Esileht Koolilaps Esimese klassi laste vanematele

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Esimese klassi laste vanematele

Postitas:

Mitu kohustuslikku raamatut peab Teie laps/lapsed esimeses klassis läbi lugema.
Kas 8 raamatut on normaalne või palju või vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud, et paljudes koolides on kirjutamata reegel, et iga kuu üks raamat. Enda lastel oli vist umbes sama, nüüd juba vanemates klassides ja ka enam-vähem samamoodi, lihtsalt teosed on läinud paksemaks ja tekst tihedamaks:)
Ega arv tegelikult ju polegi oluline, oluline, mis raamatutega on tegu. Mõni on nagu brošüür, teine jälle (a la Pipi Pikksukk) päris tihedada tekstiga ja arvukate lehekülgedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on hästi kui normaalne, ma korra natuke hakkasin arvama et liiga palju. ega need raamatud jah suht õhukesed, vähemalt siiamaani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Siis on hästi kui normaalne, ma korra natuke hakkasin arvama et liiga palju. ega need raamatud jah suht õhukesed, vähemalt siiamaani.

miks sulle nii tundus?
kas ütlesid lapse kuuldes ka seda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda laps õpib Prantsuse Lütseumis. Neil on kohustuseks lugeda läbi üks raamat omal valikul ühe veerandi jooksul. Iga laps võis valida raamatu vastavalt oma huvidele ja lugemisoskusele. Pärast läbi lugemist tegi iga laps klassi ees ettekande, kus tutvustas teistele raamatut ning vastas kaaslaste küsimustele.

Mulle selline süsteem meeldib, kuna tekitab lastes lugemishuvi ja teiste poolt kiidetud raamatuid hakatakse endalegi tahtma. Tihtipeale tuleb laps koolist koju lugemisnimekirjaga – teised olla lugenud ja soovitanud. Nii on olnud vähemalt seni, 1.-3.klassis, edaspidi ilmselt tuleb ka konkreetset kohustuslikku kirjandust. Aga praegu on küll kõik huvipõhine, isegi lugemispäevikut neil ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:29; 19.01 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni pole ühtegi raamatut pidanud lugema. Ka muid kodutöid ei anta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kuus üks raamat. Alates novembrist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 15:52; 19.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 6 raamatut aasta jooksul. Nüüd teises klassis ka 6 raamatut, aga raamatute paksus muidugi teine, kõige paksem vast 150 lk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu kohustuslikku raamatut peab Teie laps/lapsed esimeses klassis läbi lugema.
Kas 8 raamatut on normaalne või palju või vähe.

Täiesti mõistlik, kui laps saab ise raamatu valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka soovituslik üks raamat kuus ning võib ise valida, mida soovib. Ideede saamiseks on antud ka õpetaja poolt nimekiri u 20 raamatuga kust valida. Seal väga erineva tasemega raamatuid nt sööbikust ja pisikust lotteni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka 1 raamat kuus, aga need olid ju sellised, kus teksti ikka vähe. Ühe õhtuga luges enne tähtaega läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustuslikult ei olnud, olid soovituslikud. Lapsed ise valisid.ja pigem jah 1 raamat veerandi kohta. Kahe lapse puhul nn kohustuslikult ette antud nimekiri tekkis 5 klassis, enne seda oli lihtsalt temaatika.
kõige noorema puhulaga on õpetaja vanem ja 2 klassis anti nimekiri ette aga siiski pisike valik oli kas raamat a, b või c.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti ok on nt raamatut omal algatusel ühes kuus läbi lugeda, vastavalt vanusele siis.
Mõni raamat on nii õhuke, et saab päevaga loetud, kulub vaid tunnike ja juba läbi.

Lapsevanemad peaksid rohkem vaeva nägema ja oma lapsi rohkem raamatute juurde juhtima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 01:01; 17.01 02:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti ok on nt raamatut omal algatusel ühes kuus läbi lugeda, vastavalt vanusele siis.
Mõni raamat on nii õhuke, et saab päevaga loetud, kulub vaid tunnike ja juba läbi.

Lapsevanemad peaksid rohkem vaeva nägema ja oma lapsi rohkem raamatute juurde juhtima.

Tahtsin kirjutada, et täiesti ok on nt 2 ramatut kuus läbi lugeda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 01:01; 17.01 02:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on hästi kui normaalne, ma korra natuke hakkasin arvama et liiga palju. ega need raamatud jah suht õhukesed, vähemalt siiamaani.

miks sulle nii tundus?
kas ütlesid lapse kuuldes ka seda?

