Esileht Väikelaps Eneseteenindus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Eneseteenindus

Postitas:

Soovitage nippe hammaste ja kätepesuks, mõned laulud mis kasutate ja mängud.
Mul kodus üks püään kasvamas, kes kohe ei taha üldse hambaid lasta mul pesta, näriks vaid hambaharja. Kätega solverdaks ja nühiks kraanikausis, tilgutaks maha ja muud sellist. Kõik muu peale toimingu enda. Kui teen ikka tema toimingu ära siis tõuseb suur kisa. Õue keeldub minemast, ei aita see et lähen üksinda.
Sööb ise lusikaga iseseisvalt, kuid võtab suuri kohuseid ja vahel lihtsalt keerab lusikat küljega meelega, et seda niimoodi suus närida. Kui üritan seletada ja näidata siis vihastab keeldub söömast. Kolistab ja loobib lusikat.
Laps 16-kuune. Soovitage nippe kuidas teie toimisite. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:23; 24.03 14:26; 27.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vara ootad tulemusi. Kolmeaastane peaks antud toimingutega hakkama saama ja siis ka mängitakse ja lükatakse asja edasi nii palju kui võimalik.
Mul kodus 5,5a ja 2a. Kahene närib siiani hambaharja, kui vähegi saab. Pean ta kuidagi poolpikali maha panema ja lõua üles tõstma, siis saan üldse hammastele ligi, sest tal praegu tulnud tuju väiksel astmel, mis kraanikausi ees, kükke teha samal ajal… Kätepesu õnneks meeldib, selle olen sisse harjutanud suurema lapse järgi, kes kohe õueriiete ära võttes vannituppa tormab.
Kui laps kisab, las kisab, tee ikkagi tema eest ära, see võtab ju vähe aega. Aga on vajalik. Tasapisi harjub ja näeb, et sinuga ei ole mõtet jageleda. Söömisega on meil suht sama, isegi 5ne unustab end aegaajalt söögiriistadega mängima. Mõni päev sööb 2ne ilusti, teisel päeval vahetab iga ampsu järel kätt, keerab lusika tagurpidi ja üritab suppi süüa jne. Kõik on täiesti norm. Lihtsalt lased katsetada ja teatud piirini jõudes lõpetad tegevuse, parandad, võtad käest vms.
Kõige tähtsam – loo rutiin ja pea sellest kinni. Näita, et sul on tõsi taga ja laps sellest toimingust ei pääse. Äkki leiad lõbusaid pildikesi, meil nt hambapesust 4pilti kuskilt apteegireklaamist peegli peal. Või paned väikse liivakella kraanikausi äärele, kätepesuks võib panna ju ka mingi mänguasja, mille ta ära peseb ja saavad ka käed puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no meil veel 2a mäkerdas toitu mööda lauda laiali…nüüd 4 k hiljem sööb täitsa kenasti, kui muu lollitamine ja pirtsutamine jne välja arvata. 16k ehk 1a4k ma küll mingeid lauakombeid ei oodanud. olin õnnelik, et ta ise söömisega hakkama sai, ükstaspuha mispidi see lusikas suhu rändas 🙂 õpeta talle kahvlit, et saab toidu otsa torgata.

esihambaid nühib, tagumisi eriti mitte. ülemiste tagumistega ei saa üldse hakkama, ikka ise pesen üle. käte pesu ka rohkem käte niisutamine. suurema mustuse korral pesen ise, väiksema korral võtan tal käsivartest kinni ja liigutan tema käsi. seebiga näitan ka oma käte peal, kuidas käsi liigutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oota koheseid tulemusi, lihtsat mõtlesin leida nippe kui ta ka keeldub tegemast ja ma ise pean tal vägisi käsi pesema, et ehk on võimalik seda teha väiksema kisa saatel. Hambaid ei lase mul absoluutselt ise harjata. Hoiab suu kinni hammustab hambaharja ja rebib pea eemale. Lõpuks hakkab nutma. See on siht alati nii olnud. Nüüd olen näpuharjaga proovinud ka pesta,aga hammustab.
Tänan vastuste eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:23; 24.03 14:26; 27.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ärge pahandage, aga väike parandus – pujään on see sõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Püään 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss on mul 1a5k. Mina hambapesu ajal loen luuletusi või laulan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka imestasin, kui jõudsin teemaalgataja postituse lõppu – laps 16-kuune!!! Appi, nii väike ei peagi neid asju nii tegema nagu sina tahad, päris naerma ajas kohe… Algul tundus, et jutt käib nii 2-3-aastasest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 12:34; 27.03 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei eelda, et ta ise peseks kma käsi ja hambaid 😀 ma lihtsalt soovisinlaule ja mänge soovitusi mida teha et seda tegevust kergendada, et oleks vähem kisa. Mõned ka siin eespool tõid välja soovitusi konkreetsemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:23; 24.03 14:26; 27.03 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt olen kõvasti kiitnud ja plaksutanud, kui ta hambaid ise peseb ja lasknud tal hambaharjaga mängida ja kasutanud hea maitsega hambapastat (öko).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 12:34; 27.03 13:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Eneseteenindus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.