Esileht Sünnitus Esimene vs teine sünnitus

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Esimene vs teine sünnitus

Postitas:

Tere!

Palun võrrelge enda esimest ja teist sünnitust. Olen kuulnud, et teine tavaliselt kergem. Aga mitte alati. Kellel teine raske, siis küsiks et miks, st kas laps oli halvas asendis vms? Endal seljataga väga raske esimene sünnitus – väga tihedad ja valusad tuhud olid algusest peale ja ka täisavatuse korral läks veel 4h kui laps välja sai ja sedagi tänu sellele, et arst kõhule vajutas – presse mul üldse polnud, toore jõuga surusin lapse välja. Vedas et kõik hästi lõppes. Sünnitus kestis 14h ja terve see aeg oli maksimumintensiivus, mitte et lõpus paar tundi ainult, nagu tavaliselt on. Ei teagi täpselt milles asi oli – laps vist ei laskunud või ei fikseerunud õigesti vms ja laps oli suur ka-üle nelja kilo. Nüüd olen teist korda lapseootel ja olen suhteliselt pelglik sünnituse suhtes, eriti arvetsades, et teine laps on tavaliselt veel suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 14:06; 02.08 12:32; 02.08 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks argument on kahe sünnituse vaheline aeg – mida lühem, seda kergem suure tõenäosusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 sünnituse vahe umbes 4 aastat ja täiesti sarnased olid. Esimene algas küll spontaanselt vete avamisega ja teine oli esilekutsumine samuti lootekoti avamisega, kuid muus osas olid täiesti sarnased ja üsna kergesti talistavad – pikkus u 12 tundi, valud tänu epiduraalile talutavad. Väljutusperiood suhteliselt kiire, rebendeid vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sünnitus oli 8a tagasi ja kestis 4,5 tundi. Teine sünnitus oli 7kuud tagasi ja kestis 1,5tundi. Teine oli kindlasti valusam kuna valud olid kohe sama vahedega ja väga kiire sünnitus oli. kui haigla jõudsin siis oli 7cm avatust ja haiglas olin pool tundi olnud kui laps käes oli. Ei kujuta ette mis kolmandaga saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel sünnitusel vahe 8 aastat. Sünnitused olid põhimõtteliselt ühesugused, nii pikkuselt kui “raskuselt”. Öösel kell 4 tundsin õrnalt gaaside sarnaseid valusid. Sain magada rahulikult hommikul kella 7ni. Käisin dussi all, endiselt valud kerged. Jõudsime haiglasse kell 8.00. Siis oli juba päris valus 😀 sünnitus tuppa jõudsin u 8.15. Esimene poeg oli käes 9.12 ja teine 8.57. Võib öelda, et läks mõlema puhul lihtsalt. Teise sünnituse puhul oli valud tugevamad aga mitte midagi hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul üks tuttav just sünnitas teise lapse, vanusevahe 2 a umbes. Ma täpset sünnituslugu pole veel kuulnud teise kohta, aga esimene sarnanes sinu kirjeldusele, ka ilma pressideta jne. teine sünnitus kestis kokku 3 h :O napilt jõudsid sünnitusmajja kohale, pm täpselt enne presse – aga kas seeläbi oli ka kergem, ei tea, sest pole veel pikalt rääkida saanud. Kiirem aga küll. (kiire ei tähenda alati kerget)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sünnitus – Loomulikul teel alanud sünnitus – vete puhkemisega.Pikk pea 20 h valusid( nn. ametlik sünnituskestvus oli 6h ), magamatust, nutmist. Avatust ei tekkinud isegi kui tilgad peale pandi, pesse polnud, samamoodi surusin lapse toore jõuga välja, lahklihalõige. Lapse seisund kehv, nädalajagu intensiivravi.
Teine sünnitus – 4,5 aastat hiljem. Esilekutsumisega. Valud olid pea olematud, pigem ebamugav surve jalgevahel. Avatus tekkis nagu imeväel. Pressid olid korralikud ja see õige valu tuli alles lõpus. Ajaliselt 11h aga kordades kergem. Laps oli 2kg suurem kui esimene.

