Esileht Koolilaps Enurees ja võõrsil ööbimine

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Enurees ja võõrsil ööbimine

Postitas:

Olin ise enureesiga kuni täiskasvanuks saamiseni. Ja ei saa kuidagi aru, miks mõned väidavad, et mähe on lapsele traumeeriv, aga pidev märg voodi on kuidagi vähem. Käisin esimest korda laagris 7a ja mäletan, kuidas õmblesin ise aluspükste sisse nö mähkmeid, kotis oli hunnik tühje kilekotte, mida vaikselt õue prügikasti poetasin. Oleks siis ometi olnud saadaval sellised mähkmed nagu nüüd…
Keegi eespool kurtis, et miks stressi kohta uuritakse ja tema laps on rõõmsameelne jne. Mina olin just samasugune laps ning võrreldes vanema ja kuiva õega justkui avatud rõõmupall ise, aga tegelikult tagantjärgi tean, et oligi stress – märg voodi, häbi, ema kurvastas salaja, vanemana arusaam sellega kaasnevatest kulutustest jne jne. Kui omaette elama hakkasin ehk minu probleem muutus ainult minu omaks, siis see kadus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi eespool kurtis, et miks stressi kohta uuritakse ja tema laps on rõõmsameelne jne. Mina olin just samasugune laps ning võrreldes vanema ja kuiva õega justkui avatud rõõmupall ise, aga tegelikult tagantjärgi tean, et oligi stress – märg voodi, häbi, ema kurvastas salaja, vanemana arusaam sellega kaasnevatest kulutustest jne jne. Kui omaette elama hakkasin ehk minu probleem muutus ainult minu omaks, siis see kadus.

Võib-olla ma tõesti ei oska oma lapse stressi näha. Omalt poolt oleme püüdnud igati teha nii, et ta end süüdi ei tunneks. Nõukaajal oli siin valdavalt teine suhtumine, ma usun, lastele avaldati “kuivaks saamisel” hoopis rohkem survet, juba puhtpraktilistel põhjustel, igas peres polnud ju pesumasinat jne. Ükskord olime mu ema juures külas, laps teatas märja voodi peale, et “aga pole hullu!” ja siis mu ema ütles pärast mulle, et laps ei tohi suhtuda nii, et pole hullu, ta peab ikka ise püüdma ja pingutama jne. ja talle tuleb see selgeks teha. Minu laps teab ainult seda, et õhtul ei tohi juua (no paar lonksu vett tohib, kui tõesti janu on, ekstreemseks ka ei lähe), aga selle eest, mis ta magades teeb või ei tee, ta tõesti ei pea vastutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.04 00:15; 27.04 13:07; 27.04 16:46; 27.04 16:49; 27.04 18:38; 27.04 23:34; 30.04 01:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka suguvõsaviga. Mehel ja minul molemal kestis see kuskil 12 aastani.
Öine ülesäratamine oli minu lapsepõlve õudusunenägu.
Oma last püüdsin mingi perioodi äratada, aga siis loobusin. Meie küll kasutasime mähkmeid, kui enamus öid märjad olid. Viimasel aastal ostsin Tena men oranži triibuga kaitsmeid.
3 kuud pole midagi ostnud, sest kuivi öid on juba rohkem. Laps 11-aastane.
Ööbimisest. Kodu juures telgis ööbides oli kaitse püksis. Pani alla enne telki minekut ja võttis ära tuppa tulles. Arvan, et sõbrad ei pannud midagi tähele. Sugulased teavad probleemist ja seetõttu vanaema juures teiste sugulastega ööbides teemat pole tekitatud, seal on ikka vahel alla teinud.
Mõned korrad on ka laagris käinud, aga võõras kohas vist ei maga nii sügavalt, sest kordagi pole seal õnnetust juhtunud. Ei ole kilesid ja mähkusid kaasa pannud.
Mul endal oli samamoodi. Käisin mitmel suvel nädalases suvelaagris ja püsisin kuiv. See muidugi ei pruugi kõigi puhul kehtida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 23:11; 28.04 14:28; 28.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned korrad on ka laagris käinud, aga võõras kohas vist ei maga nii sügavalt, sest kordagi pole seal õnnetust juhtunud. Ei ole kilesid ja mähkusid kaasa pannud.
Mul endal oli samamoodi. Käisin mitmel suvel nädalases suvelaagris ja püsisin kuiv. See muidugi ei pruugi kõigi puhul kehtida.

