Esileht Väikelaps Esmane lasteaeda minek, kas ja kuidas tähistate

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Esmane lasteaeda minek, kas ja kuidas tähistate

Postitas:

Peagi on lapsel esimene lasteaia päev ja uus eluetapp algamas.
Teen plaane kuidas sel puhul tähistada.
Kuidas teistel on olnud, või plaanite kuidas: kes tulevad esimesel korral lasteaeda sel avapeol, kuidas riietute, kuidas hiljem aiast lahkudes tähistate, kas pidulikult, kodus või kusagil mujal jne. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:43; 18.06 17:51; 19.06 18:08; 28.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka laps lasteaeda, aga ma pole isegi korraks mõelnud selle peale, et seda kuidagi tähistada. Arvan, et see pole eriti oluline. Esimest koolipäeva tähistaks küll. Ma isegi ei tea lasteaia avapeost midagi. Mul läheb ta poole augusti pealt harjutama, kas see avapidu on siis septembri alguses?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb ka laps lasteaeda, aga ma pole isegi korraks mõelnud selle peale, et seda kuidagi tähistada. Arvan, et see pole eriti oluline. Esimest koolipäeva tähistaks küll. Ma isegi ei tea lasteaia avapeost midagi. Mul läheb ta poole augusti pealt harjutama, kas see avapidu on siis septembri alguses?

Ma jälle see tüüp, kellele kohe meeldibki tähistada. Ega ma ei teagi, kas avapidu tuleb.. “Meie ajal” olid, kui ma ise väike olin. Esimene lasteaia päev ju ka ikka väikestviisi verstapost lapse elus. Jäingi mõtlema, et kuidas teistes peredes. Et ei juhtuks nii, et viin oma lapse pidulikult meeleolus kohale, viksilt ja viisakalt riietatuna ja mõjume kui valged varesed. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:43; 18.06 17:51; 19.06 18:08; 28.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et ei juhtuks nii, et viin oma lapse pidulikult meeleolus kohale, viksilt ja viisakalt riietatuna ja mõjume kui valged varesed.

Ilmselt nii lähebki. Esimest korda kuulen, et lasteaias mingi avapidu peetakse.
Ma ei tea, kas jutt käib sõime- või aiarühmast, aga ega suurt vahet pole. Esmaskordselt lasteaeda minejad ei lähe tavaliselt kõik ühel päeval. Tulevad jaokaupa ja mingit suguvõsa ma küll kaasa võtta ei soovita. Algul on lastel tegemist sellega, et üksi sinna üldse jääda. Peoriideid ma panna ei soovita, aga mugavaid korralikke riideid küll. Kui tunned, et vajad tähistamist, siis võid ju seda vabalt kodus pereringis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaeda minek võib lapsel omajagu stressi tekitada ja enamamasti tekitabki, nii et liigse tähelepanu ja pidulikkusega võib seda isegi võimendada. Eriline on see päev niikuinii. Minu arust on oluline lapsele võimalikult sujuv minek ja vähese ärevusega kohanemine luua. Lasteaia esimene päev pole nagu koolis, et rühmale mingi pidulik üritus siis oleks tehtud, lapsed tulevad ju eri ajal, kui on aiarühm, siis osad on varasemad olijad, kui on sõimerühm, siis tulevad ju harjutama ka eri ajal. Õhtul pereringis võib ju muidugi tähistada, aga see päev, kui laps lasteaeda läheb, on lasteaias ikka tavaline päev.

Esimesel lasteaiapäeval on lapsel endal ikka kõige mugavam olla riietes, mis tal tavaliselt mänguks ja liikumiseks seljas on. Ilmselt läheb ju koos teistega ka õue ja mänguväljakule.

Meil läks esimene laps kolmeselt, teised olid rühmas juba vanemad olijad, nii et rühma jaoks oli see täiesti tavaline päev. Sulandus kohe rühma igapäevarütmi, oli pool päeva, siis läksime parki mängima ja jalutama. Mingit pidu ei korraldanud, püüdsin lapsel lihtsalt esimese päeva järel ärevust maha saada.