Teise raseduse ajal muretsesin ka, et äkki on taaskord raske ja kõik kordub, aga ei. Käisin isegi raseduskriisi nõustaja juures, sest minu hirm oli lausa nii suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sünnitus. Kodus puhkesid veed, 6 tundi hiljem oli laps käes. Valud tekkisid 1,5 tundi enne lapse väljutamist ja need polnudki õiged valud. Kõik oli väga talutav, aga jube väsitav. Peale sünnitust oli tunne nagu oleksin maratoni jooksnud. Pressimine oli pikk, kestis 1 tund. Rebendeid peaaegu ei olnudki, sain paar ilupistet. Lapse kaal 3585.

Teine sünnitus. Taas puhkesid kodus veed. 4 tundi hiljem oli laps käes. Nii kui veed puhkesid hakkasid ka valud. Väga jubedad valud, noo tõesti oli tunne, et keegi kirvega laamendab sees. Õnneks pressidest lapse kättesaamiseni kulus 5 minutit. Peale sünnitust mingit väsimust ei olnud. Sel korral sain rohkem õmblusi. Lapse kaal 3555.

Sünnituste vahe 1a5k. Iga kell valiks esimese sünnituse, sest see polnud eriti valus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I sünnitus – tuhud algasid meeletute valudega, mõtlesin, et lähen hulluks, nagu pooleks oleks saetud. Ei aidanud ka sünnituseelses võimlemises ja joogas õpitud hingamisvõtted. Selline tunne oli, et iga rakuga tundsid seda, kuidas keha laiali veetakse ja miski kehas liigub ja venib. Veed hakkasid ka nirisema, mõned tunnid olin kodus, siis sõitsime haiglasse. Haiglas sünnitegevus peatus, lapse näidud läksid halvemaks, anti mingit tabletti ja vist tehti ka süst või pandi tilguti, ei mäleta ise sest suurt midagi. Pressid olid ka jubedad, liiga lühikesed, laps jäi kuidagi halvasti sünnikanalitesse kinni, sain sisemised ja välimised rebendid, tehti lahklihalõige. Kokku sünnitus 8 h.

II sünnitus – avanemise valud olid samasugused meeletult tugevad, aga pressid ja kogu ülejäänud sünniprotsess olid talutavad, rebendeid ei tekkinud, lahklihalõiget vaja polnud. Veed puhkesid pauhti ja korraga esimeste pressidega. Kogu sünnitus u 3,5 h.

Sünnituste vahe 1,5 a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 22:01; 02.08 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sünnituste vahe 1,5 aastat.

