Esileht Väikelaps Helen Doron inglise keel

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Helen Doron inglise keel

Postitas:

Kas kellgi laps on käinud huvikoolis? Kuidas rahule olete jäänud õpetamisega lapsele ja mis on maksumus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitaks see teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käime alates jaanuarikuust. Mingit konkreetset hinnangut anda on vara, ega poole aasta pärast keegi võõrkeeles rääkima ei hakka 🙂 Tunnid on küll huvitavad ja mitmekesised, aga minu poeg (5 aastane) just vaimustuses ei ole – kurdab, et tal on seal igav. Ta ongi ainus poiss grupist. Tüdrukud kuulevad tunnis huviga, võtavad aktiivselt osa. Peamiselt tüdrukuid olengi seal ruumides näinud. Aga mina ajan ikka oma jonni, nii et käime ka edaspidiselt. Maksumus on ca 380 eur aasta + õppevahendid 70 eur. Vanematele annakse ülesanne – kuulata iga jumala päev 1 lugu või multikas (üks ja sama episood) 3 nädala vältel, siis lugu vahetub. Ilma selleta justkui puudub õpingutel mistahes efekt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole küll päris teemasse, aga meie piiga vaatas väiksest (u 2selt alustas) peale nii inglis- kui ka eestikeelseid multikaid ja tulemus on see, et õppis ise keele ära. praeguseks lobiseb inglise keeles vabalt, ka grammatika (should, would, won’t, can’t jnejne, olevik,minevik jne) on olemas. laps praegu 5,5aastane. kodune keel eesti keel, ka eestikeelses lasteaias käib. vahel nüüd kodus räägime terve perega inglise keelt, harjutamise mõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 22:35; 06.07 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandabń ka, et Doronist ei räägi, kuid minu meelest ongi kõige suurem osa multikatel ja kordamisel. Me vaatame ka lastega inglisekeelselid vestlusi ja multikaid ja laule youtubest, ka Doroni omad on seal olemas. 5,5aastane oskab laulda peast Itsy Bitsy Spider ja ka kolmene laulab seda lasulu 60% õigesti, saavad neist vestlustest ilusti aru jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 15:20; 29.06 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis Helen Doroni koolis mitu aastat, vanuses 5-7 aastat.
Tagantjärele tundub, et suurt kasu sellest meil polnud. Ei hakka rääkima teiste eest, aga konkreetselt meie lapsele sealne metoodika ei sobinud. Ehk siis selline õpe, kus puudub tagasitõlge emakeelde. Mõned lapsed ehk ei vaja tagasitõlget emakeelde, kuid meie laps vajas seda kohe kindlasti.

Olen mõelnud, miks meie lapsega nii oli; võib-olla oli põhjus selles, et 5-aastaselt oli tal eesti keel juba väga kinnistunud, ta oli lasteaiarühmas kasvataja sõnutsi kõige suurema sõnavaraga laps. Sellisel juhul ei sobinud talle tõesti õpe, kus võõrkeelt üritatakse õppida nii, nagu oleks see emakeel. Proovige ise õppida võõrkeelt nii, et teile ei anta mingit tagasisidet emakeelde, ei seletata mitte kunagi võõrkeelseid mõisteid emakeeles lahti jne. Lihtsalt kõik käib äraarvamisega: õpetaja hakkab valjult ees laulma võõrkeelset laulu, ise võtab mängurongi kätte ja hüppab sellega mööda tuba ringi. Laps siis vaatab õpetajat, vaatab rongi õpetaja käes ja peab ära arvama, et ilmselt käib laul järelikult rongist… Tundus, et mida pisemad või nõrgema emakeelse alusbaasiga lapsed, seda paremini neile Doroni metoodika mõikas.