Teisel lapsel oli u sama, läks ligi kolmeselt, ülejäänud rühm oli juba aasta aega koos olnud, nii et lihtsalt ühel septembripäeval ühines teistega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpoolkirjutajatega samad kogemused. Sõimerühma tullakse jaokaupa, sageli veel vahetatakse rühmi nädala-paari jooksul. Esimesel päeval tohib meil olla koos vanemaga, ainult kella 9-11ni, teisel päeval lõunani ja sealt edasi siis tasapisi pikendatakse aega. Kas teil mingit koosolekut polnud, kus lasteaia korda tutvustati?
Meie mingit pidu ei tee. Ei teinud ka esimese lapsega mõned aastad tagasi. Panin ta vahvalt riidesse, tegin lasteaia hoovil pilti ja läksime rühmaga tutvuma. Kõik muu oli lihtsalt üks tavaline päev…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli kahele lapsehoidjatädile tänupidu, koogisöömine ja tädid said väikse kingituse ja lapsed said neilt väikse kingituse. Lasteaeda minek on ju rohkem hajutatud kui 1.september, kiakse nii kuidas juhtub. Aga õpetajale lilleõie võite ikka viia esimese päeva puhul, peokleiti-kikilipsu vast mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 20:35; 19.06 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pereringis oleks jah ikka kõige õigem, muidugi võib tähistada, väiksest koogist ja/või väiksest kingitusest on küllalt, ei tasu ka väga üle kruvida asja. Miks mitte lapsele seda “üleminekurituaali” kodusest titast ‘suureks’ lasteaialapseks veidi pidulikumaks teha (see järgmise vastaja lasteaia avapeo mõte on ka väga armas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 20:35; 19.06 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil alustas terve 3-aastaste rühm korraga ning augusti keskel oli lasteaia poolt rühmas väike avapidu. Kõik lapsed tulid vanematega kohale, rühmas olid näksimislauad kaetud, samuti oli väike ringkäik lasteaia majas ning saalis oli muusikaõpetaja ette valmistanud lastele paar mängu. Samuti sai selle ürituse käigus iga laps endale kapi ja voodi (s.t ise koos vanema abiga kleepis nii kapile kui voodile nimesildi). Samuti pani iga vanem oma lapse kirja, millisel kolmest peole järgnevast nädalast tema laps lasteaias käima hakkab. Seejärel järgmisest päevast hakkaski siis jupikaupa harjutamine.
Minu laps läks teisel nädalal peale avapidu, õpetajale viis siis väikese lillekimbu. Õhtul tegime kodus tordi ja tähistasime oma perega esimest lasteaiapäeva. Minu meelest see ikkagi võiks olla natuke teistmoodi päev, sest lapse jaoks on see ju siiski suur ja tähtis muutus.
Mingit stressi või negatiivset lapse jaoks minu meelest küll see väike lasteaia poolt korraldatud avapidu ei tekitanud. Pigem peale seda pidu hakkas suure hooga oma esimest lasteaiapäeva ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimese lapsega tegin küll väikse peo, kui laps 3-aastaselt esimest päeva lasteaeda läks. Hiljem selgus, et pidu ise kestis kauem, kui minu laps rühmas üksi viibis:) Nädalakese harjutasime ja käisime koos jupikaupa, aga ei olnud õige aeg. Kui ta 1,5 aastat hiljem uuesti läks, siis teist pidu ei teinud ja laps jäi algusest peale üksi rõõmsalt lasteaeda. Aga see esimese lasteaiapäeva pidu on tal siiani meeles;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lapsed viisid õpetajatele 1. päeva puhul lilled, kodus sõime torti. Peoriideid ei pannud, ikka tavalised mugavad lasteaeda sobivad riided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja taas. Nagu lugeda saab, siis on suhtumisi ja kombeid erinevaid.
Mina olen siiski seisukohal, et tegemist ikkagi on lapse ja ka pere jaoks veidi erilisema sündmusega ning plaanin seda veidi pidulikumalt tähistada. Natuke meeldejäävamaks kujundada tavalisest argipäevast.
Ma ei ole veel kursis, kas lasteaed avapidu vms. korraldada plaanib. Pole veel vastavat infot jagatud, aedagi pole me veel külastanud. Aga otsuse tegin, et pere ringis tagasihoidlikum tähistamine ja isetehtud tort on armas ja südamlik.
Samuti meeldisid mulle väga siinsete kirjeldused, kuidas on tagasihoidlikult aga meeldejäävalt korraldatud.
Mitu head ideed ja mõtet.
Aitäh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:43; 18.06 17:51; 19.06 18:08; 28.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reeglina tuuakse laps tavalistes riietes ja lasteaias ei tähistata, sest enamik pisikesi inimesi ei ole valmis kohe täiesti uue seltskonna tähelepanu keskmes olema, pigem istuvad vaikselt omaette ja jälgivad ümbrust. Kodus võid tähistada kuidas aga heaks arvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minujaoks on isegi kummaline, et mehe suguvõsas lasteaia lõpetamisi suurelt terve suguvõsaga tähistatakse 😀