Esimene oli raske, kestis 14h. Teine oli lihtsam ja kestis 4h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka esimene sünnitus pikk ja väga raske, kui kiirendama hakati, siis valud olid tundide viisi meeletud, aga korralikke presse ei tulnudki, lõppes keisrilõikega, diagnoositi funktsionaalselt kitsas vaagen. Olin täiesti veendunud, et ka teine tuleb keisrilõikega, aga minu endagi üllatuseks sündis teine laps loomulikult ja palju lihtsamalt, umbes neli ja pool tundi pärast seda, kui kodus veed puhkesid. Korraks oli jube valus, aga mitte midagi nii õudset kui esimesel sünnitusel. Kaalult oli esimene laps 2,3 kilo, teine 2,2 kilo, tuli kaks nädalat enne ametlikku tähtaega. Sünnituste vahe oli kolm aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli teine sünnitus raskem kui esimene. Põhjuseks see, et teine laps läks üle kahe nädala tähtajast üle ja tegu oli esilekutsutud sünnitusega, pealegi oli ta ligemale kilo raskem kui esimene. Tänu sellele ei jaksanud ma ise teda välja pressida, aga lapse kättesaamisega läks kiireks, sest südametoonid hakkasid langema. Püüdsin ja püüdsin, aga ei tulnud ta välja vaatamata pingutusele, lõpuks tõmmati vaakumiga. Sain kohutavad rebendid, kaotasin ligi liitri verd ja õmmeldi üldnarkoosis. Pärast oli mitu päeva püsti tõustes tunne, et kukun kohe kokku, silme ees hakkas mustaks minema. Tean, et kaaluti isegi vereülekannet, aga otsustati lõpuks siiski, et on ebavajalik. Hemoglobiin oli 59.
Parajalt kohutav kogemus see kõik. Esimene sündis loomulikul teel ja oli küll pikk sünnitus (esimestest valudest 29 tundi), aga tunduvalt kergem. Teine sündis intensiivsetest valudest alates 2,5 tunniga, aga see pressimise osa ja kõik järgnev ikka ülijube.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad olid rasked. Teine siiski talutavam, sest oli ajaliselt lühem. Esimene u 19 tundi, intensiivne, ilma pressideta, laps 3 kg. Väljutus kestis 3 jubedat tundi toore jõuga pressimist. Teine kestis kokku 9 tundi, toore jõuga pressimist u 1,5 tundi. Peaaegu oleks olnud keiser. Laps 2994g, tuli nägu ees, presse polnud. Diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja paluti kolmandal korral seda mainida, et saaks stimulatsiooniga varem alustada, enne kui sünnitegevus vaibub. Kardan kohutavalt, aga loodan, et saan hakkama. Teise lapse puhul päästis mind keisrist ilmselt see, et otsiti järi välja. Seal läks laps lahti. Esimese lapse puhul sunniti mind voodisse pikali ja külili, mis olid totaalselt ebamugavad asendid. Kui ütlesin viimaseid jõuvarusid kokkuvõttes, et tahan püsti, siis pööritati silmi, et no kuhu. Teise lapse meeskond oli palju toetavam ja proovis kõike, et mind aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 18:23; 11.08 08:27; 11.08 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene oli 11 aastat tagasi. Kestis 8 tundi. Selle aja sees valutasin kodus alates kuskil öösel 2 ajal. Hommikul 7 paiku läksin haiglasse. Avatust oli 6 cm ja tasapisi muudkui suurenes ja valud ka aina suurenesid. Laps sündis 10 ajal. Sain ka 2 välimist õmblust. Laps sündis täpselt tähtajal. Kaalus 3500 g.
Teine sünnitus oli 3 kuud tagasi. Kuna mul oli raseduse lõpupoole mitu kuud ja pea iga öö libavalud, siis oli raske aru saada, et millal see õige asi on. Ühel varahommikul arvasin jälle, et libakad, sest öösel olid ka valud, mis lõpuks valuvaigistitega kadusid. Varahommikul enam valuvaigistid ei aidanud ja valudevahed olid kohati 2 minutit, aga siiski ebaregulaarsed. Valud ei olnud ka nii tugevad. Siiski õnneks kutsusin kiirabi. Peaaegu oleksin kiirabiautos sünnitanud, sest seal olid valude vahed juba 1 minut, veed tulid ja algasid ka pressid. Arstid käskisid presse tagasi hoida. Haiglasse jõudsin napilt ja täisavatusega. Seal läks kuskil 20 minutit ja laps oli käes. Veed olid rohelised, sest oli põletik tekkinud. Ühtegi õmblust õnneks ei saanud. Sünniloos kirjas, et sünnitus kestis 2 tundi. Nii see oligi alates kodus ebamäärastest valudest. Ma ütleks, et liiga hullumeelne ja liiga kiire. Ei olnud mina valmis ja ma usun, et ka laps mitte. Oli intensiivsem , aga see kestis palju vähem aega. Laps sündis tähtajast 10 päeva varem. Kaalus 2900 g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sünnituste vahe 1a9k Mõlemad olid kerged. Esimene kestis esimesest valust 2,5h esimene tund olid pikkade vahedega ja kergelt ülehingatavad valud. Edasi läks intensiivsemaks aga ei midagi hullu kõik ülehingatavad. Ainult pikali kui ktg pandi oli vastik. Veed tulid haiglas ja kolm pressi hiljem oli poiss käes. Väike marrastus häbememokal ja kõik.
Teine sünnitus algas vete tulekuga. 10 minutit hiljem valud ühe minutiliste vahedega nii et üks intensiivne ja teine kergelt ülehingatav ja nii lõpuni välja. Jõudsime napilt haiglasse. Paari pressiga oli laps käes, minul ei kriimugi. Esimesest valust lapse sünnini läks 34 minutut.
Kaalusid 3,45kg ja 3,55 kg
Mõlema sünnituse eel tegin enne nö kuiva trenni 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 18:38; 06.08 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see kuiv trenn tähendab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 14:06; 02.08 12:32; 02.08 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad olid rasked. Teine siiski talutavam, sest oli ajaliselt lühem. Esimene u 19 tundi, intensiivne, ilma pressideta, laps 3 kg. Väljutus kestis 3 jubedat tundi toore jõuga pressimist. Teine kestis kokku 9 tundi, toore jõuga pressimist u 1,5 tundi. Peaaegu oleks olnud keiser. Laps 2994g, tuli nägu ees, presse polnud. Diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja paluti kolmandal korral seda mainida, et saaks stimulatsiooniga varem alustada, enne kui sünnitegevus vaibub. Kardan kohutavalt, aga loodan, et saan hakkama. Teise lapse puhul päästis mind keisrist ilmselt see, et otsiti järi välja. Seal läks laps lahti. Esimese lapse puhul sunniti mind voodisse pikali ja külili, mis olid totaalselt ebamugavad asendid. Kui ütlesin viimaseid jõuvarusid kokkuvõttes, et tahan püsti, siis pööritati silmi, et no kuhu. Teise lapse meeskond oli palju toetavam ja proovis kõike, et mind aidata.

