Esileht Ilu ja tervis Günekoloog ütles, et peaksin kasutama sidemeid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Teema: Günekoloog ütles, et peaksin kasutama sidemeid

Postitas:

Pealiskaudseks teda ei pea. Küsis isegi mu esivanemate põetud haiguste kohta jne. Küll aga oli mingite asjade suhtes väga tugevalt meelestatud, nt tampoonid. Rääkis, et need kuivatavad limaskesta (loogiline ju tegelikult). Järgmisel nädalal lähen ta juurde ultrahelisse, tahab munasarjad üle vaadata. Siiani on arstid suure veritsuse lahenduseks ainult pille välja pakkunud, aga need mulle ei sobi (kaalutõus, meeleolukõikumised, peavalud jne); vaatab, mis siis seekord saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 17.02 00:29; 17.02 00:31; 18.02 02:02; 18.02 14:43; 18.02 14:47; 19.02 16:14; 20.02 23:25; 23.02 01:59; 25.02 18:30; 18.03 20:44; 18.03 20:55; 18.03 21:53; 20.03 20:19; 21.03 02:17; 21.03 13:19; 18.08 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka jubedalt lahmab verd päevade ajal. Ühtegi ööd ei saa korraga ära magada. 1-2 korda käin vetsus tampooni ja sidet vahetamas. Muidu hommikul mees arvaks, et mind on ära tapetud 😀 Lisaks veel meeletud kõhuvalud. Hormoonravimeid ma ei taha. Enne kannatan rohket verd. Eluaeg see nii olnud ja olen harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vahelduva eduga lahmanud, aga alati olen valmis kõige hullemaks. Kõige õudsem aeg oli siis, kui veel keskkoolis käisin ja ilma arstitõendita koju ei lastud. Läksin keset tundi wc-sse ja lihtsalt voolas. Samamoodi on mõnikord hiljem hetkiti olnud, et no tuleb. Rauapuudus on ka olnud. Polütsüstilised munasarjad on ka. Tõesti ei kujuta ette elu sidemetega. Aga milline menstruaalanum siis kõige parem on? Neid on ju palju erinevaid. Olen jõudnud arusaamisele, et peaksin seda proovima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 17.02 00:29; 17.02 00:31; 18.02 02:02; 18.02 14:43; 18.02 14:47; 19.02 16:14; 20.02 23:25; 23.02 01:59; 25.02 18:30; 18.03 20:44; 18.03 20:55; 18.03 21:53; 20.03 20:19; 21.03 02:17; 21.03 13:19; 18.08 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui peab kasutama nii sidet kui mooncupi, kuidas siis odavam on?

Mooncupi kasutades kulub sidemeid lihtsalt kordi vähem.

Mina kasutasin sidemeid koos menstruaalanumaga vaid esimestel kuudel kui oli see harjumisperiood. Rohkem pole sidemeid vaja läinud.

Millist valida, sel polegi mu meelest vahet. Üks kiidab üht, teine teist. Oleneb naisest. Mina kasutan Femmecup’i, kuna see oli selles poes olemas, kust ostma läksin. Kui seal oleks mingit muud müüdud, kasutaksin seda. 🙂 Mida ei tasu kasutada, on odavad hiina analoogid – need pole organismile ohutust materjalist valmistatud. Neid aga kaubandusest Eestist ei saa ka õnneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 00:50; 27.02 11:48; 19.03 12:31; 21.03 00:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No haisu teke sõltub ikka vooluse suurusest ka. On ju vaks vahet, kas sul jookseb pea katkematult või tuleb kord kolme tunni jooksul üks sorakas.

Ei sõltu haisu teke ometi kogusest, vaid ajast, mille see side sul püksis veedab. Pigem haisevad just väiksema vooluga naiste sidemed, sest suure voolu puhul pead tihti sidet vahetama. Ega siis veri ei haise, seisnud veres vohama hakkavad bakterid haisevad.
Minu jaoks on ka tampoon palju ebahügieenilisem kui side, mida tihti vahetatakse.
Kui on suur vereeritus, siis on ka tampooniga suhteliselt võimatu olla. Minul on kogemus, kus tõusin tööl püsti ning tundsin füüsiliselt, kuidas tampoon hakkas välja vajuma. Jõudsin hädavaevu wc-sse ja selgus, et oli niivõrd vettinud, et hakkas ise välja vajuma. Verd voolas üle ja mööda tampoonist. Ja istudes ei olnud mul sellest aimugi, et selline suur kopsikutäis on verd tulnud. Sideme puhul vähemalt saad aru ja lähed käid vahetamas.
Mina kasutan ka suuri Libressesid, neid on ka kahte mõõtu, slim variant on liiga õhuke, see suur ja paks pakk peab olema.
Riietuseks valin päevade ajal ikka mingid tumedad püksid või seeliku, mille pealt juhuslik plekk välja ei paista. Kord olen tööl olles pidanud minema poodi uusi pükse ostma, sest päevad algasid ootamatult, jalas olid heledad püksid ning vereloik selgelt näha. Nii keerasingi kampsuni ümber ja käisin “korraks poes”, ostsin esimesed ettejuhtuvad odavaimad püksid ja tulin uuesti tööle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 01:38; 23.02 00:13; 23.02 19:52; 23.02 22:44; 27.03 03:16; 27.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No haisu teke sõltub ikka vooluse suurusest ka. On ju vaks vahet, kas sul jookseb pea katkematult või tuleb kord kolme tunni jooksul üks sorakas.

