Esileht Kodunurk Erinevad õlid salatis

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Erinevad õlid salatis

Postitas:

Millist õli kastutate salati tegemisel (seesami- ja nisuiduõli, kanepiõli, kõrvitsaseemne- ja linaseemneõli jne.) Sooviks salatisse proovida peale oliiviõli mingit muud õli, mis maitseks hästi. Millist teie maitse poolest kiidate ja mis ebameeldiva maitsega teie arust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreeka pähkli õli on hea.
Linaseemneõli ei maitsenud üldse, kuidagi mõrkjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib kõrvitsaseemneõli. Aga neil on väga suur kvaliteedivahe – nt. eestimaine, mille ostsin, ei kõlvanud kuhugi. Stockmannist ostan. Seesamiõli on hästi neutraalse maitsega. Kreeka pähkli õli on tugeva maitsega, aga hea.
Aga kõige tervislikum olevat ju hoopis oliiviõli, külmpressitud muidugi. Ja seisab ka kõige kauem, kõik need teised lähevad üsna ruttu käest ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oliivõli puhul on väga suur vahe, kas on mahetoode või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikud on avokaadoõli ja kreeka pähkli õli. Seesamiõli sobib hästi Hiina toitudesse, salati sees mulle väga ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linaseemneõli on kohe tugevalt mõrkjas. Mina armastan seda hapukapsaga, need maitsed täiendavad väga hästi üksteist.
Muudes toitudes on lemmik tegelikult kanepiseemneõli, aga seda ei raatsi eriti sageli osta. Ja seismisega pole küll mingit probleemi, pigem see häda, et saab kohe otsa! Sama kreeka pähkli õlil, mis on odavam ja ka hea, lihtsalt tugeva spetsiifilise pähklimaitsega. Tervislikud on nad kõik, guugelda ja loe täpsemalt. Lihtsalt külmpressitud oliiviõli on võimalik osta ka 4-5 euroga liiter ja seda siis tõesti ohtralt tarvitada, ka soojades toitudes (muidugi ei tohi seda väga üle 100 kraadi kuumutada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Erinevad õlid salatis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.