Ei õelnud lapse kuuldes, oma peas mõtlesin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:59; 17.01 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda laps õpib Prantsuse Lütseumis. Neil on kohustuseks lugeda läbi üks raamat omal valikul ühe veerandi jooksul. Iga laps võis valida raamatu vastavalt oma huvidele ja lugemisoskusele. Pärast läbi lugemist tegi iga laps klassi ees ettekande, kus tutvustas teistele raamatut ning vastas kaaslaste küsimustele.

Mulle selline süsteem meeldib, kuna tekitab lastes lugemishuvi ja teiste poolt kiidetud raamatuid hakatakse endalegi tahtma. Tihtipeale tuleb laps koolist koju lugemisnimekirjaga – teised olla lugenud ja soovitanud. Nii on olnud vähemalt seni, 1.-3.klassis, edaspidi ilmselt tuleb ka konkreetset kohustuslikku kirjandust. Aga praegu on küll kõik huvipõhine, isegi lugemispäevikut neil ei ole.

mMõnes koolis ma tean isegi, et on üks raamat vabalt valitult igal veerandil. aAga meil on teatud raamatud ja kuupäevad juures et just selle peab lugema, kuigi laps loeks oparemameelega mingit muud raamatut mis talle huvi pakuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:59; 17.01 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nimekiri kus oli ainult esimene raamat vabalt valitult ülejäänud on tervel klassil üheaegselt samad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 1. poolaastal alates 2. koolinädalast vaja iga nädal üks raamat lugeda ja jutustada. Ehk siis 12 raamatut kokku. Aga need raamatud olid ka väga lihtsad ja pigem eelkooliealistele, nagu Jussikese 7 sõpra, Triinu ja Taabi lood jne. Nimekirja koostas õpetaja ja nädala kaupa andis uue raamatu teada.
Teisel poolaastal peab kokku lugema 4 raamatut ja kõik võib ise valida. Mu laps valib vist kõik Hirmsa Henry omad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.somerpalupk.edu.ee/raamatud.pdf

Meil olid 1. klassis kõik sealtoodud kohustuslikud läbi lugeda.

2. klassis on samuti nimekirjas olevad ja lisaks veel mõned õpetaja poolt antud raamatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka mõtelnud selle üle, kas kohe 1.klassis peab olema kohustuslik kirjandus. Sest see on niisugune aeg, mil need väiksed juntsud alles hakkavad lugema. (Jah, muidugi on olemas 7-aastaseid, kes kooli minnes läbi lugenud juba Harry Potteri kõik osad, kuid neist me praegu ei räägi.) Kuid enamikul selles vanuses alles toimub lugemisharjumuse ja eeskätt just huvi tekitamine. Esimene kogemus paneb hilisemale aluse. Seega olen mina seda meelt, et esmakogemused peaksid olema positiivsed. Esimesed kokkupuuted iseseisva lugemisega võiksid jääda lapsele meelde meeldivatena. Mitte aga nii, et on pime hilisõhtu, kuri ema seisab selja taga ja käiab: “Loe nüüd! Loe nüüd!” ning 7-a pisarates laps punnitab vägisi lugeda raamatut, mis absoluutselt tema huvidega ei haaku või on lihtsalt liiga pikk tema jaoks. Missuguse mulje saab laps sel juhul lugemisest ja raamatutest? Kui suure tõenäosusega saaks sellisest lapsest tulevikus raamatusõber?

Ühest küljest saan absoluutselt aru ja olen igati nõus, et koolis peab laps tutvuma lastekirjanduse klassikateostega. Ükskõik, kas need on lapsele “igavad” või ei. Samas, hakata kohe 1.klassi septembrikuust ainult klassikat tampima võib tappa mõneski lapses lugemishuvi. Seega pooldaks ise päris alguses suuremat vabadust lasta lapsel ise otsustada, mida ja kui pakse teoseid ta loeb.