Ei sõltu haisu teke ometi kogusest, vaid ajast, mille see side sul püksis veedab. Pigem haisevad just väiksema vooluga naiste sidemed, sest suure voolu puhul pead tihti sidet vahetama. Ega siis veri ei haise, seisnud veres vohama hakkavad bakterid haisevad.
Minu jaoks on ka tampoon palju ebahügieenilisem kui side, mida tihti vahetatakse.
Kui on suur vereeritus, siis on ka tampooniga suhteliselt võimatu olla. Minul on kogemus, kus tõusin tööl püsti ning tundsin füüsiliselt, kuidas tampoon hakkas välja vajuma. Jõudsin hädavaevu wc-sse ja selgus, et oli niivõrd vettinud, et hakkas ise välja vajuma. Verd voolas üle ja mööda tampoonist. Ja istudes ei olnud mul sellest aimugi, et selline suur kopsikutäis on verd tulnud. Sideme puhul vähemalt saad aru ja lähed käid vahetamas.
Mina kasutan ka suuri Libressesid, neid on ka kahte mõõtu, slim variant on liiga õhuke, see suur ja paks pakk peab olema.
Riietuseks valin päevade ajal ikka mingid tumedad püksid või seeliku, mille pealt juhuslik plekk välja ei paista. Kord olen tööl olles pidanud minema poodi uusi pükse ostma, sest päevad algasid ootamatult, jalas olid heledad püksid ning vereloik selgelt näha. Nii keerasingi kampsuni ümber ja käisin “korraks poes”, ostsin esimesed ettejuhtuvad odavaimad püksid ja tulin uuesti tööle.

Jah, ka väike kogus verd läheb haisema. Samas, on vahe, kas sul tuleb poole tunni jooksul nii palju verd, et viskab kohe terve sideme verd täis. Või tuleb sul üks sorts mitme tunni jooksul. On ju loogiline, et teisel juhul saab sidemega kauem läbi. Aga esimesel juhul oleks vaja haisu tekkimise vältimiseks käia vetsus sidet vahetamas ja ennast pesemas iga poole tunni tagant. Seega, haisu tekkimise kiirus sõltub küll otseselt sellest, kas oled suure või väikese vereeritusega naine ehk kas püsid puhas vähem aega või kauem. Ja selge on see, et tampooni või mooncupi kasutades püsib rohke vereeritusega naine kauem puhas ja haisuvaba.

Vere panevad haisema bakterid, aga alles, siis, kui need puutuvad kokku õhuga. Seega, tupes olev tampoon ei haise. Haiseb see veri, mis on kehaõõnsusest juba väljunud.

Sinu sellest loogikast ei saanud ka aru, kuidas on suure vereerituse puhul tampooniga ebamugavam. Tampoon ju pidurdab vere väljumist. Üldjuhul hakkab veri sidemele/riietele jõudma alles siis, kui tampoon on juba täis. Vaid sidemeid kasutades on veri kohe sidemel. Tampooni kasutades võid järsku tõustes vere väljumist tunda vaid siis, kui tampoon on juba täis. Sidet kasutades tunned vere väljumist aga alati, kui veri parasjagu väljub. Seega, täiesti arusaamatuks jäi sinu kirjeldusest see koht. Või väidad, et vaid sidet kasutades sa vere väljajooksmist ei tunne?

Ja mis point sinu jutus sellel on: “Ja istudes ei olnud mul sellest aimugi, et selline suur kopsikutäis on verd tulnud. Sideme puhul vähemalt saad aru ja lähed käid vahetamas.” See ju tampooni mõte ongi, et sulle ei saaks selline suur kopsikutäis korraga, ebasobival momendil püksi tulla. Või et sa ei peaks koguaeg tundma seda vere väljajooksmise tunnet. Mida see teadmine sulle annaks, et sul on vahepeal nii palju verd vahepeal eritunud?

Tampooni väljalibisemise põhjuseks on ilmselt see, et kasutatakse silk touch pealispinnaga tampooni. Need on pealt kilese ja libeda materjaliga ning need võivad tõesti välja libised. Tavalised, ilma selle libeda pealispinnaga tampoonid niimoodi välja ei libise.

Ma ei ole mingi tampooniülistaja – kasutan ise pigem mooncupi, aga sellistele totratele argumentidele tahaks küll vastu vaielda.

Tegelikult, mis siin ikka vaielda? Eks igapks valib ise, kas kasutab kaasaegseid ja mugavaid variante. Või paneb “neil päevil” igaks juhuks tumedad riided selga või käib tööpäeva jooksul poes uusi pükse ostmas “kui on juhtunud”… Ma ise küll ei kujuta ette, et päevad mu elu niimoodi dikteeriksid. Milleks selline ebamugavus, kui on olemas lihtsamaid variante?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.02 22:36; 18.02 09:45; 18.02 10:59; 18.02 16:36; 18.02 16:37; 18.02 20:30; 19.02 12:59; 21.02 08:17; 23.02 15:57; 23.02 20:25; 24.02 18:43; 24.02 19:19; 23.03 20:37; 24.03 19:41; 24.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati kasutan ja kasutan ka nüüd ainult sidemeid.
Miks ma olen teinud valiku sidemete kasuks?

1) mul on ebameeldiv enda sisse midagi toppida. Olen proovinud kasutada tampoone, kuid olen tampoonipakid tavaliselt lõpuni kasutamata jätnud. Sidet kasutada on hea lihtne, pole vaja midagi enda sisse toppida.
2) mulle tundub, et sidemega on olukord rohkem minu enda kontrolli all. Ma saan sidemele peale vaadates kontrollida, kui palju verd on tulnud ja kas on vaja vahetada. Samas – tampooni puhul ma ei näe, kui palju verd seal juba on.
3) põletiku ja seene oht. Praegu on seen mulle tundmatu teema (ainult 1x, kui pidin võtma haige kurgu tõttu antibiootikume, läks tasakaal paigast ja sain teada, mis tähendavad seenega seotus vaevused) ning parem jätkan samas vaimus.

On 2 last, peale sünnitusi esimesed päevad on olnud vererohked, siis on normaliseerunud. Nüüd tavaliselt on 1 öö, kui pean panema kindlasti pika öösideme ning 1 päev, kui pean väga sageli kontrollima. Järgnevad päevad on vereeritus juba mitte väga suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka väga suur verejooks, aga aja jooksul on sidemed ikka palju paremaks läinud. Mul ei ole juba aastaid enam juhtunud, et veri oleks öösel night-sidemest mööda lekkinud, kuigi keerlen ja pöörlen igatpidi. Ja kindlasti ei ole tualettpaber hea mõtte, ikka pigem sidet vahetada. Tualettpaber erinevalt sidemest ei lukusta haisu ning kui ära nihkub, toimib ta tahina, mida mööda veri liigub riieteni. Paar tundi peab tänapäeval iga paksem side vastu ilma lekkimiseta. Siis käid wc-s ja vahetad jälle ära sideme.

