Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Esimene keiser, kuidas teine?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Esimene keiser, kuidas teine?

Postitas:

Tere

Käisin täna ämmaemanda juures ja ta rääkis mulle sünnitusplaani koostamisest. Nimelt esimene laps sündis erakorralise keisriga pärast 20h punnitamist. Põhimõtteliselt sain ma mõlemat kogeda (kui väljutusprotsess välja arvata). Ega see keiser ei ole ka mingi meelakkumine. Olin sisuliselt kuu abitu. Nüüd hakkab teine tähtaeg lähenema ja ma kohe ei teagi, mida valida, kui peaks see teemaks tulema. Mul on sellised veidrad küsimused, et kas sealt alt venib pärast midagi välja ka või taastub kõik endiselt? Et noh kui mingid lõiked ja rebendid välja arvata, kas kõik jääb samaks? Ja kellel on olnud 2 keisrit: kuhu tehakse teine lõige, kas sama armi kõrvale või lõigatakse vana armi kohalt? Kuidas see hiljem paistma jääb? Mul praegu ilus vaevumärgatav arm. Ärge arvake, et ma lapse heaolu peale ei mõtle. See on omaette teema ja palun seekord vastust ainult ülaltoodud küsimustele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 15:11; 18.04 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2x loomulikul teel sünnitanud. Ära muretse.. Sealt alt taastub kõik vanamoodi, ei jää seal midagi rippuma ega välja venitatuks! Teistele küsimustele kahjuks vastata ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 2 keisrit.Esimene erakorraline ,teine plaaniline,Kunas sünnitegevus ei hakkanud pihta ,siis öeldi,et ei võeta riski esilekutumisega. Lõige tehti täpselt sama kohapeale ,kus esimene kord,Paranes ilusti ära ja vaevu märgatav.Küll olid erinevad keisrist taastumised,Esimesega läks kauem aega ,teisega olin juba samal õhtul jalul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samuti esimene erakorraline keiser (8 aastat tagasi)Käisin ka eelmine nädal sünnitusplaani koostamisel. Kuna esimene sünnitus on esilekutsutud,sellest väga ebameeldivad mälestused,keelasin praegust sünnitust esile kutsuda. Otsustati, et kui 42 nädalaks pole sünnitus alanud tehakse keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti 1.sünnitus erakorraline keiser poole sünnitustegevuse pealt (sünnitegevus jäi nõrgemaks). Teise sünnitasin 2a hiljem ise, 8t ja täiesti normaalne kena sünnitus, muidugi oli valus, aga ootasin sisimas kogu aeg, et millal siis õige hull hiina piin hakkab, aga enne oli laps käes 😛 Taastusin paar päeva, istumine oli ikka valus ja alguses ei tohtinud, õmbluseid ikka sain, õmblemine oligi kõige rõvedam osa oled nagu töö ära teinud, aga siis algab alles tikkimine, valus ka.
Arstid ütlesid, et kuna avanemisprotsessi keha tegi, siis olen põhimõtteliselt sünnitanud naine ja küll keha mletab ja oskab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olnud ka üks erakorraline ja teine keiser samuti selleks, et peale vee tulekut ei hakanud sünnitegevus pihta ja viidi keisrile. Kõht lõigati lahti samast kohast. Mul arm väga ilus. Nüüd varsti kolmas plaaniline keiser tulemas. Sünnitusvalu küll enam kogeda ei tahaks. Taastusin mõlema keisriga üsna ruttu. Jalgel olin järgmisel päeval. Valuvaigistite abiga sain ruttu liikuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, väga raske. Kuna mul on kõigele lisaks ka T- kujuline arm, siis kardan, et küsitakse kumba ma eelistan. Mina ei tea kumba eelistada. Ma nagu seda valu ei kardagi nii väga kui seda, et midagi läheb jälle valesti. Et piinlen jälle paarkümmend tundi ja lõppeb kõik samamoodi. Kardan lapse ja enda pärast. Meile jäi esimese lapse