Kui mõni 7-a tüdruk vaimustub ponilugudest, las ta siis mu poolest veeribki esimesel poolaastal neid poniraamatuid. Küll jõuab ka klassikaga tutvust teha, aga vähemalt jäävad esimesed kogemused meeldivatena mälusse ning on suurem tõenäosus, et ta sealt edasi ka klassikat samasuguse innuga loeb 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 14:29; 19.01 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka mõtelnud selle üle, kas kohe 1.klassis peab olema kohustuslik kirjandus. Sest see on niisugune aeg, mil need väiksed juntsud alles hakkavad lugema. (Jah, muidugi on olemas 7-aastaseid, kes kooli minnes läbi lugenud juba Harry Potteri kõik osad, kuid neist me praegu ei räägi.) Kuid enamikul selles vanuses alles toimub lugemisharjumuse ja eeskätt just huvi tekitamine. Esimene kogemus paneb hilisemale aluse. Seega olen mina seda meelt, et esmakogemused peaksid olema positiivsed. Esimesed kokkupuuted iseseisva lugemisega võiksid jääda lapsele meelde meeldivatena. Mitte aga nii, et on pime hilisõhtu, kuri ema seisab selja taga ja käiab: “Loe nüüd! Loe nüüd!” ning 7-a pisarates laps punnitab vägisi lugeda raamatut, mis absoluutselt tema huvidega ei haaku või on lihtsalt liiga pikk tema jaoks. Missuguse mulje saab laps sel juhul lugemisest ja raamatutest? Kui suure tõenäosusega saaks sellisest lapsest tulevikus raamatusõber?

Ühest küljest saan absoluutselt aru ja olen igati nõus, et koolis peab laps tutvuma lastekirjanduse klassikateostega. Ükskõik, kas need on lapsele “igavad” või ei. Samas, hakata kohe 1.klassi septembrikuust ainult klassikat tampima võib tappa mõneski lapses lugemishuvi. Seega pooldaks ise päris alguses suuremat vabadust lasta lapsel ise otsustada, mida ja kui pakse teoseid ta loeb.

Kui mõni 7-a tüdruk vaimustub ponilugudest, las ta siis mu poolest veeribki esimesel poolaastal neid poniraamatuid. Küll jõuab ka klassikaga tutvust teha, aga vähemalt jäävad esimesed kogemused meeldivatena mälusse ning on suurem tõenäosus, et ta sealt edasi ka klassikat samasuguse innuga loeb ????

Asi on selles, et on lapsevanemaid, kes ei suuda ega oska oma lastele välja pakkuda ühtegi põnevat raamatut, kuna nad ise kunagi ei loe. Ja nad valivad midagi täiesti suvalist, liiga keerulist, liiga pikka, raskete sõnadega, viletsa suurusega tähtedega. Seetõttu on see töö igaks juhuks ette ära tehtud valides välja võimalikult laialdasele publikule huvi tekitavad ja lühikesed jutud.

Üldiselt kui lapsevanem on kogu lapsepõlve lapsele raamatuid ette lugenud, ei teki seda muret, et need hoolega välja valitud raamatud oleksid lapsele maru igavad. Pigem ei oska lapseevanemad kodus lapsele meeldivalt serveerida asja. Algul tasuks rõõmsameelselt lapsega koos raamatut lugeda. kui näed, et väsib, teha pause, rääkida, arutleda, mida ta luges, kiita. Ja mõni laps on selline, kelle ongi lugemine nii raske, et ükskõik kui huvitav on raamat, ta ei suuda selest mõnu tunda. Paraku sellest lugemisraskusest saab vaid ühel moel üle – lugedes ja lugedes. Mina näiteks lisaks kooli kohustuslikule kirjandusele lasengi lapsel ise ka raamatukogust ennast huvitavat lektüüri lisaks valida. Loeme vahel seda, vahele sekka ka jälle kohustuslikku kirjandust. Üldiselt vist peamine, mis last tõesti lugema innustab on see, kui ta näeb, et ka ema-isa või sõbrad loevad mõnuga ja räägivad loetust põnevilsilmi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 15:52; 19.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed kokkupuuted iseseisva lugemisega võiksid jääda lapsele meelde meeldivatena. Mitte aga nii, et on pime hilisõhtu, kuri ema seisab selja taga ja käiab: “Loe nüüd! Loe nüüd!” ning 7-a pisarates laps punnitab vägisi lugeda raamatut, mis absoluutselt tema huvidega ei haaku või on lihtsalt liiga pikk tema jaoks. Missuguse mulje saab laps sel juhul lugemisest ja raamatutest? Kui suure tõenäosusega saaks sellisest lapsest tulevikus raamatusõber?