Aga mina ka lõpuks panin Mirena spiraali ja on ikka mõnus küll täiesti ilma päevadeta elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:19; 25.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati kasutan ja kasutan ka nüüd ainult sidemeid.
Miks ma olen teinud valiku sidemete kasuks?

1) mul on ebameeldiv enda sisse midagi toppida. Olen proovinud kasutada tampoone, kuid olen tampoonipakid tavaliselt lõpuni kasutamata jätnud. Sidet kasutada on hea lihtne, pole vaja midagi enda sisse toppida.
2) mulle tundub, et sidemega on olukord rohkem minu enda kontrolli all. Ma saan sidemele peale vaadates kontrollida, kui palju verd on tulnud ja kas on vaja vahetada. Samas – tampooni puhul ma ei näe, kui palju verd seal juba on.
3) põletiku ja seene oht. Praegu on seen mulle tundmatu teema (ainult 1x, kui pidin võtma haige kurgu tõttu antibiootikume, läks tasakaal paigast ja sain teada, mis tähendavad seenega seotus vaevused) ning parem jätkan samas vaimus.

On 2 last, peale sünnitusi esimesed päevad on olnud vererohked, siis on normaliseerunud. Nüüd tavaliselt on 1 öö, kui pean panema kindlasti pika öösideme ning 1 päev, kui pean väga sageli kontrollima. Järgnevad päevad on vereeritus juba mitte väga suur.

Kuidas sa mehega vahekorras saad olla, kui enda sees midagi ei talu ja enda alakeha puudutamine üleüldse vist tabu on?

Mis teema sellega on, et vaja täpselt teada, kui palju on verd tulnud? Juba teine inimene vist, kes kirjutab, et tampooniga puudub ülevaade, kui palju verd tuleb. Milleks seda on vaja teada? Kui oled mõnda aega kasutanud tampoone, siis ju umbes tead, kui tihti on vaja vahetada esimesel päeva, kui tihti teisel päeval jne. Kui verekogus haiglaslikult või ebatavaliselt suur, siis saab sellest kindlasti iga normaalne naine aru. Ja pole vahet, mida ta kasutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 20:34; 21.02 20:35; 22.02 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka väga suur verejooks, aga aja jooksul on sidemed ikka palju paremaks läinud. Mul ei ole juba aastaid enam juhtunud, et veri oleks öösel night-sidemest mööda lekkinud, kuigi keerlen ja pöörlen igatpidi. Ja kindlasti ei ole tualettpaber hea mõtte, ikka pigem sidet vahetada. Tualettpaber erinevalt sidemest ei lukusta haisu ning kui ära nihkub, toimib ta tahina, mida mööda veri liigub riieteni. Paar tundi peab tänapäeval iga paksem side vastu ilma lekkimiseta. Siis käid wc-s ja vahetad jälle ära sideme.

Aga mina ka lõpuks panin Mirena spiraali ja on ikka mõnus küll täiesti ilma päevadeta elu.

Kes siin vetsupaberi kasutamisest kirjutanud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 20:34; 21.02 20:35; 22.02 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khm, no kui on nii tähtis teada, kui palju veritsetud on, siis mingil cupil on isegi ml mõõdik peal (ja üldse mahutab see 15 ml), saab palju täpsema ülevaate kui sidet vahtides. Vast tegelikult oli asi ikka selles, et sidemelt saab parema ülevaate, kuipalju veel mahub ja kas on kohe vaja vahetada või saab veel läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.02 08:11; 18.02 13:34; 21.02 21:01; 22.02 23:13; 23.02 21:07; 18.03 20:49; 21.03 11:00; 21.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle tundub, et sidemega on olukord rohkem minu enda kontrolli all. Ma saan sidemele peale vaadates kontrollida, kui palju verd on tulnud ja kas on vaja vahetada. Samas – tampooni puhul ma ei näe, kui palju verd seal juba on.

Minu menstruaalanumal on peal kirjas milliliitrid nagu mõõtetopsil, seega annab selline asi veel täpsema ülevaate kogusest.
Hea on seda teada näiteks siis, kui arsti juures selgitad mida see suur vereeritus tähendab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 23:54; 21.02 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kiidan hormoonspiraali Mirena , ei mingeid päevi, sidemid ega tampoone. Äärmisel juhul natuke määrib, aga seda väga harva. Ei jää ükski ujumine, seks ega muu tegevus ära. Enne seda lahmas ikka jubedalt, tsükkel oli 5 päeva ja 21 päeva vahet. Ainult üks uputamine oli, reisida oli keeruline jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi seda tõsimeeli vast tänapäeval ei keeda ka, selleks on desinfitseerivad spreid. Päevade ajal kallad tühjaks, loputad ära ja paned uuesti sisse, kui enam pole vaja, siis pesed ja desinfitseerid alkoholispreiga ära ja paned kappi järgmist aega ootama.

hea inimene, jaga tarkuseid, palun! ma IKKA VEEL keedan seda kopsikut igakuiselt, kuigi meelsamini ei teeks seda. Mõnikord panen desinfitseerima vesiniklahusesse (3%). Millist desintsifeerimisvahendit (sprei) sa kasutad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski naine, kel on keskmisest suurem vereeritus, ei lähe päevade 2.-3. päeval ju tööle nii, et top ja püksid. Ikka püksid (seelik) ja siis pikk pluus, mis katab pepu ja plekkide võimaliku tekkekoha ja siis veel pikk jakk, et katastroofi korral selga visata. Kui pole just vormiga töökoht. Kui teie lippate ka siis pluusikese ja püksikesega, te ei tea, mis on tugevad päevad. Mul on siis alati veel ka suur rätik kaela ümber, et vajadusel kitsudele-tagumikule tõmmata. Töötoolil on alati rätik istumise all. Must tavaline froteekas. See ka tavapäevadel, et keegi aru ei saaks, miks ta seal on. “Pehmem on”, on mu legend.