Aga lasteaeda minek? enamus laps saavad sellest esimeseks paariks nädalaks kuni paariks kuuks suht šoki, mis tähistamisest sa räägid 😀 Tähista siis, kui su laps on täielikult kohanenud, läheb rõõmuga, tuleb rõõmuga, suudab uinuda teisi segamata, sööb seal korralikult ja ei löö (väga tihti) teisi lapsi 😛

Lisaks veel seda, et kui tegemist on esimese lapsega,s isi ole valmis, et kui ta esimest korda üksi jätad, sisi polegi sul enam tähistamise isu vaid ise ka töinad ukse taga 😀 Enamus emasid selle läbi teinud – nii need, kelle lapsed jäävad nutuga kui ka need, kes jäävad rahulikult, emale on see ikka raske – et kuidas ta seal nüüd hakkama saab jne jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli see minek ka järkjärguline – alguses käisime mõnel päeval õues mängimas, siis hakkas poole päeva kaupa harjutamine. Avapeo moodi asjast kuulen esimest korda. Aga tähistamiseks võiks nimetada seda, et varem käisime lapsega koos poes talle lasteaia asju ostmas. Ja esimesel ametlikul päeval tegime kodus veidi pidulikuma õhtusöögi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peagi on lapsel esimene lasteaia päev ja uus eluetapp algamas.
Teen plaane kuidas sel puhul tähistada.
Kuidas teistel on olnud, või plaanite kuidas: kes tulevad esimesel korral lasteaeda sel avapeol, kuidas riietute, kuidas hiljem aiast lahkudes tähistate, kas pidulikult, kodus või kusagil mujal jne. ????

Heldeke!
Ja veel suurem heldeke – miks sa teda keset suve lasteaeda topid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapse lasteada viimine ei ole mingi pidu, on paras närvipinge nii endale, kui lapsele. vanem laps ei harjunudki – võtsime aastaks hoidja, teine laps jäi kohe. Seega võib juhtuda jah, et pidu on pikem, kui lapse lasteaias olemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tähistasime kodus tordiga esimese harjutamisepäeva õhtul. Sama päeva hommikul viisime lasteaeda õpetajatele lilled.
Ei näe küll midagi ulmelist või uskumatult veidrat selles. Esimesel õhtul polnud kellelgi mingit nuttu ja šokki, tore päev oli. Edaspidi tuli küll nututamisi ikka ka ette, aga ei midagi traagilist.
Ega keegi sunni teisi tähistama, aga meie pere, sarnaselt teemaalgataja omale, tähistabki elusündmusi. Ja lasteaia alustamine on sündmus kahtlemata.
Tähistamine ei pea tähendama peoriideid ja restorani, väiksemalt saab ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tähistasime kodus tordiga esimese harjutamisepäeva õhtul. Sama päeva hommikul viisime lasteaeda õpetajatele lilled.
Ei näe küll midagi ulmelist või uskumatult veidrat selles. Esimesel õhtul polnud kellelgi mingit nuttu ja šokki, tore päev oli. Edaspidi tuli küll nututamisi ikka ka ette, aga ei midagi traagilist.
Ega keegi sunni teisi tähistama, aga meie pere, sarnaselt teemaalgataja omale, tähistabki elusündmusi. Ja lasteaia alustamine on sündmus kahtlemata.
Tähistamine ei pea tähendama peoriideid ja restorani, väiksemalt saab ka.

Just. Olen samal seisukohal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.06 16:43; 18.06 17:51; 19.06 18:08; 28.06 21:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Esmane lasteaeda minek, kas ja kuidas tähistate

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.