Olen teemaalgataja. Jah ma ise arvan ka, et oleks ma püsti saanud olla, oleks laps kiiremini välja saanud pressida. Aga sunniti ka selili, ehkki isgei sünnitusplaanis oli mul, et selili ei soovi sünnitada…Peab ka seda järi proovima siis. Kus sul esimene ja kus teien sünnitus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 14:06; 02.08 12:32; 02.08 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe sünnituse vahe oli 5 aastat, esimene kestis u 20-30 minutit, kui sedagi, teine kestis tund aega. Algasid vete tulekuga, esimene lõppes 3 pressi ja lahklihalõikega, kuna ma ei pressinud allapoole, nagu oleks pidanud, ja keegi ei osanud õpetada ka, südamelöögid läksid aeglaseks.
Teine lõppes samuti 3 pressiga, väike õmblus ka. Riidest lahti võeti mõlemal korral peale lapse sündi.
Kolmas 4 aastat hiljem kestis 2 tundi ja oli mõnes rahulik olemine, valuvaigisteid ei kasutanud ükski kord. Viimane lõppes 1 pressiga ja ilma õmblusteta (järil, eelmised laual). Kolmandaga jõudsin kenasti kõik protseduurid enne ära teha, va nõusoleku allkirjastamine, ja ämmaemand ei jõudnud ka kummikindaid kätte panna ega avatust kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad olid rasked. Teine siiski talutavam, sest oli ajaliselt lühem. Esimene u 19 tundi, intensiivne, ilma pressideta, laps 3 kg. Väljutus kestis 3 jubedat tundi toore jõuga pressimist. Teine kestis kokku 9 tundi, toore jõuga pressimist u 1,5 tundi. Peaaegu oleks olnud keiser. Laps 2994g, tuli nägu ees, presse polnud. Diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja paluti kolmandal korral seda mainida, et saaks stimulatsiooniga varem alustada, enne kui sünnitegevus vaibub. Kardan kohutavalt, aga loodan, et saan hakkama. Teise lapse puhul päästis mind keisrist ilmselt see, et otsiti järi välja. Seal läks laps lahti. Esimese lapse puhul sunniti mind voodisse pikali ja külili, mis olid totaalselt ebamugavad asendid. Kui ütlesin viimaseid jõuvarusid kokkuvõttes, et tahan püsti, siis pööritati silmi, et no kuhu. Teise lapse meeskond oli palju toetavam ja proovis kõike, et mind aidata.

Olen teemaalgataja. Jah ma ise arvan ka, et oleks ma püsti saanud olla, oleks laps kiiremini välja saanud pressida. Aga sunniti ka selili, ehkki isgei sünnitusplaanis oli mul, et selili ei soovi sünnitada…Peab ka seda järi proovima siis. Kus sul esimene ja kus teien sünnitus?

Ma küll ei ole see vastaja, kellele su küsimuse suunatud oli, aga enda kogemuse põhjal ei usu, et püsti-poolpikali väga suurt vahet annab (päris selili voodis on muidugi teine asi, see võib ilmselt päris jube olla). Esimese lapse sünnitusel liikusin ringi, olin järil, pallil, püsti, käpuli – jumal teab, mis asendites, mida ämmakas soovitas, aga ikka oli tulemuseks rebendid, laps jäi sünnikanalitesse kinni jne (ei aidanud ka minu püüdlik rasedate joogas õpitud hingamine vmt). Teist last sünnitades tahtsin olla poolistuli voodis, jalad oli põlvest konksus ja hoidsin põlvedest kinni, palju kergem oli tagumik kindlalt voodil pressida, kui järil või pallil 😀 Mõlemad lapsed sünnitasin Pelgus. Mulle endale tundub, et teise sünnituse juures oli keha ise “targem” ja kuulasin teda paremini (lisaks olin ka ise targem, jätsin kõrvale kõik loengutest ja raamatutest loetu ja kuulasin paremini ämmakat, kes ütles, nüüd pressi ja siis pressisin, õnneks oli sünnitus mu haiglasse jõudes ka sealmaal, et ämmakas ei hakanud järi, vanni vmt enam soovitama, kui ma ise ütlesin, et tahan voodis olla).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 22:01; 02.08 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere teemaalgataja:)