Sidemed. Ainult sidemed lasevad mul joosta kempsu ja kontrollida, kui kiire mul vahetamisega on. Ööside, sinises pakis on head. Ja kempsus on käsidušš – kuidas siis teisiti. Kui ei ole, nõudke tööandjalt (mina töötan nö odavas firmas madala palgaga, aga no see on ju ikka olemas. Isegi tavalises põlatus poeketis, kus ma töötasin, oli töötajate kempsus käsidušs). Nõudke!

Miks sa siis “turvalisemaid” vahendeid ei kasuta, kui on üsna kindel, et sa plekkideta sel ajal ei saa? Ja jälle see mingi kontrollimise jutt. Palun selget ja arusaadavat vastust, miks on vaja kontrollida vere kogust? Miks sa ei taha, et sul võiks terve tööpäeva jooksul kuiv ja mugav tunne olla? selle asemel eelistad teistele mingeid kentsakusi serveerida, a la “froteerätik teeb istumise pehmemaks” ja joosta vetsu vahet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 20:34; 21.02 20:35; 22.02 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 38 ja eluaeg sidemeid kasutanud, õnneks lühikesed ja verevaesed päevad. mulle tampoon lihtsalt ei sobi, kogu aeg on ebamugav tunne. pille ka ei kasuta, ka need ei sobi mulle, keeravad mul kehakaalu ja hormoonid tuksi, kogemus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist desintsifeerimisvahendit (sprei) sa kasutad?

Küsi apteegist 70% alkoholisisaldusega spreid, Chemisept jms, neid peaks ikka igal pool müügil olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.02 08:11; 18.02 13:34; 21.02 21:01; 22.02 23:13; 23.02 21:07; 18.03 20:49; 21.03 11:00; 21.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu sellest loogikast ei saanud ka aru, kuidas on suure vereerituse puhul tampooniga ebamugavam. Tampoon ju pidurdab vere väljumist. Üldjuhul hakkab veri sidemele/riietele jõudma alles siis, kui tampoon on juba täis. Vaid sidemeid kasutades on veri kohe sidemel. Tampooni kasutades võid järsku tõustes vere väljumist tunda vaid siis, kui tampoon on juba täis. Sidet kasutades tunned vere väljumist aga alati, kui veri parasjagu väljub. Seega, täiesti arusaamatuks jäi sinu kirjeldusest see koht. Või väidad, et vaid sidet kasutades sa vere väljajooksmist ei tunne?
Ja mis point sinu jutus sellel on: “Ja istudes ei olnud mul sellest aimugi, et selline suur kopsikutäis on verd tulnud. Sideme puhul vähemalt saad aru ja lähed käid vahetamas.” See ju tampooni mõte ongi, et sulle ei saaks selline suur kopsikutäis korraga, ebasobival momendil püksi tulla. Või et sa ei peaks koguaeg tundma seda vere väljajooksmise tunnet. Mida see teadmine sulle annaks, et sul on vahepeal nii palju verd vahepeal eritunud?

Sa ei saanud ikka tõesti midagi aru, mida ma kirjutasin. Võimalik, et minu viga, aga võimalik, et piisab, kui korra uuesti ja mõttega loed. Ma usun, et nii vilets eneseväljendaja ma ei ole. Jah, selles iva oligi, et sideme puhul on mul aimu, kui palju on verd tulnud ning tean, millal on side täitumas, kuid tampooni puhul saan tema täituvusest aru alles siis, kui püsti tõusen – ning kui vahepeal on palju verd tulnud, võib järgneda äpardus.

Jah, ka väike kogus verd läheb haisema. Samas, on vahe, kas sul tuleb poole tunni jooksul nii palju verd, et viskab kohe terve sideme verd täis. Või tuleb sul üks sorts mitme tunni jooksul. On ju loogiline, et teisel juhul saab sidemega kauem läbi. Aga esimesel juhul oleks vaja haisu tekkimise vältimiseks käia vetsus sidet vahetamas ja ennast pesemas iga poole tunni tagant. Seega, haisu tekkimise kiirus sõltub küll otseselt sellest, kas oled suure või väikese vereeritusega naine ehk kas püsid puhas vähem aega või kauem.

Ja jälle sa ei saanud aru. Ükskõik, kas ma kallan sidemesse lusikatäie verd või 30 ml verd, mõlemad hakkavad haisema ühel ja samal ajal ning haisu tugevus ei sõltu vere kogusest, vaid rohkem inimese tupefloorast. Kui verd tuleb vähe, siis on mul petlik tunne, et sidet vahetada pole vaja, seega on bakteritel rohkem aega tegutseda. Kui verd tuleb palju, siis ma tean, et pean kindlasti tunni pärast või hiljemalt kahe pärast sidet vahetama ning bakterid ei jõua selle ajaga veel eriti paljuneda.

Tampooni väljalibisemise põhjuseks on ilmselt see, et kasutatakse silk touch pealispinnaga tampooni. Need on pealt kilese ja libeda materjaliga ning need võivad tõesti välja libised. Tavalised, ilma selle libeda pealispinnaga tampoonid niimoodi välja ei libise.

Iga tampoon libiseb välja, kui see on läbi vettinud – mitte lihtsalt väga täis, vaid täiesti vettinud. Menstruaalveres on ju ka lima ning limaskestatükke, mis kõik on libedad.

Tegelikult, mis siin ikka vaielda? Eks igapks valib ise, kas kasutab kaasaegseid ja mugavaid variante. Või paneb “neil päevil” igaks juhuks tumedad riided selga või käib tööpäeva jooksul poes uusi pükse ostmas “kui on juhtunud”… Ma ise küll ei kujuta ette, et päevad mu elu niimoodi dikteeriksid. Milleks selline ebamugavus, kui on olemas lihtsamaid variante?

