Esileht Väikelaps Gripihooajal lapse lasteaeda viimine?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Gripihooajal lapse lasteaeda viimine?

Postitas:

Kui teate ,et lasteaias gripp rühmas ,kas siis olete ikka viinud ,lootes ,et haigeid lapsi ei tooda lasteaeda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, kas saaks üldse aru, et gripp on rühmas. gripp väljendub ju inimestel väga erinevalt. mõni on kergelt nohune, aga teine hinge vaakumas. aga ilmselt viiks ja loodaks, et midagi hullu ei juhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet ei ole, kas tuuakse või mitte, viirused nakkavad juba enne, kui haigustunnused välja löövad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viiks lapse lasteaeda. Kuhu ta tööpäevadel siis ikka mujale viia? Gripihooaeg kestab praktiliselt märtsikuuni, nii pikalt ju puhkust ka ei võta ning haiguslehte sellepärast, et “on gripihooaeg ja hoian last igaks juhuks kodus” ei ole ka õige võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teate ,et lasteaias gripp rühmas ,kas siis olete ikka viinud ,lootes ,et haigeid lapsi ei tooda lasteaeda

Kui mul on võimalik last kodus hoida, siis ei viiks. Kui sellist võimalust pole, siis polegi ju küsimust.
Ja haigete laste lasteaeda toomine ei puutu asjasse. Nakatatakse juba enne haigustunnuste avaldumist, sellepärast need viirused levida saavadki. Muidu oleks ju lihtne – haiged isolatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuis a saad töölt koju jääda, siis ära vii. Küll aga ma ei tea, et perearstid väljastaksid hoolduslehte põhjusel, et keegi teine lasteaias on haige 😀 Ja kui suvel suurem osa puhkusest puhatud ja palgata puhkuse luksuse jaosk võimalusi pole, mida siis teha? viid aeda ja loodad parimat.

Kollektiivis levib ka muid viiruseid peale gripi, sh tavaline nohu, mida enamus esimese-aasta lasteaialapsi põevadki iga paari nädala tagant 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas me räägime nüüd ikkagi päris laboratoorselt diagnoositud gripist või lihtsalt mingist talvisest palavikuga viirushaiguseset?

Ma ise olen gripihooajal EMOs töötanud ning kümnete kaupa läbi vaadanud patsiente, kellel pärast tuli analüüsidest mõni gripitüvi välja. Terveks jäin, ilmselt tol talvel levinud gripitüved langesid hästi kokku nendega, mille vastu ma tol ja varasematel aastatel vaktsineeritud olin. Kuna lasteaialaps on mul ka juba mitu aastat gripivaktsiini saanud, siis tema puhul il,selt jääksin samale lootma. Mõtlikuks teeb aga kodus olev vaktsineerimata beebi (kuna olen temaga kodune, saaks põhimõtteliselt ka suurema lapse lasteaiast ära jätta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 gripi vastu vaktsineerimata last, vanim neist 11-aastane. Neist pole keegi grippi põdenud. Ise olen korra elus grippi põdenud – sügisel sain vaktsiini ja kevadel olin 40-se palavikuga siruli. Minu kogemus ütleb, et ei ole mõtet karta ja vaktsineerimiseks ka põhjust ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, kas saaks üldse aru, et gripp on rühmas. gripp väljendub ju inimestel väga erinevalt. mõni on kergelt nohune, aga teine hinge vaakumas. aga ilmselt viiks ja loodaks, et midagi hullu ei juhtu.

