõik hästi. Nüüd jaanuaris 2017 käisingi uuesti teist korda LAP opil ja diagnoos endometrioos II aste, munajuhad kõik väga hästi läbitavad, eemaldati üksikuid endokoldeid. Ja nüüd ootan uusi päevi, et hakata stimuleerima munarakke tablettidega ja juulis olen IVF järjekorras. Ma olen kuulnud ka, et peale LAP suurem tõenäosus rasestuda, kuna kõik kolded kõrvaldatud, nii ütles ka arst.
LAP opi ei pea üldse kartma, kuna see pole midagi hullu, aga igatine hirm on täiesti arusaadav, see oli minul ka, aga mina mõtlesin, et teen seda kõike sellepärast, et endale teine laps saada, olen tugev ja saan hakkama. Minul läks LAP op väga edukalt ja taastusin kiirelt, 2 päeva pärast olin taas tööl 🙂
Endometrioosi saab diagnoosida ainult LAP opi käigus ja kui selle diagnoosi saad, soovitan küll rasedust planeerima hakata, sest ei tea kunagi kui pikaks võib su teekond kujuneda. Aga kindlasti tasub sul ennast uurida, kui sul nii suured valud päevade aeg, parem saada kardetud diagnoos, kui elada teadmatuses, mis mul viga, kuna siis saab õige ravi. Edu Sulle ja tuleb lihtsalt uskuda ning loota, et kõik läheb hästi.

Mammu23

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos, jagaks mõtteid :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.