Ausalt, ega sa vist väga paljust aru ei saa? Kui päevad su elu ei dikteeri, siis ei tulene see mitte sinu õnnestunud tampooni/cupi valikust, vaid sellest, et sul vereeritus ei ole väga suur. Inimestel, kellel on suur vereeritus, dikteerivad päevad elu nii tampoone, sidemeid, mooncuppe kui mida iganes kasutades. Püüa sellest aru saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 01:38; 23.02 00:13; 23.02 19:52; 23.02 22:44; 27.03 03:16; 27.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit teemaalgatajana veidi offtopic küsimus tülide vahele – kas veel kellelgi on fantoomhaisu või haisufoobiat? Päris ausalt küsin, sest olen esimest korda üle väga pika aja sidemetega ja kogu aeg nuhutan õhku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 17.02 00:29; 17.02 00:31; 18.02 02:02; 18.02 14:43; 18.02 14:47; 19.02 16:14; 20.02 23:25; 23.02 01:59; 25.02 18:30; 18.03 20:44; 18.03 20:55; 18.03 21:53; 20.03 20:19; 21.03 02:17; 21.03 13:19; 18.08 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saanud ikka tõesti midagi aru, mida ma kirjutasin. Võimalik, et minu viga, aga võimalik, et piisab, kui korra uuesti ja mõttega loed. Ma usun, et nii vilets eneseväljendaja ma ei ole. Jah, selles iva oligi, et sideme puhul on mul aimu, kui palju on verd tulnud ning tean, millal on side täitumas, kuid tampooni puhul saan tema täituvusest aru alles siis, kui püsti tõusen – ning kui vahepeal on palju verd tulnud, võib järgneda äpardus.

Ja jälle sa ei saanud aru. Ükskõik, kas ma kallan sidemesse lusikatäie verd või 30 ml verd, mõlemad hakkavad haisema ühel ja samal ajal ning haisu tugevus ei sõltu vere kogusest, vaid rohkem inimese tupefloorast. Kui verd tuleb vähe, siis on mul petlik tunne, et sidet vahetada pole vaja, seega on bakteritel rohkem aega tegutseda. Kui verd tuleb palju, siis ma tean, et pean kindlasti tunni pärast või hiljemalt kahe pärast sidet vahetama ning bakterid ei jõua selle ajaga veel eriti paljuneda.

Iga tampoon libiseb välja, kui see on läbi vettinud – mitte lihtsalt väga täis, vaid täiesti vettinud. Menstruaalveres on ju ka lima ning limaskestatükke, mis kõik on libedad.

Ausalt, ega sa vist väga paljust aru ei saa? Kui päevad su elu ei dikteeri, siis ei tulene see mitte sinu õnnestunud tampooni/cupi valikust, vaid sellest, et sul vereeritus ei ole väga suur. Inimestel, kellel on suur vereeritus, dikteerivad päevad elu nii tampoone, sidemeid, mooncuppe kui mida iganes kasutades. Püüa sellest aru saada.

Alustuseks ütlen kohe ära. Ma ei veena sind muutma sinu valikuid. Arutlen vaid teoreetiliselt ja püüan tabada sinu loogikat.

Sellest osast sinu jutust sain aru, et sideme puhul on paremini näha, kui palju verd on tulnud. Küsimusele, MIKS seda on nii tähtis näha, sa aga millegipärast vastata ei taha. Kui tampoon on sees, siis MIKS on vaja TÄPSELT teada, mis momendil see täis saab? Mis tähtsust sel on? Kui päevad on vererohked, siis on ju igal juhul mõistlik lisaks tampoonile/mooncupile kasutada veel lisakaitset. Sa ju ei saa ometi väita, et ainult side on turvalisem kui tampoon+side või mooncup+side? Kuidas saab arvata, et topeltkaitse on ebaturvalisem valik? Või on sinu arvates nii, et kui kasutad tampooni, siis on mõeldamatu lisakaitsena sidet kasutada? Seega, mis tähtsust sel on, kui täis tampoon parasjagu on. Mis tähtsust sel on, kui tampoon saab täis ilma sinu range kontrollita? Kuidas saab tampooniga juhtuda äpardus, kui sul on side lisakaitsena all? See on ju tunda, kui tampoon saab täis ja hakkab läbi laskma. Siis ongi õige aeg tõusta ja minna vetsu tampooni vahetama. Vaid sidet kasutades on sul side läraki täis ja kui oled nn. “rohkevereline”, siis võivad riided ka kohe määritud saada.

Kui sa just 16-aastane pole, siis ju enam-vähem tead, kui suur vereeritus mingil päeval on ning selle järgi valid ka tampooni suuruse. Vererohkemal ajal suurema tampooni, lõpu poole väiksema.

Ei ole vahet, kas verd tuleb palju või vähe. Kohe, kui see on kehast välja voolanud ja puutub kokku õhuga, hakkavad bakterid tegutsema. Hais tekib täpselt ühe kiiresti, sõltumata vere kogusest.

Iga läbiligunenud tampoon ei vaju välja (siinkohal on näha, et sa ilmselt ei ole kunagi ise tampooni kasutanud ja lihtsalt oletad). Kui tampoon saab täis, siis hakkab see läbi laskma. Välja võivad vajuda libeda pealispinnaga tampoonid. Tavaliste tampoonide puhul võib seda juhtuda ka paljusünnitanud, alt väga “avaratel” naistel. Aga see viimane on vast pigem vähelevinud, kui enamikke naisi puudutav teema.

Minu elu päevad väga palju ei dikteeri. Aga ainult sellepärast, et olen valinud endale õiged vahendid. Kahjuks olen see tüüp naisi, kelle päevad on ülivererohked. Kirjutasin ka eespool, et kõige vererohkemal ajal on mul ööside + super+ tampoon juba poole tunniga täis. Olen huvi pärast ka mooncupiga ühe menstruatsiooniaegse verekoguse ära mõõtnud. Kui normaalne naine eritab ühe menstruatsiooni ajal keskmiselt 50-80 ml. Siis mina kaotan päevade ajal ligi 200 ml. See on 3-4 korda rohkem, kui on keskmine.