Gripp algab alati kõrge palavikuga, mitte nohuga ja kergelt nohune ei ole kindlasti gripp!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaialapse võiks tõesti võimalusel koju jätta, aga kuidas käituda koolilapsega? Paariks päevaks veel saab kuidagi koju jätta, aga kevadeni ju koduõppel ei hoia. Õpetajad vaevalt sellest aru saavad, isegi kui kodus on riskigruppi kuuluvaid inimesi, keda koolilaps ohustada võib. Mida teha siis? Kõigil pole võimalust teisi pereliikmeid kuskile pagendada ka või ise metsa kolida ning isegi sel juhul on vaja sööki ja ravimeid teistel tuua lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 06:30; 10.01 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viin küll lasteaeda, tööl peab ju käima. Minu jaoks täiesti arusaamatu teemaalgatus – enamus lapsevanemaid käivad siiski tööl ja tasuta lapsehoidjaid ei anta ka gripihooajal:) Nii et kuhu see laps siis jätta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaeda ei viiks kindlasti kui teada, et rühmas levib gripp.
Ja koolilapse võiks ju vaktsineerida ning ka lasteaialapse, hoiab ehk need koledad tüsistused eemal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei saaks ilmselt kunagi teada, et ma just grippi põen… kui just äärmuslikult haiglaravi ei vajaks. Mu perearst ei kutsu mitte kunagi gripianalüüsi tegema, kui ma ka helistan, et olen palavikus või mõni mu lastest on 39,5-ga voodis… ikka ravime nagu iga tavalist viirushaigust ja pärast, tagantjärgi, ei hakka ka ju keegi seda grippi analüüsima.

Ilmselt ka paljude teistega on nii.

Ja kui rühmas keegi teatab gripist, siis on võimalik, et enamus lapsi, kes kohal käinud, ka viirusega juba nakatunud. Mõnel on immuunsüsteem tugevam ja haigus ei pruugi avaldudagi – seda ei tea ju iial ette ja nii igaks juhuks koju ka ei saa last alati jätta. Gripihooajal püüan lastega vältida pigem mängutubasid ja kaubanduskeskusi, lasteaias on ikkagi üldjuhul hügieen ja käte pesemine kontrolli all ja päris haigeid-palavikus lapsi ju ka keegi aeda ei too. Nohu-köha – see ei ole gripp, vaid omaette jututeema juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 11:42; 10.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei saaks ilmselt kunagi teada, et ma just grippi põen… kui just äärmuslikult haiglaravi ei vajaks. Mu perearst ei kutsu mitte kunagi gripianalüüsi tegema, kui ma ka helistan, et olen palavikus või mõni mu lastest on 39,5-ga voodis… ikka ravime nagu iga tavalist viirushaigust ja pärast, tagantjärgi, ei hakka ka ju keegi seda grippi analüüsima.

Ilmselt ka paljude teistega on nii.

Ja kui rühmas keegi teatab gripist, siis on võimalik, et enamus lapsi, kes kohal käinud, ka viirusega juba nakatunud. Mõnel on immuunsüsteem tugevam ja haigus ei pruugi avaldudagi – seda ei tea ju iial ette ja nii igaks juhuks koju ka ei saa last alati jätta. Gripihooajal püüan lastega vältida pigem mängutubasid ja kaubanduskeskusi, lasteaias on ikkagi üldjuhul hügieen ja käte pesemine kontrolli all ja päris haigeid-palavikus lapsi ju ka keegi aeda ei too. Nohu-köha – see ei ole gripp, vaid omaette jututeema juba.

Ja ilmselt need “paljud teised”, kes grippi ei diagnoosi, lõpetavad haiglas, mõni ka surnukuuris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 13:00; 10.01 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ilmselt need “paljud teised”, kes grippi ei diagnoosi, lõpetavad haiglas, mõni ka surnukuuris.

No olgem ausad, gripp lõppeb letaalselt peamiselt ikka põduratel vanainimestel ja väljakujunemata immuunsüsteemiga beebidel või immuunsusprobleemidega täiskasvanutel (kellel juba eelnevalt on mõni haigus keha ära kurnanud). Iga suvaline terve inimene tänavalt ei pea seda grippi nii paaniliselt kartma.

Ega arst muud ei soovita, kui et jooge palju vedelikku ja võtke palavikualandajat, kui temperatuur 39-le hakkab lähenema. Mitte mingit mõtet ei ole arsti ootejärjekorda oma potentsiaalset grippi levitama minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tuleks teada, et rühmas on kellelgi diagnoositud gripp, siis võimalusel jätaksin koju. Saame mehega mõlemad osaliselt kodus töötada, nii et ühe nädala kombineeriks küll kahepeale nii ära, et lapsed saaks lasteaias kodus olla, siis oleks juba näha, kas on keegi veel rühmast haigestunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul on kodus beebi, siis jätan vanemad lapsed jaanuaris, veebruaris koju. Õnneks pole nad suured lasteaiafännid.
Kui vanemad peavad tööl käima, siis muidugi pole varianti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ilmselt need “paljud teised”, kes grippi ei diagnoosi, lõpetavad haiglas, mõni ka surnukuuris.