Et mu lapsel puuduks keelevaist, sellele vaidlen kohe vastu. Praegu saab laps igati hästi hakkama katsetega koolis, kus on põhirõhk võõrkeeltel. Lihtsalt temale sobis teine metoodika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 21:54; 30.06 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin tutvumas kooliga, ei jätnud head muljet. Väga otseselt rahateenimise asutus tundus, ei jäänud muljet, et nad isegi väga usuks, et see metoodika kuigi tõhus on.
Oma lapsi sinna ei vii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 23:11; 27.06 16:53; 29.06 08:19; 29.06 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad ja väga meeldib. Tunnid, metoodika, õpetajad. Vanemal lapsel on trenne palju aga sellest ta loobuda ei taha. Koolis on inglise keel üks lemmikaine, hinded väga head. Nooremaga käin ise tundides kaasas, hea on näha kui kiiresti laps areneb ja haarab. Meeldibki see metoodika, et ei pea tuupima vaid õpivad läbi tegevuste, sõnavara on lai, lisaks multikad ja äppidega vihikud. Õpetajad on südamlikud ja säravad, väiksem laps mängib kodus ise kooli, teeb neid järele. Muidugi see plaadi kuulamine on aeganõudev, vanemal lapsel kestab üks plaat ligi tund, nii et mitme lapsega kaks korda päevas kuulata alati ei jõua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neid materjale ka internetist leiab. Minu lastel sinna kooli juba hilja minna, kuna õpivad koolis inglise keelt, aga lihtsalt harjutamiseks nüüd suvel. Koolis läheb hästi, sõnavara on, aga kuidas neid sõnu kasutada, vot see on probleemiks, kui välismaal käime, siis lasen neil niipalju suhelda kui vähetegi võimalik, saavad minu arust enamvähem hakkama, aga ega Helsingis meeleldi ei suheldaks inglise keeles, ikka küsimuseks kas sa soome keelt ei mõista, aga vot lapsed ei mõista, mul endal pole probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed käivad Helen Doronis – miks? Sest koolitunnis läheb põhirõhk nõrgema tasemega õpilaste järjepeal hoidmisele, tugevama tasemega lapsed peavad sageli ise midagi lugema ja uurima. Tulemus on see, et nad õpivad passiivset keelt ja ei saa tunnis vahest nädalate kaupa suud lahtigi teha. Seega panin oma lapsed eratundi, et neil oleks võimalik seal rääkida. Ja tõesti – grupis on 4-8 last ja nad räägivad iga tund. Arutavad erinevate eluliste teemade üle (loodushoid, reisimine, sõbrad, mängud, toit, kodu jne), teevad ettekandeid ja projekte ning märkamatult õpivad ka grammatikat ja foneetikat. Ja oluline on, et kodutöö oleks tõesti järjepidevalt tehtud – ei ole nii, et mina maksan ja teie pange kulbiga tarkust pähe.

Mõlemad suuremad lapsed räägivad mul päris ilusat soravat inglise keelt (paremini kui mina ja ma olen uhke selle üle!), said hästi hakkama nii Londonis kui USAs. Aga miks te sinna väikelapsi tahate viia, kes alles emakeelt õpivad, seda ma küll ei tea. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed käivad Helen Doronis – miks? Sest koolitunnis läheb põhirõhk nõrgema tasemega õpilaste järjepeal hoidmisele, tugevama tasemega lapsed peavad sageli ise midagi lugema ja uurima. Tulemus on see, et nad õpivad passiivset keelt ja ei saa tunnis vahest nädalate kaupa suud lahtigi teha. Seega panin oma lapsed eratundi, et neil oleks võimalik seal rääkida. Ja tõesti – grupis on 4-8 last ja nad räägivad iga tund. Arutavad erinevate eluliste teemade üle (loodushoid, reisimine, sõbrad, mängud, toit, kodu jne), teevad ettekandeid ja projekte ning märkamatult õpivad ka grammatikat ja foneetikat. Ja oluline on, et kodutöö oleks tõesti järjepidevalt tehtud – ei ole nii, et mina maksan ja teie pange kulbiga tarkust pähe.

Mõlemad suuremad lapsed räägivad mul päris ilusat soravat inglise keelt (paremini kui mina ja ma olen uhke selle üle!), said hästi hakkama nii Londonis kui USAs. Aga miks te sinna väikelapsi tahate viia, kes alles emakeelt õpivad, seda ma küll ei tea. ????