Seega, ma tean väga hästi, mida tähendavad vererohked päevad. Ja seda vähem suudan ma mõista, miks mõni naine, kes väidab end olevat “vererohke”, leiab, et sellise piina talumiseks peab valima kõige ebamugavama ja ebaturvalisema vahendi. Kui mina kasutaksin ainult sidet, siis mina vetsust vist eriti välja ei saakski. Ja plekkidest ei pääseks mitte mingil juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.02 22:36; 18.02 09:45; 18.02 10:59; 18.02 16:36; 18.02 16:37; 18.02 20:30; 19.02 12:59; 21.02 08:17; 23.02 15:57; 23.02 20:25; 24.02 18:43; 24.02 19:19; 23.03 20:37; 24.03 19:41; 24.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele, keda tsiteerida ei ole kohe kuidagi võimalik. Ma ei oleks uskunud, et veel kolmas kord pean sama seletama, aga no olgu. Kas ma pean kuidagi täpsemalt seletama, et sa nüüd aru saaksid? Kui inimesel tuleb palju verd, siis jah, ta teab, et esimestel päevadel tuleb palju verd, kuid see veri ei voola kogu esimese päeva ühtlase joana, vaid tuleb ootamatul hetkel kiiresti ja palju korraga. Kui ma istun ning mul on side, siis ma tunnen seda voolamist ning tean, et on vaja minna varsti vahetama. Kui mul on tampoon sees, siis ma ei tunne midagi ega tunne ka, kui tampoon täis saab – sina tunned, mis tunne see on, kirjelda palun? Nii võib juhtuda nii, et tõusen pahaaimamatult ning saan aru, et tampoon hakkab väljuma ning verd voolab. Jah, mul on side all, aga mitte see kõige paksem ning nii võib juhtuda äpardus. See ongi see põhjus, miks mul on vaja teada, kui palju on tulnud verd. Ei, ei ole vaja teada täpselt ega gramme, aga on vaja teada, et nüüd oli see hetk, kus tuli järjekordne kopsikutäis ja nüüd on vaja lipata sidet vahetama.

Ei ole vahet, kas verd tuleb palju või vähe. Kohe, kui see on kehast välja voolanud ja puutub kokku õhuga, hakkavad bakterid tegutsema. Hais tekib täpselt ühe kiiresti, sõltumata vere kogusest.

Tule taevas appi, ma just täpselt seda ju räägingi??! Püha müristus küll.

Iga läbiligunenud tampoon ei vaju välja (siinkohal on näha, et sa ilmselt ei ole kunagi ise tampooni kasutanud ja lihtsalt oletad).

Ära loobi nõmedusi. Miks ma peaksin perekoolis valetama? Sellised on minu kogemused ja sa võiksid nüüd ehk lisaks sõnadele ka natuke reaalselt proovida teiste arvamusi ning kogemusi aktsepteerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 01:38; 23.02 00:13; 23.02 19:52; 23.02 22:44; 27.03 03:16; 27.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele, keda tsiteerida ei ole kohe kuidagi võimalik. Ma ei oleks uskunud, et veel kolmas kord pean sama seletama, aga no olgu. Kas ma pean kuidagi täpsemalt seletama, et sa nüüd aru saaksid? Kui inimesel tuleb palju verd, siis jah, ta teab, et esimestel päevadel tuleb palju verd, kuid see veri ei voola kogu esimese päeva ühtlase joana, vaid tuleb ootamatul hetkel kiiresti ja palju korraga. Kui ma istun ning mul on side, siis ma tunnen seda voolamist ning tean, et on vaja minna varsti vahetama. Kui mul on tampoon sees, siis ma ei tunne midagi ega tunne ka, kui tampoon täis saab – sina tunned, mis tunne see on, kirjelda palun? Nii võib juhtuda nii, et tõusen pahaaimamatult ning saan aru, et tampoon hakkab väljuma ning verd voolab. Jah, mul on side all, aga mitte see kõige paksem ning nii võib juhtuda äpardus. See ongi see põhjus, miks mul on vaja teada, kui palju on tulnud verd. Ei, ei ole vaja teada täpselt ega gramme, aga on vaja teada, et nüüd oli see hetk, kus tuli järjekordne kopsikutäis ja nüüd on vaja lipata sidet vahetama.

Ei ole vahet, kas verd tuleb palju või vähe. Kohe, kui see on kehast välja voolanud ja puutub kokku õhuga, hakkavad bakterid tegutsema. Hais tekib täpselt ühe kiiresti, sõltumata vere kogusest.

Tule taevas appi, ma just täpselt seda ju räägingi??! Püha müristus küll.

Iga läbiligunenud tampoon ei vaju välja (siinkohal on näha, et sa ilmselt ei ole kunagi ise tampooni kasutanud ja lihtsalt oletad).

Ära loobi nõmedusi. Miks ma peaksin perekoolis valetama? Sellised on minu kogemused ja sa võiksid nüüd ehk lisaks sõnadele ka natuke reaalselt proovida teiste arvamusi ning kogemusi aktsepteerida?

Aga mis see põhjus on, et sa ei saa paksemat/suuremat sidet panna, mis tampoonist ülevalguva vere kinni püüab?
Isiklikult minule jääb mulje, et sa ei ole puht vastikustundest tampooni reaalselt kunagi kasutanud. Või ei ole nende kasutamisega hakkama saanud. Ja siis pillud siin “fakte” stiilis, et ainult side on turavlisem valik kui mooncup või tampoon + side. Ehk siis topeltkaitse on sinu arvates vähemkaitsvam kui ainult side.

Seda enam, kui tuleb korraga kopsikutäis, siis peaks olema mingi kindel kaitse, mitte ainult side. Kopsikutäit ei püüa side kinni. Kui püüab, siis sa lihtsalt liialdad ja sul ei olegi mingit “rohkeveresust” ja sa ei tea tõesti mida see endast tegelikult kujutab. Rohke verejooksuga sa eriti vetsust välja ei saakski, vaid peaksid tegelema kord poole tunni jooksul “eneseharimisega”. Ma millegipärast ei usu, et sul nii on.

Muidu, sulle endale sama soovitus! Püüa ka sina teiste inimeste arvamust ja kogemusi aktsepteerida.

