Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja selle edastamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Haigusleht ja selle edastamine

Postitas:

Tere!

Ei ole moodsal ajal haiguslehel olnud ja ei teagi, kuidas digitaalse haiguslehe puhul nö kätt pulsil hoida.
Mul oli plaaniline operatsioon, mille toimumise päeval algas mul haigusleht ja mille lõpukuupäevaks on tänane päev. Selline, kuupäevast-kuupäevani haigusleht siis, kirurgi poolt väljastatud.

Vaatan eesti.ee-s enda haigushüvitisi ja haiguslehe oleku koha peal on kirjas, et on registreeritud, algusest peale on sama tekst juures olnud. St tänase seisuga ei ole staatuses mingit muutust.

Mis selle haiguslehega edasi peaks saama? Kas keegi (kirurg?) peaks selle lõpetama? St kas olek peaks olema “lõpetatud”? Kuidas mu tööandja seda lehte näeb? Kui kirurg peaks selle lõpetama, siis kuidas mina tean, et ta pole seda unustanud või kuidas siis ikkagi ise jälgida, et asi on korrektne ja info liigub?

Tänan teadjamaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:22; 18.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui täna ka veel haigusleht, siis ei saagi tal muud staatust vist olla veel. Tavaline haigusleht(st selline, mille lõpukuupäev pole algusest peale teada) ilmubki eesti.ee-s nähtavale alles siis, kui arst selle lõplikult kinnitanud on ja sellisel juhul on selle staatus algselt Maksmisel ja siis Makstud. Nii et, ma arvan, et leht ongi lõpetatud, kui eesti.ee-s juba üleval. Lihtsalt kuna täna veel leht kestab, siis ei ole ka olek muutunud. Enne lehe lõppemist ju hüvitist ei maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui haiguslehel on olemas lõpukuupäev, siis ta ongi lõpetatud. Anna tööandjale teada, et Su haigusleht on lõpetatud. Tema lisab lehele riik.ee-s vajalikud andmed (töötasu suuruse) ja edastab haigekassale. Pärast seda arvestatakse ja kantakse Sulle töövõimetushüvitis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eespool kõik öeldud- arst on lehe Haigekassasse edastanud (“üles pannud”) st leht on registreeritud.

Nüüd pead sina tööandjat informeerima lehe lõppemisest ja ta saab lehe kinnitada. Kuni tööandja pole seda teinud ei hakka Haigekassa lehte töötlemagi.

Alles siis kuulub väljamaksmisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täna alles kukub töövõetuslehe lõpp kuupäev siis haigekassa maksab alles homme hüvitise välja ja kuna homme laupärv siis alles esmaspäev. Arst saab edastada lehte 7 päeva ette peale statsionaar ravil viibimist. Registreeritud tähendus peaks olema siis kui tööandja on oma andmed ka juba edastanud.Muidu on staatuseks tööandja ootel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, kõik klaar ja HK saatis raha ka juba ära 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:22; 18.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja selle edastamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.