Esileht Sünnitus Erakorraline keiser öösel?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Erakorraline keiser öösel?

Postitas:
Anonymous

Mulle teeb palju muret mõte, mis saab kui sünnitus algab öösel ja selgub, et tuleks teha erakorraline keiser. Nii palju, kui kuulnud olen, siis öösel operatsioone ei tehta. Kuid mis siis saab, kui tegu on elu-surma küsimusega ning oodata ei anna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 15:22; 20.11 18:15; 20.11 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu erakorraline keiser toimus nii, et lapse sünniajaks fikseeriti 00.20. Tegu oli TÜ kliinikumiga ja hommikul käis sama arst veel mind ja minu haava üle vaatamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps sündis erakorralise keisriga ja see tehti 03.31 ning seda itk-s. Samas sellest juba 20 a möödas ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Olen ITK’s arvel. Aitäh vastuste eest. Järelikult oodatakse hommikuni selliste juhtumitega, mis ei ole niivõrd ajakriitilised ning hädavajadusel ikkagi tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 15:22; 20.11 18:15; 20.11 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti Pelgus küll. Oli laupäeva varahommik kell 5:30 kui opisaali saadeti. Suures haiglas on 24/7 opimeeskond valves, uue süsteemi järgi peab erakorralisele keisrile jõudma lausa 5 minutiga.
Suures haiglas on arvatavasti ka mitu opisaali – kui üks on hõivatud, siis tehakse samal ajal teises saalis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mulle tehti Pelgus küll. Oli laupäeva varahommik kell 5:30 kui opisaali saadeti. Suures haiglas on 24/7 opimeeskond valves, uue süsteemi järgi peab erakorralisele keisrile jõudma lausa 5 minutiga.
Suures haiglas on arvatavasti ka mitu opisaali – kui üks on hõivatud, siis tehakse samal ajal teises saalis.

Selge. Suur tänu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 15:22; 20.11 18:15; 20.11 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lasta sul kuskil niisama piinelda. Minu laps sündis pärnu haiglas kell pool 3. Kodus tulid veed ära, viisin teise lapse hoida ja sõitsin haiglasse. Tehti erakorraline keiser, sest laps oli tuharseisus. Valusid ega midagi polnud, kõik ok, aga ei mingit ootamist. KTG all kontrolliti lapse südametööd, siis kontrolliti veel lapse asend üle ja pandigi mind opiks valmis. Ei mingit ootamist või jokutamist. Haiglates käib see asi ikka 24/7.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ITKs. Kõik erakorralised opid tehakse 24/7. Opimeeskond on 24/7 majas ja valvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt kõikides haiglates, kus on sünnitusosakond, on olemas võimekus 24/7/365 teha erakorralist keisrit. No ok, Hiiumaa haigla koha pealt ma pead ei annaks, aga teistes küll.
Ja ühtegi erakorralist keisrit kuhugi hommikusse ei lükata. Tegu kas on või ei ole erakorralise keisriga. Vahepealset varianti ei ole. Kui otsusu vastu võetakse, siis tehakse seda kohe. Iseasi on otsuse vastuvõtmise edasilükkamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin äsja ITK sünnituseelses osakonnas ja minu sea veedetud 4 päeva jooksul tehti kahele naisele just öösel erakorraline keiser, seega päris kindlasti ei lükata lõikust hommikussse, erakorraline tähendabki ju seda, et on vaja ruttu reageerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakorraline keiser tähendabki ju, et see on erakorraline ja tehakse siis kui vaja. Plaanilist keisrit muidugi ei tehta öösel. aga ei ole ju nii, et nt laps ei saa ise välja ja siis oodatakse hommikuni 😀

No näiteks kui laps on tuharseisus, siis otseselt ei ütleks, et “elu ja surma” küsimus, et ennegi ju lapsed tuharseisus sündinud loomulikul teel ja kõik elus ja terved (või noh, ema alumine korrus mõnda aega ei ole päris terve), aga ega siis ju ka oodata, et vaatame, äkki ta enne hommikut ikka ära ei sünni 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väiksemas haiglas võib olla olukord, et anestesioloog on telefonivalves, st tuleb kodust kutsumise peale kiireimas korras. (Nii oli muide isegi Elites, kui seal veel sünnitusi vastu võeti.) Sama ehk lastearstiga. Günekoloog on kindlasti igal pool 24/7 valves, iseasi et väiksemas kohas võib selleks valvegünekoloogiks olla näiteks teise aasta resident, kes saab häda korral vanema arsti appi kutsuda. Suurtes haiglates on alati vähemalt kaks valvenaistearsti korraga, nt TÜKis kindlasti üks kogenud arst, teine võib ka resident olla.

Minul on olnud õnn või õnnetus mõned korrad joosta opibloki poole ülikiiret keisrit vajava naise voodi kõrval – selle kogemuse põhjal sooviks ise igal juhul sünnitada suures haiglas, kus kogu valvepersonal on 24/7 kohal, mitte ei hakka end telefonikõne peale voodist välja ajama. Pärnu haigla on Eesti mõttes veel suhteliselt suur. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed sündisid erakorralise keisriga kell 23.40 ITKs. Loomulikult on suuremates haiglates see valmidus olemas 24/7. Meil läks nii kiireks, et minutitega oli vaja, ei oleks aega olnud mingiks kojukutseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 21:36; 23.11 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elites oli jah selline kord, samas elas see anstesioloog täpselt haigla taga 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 21:36; 23.11 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli 2014. aastal nii, et esmaspäeval pidi olema plaaniline keiser. aga laps hakkas sündima laupäeva öösel vastu pühapäeva, veed tulid ära ja veidi enne keskööd ma sinna haiglasse ka jõudsin (ITKsse). No mõõdeti, vaadati, jäeti haiglasse. Kuna mul pidi olema kindlasti keiserlõige aga mingit paanilist häda polnud (ma eriti mingeid valusid nagu üldse ei tundnud, ainult kergelt ebamugav oli) siis määrati uus mõõtmine hommikuks, migi kla 7 paiku vist oli, seejärel veel olid mingid ettevalmistused ja värgid ja operatsioon oli lõpuks hommikul kella 10 ajal. Kõik oli väga rahulik. Kuna opp tehti ikkagi plaanivälisel ajal, pühapäeva hommikul, siis see loeti erakorraliseks.

nii et ma arvan, et suur tõenäosus on, et kui sul laps hakkab alles õhtul või öösel sündima, siis saab hommikuni oodata küll selle opiga. Hullem seis on siis kui hakkab sündima hommikul aga öösel saab selgeks, et nüüd on oppi vaja. Aga no küllap nad selle juba varem ära tabavad ja arvestavad võimalusega, et äkki on vaja. Kui sul on aga kindlalt määratud plaaniline ja laps hakkab muul ajal sündima, siis selle erakorralise korraldamiseks on ikka mitu tundi aega kui sa just kohe ka surema ei hakka või midagi eriti ekstreemset pole, aga ekstreemses olukorras sind vast viiakse kiirabiga sinna, kus see opp sul ka ruttu ära tehakse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin võrus, veebruaris 2014 , öösel ärkasin verejooksuga. Helistasin valvegünekoloogile, kes käskis kohe tulla, haiglasse jõudsin umbes 2:30, personal juba ootas ukse peal. Kohe pandi valmis ja lapse sünniaeg oli 03:30 , niiet ka väikestes kohtades on võimalikud sellised asjad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Sünnitus Erakorraline keiser öösel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.