Ühtlasi ka küsimus. Kui tampoon on saatanast, siis mis mooncupil viga on? Jälle seesama pseudoprobleem, et EI NÄE, kui palju mooncupi sees on? Jälle jääb oluline info saamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.02 22:36; 18.02 09:45; 18.02 10:59; 18.02 16:36; 18.02 16:37; 18.02 20:30; 19.02 12:59; 21.02 08:17; 23.02 15:57; 23.02 20:25; 24.02 18:43; 24.02 19:19; 23.03 20:37; 24.03 19:41; 24.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele, keda tsiteerida ei ole kohe kuidagi võimalik. Ma ei oleks uskunud, et veel kolmas kord pean sama seletama, aga no olgu. Kas ma pean kuidagi täpsemalt seletama, et sa nüüd aru saaksid? Kui inimesel tuleb palju verd, siis jah, ta teab, et esimestel päevadel tuleb palju verd, kuid see veri ei voola kogu esimese päeva ühtlase joana, vaid tuleb ootamatul hetkel kiiresti ja palju korraga. Kui ma istun ning mul on side, siis ma tunnen seda voolamist ning tean, et on vaja minna varsti vahetama. Kui mul on tampoon sees, siis ma ei tunne midagi ega tunne ka, kui tampoon täis saab – sina tunned, mis tunne see on, kirjelda palun? Nii võib juhtuda nii, et tõusen pahaaimamatult ning saan aru, et tampoon hakkab väljuma ning verd voolab. Jah, mul on side all, aga mitte see kõige paksem ning nii võib juhtuda äpardus. See ongi see põhjus, miks mul on vaja teada, kui palju on tulnud verd. Ei, ei ole vaja teada täpselt ega gramme, aga on vaja teada, et nüüd oli see hetk, kus tuli järjekordne kopsikutäis ja nüüd on vaja lipata sidet vahetama.

Ei ole vahet, kas verd tuleb palju või vähe. Kohe, kui see on kehast välja voolanud ja puutub kokku õhuga, hakkavad bakterid tegutsema. Hais tekib täpselt ühe kiiresti, sõltumata vere kogusest.

Tule taevas appi, ma just täpselt seda ju räägingi??! Püha müristus küll.

Iga läbiligunenud tampoon ei vaju välja (siinkohal on näha, et sa ilmselt ei ole kunagi ise tampooni kasutanud ja lihtsalt oletad).

Ära loobi nõmedusi. Miks ma peaksin perekoolis valetama? Sellised on minu kogemused ja sa võiksid nüüd ehk lisaks sõnadele ka natuke reaalselt proovida teiste arvamusi ning kogemusi aktsepteerida?

Aga mis see põhjus on, et sa ei saa paksemat/suuremat sidet panna, mis tampoonist ülevalguva vere kinni püüab?
Isiklikult minule jääb mulje, et sa ei ole puht vastikustundest tampooni reaalselt kunagi kasutanud. Või ei ole nende kasutamisega hakkama saanud. Ja siis pillud siin “fakte” stiilis, et ainult side on turavlisem valik kui mooncup või tampoon + side. Ehk siis topeltkaitse on sinu arvates vähemkaitsvam kui ainult side.

Seda enam, kui tuleb korraga kopsikutäis, siis peaks olema mingi kindel kaitse, mitte ainult side. Kopsikutäit ei püüa side kinni. Kui püüab, siis sa lihtsalt liialdad ja sul ei olegi mingit “rohkeveresust” ja sa ei tea tõesti mida see endast tegelikult kujutab. Rohke verejooksuga sa eriti vetsust välja ei saakski, vaid peaksid tegelema kord poole tunni jooksul “eneseharimisega”. Ma millegipärast ei usu, et sul nii on.

Muidu, sulle endale sama soovitus! Püüa ka sina teiste inimeste arvamust ja kogemusi aktsepteerida.

Ühtlasi ka küsimus. Kui tampoon on saatanast, siis mis mooncupil viga on? Jälle seesama pseudoprobleem, et EI NÄE, kui palju mooncupi sees on? Jälle jääb oluline info saamata.

Kuule, mis sa selle liinitöölisega vaidled siin? On ju päevselge, et tema jaoks on teema liiga keeruline ja et reaalis ei ole kunagi tampooni kasutanud ja ei saagi aru, mis asi see on.
Samuti ei ole ta iseseisvalt selle peale tulnud, et sidemeid ja muid vahendeid saab üheaegselt kasutada. Ta ju arvab, et tampooni kasutatakse ainult ilma sidemeta. Seda reedab tema jutt, mida ta koguaeg korrutab – tampoon saab hoobilt ja ootamatult, tema teadmata täis, ja kui ta toolilt tõuseb, siis on kõik kohad verd täis. Natukene liiga keeruline on tal iseseisvalt selle peale tulla, et selliste olukordade vältimiseks kasutatakse tampooniga paralleelselt sidet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 04:21; 23.02 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te täpselt üritate teineteisele selgeks teha? Minu jaoks räägite te mõlemad üsna sama juttu. Seda, mida keegi teine tunneb või ei tunne, no seda ei saa nagu vastasväitleja panna tundma, eks. Pole vaja ka. Lõpetage nüüd ära.
Tegelikult on äparduste vältimiseks veel lihtne moodus- mitte oodata millal side-tampoon-mooncup ÄÄRENI täis on, niiet tilkagi enam ei mahu. No käin 1.5-2t tagant vetsus ja alati kallan ka cupi tühjaks, mul ükskõik, et ta pole veel päris täis. Siinkohal jälle cupile eelis- pooltühja tampooni ja sideme vahetamine on raiskamine, aga cupiga ei juhtu midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.02 08:11; 18.02 13:34; 21.02 21:01; 22.02 23:13; 23.02 21:07; 18.03 20:49; 21.03 11:00; 21.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis pillud siin “fakte” stiilis, et ainult side on turavlisem valik kui mooncup või tampoon + side. Ehk siis topeltkaitse on sinu arvates vähemkaitsvam kui ainult side.

Palun viita, kus ma midagi sellist väitnud olen.