Esimese ja teise lapse vahe on 4.8a
Esimene sündis 40+4 sünnitus keskis 9h 40minutit valud hakkasid kodus kella 01 ajal haiglasse läksime 05.00 laps sündis 14.45.
Veed on tehtud mõlemad lapsega haiglas lahti pärast vete tulekut meeletu valu 3 pressiga mõlemad lapsed käes kohe olnud.
Laps kaalus 3860 ja 51cm.
Väga raske ja rahutu laps, kehva magaja.

Teine sünnitus kestis 4h 10minutit.
Laps sündis 38+3 esilekutsumisega (maksa näitajad endal väga kõrged)
Last kutsuti esile 3 päeva.
Teine sünnitus mäletan ,et oli ülikiire ja valus ei saanud nagu puhata valude vahel mäletan ,et koguaeg oli nagu valus.
Laps kaalus 3990g ja 52cm.
Väga väga rahulik ja tubli laps super magaja sünnist alates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuiv trenn tähendas minu jaoks seda, et harjutasin hingamist, pikka täishäälikut võimalikult kaua. Harjutasin alumise korruse lihaste lõdvestumist näiteks kui kõht kinni oli, kuidas saada hakkama nii et ei punnita jõuga vaid saad hingamise ja lihaste lõdvaks laskmisega hakkama ( kulunud ära ka edaspidi). Tegin lahklihamassaazi, ikka nii et endal päris ebamugav oli, usun et viimasest oli abi, et ma nii kiirete sünnitustega terveks jäin. Ämmakad olid väga imestunud, et kuidas nii kiiresti sünnitades täitsa terveks saab jääda. Mõlemad olid valmis korralikeks õmblusteks..
Sünnitusasenditest rääkides siis esimene sündis järil. Teise võtsin püsti seistes ise vastu, sest ämmakas jõudis alles siis kohale kui pea juba väljas oli 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 18:38; 06.08 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid oma raskuselt ja intensiivsuselt täpselt võrdselt rasked sünnitused, rebendid ka kõik samad. Nii et minu puhul oli see müüt, et kergem on. Küll aga oli tegelikult lihtsam, kuna oskasin end valmis panna. Esimene kord ei teadnud ju, mis tulemas on, teine kord juba teadsin ja ei ilustanud enda jaoks asja. Palusin valguvaigisteid, hoidsin jõudu, olin valmis raskusteks. Seega ei jätnud teine sünnitus nii hirmsat muljet kui esimene, milles ülesaamine võttis vaimselt ikka aastaid.
Tuleb, mis tuleb, kõige tähtsam on laps kätte saada. Ükskõik, kui hull see ka poleks, see läheb ausõna mööda, haavad paranevad ja sina saad rõõmu tunda oma lapsest:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad olid rasked. Teine siiski talutavam, sest oli ajaliselt lühem. Esimene u 19 tundi, intensiivne, ilma pressideta, laps 3 kg. Väljutus kestis 3 jubedat tundi toore jõuga pressimist. Teine kestis kokku 9 tundi, toore jõuga pressimist u 1,5 tundi. Peaaegu oleks olnud keiser. Laps 2994g, tuli nägu ees, presse polnud. Diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja paluti kolmandal korral seda mainida, et saaks stimulatsiooniga varem alustada, enne kui sünnitegevus vaibub. Kardan kohutavalt, aga loodan, et saan hakkama. Teise lapse puhul päästis mind keisrist ilmselt see, et otsiti järi välja. Seal läks laps lahti. Esimese lapse puhul sunniti mind voodisse pikali ja külili, mis olid totaalselt ebamugavad asendid. Kui ütlesin viimaseid jõuvarusid kokkuvõttes, et tahan püsti, siis pööritati silmi, et no kuhu. Teise lapse meeskond oli palju toetavam ja proovis kõike, et mind aidata.

Olen teemaalgataja. Jah ma ise arvan ka, et oleks ma püsti saanud olla, oleks laps kiiremini välja saanud pressida. Aga sunniti ka selili, ehkki isgei sünnitusplaanis oli mul, et selili ei soovi sünnitada…Peab ka seda järi proovima siis. Kus sul esimene ja kus teien sünnitus?

