Esileht Erivajadustega laps eridieet tavakoolis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: eridieet tavakoolis

Postitas:

Tere,

lapsel peab tervise pärast toituma eridieedi järgi – gluteeni ja kaseiinivaba dieet. Järgmine aasta on kooliminek, kuidas koolis toimida? Kas on võimailik mingeid kokkuleppeid sõlmida või võiks heaga oma söök kaasas olla ja kõigil oleks lihtsam. Kool on tavakool ja juba ka teada, kuhu ilmselt saame. Kas teil on kellelgi kooli osas eridieedi kogemust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 14:36; 23.11 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on Tallinnas mõni selline kool, kus eridieediga arvestatakse, kaaluksime meeldasti ka seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 14:36; 23.11 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa juba tead kuhu kooli laps läheb, siis palun pöördugi selle küsimusega kooli poole. Kindlasti on koole kus on eridieet võimalik ja kool kus erandeid ei tehta, kuidas selles konkreetses koolis asjad käivad ei saa perekooli ilma kooli teadmata kuidagi öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on küll võimalik.
aga peab vaatama, et laps ise ka seda järgiks ning liialt pirtsutama ei hakkaks.
nt olen näinud, et vanem ja söökla on eelnevalt kooskõlastanud taimetoitlasest või üliallergilise lapsukese nädala erimenüü, talle tehakse eraldi toit ning… laps jonnib ning jätab selle söömata ja tund hiljem jalutab koolimaja peal ringi kooli puhvetist ostetud rasvast lihapirukat järades…

ma arva, et see on ka üks põhjus, miks koolide toitlustajad eriti ei usu nendesse laste eridieetidesse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii, et kindlasti on vaja arstitõendit selleks ja kui see on, siis tehakse eritoitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on arstitõend selle kohta, siis toitlustaja peab tagama lapsele täisväärtusliku toidu.
https://www.riigiteataja.ee/akt/13360799?leiaKehtiv

prg 5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on küll võimalik.
aga peab vaatama, et laps ise ka seda järgiks ning liialt pirtsutama ei hakkaks.
nt olen näinud, et vanem ja söökla on eelnevalt kooskõlastanud taimetoitlasest või üliallergilise lapsukese nädala erimenüü, talle tehakse eraldi toit ning… laps jonnib ning jätab selle söömata ja tund hiljem jalutab koolimaja peal ringi kooli puhvetist ostetud rasvast lihapirukat järades…

ma arva, et see on ka üks põhjus, miks koolide toitlustajad eriti ei usu nendesse laste eridieetidesse

Mul on küll sellest taimetoitlasest lapsest kahju. Vaevalt tal nüüd lihallergia on, ikka vanema eelistus taimetoitlust lapsele peale suruda. Ja ilmselt ei oska see vanem lapse kõiki vajadusi rahuldada, nii et laps ongi sunnitud salaja lihapirukat sööma, et kuidagigi oma organismi vajadusi rahuldada. Normaalset liha ta ju süüa ei saa, seda kooli puhvetis ei müüda, õpetaja nimetab ta soovi liha süüa jonniks ja kodus ilmselt samamoodi peetakse seda lihtsalt jonniks…

Allergiaga on teine lugu, siis tuleb tõesti lapsele selgeks teha, miks ta seda konkreetset allergeeni süüa ei või. Kuna allergia on ju allergikuel endal ebamugav, ei tohiks see kuigi raske olla? Kuiikka peale selle allergeeni söömist endla halb on, siis saad ju aru, et seda süüa ei tasu?

Aga taimetoitlasest lapse soovi liha süüa jonniks nimetada.. Vaene laps. Need vanemad ja see õpetaja sisuliselt vägivallatsevad selle lapse kallal, kui tal ei lubata süüa seda, mida ta organism vajab. Lastekaitse peaks siin sekkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Erivajadustega laps eridieet tavakoolis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.