Väga vähetõenäoline on, et mõni õpetaja annab teada raamatu läbilugemise vajadusest päev enne. Ikka piisava varuga antakse teada. Ja lapsevanema ülesanne on siin lapsele ajaplaneerimisel abiks olla. Kui ikka laps kehvasti loeb, siis hakkabki varem pihta ja loeb iga päeva natuke. Väga raske on leida raamatuid, mis kõigile meeldiks. Parim lahendus on minu arvates, kus õpetaja annab nimekirja ütleme kümnest raamatust ja laps siis valib sealt viis lugemiseks. Või laps valib ise raamatu ja kooskõlastab valiku õpetajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mina koolis käisin(8 aastat tagasi), siis anti raamatut lugeda ainult vaheajaks. keskkoolis 1 raamat kord kuus. mina arvan, et algklassilapsed võiksid samuti lugeda raamatuid vaheajal mitte kooliajal. esimeses klassis lapsed kohanevad kooliga ja liigne stress pole vajalik. enamus lapsi ei loe soravalt esimeses klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen raamatukoguhoidja ja näen seda teemat pidevalt päriselus. Veel 10a tagasi selliseid hoiakuid ei olnud. Algklasside juntsud tulid ise raamatukokku, näitasid päevikust pealkirja ette või valisid ise midagi, kõik olid rahul ja rõõmsad. Raamatulugemine oli loomulik asi. Suuremad lapsed kirtsutasid küll nina klassika peale, aga kuna lugemine oli käpas, siis oli see maitseküsimus.
Nüüd on internet ja nutitelefonid. See muutis pilt drastiliselt. Nägin reaalselt, kuidas laps, kes sai endale nutitelefoni, lõpetas raamatukogus käimise ja ilmselt ka oma lõbuks lugemise.
Ja nüüd ongi ainus lootus koolil. Et lapsed üldse midagigi loeksid ja suudaksid tekstist aru saada, sõnavaraga tutvust teha.
Aga nüüd on uus häda – lapsevanemad “trollivad”. Tuleb ema koos lapsega raamatukokku, küsib Sipsikut ja raamatut nähes karjatab “Nii paks raamat, seda sa küll ei jõua lugeda!” Laps seisab sealsamas kõrval ja võtab info teadmiseks – raamatulugemine on raske (koguni stressitekitav, vt eelmine postitus), ema ju ütles.
Tahan öelda: lapsevanemad – ärge ise maalige raamatutest ja lugemisest lastele tonti. Kui te ka ise ei ole lugejad inimesed, siis katsuge vähemalt lastele mitte sisendada teadmist, et lugemine on midagi rasket ja vaevanõudvat. Teemaalgataja tundub sama hoiakuga olevat, seepärast ma (täiesti heatahtlikult) juhingi tähelepanu, jälgige iseennast ja oma suhtumist, laps ju võtab teie hoiakud üle.
Teie lapse elu jääb palju-palju vaesemaks kui ta ei loe õigel ajal (laps olles, isiksuse kujunedes) lastekirjandust. Seda ei saa hiljem millegagi korvata.
Ja see väide, et sorav lugemine ei ole selge – ainult lugedes see ju selgeks saab, mitte mingil muul moel.
Ilusaid raamatuhetki kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte aga nii, et on pime hilisõhtu, kuri ema seisab selja taga ja käiab: “Loe nüüd! Loe nüüd!” ning 7-a pisarates laps punnitab vägisi lugeda raamatut, mis absoluutselt tema huvidega ei haaku või on lihtsalt liiga pikk tema jaoks.

Aga miks peaks raamatulugemise jätma pimedasse hilisõhtusse? Kuri ema võiks jumala vabalt kell kuus või seitse arvuti ja teleka välja lülitada, nutitelefoni lapse käest ära võtta, endale ja pehmole isale ka riiulist raamatu otsida ja öelda lapsele: “Nüüd on lugemistund”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte aga nii, et on pime hilisõhtu, kuri ema seisab selja taga ja käiab: “Loe nüüd! Loe nüüd!” ning 7-a pisarates laps punnitab vägisi lugeda raamatut, mis absoluutselt tema huvidega ei haaku või on lihtsalt liiga pikk tema jaoks.

Aga miks peaks raamatulugemise jätma pimedasse hilisõhtusse? Kuri ema võiks jumala vabalt kell kuus või seitse arvuti ja teleka välja lülitada, nutitelefoni lapse käest ära võtta, endale ja pehmole isale ka riiulist raamatu otsida ja öelda lapsele: “Nüüd on lugemistund”.

Paraku pead sa seda tegema peale tööd. Isadel on reeglina veel vähem aega või mõnel polegi isa. Tuled koju ja kontrollid koolitööd üle ja kui on midagi vaja teha siis teedki õhtul.Jah, lugeda ei taheta üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Esimese klassi laste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.