Muidugi võib õnneks minna. Aga ma ei tahaks last niimoodi “ehku peale” laagrisse saata ise hakkama saama. Aga kui juhtub, mis ta vaeseke siis teeb? Jube mõeldagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.04 00:15; 27.04 13:07; 27.04 16:46; 27.04 16:49; 27.04 18:38; 27.04 23:34; 30.04 01:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned korrad on ka laagris käinud, aga võõras kohas vist ei maga nii sügavalt, sest kordagi pole seal õnnetust juhtunud. Ei ole kilesid ja mähkusid kaasa pannud.
Mul endal oli samamoodi. Käisin mitmel suvel nädalases suvelaagris ja püsisin kuiv. See muidugi ei pruugi kõigi puhul kehtida.

Muidugi võib õnneks minna. Aga ma ei tahaks last niimoodi “ehku peale” laagrisse saata ise hakkama saama. Aga kui juhtub, mis ta vaeseke siis teeb? Jube mõeldagi.

Laps kõikidest olengutest ilma jätta on ju veelgi ebaõigem.
Laps magas oma magamiskotis, mis märga välja ei näita. Varupüksid olid kotis kaasas, aga niiviisi riskeerida polegi muidugi vaja, meil lihtsalt juba suurem osa öödest kuiv. Kui probleem alles suurem, siis saab ju kaitsme panna pidžaama alla vetsus ning hommikul vaikselt seal ka ära võtta.
Ehku peale ei peagi kedagi kuskile saatma.
Minu laps saab aru, et mähkmed pole häbiasi, vaid hoopis abivahend, et ta saaks normaalsemalt magada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 23:11; 28.04 14:28; 28.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ostate abivahenditena linu, mähkmeid jne. Või lihtsalt poest. Olete taotlenud lapsele puuet?
Mina ostan poest Libero mähkmeid suurtele lastele ja ostetud kummilina taoline aluslina. Selle teemaga seoses nägin, et on nii linad, madratsikatted kui ka suurte laste mähkmed abivahenditena kirjas ja saatekirja ja isikliku abivahendi kaardiga saab soodustust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 17:55; 25.04 22:02; 28.04 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ostate abivahenditena linu, mähkmeid jne. Või lihtsalt poest. Olete taotlenud lapsele puuet?
Mina ostan poest Libero mähkmeid suurtele lastele ja ostetud kummilina taoline aluslina. Selle teemaga seoses nägin, et on nii linad, madratsikatted kui ka suurte laste mähkmed abivahenditena kirjas ja saatekirja ja isikliku abivahendi kaardiga saab soodustust.

Meil puuet pole taodeldud, aga ITAKis on mähkmed veidi odavamad ja kui saan, siis ostan sealt.
Mina kasutasin täiskasvanute mähkmeid S number ja viimasel ajal siis Tena Meni kõige suurema tilkade arvuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 23:11; 28.04 14:28; 28.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kaasamõtlemise eest.
Uskumatu kuidas paljud suudavad igapäev komplekti voodipesu, tekke ja patju pesta. Ise esimese lapsega loobusin mähkmest kui oli poiss 5a. Hiljem oli üksikuid õnnetusi ja kooliminnes olid juba kõik ööd kuivad. Siis sai selle pesemisega tegeletud, kuid nende üksikute õnnetuste likvideeriminegi oli kole tüütu nii endale kui lapsele. Nüüd 8 aastasel ei suuda igapäevaselt sellega tegeleda ja laps on igaöiselt mähkmega kuna kuivaks jääb harva. Samuti väiksem 3a on öömähkmega. Lapsele olen selgitanud et miks mõned peavad kandma näiteks prille ja teised mitte, miks tema peab kasutama mähkmeid. Lepib sellega. Lastega korduvalt ka räägitud et mis teemadel võib nalja teha ja rääkida, ning mis teemad jäävad ainult koduseinte vahele.
Puuet ei ole taotlenud kuna ITAKi lastesoodusega püksmähkmetel ei ole vägasuurt hinnavahet sellega mida ise tavapoest ostame ja kasutame. https://www.selver.ee/puksmahkmed-dry-nites-4-7-aastat-huggies-10-tk-pk
Need lapsele kõige paremini sobivad, on piisavalt õhukesed ja pidzaama alt välja ei paista. Lekkimisega ka pole probleeme täheldanud ja kõige olulisem, laps saab nendega ise hakkama. Lihtsalt õhtul meeldetuletus nagu hambapesugi puhul.
Kui olete hinnatundlik siis kindlasti on mõtekas see puue vormistada kuna erinevatel mudelitel on erinevad hinnad. Soodsamad on kleepsudega mähkmed kuid nende suureks puuduseks on see et neid ei saa laps ise jalga ja mingist vanusest nad kindlasti ka häbenevad kui ema neid paigaldab. Oleme ämma kaudu selliseid XS mõõdus mähkmeid saanud kirikuabist. Hetkel kodus kasutame ka neid paralleelselt, laps veel ei häbene kui neid talle panen. Need ka jäävad pidzaama all nähtavaks, ikka selgelt punnis on kuid muidu imavuse ja lekkekindluse kohta head.
Korra proovinud ka Tena püksmähkmeid S suuruses kuid need ilmselt suured veel, lekkisid üsna tugevalt.
Täna just viisin lapse sõbra poole külla jääb ööseks ka. Vaatamata siinsele vastuseisule mitte kellelegi midagi rääkida siis pidasin mõistlikuks ikka teise lapse ema informeerida sellest, lubas lapsele tekitada olukorra kus saab omaette hommikul ja õhtul mähkme panna ja võtta ning utiliseerida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.04 10:09; 25.04 16:41; 25.04 17:11; 25.04 20:10; 29.04 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned korrad on ka laagris käinud, aga võõras kohas vist ei maga nii sügavalt, sest kordagi pole seal õnnetust juhtunud. Ei ole kilesid ja mähkusid kaasa pannud.
Mul endal oli samamoodi. Käisin mitmel suvel nädalases suvelaagris ja püsisin kuiv. See muidugi ei pruugi kõigi puhul kehtida.