Mõlemad olid Maarjamõisas. Lihtsalt personali suhtumises oli tohutu vahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 18:23; 11.08 08:27; 11.08 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad olid rasked. Teine siiski talutavam, sest oli ajaliselt lühem. Esimene u 19 tundi, intensiivne, ilma pressideta, laps 3 kg. Väljutus kestis 3 jubedat tundi toore jõuga pressimist. Teine kestis kokku 9 tundi, toore jõuga pressimist u 1,5 tundi. Peaaegu oleks olnud keiser. Laps 2994g, tuli nägu ees, presse polnud. Diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja paluti kolmandal korral seda mainida, et saaks stimulatsiooniga varem alustada, enne kui sünnitegevus vaibub. Kardan kohutavalt, aga loodan, et saan hakkama. Teise lapse puhul päästis mind keisrist ilmselt see, et otsiti järi välja. Seal läks laps lahti. Esimese lapse puhul sunniti mind voodisse pikali ja külili, mis olid totaalselt ebamugavad asendid. Kui ütlesin viimaseid jõuvarusid kokkuvõttes, et tahan püsti, siis pööritati silmi, et no kuhu. Teise lapse meeskond oli palju toetavam ja proovis kõike, et mind aidata.

Olen teemaalgataja. Jah ma ise arvan ka, et oleks ma püsti saanud olla, oleks laps kiiremini välja saanud pressida. Aga sunniti ka selili, ehkki isgei sünnitusplaanis oli mul, et selili ei soovi sünnitada…Peab ka seda järi proovima siis. Kus sul esimene ja kus teien sünnitus?

Mõlemad olid Maarjamõisas. Lihtsalt personali suhtumises oli tohutu vahe. Üksi järil olla ongi raske. Keegi peab seljatagant kinni hoidma. Mina tundsin järil küll, et gravitatsioon aitas hoobilt kaasa. Rebendid olid minimaalsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 18:23; 11.08 08:27; 11.08 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene oli 19,5 h ja väga raske.. Ei osanud oodata nii rasket ja olin valu tõttu täiesti endast väljas. Kasutati ka kiirendavat tilka ja samuti seljasüsti, mis ei toiminud!

Jube kogemus nii mulle, kui mehele. Sain 3. astme rebendid- pea oleks läinud pärasool….

Teine oli 3,5 a vahega. 8, 5 h umbes, väga kerge (kuigi lapsed sama suured). Valud normaalsed, ühtegi ravimit ei tarvitanud. Kusjuures, taheti kiirendada, keeldusin. Selguski, et tegelik vajadus selleks puudus. Ämmakas võitles mu eest arstiga. Jäime peale:)

Suutsin kuni lõpuni valusid üle hingata. Vaid korra enne presse oli raske hetk. Hingasin 2 sõõmu naerugaasi. Sain 2. astme rebendid (rebenes vana haav), kuid need paranesid ruttu.

Oleksin olnud kohe valmis uuesti sünnitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene sünnitus 12 aastat tagasi, 21 h pikk ja raske, valud olid ebanormaalselt talumatud ja kõik kuidagi venis ja avanes nii aeglaselt. Laps sündis öösel ja jrg hommikul avastati, et üks õmblus oli mul lahti läinud ja suur verekaotus. Enesetunne oli väga halb ja laps oli ka kohe sünnist alates väga rahutu. Olin sünnitus depressiooni äärel.
Teine laps sündis 4 aastat hiljem ja valud oli pm olematud, valutasin ja veetsin aega kodus kuna arvasin, et aega maa ja ilm ja ei taha nii vara sünnitusmajja minna. Lõpuks kui kohale jõudsin oli üllatus suur, avatus 8 cm ja 3 h hiljem oli laps käes. Valusid pm ei tulnudki, pressid olid selleeest valusad. õmblusi polnud ja enesetunne oli nii hea, et oleks võind sama päeva õhtu õues muru niita 🙂
Nüüd kolmanda ootel 8 aastat hiljem ja ei teagi mismoodi seekord kujuneb. Kõige rohkem kardan just presse, sest need on alati mul väga valusad olnud ja kuidagi ei oska õigesti pressida. Tahaks minna kuskile loengusse või õppida kuidas õigesti pressida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Sünnitus Esimene vs teine sünnitus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.