Aga mis see põhjus on, et sa ei saa paksemat/suuremat sidet panna, mis tampoonist ülevalguva vere kinni püüab?
Isiklikult minule jääb mulje, et sa ei ole puht vastikustundest tampooni reaalselt kunagi kasutanud. Või ei ole nende kasutamisega hakkama saanud.

“Muljed” ei ole alati kõige parem platvorm mingi teema arutamiseks. Võiks ikka proovida lähtuda faktidest ning vestluskaaslast minimaalseltki austada, mis tähendab, et ei vaidlusta tema räägitud kogemusi ega sündmusi.

Muidu, sulle endale sama soovitus! Püüa ka sina teiste inimeste arvamust ja kogemusi aktsepteerida.

Mina pole poolt sõnagi sinu valikute arvustamisele kulutanud.

Ühtlasi ka küsimus. Kui tampoon on saatanast, siis mis mooncupil viga on? Jälle seesama pseudoprobleem, et EI NÄE, kui palju mooncupi sees on? Jälle jääb oluline info saamata.

Tampoon ei ole saatanast. Mooncup ka ei ole. Ei ole kordagi väitnud, et oleks. Minu valik on side. Kas sa prooviksid nüüd kuidagigi ka päriselt seda teha, mida sõnades lubad – mitte anda hinnanguid teise valikutele?

Kuule, mis sa selle liinitöölisega vaidled siin? On ju päevselge, et tema jaoks on teema liiga keeruline ja et reaalis ei ole kunagi tampooni kasutanud ja ei saagi aru, mis asi see on.
Samuti ei ole ta iseseisvalt selle peale tulnud, et sidemeid ja muid vahendeid saab üheaegselt kasutada. Ta ju arvab, et tampooni kasutatakse ainult ilma sidemeta. Seda reedab tema jutt, mida ta koguaeg korrutab – tampoon saab hoobilt ja ootamatult, tema teadmata täis, ja kui ta toolilt tõuseb, siis on kõik kohad verd täis. Natukene liiga keeruline on tal iseseisvalt selle peale tulla, et selliste olukordade vältimiseks kasutatakse tampooniga paralleelselt sidet.

Sulle endale oli vist mu jutt liiga keeruline. Tundub, et tampooni halb mõju pole siiski päris lõpuni uuritud – niisugust raevu teistmoodi valikute vastu kohtab siin teemas ainult tampoonisõprade poolt. Millegipärast sidemete eelistajad oskavad natuke vaoshoitumalt oma mõtteid sõnastada. Liinitöö osas ma ei oska seisukohta võtta, eks sa tead paremini, kuidas teil seal see suhtlus ja vestlus on.

Mida te täpselt üritate teineteisele selgeks teha? Minu jaoks räägite te mõlemad üsna sama juttu.

Minu arust ka, millegipärast teine proua aga ei saa sellest sugugi aru ning pahandab minuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 01:38; 23.02 00:13; 23.02 19:52; 23.02 22:44; 27.03 03:16; 27.03 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii jubedalt verd lahmab, kas siis Mirena paigaldamisest ei oleks abi?
Minul on Mirena juba 14 aastat ja päevasid ei ole üldse. Ma saan aru, et paljud ei soovi põhimõtteliselt hormoone kehasse, aga kui selle hinnaks oleks see, et vabaneks sellistest kohutavatest verejooksudest, kas siis ei vääriks küünlaid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii jubedalt verd lahmab, kas siis Mirena paigaldamisest ei oleks abi?
Minul on Mirena juba 14 aastat ja päevasid ei ole üldse. Ma saan aru, et paljud ei soovi põhimõtteliselt hormoone kehasse, aga kui selle hinnaks oleks see, et vabaneks sellistest kohutavatest verejooksudest, kas siis ei vääriks küünlaid?

Mul arst ka koguaeg soovitab seda, aga kuna ma olen ülihormoontundlik, siis ma ei taha hormonaalseid vahendeid üldse kasutada.

Olen 3 korda kasutanud ka vaskspiraali, aga iga kord on sellega mingi jama olnud. Kaks korda on välja lükanud, üks kord on sisse ära kadunud. Seega, ma ei ole üldse kindel, et see Mirena mul õige koha peale jääks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.02 22:36; 18.02 09:45; 18.02 10:59; 18.02 16:36; 18.02 16:37; 18.02 20:30; 19.02 12:59; 21.02 08:17; 23.02 15:57; 23.02 20:25; 24.02 18:43; 24.02 19:19; 23.03 20:37; 24.03 19:41; 24.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks räägite te mõlemad üsna sama juttu.

Tegelikult ei räägi üldse. Sellest ka see “väikene” vaidlus.

Muus suhtes, mis puudutab mooncupi, olen sinuga 100% nõus. See on parim valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 17.02 22:36; 18.02 09:45; 18.02 10:59; 18.02 16:36; 18.02 16:37; 18.02 20:30; 19.02 12:59; 21.02 08:17; 23.02 15:57; 23.02 20:25; 24.02 18:43; 24.02 19:19; 23.03 20:37; 24.03 19:41; 24.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidemed. Ainult sidemed lasevad mul joosta kempsu ja kontrollida, kui kiire mul vahetamisega on. Ööside, sinises pakis on head. Ja kempsus on käsidušš – kuidas siis teisiti. Kui ei ole, nõudke tööandjalt (mina töötan nö odavas firmas madala palgaga, aga no see on ju ikka olemas. Isegi tavalises põlatus poeketis, kus ma töötasin, oli töötajate kempsus käsidušs). Nõudke!

Mina töötan vanas renoveerimata muistishoones ja minu tööandja Ülikool isegi ei reageeri sellisele nõudele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:19; 25.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan keskuses, kus pole isegi eraldi töötajate tualetti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 17.02 00:29; 17.02 00:31; 18.02 02:02; 18.02 14:43; 18.02 14:47; 19.02 16:14; 20.02 23:25; 23.02 01:59; 25.02 18:30; 18.03 20:44; 18.03 20:55; 18.03 21:53; 20.03 20:19; 21.03 02:17; 21.03 13:19; 18.08 19:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )


Esileht Ilu ja tervis Günekoloog ütles, et peaksin kasutama sidemeid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.