Muidugi võib õnneks minna. Aga ma ei tahaks last niimoodi “ehku peale” laagrisse saata ise hakkama saama. Aga kui juhtub, mis ta vaeseke siis teeb? Jube mõeldagi.

Laps kõikidest olengutest ilma jätta on ju veelgi ebaõigem.
Laps magas oma magamiskotis, mis märga välja ei näita. Varupüksid olid kotis kaasas, aga niiviisi riskeerida polegi muidugi vaja, meil lihtsalt juba suurem osa öödest kuiv. Kui probleem alles suurem, siis saab ju kaitsme panna pidžaama alla vetsus ning hommikul vaikselt seal ka ära võtta.
Ehku peale ei peagi kedagi kuskile saatma.
Minu laps saab aru, et mähkmed pole häbiasi, vaid hoopis abivahend, et ta saaks normaalsemalt magada.

Siis küll, kui magamiskott ja mähkmed. Ja üritustest ilma jätta muidugi ei taha. Meil aitas minirin laagriga, aga ausalt öeldes sõprade juurde ööbima ei ole lasknud veel.

Tekki ma ei ole ausalt öeldes pidevalt pesnud, otseselt märjaks ta ju enamasti ei saa ka, saab tekikott. Ja linade pesumasinasse ja kuivatisse toppimine ja õhtul jälle uuesti voodisse panek ei ole nii hirmus vaev (ehkki mõnevõrra tüütu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.04 00:15; 27.04 13:07; 27.04 16:46; 27.04 16:49; 27.04 18:38; 27.04 23:34; 30.04 01:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan neil hädalistel, kes on alarmiaparaati kasutanud ja sellest abi pole saanud, siiski veel ja veel proovida. Minu tütar pissis igal ööl voodisse 7 aastat. Ka kõik uuringud said tehtud ja midagi ei leitud. Ma igati mõistan hädaliste muret, sest tõesti see igapäevane linade ja tekkide pesu ning igaöine lapse vetsu vedamine on kohutav. Kui alarmiaparaadi rentisime, siis magasimegi temaga ligi kaks kuud eraldi toas ja koos voodis. Mina ärkasin aparaadi piiksumise peale üles ja ajasin teda siis ka. Ja see hakkas tasapisi toimima. Lõpuks jäi püksi tulev loiguke aina väiksemaks ja väiksemaks. Uskuge, lapsed ise ju ka tahavad sellest jamast lahti saada, nad on motiveeritud ja ise pingutama. Ärge oodake kiireid tulemusi, jätkake proovimist. Kui kohe ei aidanud, proovige mõne aja pärast uuesti. See tasub ennast ära. Mina olin ka lootust kaotamas. Käisin lapsega imearstidel, tegime homoöpaatiakuure. Need ei aidanud. Aga alarmiaparaat aitas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Enurees ja võõrsil ööbimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.