sünnist jube elamus ja tahaksin, et seekord läheks kõik paremini. Kõik kinnitavad mulle, et teine kord on kindlasti teistmoodi, aga keegi ei saa ju mulle seda garanteerida. Keiser on muidugi samuti ohtlik valik ja kindlasti ei taha ma seda teha kergekäeliselt. Ma ei suuda leida ühtegi head argumenti enda jaoks kumba ma peaks valima. Kuna olen kontrollifriik ja loomulik sünnitus on ettearvamatu, siis hetkel tundub mulle kõigi miinuste kiuste keiser turvalisema valikuna 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 15:11; 18.04 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli põhiline argument loomuliku sünnituse kasuks see, et iga keisrilõige teeb järgmised rasedused ja sünnitused mõnevõrra riskantsemaks. Ja muidugi ka see, et tahtsin tegelikult ka seda päris õiget sünnitust kogeda.
Seega olin siis ise üsna kindel, et soovin loomulikku sünnitust ja arst oli ka väga toetav, ehkki tundus, et vähimagi soovi korral oleksin ka plaanilise keisri saanud. Mul läks hästi, teine sünnitus oli kiire ja kerge ja jõudis napilt enne 42 nädala täitumist pihta alata (järgmiseks päevaks oli saatekiri haiglasse ja tõenäoliselt oleks siis ikkagi plaaniline keiser tulnud). Veel aastaid hiljem sündis ka kolmas laps loomulikul teel.
Seega, iga sünnitus on erinev ja kui pole just otsest põhjust arvata, et esimese sünnituse stsenaarium kordub (st vastavat diagnoosi), siis mina julgeks küll soovitada ise sünnitada – keisri jõuab ju vajadusel enamasti ikka teha. Mind aitas ka see, et sünnituse lähenedes mõtlesin ennast pmst mingiks ürgnaiseks ja läksin sünnitama ikka täie veendumusega, et siin tulen mina ja sünnitan! (mitte et proovin natuke sünnitada ja vaatan, kas tuleb välja). Kuna mu esimene keiser oli diagnoosiga “funktsionaalselt kitsas vaagen”, siis oli mul eriti vaja just seda sisemist veendumust, et pole see vaagen kitsas midagi, igasugused “ei mahu sündima” mõtted jätsin juba eos kõrvale. Ja selgus, et ei olnudki kitsas – teine laps oli isegi 200 g raskem kui esimene, aga sündis ilusasti.
Edu ja jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtame omale kõrvale inimene, keda sa 100% usaldad. Kas tasuline ämmakas või doula. Keiser on ikkagi väga raske operatsioon ja seda ei peaks ning ei olegi vaja lihtsalt igaks juhuks teha. Keiser mõjutab nii ema kui ka lapse tervist isegi siis kui kõik nagu hästi läheb ja see on ikkagi häda variant kui muud moodi ei saa või on ohtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene sünnitus erakorraline keiser toksikoosi tõttu ja teine oli loomulik. Mind küll ekstra jälgiti selle kõhuarmi ja toksikoosi võimaluse kordumise tõttu, kuid teise rasedusega toksikoosi ega sünnitusel mingeid komplikatsioone polnud. Ära karda, iga rasedus ja sünnitus on erinevad. Võib olla küll nii, et esimene keiser ja teine on loomulik ja ilma komplikatsioonideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on olnud 1 keiser ja 3 loomulikku sünnitust.
1 sünnitus oli erakorraline keiser. Eks jah.. muidu oli ok aga taastumine on väga raske. Ja kui beebiga nkn juba raske ja nii palju muutub, siis rohkem keisrit ei soovinud.
3 korda olen sünnitanud loomulikult. rebendeid polnud ykski kord ja taastunud olen hästi ( see on kindlasti väga individuaalne) . Eks jah, kindlasti lihased jäävad seal all nõrgemaks ajaga ja vb midagi venib välja ka aga ega siis päris loppis ka pole- saab teha harjutusi . Mehe arust on kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Esimene keiser, kuidas teine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.