Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Glükoositesti tulemusel veresuhkru jälgimine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Glükoositesti tulemusel veresuhkru jälgimine

Postitas:

Kuna glükoositesti kolmas näitaja tõusis võrreldes teise prooviga, siis saadeti edasi endokrionoloogi juurde. Sain sealt kaasa veresuhkru mõõtja ning karmid juhised, kuidas midagi süüa enam ei või – alates või määrimisest leivale ja lõpetades kaerahelbepudruga, maiustustest ei tasu mõeldagi. Pean praegu nädala jooksul 6 korda päevas mõõtma, enne söömist ja 2 tundi pärast.

Aga ma ei kujuta ette, milline näit on rasedal ok?
Enne sööki on kõik miskit 4,5-5,5 vahemikus. Pärast sööki on olnud 5,5-7,0 vahemikus. Mis siit on juba kõrge ja mis normaalne? Seda mulle kahjuks ei räägitud ja otsingud ka head vastust ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene näit 5,1 öeldi, et 5,2 juba kõrge rasedal. Seega oli mul nö piiri pealne. Teine kolmas olid korras (vähemalt öeldi nii).
Ämmakas saatis kohe mu edasi ja sealt anti mulle mõõtmiseks vajalikud asjad. 4 korda päevas pidin mõõtma. Esimesed päevad olid ok, siis aga tekkis täielik paanikka enne mõõtmist. Sõrme otsad olid neljandaks päevaks niiiii valusad, et nutt tuli peale juba (ma tõesti ei tea kuidas inimesed saavad aastaid nii mõõta veresuhkrut).
Aga näitudest. Kõige madalam oli hommikul 4,1 ja päeva peale enamasti 5,2-5,7 väga harva oli 6,1 korra oli ka 7,1( kasutasin ketsupit). Arvan, et paljusõltub ka arstist mis mida kõrgeks peab. Toidu osas arvasin alguses,et no nüüd ma suren küll nälga, tegelikult mõne päevaga harjusin nii ära et ei jaksand tervet portsugi ära süüa. Magusa asemel sõin vahepaladeks puuvilju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes rasedusdiabeedi piirid on:
Glükoositestil:
Hommikune alla 5,3
1h hiljem alla 10
2h hiljem alla 8,6

Ja igapäevaselt
Enne sööki alla 5,3 ja tund peale sööki alla 7,8.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 09:35; 21.04 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin ka ühe postituse kus piirmäärad on mainitud https://www.google.fi/amp/s/meielounaeesti.wordpress.com/2015/10/15/rasedusdiabeet-e-gestatsioonidiabeet-i/amp/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 09:35; 21.04 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tühja kõhu veresuhkur≥5,3 mmol/l
1 tund pärast sööki≥7,8 mmol/l
2 tundi pärast sööki ≥6,7 mmol/l

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö rohkem köögivilju ja liha, kala, kana, mune, väldi jahu, teravilja, tärklist, peidetud suhkruid, puuvilju. Leib tõstab veresuhkrut aga või ei tõsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pandi ka rasedusdiabeedi diagnoos ja öeldi, et nüüd on rasedate kriteeriumid: hommikune kuni 5,1, poolteist tundi peale sööki mitte rohkem kui 7. Päeva jooksul ennem sööki on loomulik, et näit on kõrgem kui 5,1 sest vahepalad toidukordade vahel on olulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen homme verd andma ning mulle ütles arst, et 12 tundi ennem ei sööks midagi ning kommenteeris, et rasedate veresuhkru piirid on väga madalale viidud. Ütles vaid, et see minu säästmiseks, kuna mingeid näidustusi rasedusdiabeediks pole. Seega usun, et sõltub arstist, kes kuidas sellesse suhtub. 5 aastat tagasi rase olles ei mäleta sellist paanikat selle teema üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin 8 aastat tagasi võtsin rasedusega 30 kilo juurde keegi midagi ei öelnud ja nüüd olles uuesti rase (hetkel pole veel ühtegi kilo juurde tulnud ,aga rasedus ka väike veel 15 nädalat) oli ämmakal paanika kuidas sain 30 kilojuurde võtta ja midagi ei tehtud ja sellepärast saadabki homme glükoositesti tegema et ennetada eelmist korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Glükoositesti tulemusel veresuhkru jälgimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.