Esileht Koolilaps Gümnaasiumiharidus Mustamäe koolidest

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Gümnaasiumiharidus Mustamäe koolidest

Postitas:

Palun kiitke-laitke Mustamäe koolide gümnaasiumiosa õppimiskeskkonda, huvitavate valikainete võimalusi, sisekliimat, seltskonda jms oma laste kogemuste ja nendelt saadud info põhjal. Edetabelikohad väga ei huvita, neid oskame ise ka vaadata ja suure tõenäosusega laps viimastel edetabelikohtadel asuvate gümnaasiumitega ka leppima ei pea. Aga oleks vaja tekitada n.ö. plaan B oma lähipiirkonna gümnaasimitesse kui sisseastumiskatsed peaksid ebaõnnestuma esimeses valikus olevatesse gümnaasiumitesse. Oma praeguses koolis kahjuks puudub gümnaasiumiosa ja uude kooli minekust ei pääse.
Praegu lapse ainus valik Mustamäel on sõprade juttude põhjal 32.keskkool kus pidavat olema ülitore keskkond, huvitavad õppesuunad ja valikained, samas olen kuulnud, et reaalained selles koolis ei ole eriti tugevad.
Aga on ju veel Mustamäe Gümnaasium, Tehnikagümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium? Asukoha poolest sobib ka Nõmme Gümnaasium.
Oluline on, et koolis miskit ikka õpetatakse ja õppimotivatsiooniga õpilased käivad, mitte päris suvaline loodrite seltskond ei oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 20:23; 19.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kas õppida soovitakse pigem keeli või reaalaineid, sellest juba sõltub ju mis koolid sõelale jäävad.
Päris palju sõltub nendest noortest endist, milline saab olema nende kooliaeg. Aga seda raske ette ennustada, milline seltskond just sel aastal kokku satub 🙂
Suvalist loodrite seltskonda vast nüüd ka enam gümnaasiumites ei hoita- gümnaasium ju pole kohustuslik, kes õppida ei soovi, sellele öeldakse head aega 🙂
Isiklikult olen positiivset kuulnud 32.keskkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletn, et oled Nõmme elanik 🙂 Enamik nõmmekaid Nõmme Gümnaasiumi ei saa, aga seal ka tase väga alla käinud direktori tõttu eelkõige. Minu laps käis ka ühes neist põhikoolides, kus gümnaasiumiosa ei olnud. Paljud Nõmme lapsed käivad kas Mustamäel või Õismäel gümnaasiumis. Minu oma kandideeris Saksa Gümnaasiumi, ühte neist Õismäe kooli ja Mustamäe Gümnaasiumi, valis viimase. Olen rahul, lõpp küll vajus natuke õhkkonna poolest ära, ma ei oskagi seletada, mis see täpselt oli, aga lõpetas tugeva lennuga, kus klassis oli mitu kuldmedalisaajat ja hakkajad lapsed. Valikut oli piisavalt.
Eelkõige on oluline normaalne direktor ja tore õpetajate kollektiiv, siis tehakse imeasid kõigi lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik nõmmekaid Nõmme Gümnaasiumi ei saa, aga seal ka tase väga alla käinud direktori tõttu eelkõige.

Minu laps lõpetas möödunud kevadel ühe Nõmme pöhikooli ja ma ütleksin, et pea kõik, kes soovivad, saavad Nõmme gümnaasiumi, aga reaalsuses lähevad sinna põhiliselt ikka need, kes mujale ei saa või kellel kohe üldse ambitsiooni ei ole. Nende klassist konkreetselt läksid NG kaks inimest, kuid väga paljud õpivad nüüd kas kesklinna koolides või Mustamäel (32. kk, MG põhiliselt).

Mustamäe gümnaasiumi kohta on mul raske veel midagi lõplikku öelda, kogemus alles liiga väike. Ühest küljest nagu tundub, et liiga madala tasemega rahvast on vastu võetud, siis on osa veel kindlalt sellised, kelle koht ei ole motivatsiooni poolest gümnaasiumis. Teisalt tundub hindamine olevat päris range ja maksimaalseid hindeid niisama naljalt ei saa. Kontrolltööd, kus on üks-kaks A-d või B+, on päris tavalised. Ma arvan, et järgmisel sügisel selgub, kuidas asi edasi läheb. Igatahes edetabelites on MG korralikud kohad.

Muud Mustamäe gümnaasiumi, kus nt reaalsuunast huvitatul õppida, ma ei oskagi pakkuda. 32. kk on humanitaarile või loovale noorele inimesele kindlasti väga äge kool, minu lapse klassikaaslased on igatahes rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 09:04; 19.01 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kahjuks kuulnud, et Nõmme Gümnaasiumi võetaks kõik vastu ja sinna läheb igasugust seltskonda, peamiselt need kes mujale sisse ei saa. Samas tean ka selliseid kes nelikaktsete esimese ja teise eelistuse koolidess ei ole sisse saanud ja kolmanda ja neljanda eelistuse koolidesse siis pigem ei ole läinud ning samuti kolmikatsete koolidesse minna ei soovi vaid valivad kodulähedase Nõmme. Ja ilmselt kes õppida tahab, saab seda teha ka Nõmme Gümnaasiumis kui see loodrite ja mittemotiveeritute seltskond ei häiri.

Oma lapse puhul kahjuks tean, et seltskond, kellega koos olla on hästi oluline. Raju pidutsemise, alkoholi ja narkootikumide tarbimisega ilmselt kaasa ei läheks aga oleks õnnetu kui tema ümber ei oleks sarnaste huvide ja motivatsiooniga klassi- ja koolikaaslasi. Ja muutuks ilmselt laisaks ja mugavaks. Seega oleks vaja kooli kus peaks ikkagi korralikumalt pingutama.

32. kool on siis jah üldiselt populaarne ja hea õhkkonnaga kuid tasemelt ilmselt mitte nii tugev. Hea kuulda et Mustamäe Gümnaasium ka enam-vähem.

Oleks tänulik info osas ka Tallinna Saksa ja Tehnikagümnaasiumi osas.

Lapsel kindlat õppesuunaeelistust hetkel ei ole ja saab võrdselt hästi hakkama nii reaal kui humanitaarainetega. Kui huvide poolest kaldubki rohkem humanitaaralade poole, siis tuleviku suhtes tahaks saada kindlasti ka hea reaalhariduse et ülikooli minnes oleks rohkem valikuvõimalusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 20:23; 19.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel kindlat õppesuunaeelistust hetkel ei ole ja saab võrdselt hästi hakkama nii reaal kui humanitaarainetega. Kui huvide poolest kaldubki rohkem humanitaaralade poole, siis tuleviku suhtes tahaks saada kindlasti ka hea reaalhariduse et ülikooli minnes oleks rohkem valikuvõimalusi.

MG-s selline huvitav suund nagu keele-reeal 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 09:04; 19.01 19:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Gümnaasiumiharidus Mustamäe koolidest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.