Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Esimene laps ivf teel, kuidas teine?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Esimene laps ivf teel, kuidas teine?

Postitas:

Küsimus neile, kes on oma esimese lapse saanud IVF teel – kuidas olete oma järgmise lapse saanud ning millal
2 aastat tagasi, kui lapsesaamise katsed tulemust ei andnud sattusin dr Aluri juurde, kes diagnoosis, et mul ei toimu ov. Niisiis tegin läbi IVFi mis esimesel katsel kohe õnnestus. Laps on hetkel küll veel mõne kuune, kuid soovime lähiajal juba ka järgmist last saada (aasta-pooleteise perspektiivis). Aga kust alustada? Kas peaksin juba nüüd arstile aja kirja panema ning kontrollima, kas ov toimub või mitte? Päevad hakkasid mul 2 kuud pärast sünnitust. Samas, kas nt dr Aluri jutule pääseb, kui enne pole aasta aega loomulikul teel rasestumist proovinud? Ei tahaks nagu aega raisata – et kui teaks, et ise ei jää, siis hakkaks kohe raviga pihta ning katsetaks külmajäänud embrüotega. Esimesel katsel tekkis väga tõsine hüperstimulatsioon, kas see võib ka järgmisel katsel tekkida või vaadatakse ravimikogused ikka üle, et seda vältida?
On kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 18:53; 07.03 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemusi pole aga nats aega tagasi oli siin teema, et külmaringi tehakse 2 kuud peale imetamise lõpetamist. Pigem peaksite ühendust võtma arstiga kes ivf tegi kui külmaringi on soov. Ov toimumist saab ka ov testiga kontrollida. Samas võite ju mõni aeg ise proovida ja siis külmaringile minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain esimese lapse IVFi teel, õnnestus esimene katse. Kuna oli keiser, ootasime veidi teise lapsega. Kaks järgmist katset (täisringid, külma pole kordagi mudagi jäänud) ebaõnnestusid. Tegin ettevalmistusi järgmiseks katseks kui pisike ime otsustas ise meie juurde tulla 🙂
Palju oleneb viljatuse põhjusest (pcos, endo, mehepoolsed tegurid vms)
Kuna sünnitasite suhteliselt hiljuti, ei pruugi tsükkel veel regulaarn e olla – võibolla oleks kasu OV testidest? Aga ikkagi alguses tasub lihtsalt regulaarset intiimelu elada…. Kiireid triipe!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tasu OV teste nüüd pimesi ka uskuda. Mina tegin OV teste ja sain mitmeid kuid positiivsed triibud OV testile. Aga kui hakkasin UH-s käima folliikuli kasvu jälgimas siis selgus tõsiasi, et ega ikka ei toimu OV-d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ov testid võivad jah näidata ilusti LH voo, aga tegelikku ov toimumist 100% ei tõenda. Nt PCOS puhul on munasarja ümber tihke kest, kust munarakk läbi ei pääse, isegi kui ovuleerub, ja rasestumine ikka ei õnnestu.

Ka meil läks järgmise lapsega lihtsalt 🙂 Kuna oli keiser, siis kästi aasta vahet pidada, veidi üle aasta möödudes võtsin spiraali välja pigem mõttega, et mis ta ikka ilmaasjata sees on. Kumbki vist ise rasestumise võimalikkusse ei uskunudki, mingit üritamist polnudki, olime juba uue ivf konsultatsiooniaja kinni pannud, et uuesti pihta hakata. Pos testi sain 2 kuud pärast spiraali väljavõtmist. Meil olid põhjused muidu mõlemapoolsed, aga vähemalt minu pcosi ravis sünnitus täiesti (mehe mured vist ka nähtavasti 🙂 ), tsükkel oli korras nagu ei kunagi enne. Laste vanusevahe on 2a1k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise küsin, ise vastan – infoks “järeltulevatele põlvedele”, kel sama küsimus 😉
Nimelt läksin veidi üle aasta pärast sünnitust uuesti dr Aluri vastuvõtule. Tolleks hetkeks olin 2 nädalat tagasi esimese lapse imetamise lõpetanud. Vahepeal olime küll elanud ka veidi aktiivsemalt suguelu aga uut rasedust sellest ei tekkinud. Dr Aluri vaatas siis kohe UH-ga ning kuna mul päevasid veel polnud siis hakkas neid kohe ravimitega esile kutsuma. Järgmises UHs selgus, et ov ei toimu ning hakati külmaringi jaoks mind ette valmistama. Läks hästi, külmaring õnnestus esimesel korral ning tänaseks on meie peres 2 last 🙂
Edu ja jaksu kõikidele selle teekonna ettevõtnutele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 18:53; 07.03 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne!
Feryal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Esimene laps ivf teel, kuidas teine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.