Rohkem on minu meelest küsimus, miks neil on need tunnid üldse väikelastele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 23:11; 27.06 16:53; 29.06 08:19; 29.06 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem on minu meelest küsimus, miks neil on need tunnid üldse väikelastele.

no kõike ju pakutakse müügiks. miks mitte ka väikelaste inglise keelt? 😀
metoodika on neil iseenesest tore ja mina viiksin oma väikelapse sellisesse mänguringi kahel juhul:
a) kui minu pere on muu- ja inglisekeelne segapere – sel juhul oleks see lapsele vahva mänguring – a la nagu need laulustuudiod ja beebiringid niisamagi on,
b) kui ma olen kolimas kohta, kus osa minu lapse elust peaks olema inglise keeles, siis oleks see väga hea koht lapsele tema tulevase elukeskkonna keelt õpetada.
ega helen doroni õpetaja ei suutnud ka minu jaoks seda veenvalt seletada, miks ma peaks tite inglise keelde tassima (ma nimelt käisin titt kaenlas vanema lapsega taseme määramiseks proovitunnis, siis kutsuti nooremat ka kooli aasta pärast :D)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelastele keeleõppega alustada on just parim iga, just selles vanuses on lapsed võimelised võõrkeele omandama väga kergelt ja õige metoodika korral hea hääldusega. Kooliealiste puhul on jah võimed juba erinevad, osad lapsed võimekamad, parema mälu, keeletunnetusega jne. Lapsed kuni seitsmenda eluaastani on võimelised omandama võõrkeele nagu oma emakeele. Nagu meie president rõhutas – selles vanuses ei tohiks kasutamata jätta laste loomulikku võõrkeele omandamise võimet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelastele keeleõppega alustada on just parim iga, just selles vanuses on lapsed võimelised võõrkeele omandama väga kergelt ja õige metoodika korral hea hääldusega. Kooliealiste puhul on jah võimed juba erinevad, osad lapsed võimekamad, parema mälu, keeletunnetusega jne. Lapsed kuni seitsmenda eluaastani on võimelised omandama võõrkeele nagu oma emakeele. Nagu meie president rõhutas – selles vanuses ei tohiks kasutamata jätta laste loomulikku võõrkeele omandamise võimet.

Kui mina seal tutvumas käisin (see oli mitu aastat tagasi), oli seal tund sisuliselt beebidele. Ma väga kahtlen selle kasuteguris. Elaks laps muidu kakskeelses peres, siis veel, aga selline tund-paar nädalas tittedele inglise keelt niiöelda õpetada – see on ikka puhas rahategu lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 23:11; 27.06 16:53; 29.06 08:19; 29.06 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helen Doron reklaamib keeleõpet alates kolmandast elukuust. Ma ka sügavalt kahtlen inglise keele tundide kasuteguris imikute jaoks, oleks veel et laps elab teises keelekeskkonnas ja nagunii kuuleb teise keele häälikuid (eks nad on sealt võtnud idee, et laps kuuleb oma emakeele häälikuid sünnist saadik ja lalisemise etapis juba erinevad erinevat keelt kõnelema hakkavate beebide lalin).

Youtube on paksult täis keeleõppevideosid:
vestlused

Meie lemmik Itsy Bitsy Spider 😛

Helen Doroni laulud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 15:20; 29.06 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese kõne areng algab esimesel eluaastal. Esialgu vaid aru saades, siis silpe ja sõnu korrates, hiljem lauseid moodustades. Väga õige, tund – paar nädalas on keeleõppe puhul vähe, oluline on keelekeskkond ja õige metoodika ning seda mitte ainult beebidele vaid igas vanuses lastele. Mitmekeelses peres kasvav laps saab mõlemad keeled suhu kui kumbki vanem ainult oma keeles temaga räägib. Beebikool võõrkeeles võib lapsele olla igati arendav, nagu ka beebikool emakeeles aga lisakasuteguriga. Lapsed on võimelised emakeelega paralleelselt omandama rohkem kui ühe keele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimese kõne areng algab esimesel eluaastal. Esialgu vaid aru saades, siis silpe ja sõnu korrates, hiljem lauseid moodustades. Väga õige, tund – paar nädalas on keeleõppe puhul vähe, oluline on keelekeskkond ja õige metoodika ning seda mitte ainult beebidele vaid igas vanuses lastele. Mitmekeelses peres kasvav laps saab mõlemad keeled suhu kui kumbki vanem ainult oma keeles temaga räägib. Beebikool võõrkeeles võib lapsele olla igati arendav, nagu ka beebikool emakeeles aga lisakasuteguriga. Lapsed on võimelised emakeelega paralleelselt omandama rohkem kui ühe keele.

