Esileht Sünnitus Et keisrist taastumine oleks kergem?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Et keisrist taastumine oleks kergem?

Postitas:

Tere!
Kas saab midagi enne plaanilist keisrit teha, et taastumine oleks lihtsam? Tavasünnituse puhul öeldakse, et liikumine jms teeb sünnituse kergemaks, aga kas ka keisri puhul mingi võimalus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, mis enne teha annaks peale selle, et end positiivsele lainele häälestada ja sisendada endale, et asi pole üldse hull 🙂
Peale keisrit aga minul aitas (vähemalt ma arvan, et aitas) liikumine. Keiser oli õhtul kell 18.30 ja järgmisel hommikul kl 7 ajal tõusin püsti ja hakkasin toimetama. Raske oli vaid püstitõusmine ja külje keeramine, kui juba püsti olin, siis liikuda polnud üldse hull. Päris inimese tunne tuli aga tagasi siis, kui sain loa du¨i alla minna (lubati paar tundi peale püstitõusmist, kui naistearst oli käinud ja mind üle vaadanud).

Arstid ja ämmakad kodu aeg rõhutasid ka, et kui ikka on valus ja need tavapärased valuvaigistid ei aita, mis kõigile on ette nähtud, siis tuleb kindlasti öelda ja siis antakse midagi kangemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli keiser reedesel päeval. 24 tundi olin intensiivis ja siis sain perepalatisse. Alguses oli väga raske sirge seljaga seista, aga arst ütles, et peab käega toetama kõhtu ja selja hästi sirgu ajama.
Kolmandal päeval tundsin ennast juba väga hästi. Sain ilusti toimetada ja ringi käia. Raskendatud oli voodis keeramine ja tõusmine.
Sa peadki ennast liigutama, et ei tekiks liiteid.
Mina soetasin endale veel opijärgse bandaa¸i. Kohe saab täis 4 nädalat keisrist ja ütlen ausalt, juba kaks nädalat peale keisrit oli mul selline tunne nagu polekski operatsiooni olnud.
Haiglas anti pärakuküünlaid ja koju jõudes, palusin ka oma arstil need mulle välja kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ruttu bandaa¸i kasutama võib hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ruttu bandaa¸i kasutama võib hakata?[/tsitaat]

Arst ja ämmakas ei soovitanud üldse kasutada, et siis kõhulihased ei taastu normaalselt.
Hoopis imetamisega seotud hormoonid tõmbavad kõhu ilusti kiiresti tagasi, nii et imetada tuleks nii palju kui kulub ja laps tahab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus ebameeldiv asi on see haavavalu, mis kestab u 5 päeva, iga päevaga läheb paremaks, raske on voodist tõusta, keerata ja pikali visata..Mul 10 päeva möödas ja enam pole midagi aru saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna mul oli planeeritud keiser, siis teadsin, et nii ruttu ,kui võimaik, tõusen püsti. ja nii oligi ,et sama päeva õhtul jalutasin haigla koridoris ringi.kell 11 oli keiser ja 19 tegin paar tiiru. järgmise päeva hommikust alates tegelesin oma beebiga ise, ilma abilisteta.
ma arvan ,et on oluline mõelda positiivselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas taastuda see, et oli endal ülisuur tahtmine kohe koju minna. Vihkan täielikult haiglaid ja seega tegin krapsakama näo, kui tegelikult olin, samas see arstide ja õdede petmine tegi ka päriselt enesetunnet paremaks. Valuvaigisteid ei võtnud, ei olnud vaja. Keiser oli kell 11, õhtul kell viis sain perepalatisse ja läksin kohe pesema, sanitari, kes mind pesema tuli, saatsin minema. Järgmise päeva õhtul läksin koju, kuigi ei tahetud lasta. Sõitsin ise ka autoga, kuigi poleks tarvis olnud. Ma ei too ennast eeskujuks, et nii peaks tingimata käituma, mina lihtsalt olen selline loll, tahan ennast nui neljaks mingi üliinimesena näidata. Aga ausalt öeldes see aitab taastumisele väga palju kaasa, kui ei jää ennast haletsema ja hakkad kohe tegutsema ja liikuma. Ainuke hull hetk oli see, kui tuli mingi tädike imetamist õpetama ja surus mu üsna jäigalt pikali ja näitas jõuliselt õiget asendit pikali imetamiseks. Siis oleks tahtnud küll karjuda, sellised järsud liigutused ja järsk külilikeeramine on ikka päris jube, kui sul on eelmisel päeval keiser olnud. Tema vist seda ei teadnud, et mul oli keiser.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Et keisrist taastumine oleks kergem?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.