Esileht Tööelu, raha ja seadused. ettevõtjast palgatööliseks

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: ettevõtjast palgatööliseks

Postitas:

Olen olnud väikeettevõtja ja sisuliselt vindunud ligi 10 aastat. Nüüd mõtlesin, et lähen palgatööle, aga hirm on nahas. Just nimelt filosoofias. Ettevõtjana sa üritad olla võimalikult efektiivne, lolluseid hoiduda. Palgatööl vb antakse ülesanded, mis tunduvad täiesti jaburad. Vb tehakse veel märkuseid hilinemise, facebooki jms mis pinnal Lihtsalt kardan, et minus võib konflikt tekkida ja minust töölooma enam ei saagi, kui just mitte füüsilist teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult tehakse märkusi hilinemise v töö ajal facebookis surfamise teemal. Aga kui sinust töötegijat enam ei saa, siis ei saa. Siis vindu edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk seletab nõrk enesedistsipliin ja madal töökultuur ka seda, miks sinu äri 10 aastat vindus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

põhiprobleem tuleb sellest, et sa oled ettevõtjana harjunud sellega, et töötad siis, kui on vaja tööd teha ja kui pole vaja, siis teed midagi muud. palgatöölisena pead tegema tagumiktunde ka siis, kui tegelikult pole tööl midagi teha. lisaks ajavad harja punaseks ülemused, kes ei pruugi tegelikult olla eriti seadusekuulekad või on nad lihtsalt lollid (nt parteilise kuuluvuse järgi pukki saanud).

ma vahepeal töötasin osakoormusega ühes riigiasutuses (kutsuti, sest nende vastava ala spetsialist sai infarkti), olin ise olnud (ja olin ka seal töötamise ajal) samas valdkonnas tegutseva erafirma omanik, jälestasin riigifirma korralagedust, ebaprofessionaalset suhtumist töötajatesse, koosolekuid väljaspool tööaega jne, mida ebakompetentne juhtkond töötajatelt nõudis. kõige hullem oli finantside kasutus: töötajad pidid ise ostma oma raha eest töövahendeid (paljunduspaber, kirjatarbed jne), samas, kui peaboss muretses mitme tuhande eest fuajeesse hiigelsuure digiekraani ja pidas ise meile loenguid kulude kokkuhoiust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan eraettevõttes, aga seal on kohati veel hullem bürokraatia kui riigi asutustes ja vahest tunduvad tööülesanded ikka väga küsitavad – kas firmal pole tõesti raha kuhugi mujale panna? Aga kuna mina käin tööl siiski raha pärast ja mulle nende tobeduste eest palka makstakse, siis teen ära ka tobedana näivad tööülesanded. Aga Facebookis mul pole tööajal kunagi aega olnud istuda ja tööle peab ka ikka õigel ajal ilmuma. Muidugi on kokkuleppel võimalik ka töölt ära käia omi asju ajamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan eraettevõttes, kus tagumikutunde ei loeta ja keegi su selja taga ei vaata, kas sa tööd ka teed, KUID töötajalt eeldatakse iseseisvust ja vastamist tehtu/mittetehtu eest. Kellegagi ei käituta nagu titega, keda peab keelama ja käskima ning stopperiga kõrval seisma. Sellega muidugi kaasneb ka see, et vajadusel tehtud ületundide eest ei maksta, kuid mul on endal võimalik tehtud töö aega tagasi võtta, sest meil on paindlik tööaeg.

Valisin just endale tööandja selle järgi ja olen väga rahul. Tõsi, selline töökorraldus eeldab head distsipliini ja enesemotiveerimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. ettevõtjast palgatööliseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.