Tavalises beebikoolis on mingid tegevused ka peale selle, et ema istub, beebi süles, ja laulab talle teistega kooris.

Aga ei, jumalapärast, kui vaja, et laps oskaks koolieelikuna inglise keelt ja tõsine veendumus, et see annab mingi märkimisväärse eelise tänapäeva ühiskonnas endiselt ning raha ka laialt käes, siis muidugi võib käia ja olla seal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.06 23:11; 27.06 16:53; 29.06 08:19; 29.06 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelastele keeleõppega alustada on just parim iga, just selles vanuses on lapsed võimelised võõrkeele omandama väga kergelt ja õige metoodika korral hea hääldusega. Kooliealiste puhul on jah võimed juba erinevad, osad lapsed võimekamad, parema mälu, keeletunnetusega jne. Lapsed kuni seitsmenda eluaastani on võimelised omandama võõrkeele nagu oma emakeele. Nagu meie president rõhutas – selles vanuses ei tohiks kasutamata jätta laste loomulikku võõrkeele omandamise võimet.

Eks siin ole mitu koolkonda. Mina kuulun jällegi sellesse suunda, kus peetakse oluliseks lapsele tugeva alusvundamendi rajamist, millele siis hakatakse üles ehitama muid asju (sh keeli). Olen ise pikalt töötanud kakskeelsete lastega ja seetõttu ise oma laste peal seda proovida ei tahtnud. Kakskeelsete laste seas esineb pisut rohkem kõne hilistumist, samuti on olemas oht, et laps küll pealtnäha räägib mõlemat keelt, kuid ei oska korralikult kumbagi. Paljud vanemad tõlgendavad “vaba keeleoskusena” juba seda, kui laps arvutit mängides hüüab mängu sekka ingliskeelseid arvutimängus esinevaid sõnu ning eesti keeles oskab küsida süüa ning öelda, et on väsinud. Paraku mina niisuguse “keeleoskusega” rahule ei jää, vaid ootan laste vestlustest ka nüansirikkust, erinevat sõnavara, kirjeldusoskust jne. Lapsel võiks olla nii suur sõnavara, et ta suudaks vabalt vestelda näiteks oma vanaisaga või saaks aru paarkümmend aastat tagasi välja antud eestikeelsest lasteraamatust. Kommunikatsioon stiilis: “Fakk see arvutivärk feilis täiega!” ei ole mingi kakskeelsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 21:54; 30.06 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed käivad Tartu huvikoolis ja väga meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal pool kõik räägivad, et lapsed õpivad ingliskeelsetest multikatest ise keele selgeks. Minu omad pole küll õppinud. Kohe üldse ei võta omaks. :/ Huvitav, miks? Eesti keel on mõlemal hea, kõne areng olnud pigem varane, jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe üldse ei võta omaks. :/ Huvitav, miks?

ei oska öelda, samuti ei oska ma öelda, kuidas ja mis ime läbi on minu oma inglise keele omandanud. kui meenutama hakkn, siis hakkas alguses üksikuid ingliskeelseid sõnu ütlema: star, bear, dog, ingliskeelseid tähti ja numbreid, ümises ingliskeelstest multikatest kuuldud laulujupikesi (twinkle twinkle little star jne). ja nüüd on nii, et muliseb-lobiseb inglise keeles vabalt, sõnavara küll ülisuur pole, aga kõik lihtsamad jutud saab aetud (nt käskisin mänguasjad ara koristada, ütles mulle et mum, you are supposed to help me; kui keelan teda midagi ohtlikumat tegemast, siis ütleb et mum, you’re scared of everything)..
ma ikka ise ka vahel süvahämmingus tema inglise keele peale..kuigi ta on ilmselt oma isasse, too õppis ka täiskasvanuna iseseisvalt inglise keele ara, kui internet Eestis laiemalt levima hakkas, nüüd kuulab-vaatab kõiki filme-sarju ainult inglise keeles….mina olen koolis õppinud, keelte peale annet on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 22:35; 06.07 00:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Helen Doron inglise keel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.