Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hambaravihüvitis praegu või peale 1. juulit?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Hambaravihüvitis praegu või peale 1. juulit?

Postitas:

Selline küsimus, et olen hetkel lapseootel ja lähen järgmisel nädalal hambaarsti juurde. Kui teen praegu hambaravihüvitise (28.77 eurot), siis kas saan peale 1. juulit hambaarsti juurde minnes uue hüvitise avalduse teha (85-28.77=56.23 eurot) või teist korda sel aastal ma enam hüvitist taotleda ei saa ja on targem praegu ilma hüvitise taotlemiseta arsti juures ära käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kord aastas on õigus hüvitisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Küsisin sama asja Eesti Haigekassalt jaanuari alguses ja vastus on siin:

Tänan Teid pöördumise eest.

Alates 01.07.2017 hakkavad vanaduspensionärid, töövõimetuspensionärid ja osalise või puuduva töövõimega inimesed, üle 63-aastased inimesed, rasedad, alla üheaastase lapse emad ning kõrgenenud ravivajadusega inimesed saama hambaravihüvitist kuni 85 eurot igal aastal, omaosalusega 15%.

Kui isik on saanud 2017.a. I poolaastal hüvitist 28,77eurot, on 2017.a. II poolaastal isikul veel õigus saada mitterahalist hüvitist kuni 56,23eurot.

Täiendavate küsimuste korral palun võtta taas ühendust.

Parimat soovides
Ülvi Rebane
Eesti Haigekassa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kas ma saan siis vist õigesti aru, et kui ma olen hetkel rase,(laps sünnib juuni algul) käin arstil, saan tagantjärgi taotleda puuduoleva hüvitise summa juurde,kuna algul saan ainult 28.77 eurot hüvitist
Ning järgmine aasta saan siis, olles alla 1aastase lapse ema taas hüvitist 85eurot taotleda kui arstile lähen.

Muidugi see omaosalus 15% tuleb küll uudisena 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis asi see mitterahaline hüvitis siis on. ravi selle summa eest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastal2017 on teilkasutada kokku 85 eurot. Võite käia praegu ja kulutada selle 28 eurot ja 1juulist on teil jälle võimalik kasutada 85-28 eurot.Asi ei ole kordades võite käia nii mitu korda kuni raha saab kasutatud.igast arvest tuleb tasuda ise koha peal 15% alates juulist. Mis tähendab et siiani tuleb kõik alguses ise tasudaja alles siis 28 eur tagasi taodelda. Juulist aga maksad ainult 15% ja hambaravi ise taotleb ülejäänud summa tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hambaravihüvitis praegu või peale 1. juulit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.