Esileht Kodunurk Gaasikütte kulu..

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Gaasikütte kulu..

Postitas:

Tere

Ehk oskate aidata. Sooviks teada, kui suur on Teie elamise maagaasi kulud (küte, gaasiahi, vee soojendamine)
Ja eesti energia võrguteenuse tasu?

Mul on tunne, et meile tahetakse n.ö kott pähe tõmmata.. arve on lihtsalt utoopia :S

Aitäh! ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 19:51; 09.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 80 ruudune korter, kütame gaasikatlaga. Osades ruumides on vesipõrandaküte, tubades radikad, samuti gaasi pealt sooja veega. Ka soe vesi tuleb gaasikatla abiga. Arve on kõige külmematel kuudel alla 50 euro. Minu arust väga hea sooja vee ja sooja kodu hind. Imestan, et seda nii vähe kasutatakse ja makstakse ulmelisi elektriboileri jms hindasid. Aga ma pole üldse asjatundja – võib-olla on asi ikkagi selles, et gaasitrassid ei lähe paljudesse kohtadesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 80 ruudune korter, kütame gaasikatlaga. Osades ruumides on vesipõrandaküte, tubades radikad, samuti gaasi pealt sooja veega. Ka soe vesi tuleb gaasikatla abiga. Arve on kõige külmematel kuudel alla 50 euro. Minu arust väga hea sooja vee ja sooja kodu hind. Imestan, et seda nii vähe kasutatakse ja makstakse ulmelisi elektriboileri jms hindasid. Aga ma pole üldse asjatundja – võib-olla on asi ikkagi selles, et gaasitrassid ei lähe paljudesse kohtadesse.

Kui suur see kulu kuupmeetrites on? Näiteks Jaanuari eest? Kui tüli ei tee 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 19:51; 09.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

60ndatel ehitatud viilkatusega maja, suht hõre.
gaasi hind ja gaasikulu viimasel kuuel kuul kokku:

aug 5,21€, 12 kuupi
sept 10,16€, 25 kuupi
okt 66,97€, 165 kuupi
nov 97,74€, 241 kuupi
dets 101,47€, 250 kuupi
jaan 140,86€, 330 kuupi, (sh võrgutasu 30,78€)

meil ei ole eesti energia, meil on üks väike gaasifirma trassi omanik (Tallinn)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 21:46; 10.02 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et seda nii vähe kasutatakse ja makstakse ulmelisi elektriboileri jms hindasid. Aga ma pole üldse asjatundja – võib-olla on asi ikkagi selles, et gaasitrassid ei lähe paljudesse kohtadesse.

Üks asi, et trassigaasi ei ole, aga isegi kui on, siis gaasikatel on parasjagu kallis, nii et tasuvusaeg on üsna pikk. Ma kaalusin, kas panna väljaüüritavasse korterisse gaasiküte ja no 10 aastaga ei oleks asi veel ära tasunud, samas katel soovitatakse 10 a pärast juba välja vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 09:30; 10.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi, et trassigaasi ei ole, aga isegi kui on, siis gaasikatel on parasjagu kallis, nii et tasuvusaeg on üsna pikk. Ma kaalusin, kas panna väljaüüritavasse korterisse gaasiküte ja no 10 aastaga ei oleks asi veel ära tasunud, samas katel soovitatakse 10 a pärast juba välja vahetada.

gaasikatel ise polegi nii väga kallis, aga katla hind oli meil vaid 1/6 koguhinnast,
pool kulutustest läks gaasitrassiga liitumistasudeks,
2/6 krundisisese trassi projekti ja ehituse peale. gaasi tohivad paigaldada vaid vastava litsentsiga firmad, iga ehitusfirma gaasitrassi panna ei tohigi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 21:46; 10.02 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi, et trassigaasi ei ole, aga isegi kui on, siis gaasikatel on parasjagu kallis, nii et tasuvusaeg on üsna pikk. Ma kaalusin, kas panna väljaüüritavasse korterisse gaasiküte ja no 10 aastaga ei oleks asi veel ära tasunud, samas katel soovitatakse 10 a pärast juba välja vahetada.

gaasikatel ise polegi nii väga kallis, aga katla hind oli meil vaid 1/6 koguhinnast,
pool kulutustest läks gaasitrassiga liitumistasudeks,
2/6 krundisisese trassi projekti ja ehituse peale. gaasi tohivad paigaldada vaid vastava litsentsiga firmad, iga ehitusfirma gaasitrassi panna ei tohigi.

No see, kui trassi lased panna, on loomulikult veel eriti hull lugu – ka meil läbi tehtud, maja jaoks. Kunagi ammusel krooniajal sai makstud trassi eest ca 100 000 ja nii odavalt saime ainult tänu sellele, et tänaval oli veel soovijaid. Eks suures majas tasub ka kiiremini ära, aga no isegi ainult katla ja radikate hinda arvestades tuli juba korteri puhul tasuvusaeg väga pikk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 09:30; 10.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vahetasime gaasikütte välja, ikka väga kalliks läks viimastel aastatel. 200 ruutu maja, soe vesi ka gaasi pealt. Mingi 200-300 eurot talvel oli tavaline arve. Nüüd panime õhksoojuspumba, investeering oli muidugi suur, aga küttearveid pole enam. Elektril on 10 eurot juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma köetavat pinda päris täpselt ei tea, siis võib-olla pole minu vastusest väga abi, aga ikkagi. Elamine kokku üle 200 ruudu, köetavat pinda umbes 130 ma arvan, võib-olla ka vähem (garaazi ei küta ja samuti ühte tuba, mis on praegu tühi). Eelmine kuu oli arve 70 eurot, elektriarve vist 40 (kuid olime pool kuud Eestist ära ja küte oli vähemaks keeratud. Detsembri eest oli gaasiarve 65 eurot. Eelektri ei mäleta. Me ei küta väga palju, toas on u 20 kraadi sooja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on köetavat pinda umbes 130 m2, lisaks siis veel gaasiga soe vesi ja gaasipliiti kasutame ka. Kõige suurem arve on olnud jaanuaris, siis oli 125 eur. Meil on üle 10a vana katel, läheb lähiajal väljavahetamisele ja siis pidavat küttearved vähenema. Alumisel korusel ikka meeldib kui on 24-25 kraadi ja üleval on 22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Gaasikütte kulu..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.