Esileht Beebi ja mitmikud Head ööd puder alates 4.kuust

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Head ööd puder alates 4.kuust

Postitas:

Tere.

Kas keegi on proovinud neid?
Kas laps ,siis magab pikemalt?
Kas sobib seda anda esimese toiduna? Hetkel laps ainult rinnapiimal,kuid nii väsinud,et laps öösel ärkab iga 1,5-2h tagant, ei jõua enam.:(
Tänud vastamast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga beebi on nii individuaalne persoon ja seedimine ka. Võibolla seedib ta rinnapiima nii kiirelt läbi või ei söö kõhtu täis.
Igatahes leidsin siit ühe varasema teema, kus teemaalgatajal oli sama küsimus ja mure lapse ärkamiste/söötmistega.

http://foorum.perekool.ee/teema/hipp-head-ood-ounamaitseline-puder-taisteraviljadega/

Ma ise prooviks küll, kui enne magamaminekut ca 45 min ennem anda lisatoitu (puder on minu meelest väga hea valik, sest täidab hästi lõhtu ja ei pea olema Head ööd puder, võib ka midagi muud olla, mis 4+ kuu vanuses beebile sobib). Katseta nt 1 nädal ja vaata, kas näed muutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui öösel magu täisvõimsusel töötab siis sul küll puhanud ja rahulikku titte pole oodata.

Ehk oleneb inimesest aga mul on küll raske uinuda ja magada kui kõht kurguni täis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad proovida midagi lisaks anda, siis mina pakuks pigem rpa-d enne magama minemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisatoiduga tuleks ikka alustada kuskil seal 6-kuuselt, mitte 4-kuuselt, kui just mingit otsest näidustus pole (ema väsimus selleks pole). Pigem proovi anda tõesti mõni õhtu rpa-d ja vaata, kas on muutusi.

Esimesele lapsele katsetasin umb 8kuuselt enne ööund putru anda, aga mitte mingit muutust see ei toonud, seega lõpetasin. Ise sa ju ka ei söö enne magamaminemist putru.

Teine laps hakkas umb 7kuuselt alles öösel 4 h söömata magama. Nüüd on ta 9,5kuud ja alustasin öise toitmise edasinihutamist ilma et oleksin tema söömise smidagi muutnud, enne ööund saab üksnes rinnapiima, lisatoitu saab viimast korda 2-3 h enne ööund ja sedagi näputoiduna. Nädal aega olen seda teinud ja täna öösel sõi ta juba 2 h hiljem. Kusjuures putru ei söö ta üldse – ehk mis ma tahan öelda, et igal lapsel on oma aeg.

Aga kas sa ise muidu sööd korralikult? Kõiki toidugruppe, et pole ohtu, et lihtsalt rinnapiim on toitainetevaene?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lisatoidust rääkida, siis erinevaid arvamusi on nii palju kui emasid: millal alustada, millega alustada, kui suured kogused jne, aga üks, mida peaks silmas pidama, on see, et uut toiduainet ei maksa tutvustada vastu ööd, pigem päeva esimeses pooles. Kui see toiduaine vaevusi peaks tekitama, on sul päeval lihtsam jälgida, kas esineb löövet või muid vaevusi. Kui lapsel on raske seedida, siis saab ööuni kindlalt rikutud. Pealegi, lisatoiduga alustades on kogused algul nii pisikesed, et ööune pikenemist selle paari lusikatäie arvelt on suht mõttetu loota.

Mina pakuks, et kui sa tahad lisatoidu abil lapse une parandamist proovida, siis anna rpa, kui ta varem seda saanud pole, siis sedagi võiks esimesed paar korda päeval proovida, aga ise lüpsa endal sel toidukorral kindlalt rinnad tühjaks, muidu on piimapais kiire tekkima. Ka rpaga on oht, et õgib ennast liiga täis ja pärast on raske olla ja ei saa magada.

Kui tahad ikka putru proovida, siis mina segu ei annaks. Pigem võta alguseks puhas hirsipuder vmt, millele lisa rinnapiima ja paku seda päeva esimeses pooles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta laps kaissu, et tema öine söömine võimalikult vähe segaks. Selles vanuses laps tahab pidevalt lähedust ja kindlustunnet, et ema on lähedal ja näiteks kiskjad teda ära süüa ei taha. 🙂

Igasugu lisatoidu ja rpa soovitused on reaalselt pahatahtlikud, sest need on nii väikse lapse tervisele KAHJULIKUD!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle lisasöötmise teemaga on nii palju erinevaid arvamusi ka spetsialistidel, et mine või lolliks kui seda teemat uurima hakata. Üks kirjutab, et alusta kartulist ja porgandist, teine et kartulit ära alguses üldse anna. Siis siinsamas kirjutas keegi, et puuviljad on alguses head, ma lugesin jälle kuskilt mingi nõustaja kirjutist, et puuvilju alguses pigem mitte anda.

Kuskil jälle oli kirjas, et lisa sõitmisega liiga kaua ka pole hea venitada, et siis harjuvat titt halvemini sööma.

Mine võta siis kinni kuidas see täitsa õige on või ei ole.

Selles ollakse küll ühte meelt, et uue söögiga proovida pigem hommiku poole. Mina alustasin nt riisihelbe pudruga, mingeid vaevusi see lapsele ei põhjustanud. Talle väga meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisatoiduga alustamiseks on veel vara ja kindlasti ei sobi see pudrusodi esimeseks lisas66giks (mitu asja koos, rpapulber, teraviljad, õhtune s66k- tekitad lapsele vaevusi, lisas66ke esiteks puhtaid k66givilju ükshaaval antakse hommikupoole ja kui tekitavad kõhuhädasid, siis ei jää need 66seks vaevama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu lapsed beebid oli, siis olid need head ööd pudrud kõik ääretult magusad. Proovisin mõned korrad anda, kui laps oli u 7-kuune, aga unele need küll kuidagi kaasa ei aidanud, tekitasid hoopis gaasivalusid ja uni oli rahutum. Ja kuna nii magusad olid, siis rohkem ei katsetanud, esimesed pudrud tegin hoopis tavalistest helvestest. Paki peal võib ju olla, et alates neljandast elukuust, aga nii vara lisatoiduga alustada on ikka suhteliselt riskantne, suure tõenäosusega tekitab hoopis seedimisprobleeme juurde.

See sagedase ärkamise periood on väga raske (mul on mõlemad lapsed olnud sellised, kes esimesel eluaastal ärkasid 1-2 h tagant, sai igasugu nippe proovitud, aga ei aidanud midagi. esimese lapse võõrutasin öisest rinnast, kui ta oli 9-kuune, lootsin, et siis jäävad ärkamised vähemaks, ei jäänud). Kindlasti oled juba palju asju proovinud, aga teise lapsega aitas mul kõige rohkem ikkagi see, kui ta magas minu kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Head ööd puder alates 4.kuust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.