No olgem ausad, gripp lõppeb letaalselt peamiselt ikka põduratel vanainimestel ja väljakujunemata immuunsüsteemiga beebidel või immuunsusprobleemidega täiskasvanutel (kellel juba eelnevalt on mõni haigus keha ära kurnanud). Iga suvaline terve inimene tänavalt ei pea seda grippi nii paaniliselt kartma.

Ega arst muud ei soovita, kui et jooge palju vedelikku ja võtke palavikualandajat, kui temperatuur 39-le hakkab lähenema. Mitte mingit mõtet ei ole arsti ootejärjekorda oma potentsiaalset grippi levitama minna.

Kui on gripp, siis arst kirjutab Tamiflu. See tänavune gripp on eriti ohtlik, ka väikelastele. Minu perearst ütles, et kohe kui on kahtlus gripile, vut vut proovi tegema ja saab ravima hakata. Gripp on haigus, mida karta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 13:00; 10.01 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, siis on perearstid ikka nii erinevad. Minu oma näiteks naeraks mu välja, kui hakkaksin ise endale “diagnoosi” panema või oletama, et äkki mul on see päris gripp… Olen mitu korda viirushaiguste perioodidel põdenud voodis kodus, palavik üle 39, vappekülmad ja lihasvalu, silmad ei talu valgust. Ja perearst ütleb vaid, et joo teed, võta Ibuprofeeni, kui vaja. Ja kõik.

Tegelikult on see gripihaigete statistika üsna umbkaudne sel juhul. Mõni arst ei teegi neid analüüse, teine jällegi kutsub kohe kohale, kui on kahtlusi…
Ja siit mu järgmine imestusteema – kas tõesti läheb 39-kraadisesse palavikku haigestunu vut-vut perearsti juurde analüüse andma? Olen aru saanud, et Tamiflud peab kohe haiguse alguses andma hakkama, muidu pole enam suurt kasu. Kas see gripihaige seal polikliiniku ukse taga kaaspatsiente ei ohusta?

Vabandust, et teemast hakkab mööda minema, ma lihtsalt imestan siin omaette. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 11:42; 10.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst näiteks keeldus meile Tamiflus välja kirjutamast, kuigi meil oli eelmine aasta emo-s diagnoositud gripp. Ütles hoopis, et see ravim on kohutav mürk ja kahjustab organismi rohkem kui gripi põdemine. Kuna olime lapsega põdenud juba mitmeid päevi siis ilmselt poleks see ka aidanud enam, kuid teine laps, kellel nähud alles algasid, oleks võinud abi saada. Tegelikult on üldse perearstile pääsemine üks imede-ime, sest vahel helistan 5-minutiliste intervallidega päev otsa ja telefon on kas kinni või ei vastata….ja seda isegi mitte külmetushaiguste kõrgaajal vaid ka keset suve näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 06:30; 10.01 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst näiteks keeldus meile Tamiflus välja kirjutamast, kuigi meil oli eelmine aasta emo-s diagnoositud gripp. Ütles hoopis, et see ravim on kohutav mürk ja kahjustab organismi rohkem kui gripi põdemine. Kuna olime lapsega põdenud juba mitmeid päevi siis ilmselt poleks see ka aidanud enam, kuid teine laps, kellel nähud alles algasid, oleks võinud abi saada. Tegelikult on üldse perearstile pääsemine üks imede-ime, sest vahel helistan 5-minutiliste intervallidega päev otsa ja telefon on kas kinni või ei vastata….ja seda isegi mitte külmetushaiguste kõrgaajal vaid ka keset suve näiteks.

Tore, et mõni perearst reaalset infot ka omab! Tahaks endale ka sellist! ( kogemata panin miinuse, puuteekraani ” võlud”)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Gripihooajal lapse lasteaeda viimine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.